IKARIKAR http://www.ikar.sk

Osudný briliant - fantasy (Michal Smolek)29.3.2010
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 189, Komentáre 2

 

Osudný briliant
 
Do veľkého kotla v ktorom vrela nejaká fialová tekutina vhodila stránku z jeho denníka a konečne mala všetko hotové. Potom ešte priložila do ohňa dve polienka a začala sa smiať. Jej červené pery sa roztiahli do šialeného úsmevu a obočie sa jej nadvihlo až na čelo.
„Bude môj. Bude len môj!“ kričala z plného hrdla a nemohla sa prestať smiať. Keď zrazu niečo začula a okamžite zmĺkla. Niečo za jej chrbtom zavŕzgalo. Ihneď sa zvrtla a zbadala že dvere do jej komnaty sú poodchýlené.
Zdesene zhíkla a dvere sa ihneď zabuchli.
„To nie!“ vykríkla ticho a rozbehla sa k dverám. „Len to nie.“ So strachom sa chytila kľučky a pomaly za ňu potiahla. Bála sa toho najhoršieho. Mohol ju počuť ktokoľvek, ale čo ak ju počul práve on? On nie! On predsa spí!
Pomaly otvárala dvere, ktoré ihneď začali vŕzgať. Z jej komnaty vyšľahol na chodbu trojuholník svetla. Vykukla do tmavej chodby, no nikoho ta...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

mária7.9.2010
 

Michal, blúdim po fantasy, prečítala som si začiatok, uvidíme, ten chýbajúci bliliant určite bude hráť dajakú rolu...
Si mladučký, máš fantáziu, prajem ti veľa
tvorivosti a úspechov...

Michal14.9.2010
 

Vďaka za komentár. No toto je celá poviedka. Vlastne je to mini poviedka, ktorú som písal do jednej súťaže a ktorá ma napadla len tak. Nakoniec bola aj tak veľká, takže som sa s ňou nemohol zapojiť do súťaže. Tak som ju uverejnil tu. Dúfam, že sa páči. Viem, že je krátka, ale snáď je v nej vysvetlené všetko. Ostatné nechávam na čitateľovej fantázií.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Smolek

NEW6.PNG
O mne

Jednoducho milujeeeem knihy. A tak som si ich začal písať sám. Smrtiaca kniha mi už vyšla, teraz pokračujem ďalej a dúfam, že sa nájde skupina ľudí, ktorej sa moje romány a poviedky budú páčiť.
Moje série: MACHINATEMPUS - horror - fantasy trilógia (možno ich bude časom viac)
VODNÝ BOZK - fantasy trilógia

V sekcií video a grafika nájdete ešte viac o mojich dielách.

;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: