IKARIKAR http://www.ikar.sk

Oživená minulosť (Terézia Gulyásová)8.3.2014
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 61, Komentáre 1

 
Oživená minulosť

Dnes som konečne mala odísť. Do mesta vzdialeného cez 500 km. Bola som nesmierne šťastná. Za celý život som sa ani nepohla z tohto detského domova. Adoptovali si ma 3 sestry, bývajúce vo veľkom honosnom dome a ako mi bolo povedané , na ulici Mount Street, čo je v strede mesta. Už z diaľky som videla mohutné komíny, z ktorých sa valil dym. A dom? No, ten bol prekrásny, ako celé mesto. Domy na celej ulici boli pozliepané jeden na druhom, všetky boli sivé a nudné, ale tento bol obrovský a uchvacujúci. Možno sa mi to len zdalo, pretože oddnes to bude môj domov. Vytrepala som sa hore prekrásnym schodiskom vlečúc za sebou kufre. Jedna zo sestier, Martina, mi ukázala izbu. Povedala mi: "Nebude ti prekážať, keď teraz zostaneš chvíľu sama? Musíme ísť do mesta. O takú hodinu sme späť, dobre?" Dala mi pusu na čelo a odišla.
Zišla som dole schodmi. Tie sestry, tu majú taký obchodík s knihami. Dole obchod a hore byt. Dosť veľký byt. Prezerala som si knihy. Prešla som popri výklade, keď zrazu som uvidela akéhosi chlapca, ako mi zvonku máva. Poobzerala som sa dokola, ž...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mary Roe12.3.2014
 

Ja som len čitateľ. Beriem to, čo je. Ale poviem ti, čo mne chýbalo. Nevedela som si predstaviť ten dom. Vlastne som ani nevedela, či je to dom alebo byt nad obchodom.
To na začiatku ako bežala za tým divným chlapcom bolo také čudné.
Obdobie, ktoré spolu strávili by som rozvinula.
Celkovo ten chlapec, tak bolo mi jasné už v časti, kedy ju videli bežať samú v úvode, že ide o ducha. No ten chlapec sa správal podivne. Ja osobne by som sa bála keby že mi niekto niečo také hovorí a mám ísť s ním do nejakej starej veže. Tiež by som privítala citáciu z tých listov.
To dievčatko, ktoré sa chcelo obetovať, 6-ročné pochybujem. Viem, že deti vedia povedať veci, ktoré ťa zaskočia, ale to by som tam nedala.
Priviazaná o zvon, to ti radím zmeniť.
Štýl písania - tvoj autorský podpis - sa mi páči. Mám rada taký štýl. Príbeh je zaujímavý a aj to sa mi páči. Duchovia v dielach sa mi tiež páčia.
Teraz máš príbeh. Ten teraz rozviň a rozpíš do aspoň 50-tich strán :) Som zvedavá na úpravu a pokračovanie :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Terézia Gulyásová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: