IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pád do tmy (Matej Trnovec)28.8.2013
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 100, Komentáre 4

 
Pád do tmy
 Nečakane ako explózia a ticho ako nočná mora rozsvietilo sa svetlo. Osvietilo malú miestnosť s ošúchanými stenami, na ktorých boli grafiti. Nebol tam žiadny nábytok. Iba jedno okno. Muž sediaci na zemi bol v tureckom sede a pohľad mal uprený kdesi do prázdna. Na hlave mal červenú šiltovku a celý bol v špinavom oblečení. poškriabal si bradu, na ktorej mu rástlo slušné strnisko.  Vtedy pohľad odvrátila pomaly sa postavil. Zapraskali mu kosti a muž vydal jemný ston. Prešiel ku opačnej stene a zahľadel sa na jeden z grafitov, ktorý bol napísaný jedovato zelenou. Bol však už ošúchaný a písmená sa nedali rozoznať. Muž premýšľal. Premýšľal o tejto miestnosti a premýšľal nad grafitmi. Roky žil sám a tak mal vo zvyku zhovárať sa sám zo sebou: ,,Musí to tu niekde byť! Musí!" Šklblo mu kútikom oka. Opäť si sadol na zem a z náprsného vrecka vybral kúsok papiera a malé čínske pero. Vonku začul zavytie gúm. Nastalo ticho. No o chvíľu sa ozvali výkriky. Výkriky pobúrenia a rozhorčenia. Muž si to nevšímal. Zahľadel sa do papiera, ktorý bol úplne zapísaný. Boli na ňom zvlá...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dorian4.9.2013
 

Niekoľko poznámok: na začiatku vety sa píše veľké písmeno. Predložka \"ku\" má ekvivalent \"k\". Načo - \"ku nápisu\", \"ku vete\", \"ku mužovi\" ? Máš 15, je fajn, že skúšaš písať, ale radila by som ti, aby si si zopakoval aj gramatiku... A tiež, aby si si po sebe aj prečítal, čo píšeš, určite by tých chýb bolo menej. Čo podľa teba vyjadruje veta :\"Nie toto nie bol som si istý!\" ...??? Podľa mňa teda nedáva zmysel... Sorry, ale keď už som to prečítal, tak mi nedalo napísať svoj názor.

mathias2.9.2013
 

Ďakujem vám urobím perquel som rád, že sa ľúbilo idem naň hneď :)

Kenji1.9.2013
 

Ahoj,
V prvom rade si to daj prosím ťa menším písmom, okrem toho, že som to prečítal aj z piatich metrov, to strašne ťahá oči a blbo sa to číta.

Prvá veta je trochu zložitá, musel som si ju prečítať štyrikrát kým som jej dal ten správny rytmus. Buď je geniálne poetická, alebo je to úplná kravina - vyber si :D
Inak je to vcelku dobre, začiatok je vcelku napínavý, aj keď nerozumiem niekoľkým veciam.
Ak je tam ten chlap tak dlho, prečo to z tých stien prepisuje až teraz?
Keď je tam okno, prečo odtiaľ ešte nezdrhol?
Cez malú medzierku medzi oknom a doskami vletel dnu kameň veľký ako päsť?

Potom to trochu strácalo napätie, ale môže to byť aj tým, že to je tým veľkým písmom a na figu sa mi to čítalo. Neviem.

Ak to má byť poviedka tak to malo mizernú pointu ak to bude pokračovať tak tomu dávam šancu :D
Veľa zdaru

Igor1.9.2013
 

ojoj, dobré to je. len to chce pokračovanie. nemalo by to takto ostať, je tam priveľa otáznikov. skús poriadne popremýšľať a dajakú konkrétnu myšlienku zapoj do zápletky, nejaký príbeh, alebo čo.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Trnovec

O mne

Píšem hlavne pre radosť, no chcem sa neustále zlepšovať. Na MT som preto, že chcem počuť názor kompetentných ľudí a poučiť sa zo svojich chýb :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: