IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pangolín (Ľudmila Hostová)21.3.2010
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 141, Komentáre 1

 

Pangolín sa správne po slovensky povie luskon. Nebola by som sa to možno nikdy dozvedela, keby som po návrate domov z ázijských ciest nezačala pangolínom nazývať všetky malé deti v mojom okolí, z ktorých jedno je dcéra kamarátky, ochránkyne prírody.

Pangolín mi však pripadá aj tak ako dôstojnejšie označenie tohoto veľmi nevšedného zvieratka. Už odmalička tiahnem k druhom, čo majú veľmi svojskú osobnosť. Pred pangolínom som na cestách obdivovala vznešenosť vodných byvolov, zarputilosť domácich čiernych sviní, zamyslenú neunáhlenosť tapírov a teraz som si našla ďalší do zbierky obľúbených zvierat, ktoré mi okamžite ukradlo podstatný kus srdiečka.

Pangolín je šupinatec, akýsi čudesný kríženec mravenčiara, leguána a dikobraza. Má drobnú, zvedavú hlávku, bezzubú papuľku a vlhký ňufák, mazľavé, podlhovasté telo pokryté rohovitými, navzájom sa prekrývajúcimi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

av24.3.2010
 

Toto bolo veľmi milé.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľudmila Hostová

DSC_2876.JPG
O mne

Mám rada pangolínov, ca phé sua da, jazdu na kolobežke, Marquéza, laoský zízavý pohľad, singapurské spevavé láá, pražské zvony a bardejovský prízvuk. A mnoho iných nevšedných radostí všedného sveta.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: