IKARIKAR http://www.ikar.sk

Paladin Maekar (Ľubomír Kováčik)27.11.2016
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 143, Komentáre 2

 

                                                        I
 
Keď Maekar konečne po rokoch opustil Toragard – školu paladinov, bol viac, ako spokojný. Nie, že by mu tam bolo zle, ale svet naposledy videl ako malý chlapec. Od tej doby tam strávil časť detstva a dospievanie a ako mu prišlo, celú večnosť. Z hradu nikdy neodišiel. Ako to vyzerá za jeho múrmi nemal tušenie. Zmenilo sa to vo svete nejako od kedy tam naposledy? Netušil. Párkrát mu napadlo utiecť, ale vždy si to rozmyslel.
Ostatný jeho kamaráti chodili do sveta a plnili tam rôzne úlohy s majstrami paladinmi. On jediný musel zostať v Toragarde všetky tie roky. Nechápal prečo bolo tomu tak. Bol netrpezlivý, ale na nič sa nepýtal vydržal to. Pokladal to, za skúšku.
Zo všetkého najviac mu chýbala rodina, s ktorou po vkročení do školy paladinov prerušil akúkoľvek komunikáciu.
Keď bol ešte chlapcom, najviac mu chýbala mama a zopár nocí kvôli tomu preplakal. Mal s ňou úžasný vzťah. Trvalo dlhý čas, než si na samotu zvykol. To, že ho ale dali paladinom bola pocta ako pre neho, tak pre nich a nezazlieval im to. Ro...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva30.11.2016
 

Ahoj Ľubomír. Rada čítam Johna Sinclaira. Asi viac ako nejakú romantiku, love story.Tvoj príbeh ma zaujal, dobre sa čítal, aj keď pár chýb sa našlo a možno by som niektoré vety trochu pozmenila. Už sa teším na ďalší podobný príbeh.

Ľubomír Kováčik4.12.2016
 

Milá Evka, ďakujem za príjemný komentár :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľubomír Kováčik

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: