IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pani v ružovom (Sofia Filo)20.6.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 106, Komentáre 2

 
Pani v ružovom
     Sedí v kolieskovom kresle oblečená v ružovej športovej súprave. Vráskavá a bielovlasá. Útla a zhrbená. Na tomto svete už prežila takmer storočie. Už nevládze, nohy neposlúchajú, len ten rozum stále všetko vníma a všetko pamätá. Snáď si aj želá, aby si to všetko nepamätal. Neprítomne hladká svojho bieleho psíka, sivý pohľad upretý kamsi vdiaľ. Ten psík s ňou prežil vyše desaťročie a jeho krok je už tiež vratký.
     Aj moje srdce s pohľadom na starú ženu oťažieva. Naposledy som ju stretla pred tromi rokmi. Už si ma asi nepamätá:
 
     Prechádzam sa so svojím synom. Má rok a robí prvé neisté krôčiky. Od lavičky do maminho náručia. Stará pani sa prechádza so psíkom. Nohy ju ešte poslúchajú. Usmejem sa na ňu a ona pochváli môjho šikovného drobca. Onemiem od úžasu, keď mi prezradí, že má 92 rokov.
     Pýta sa, kde bývame. „Vo vedľajšej bytovke. Na štvrtom poschodí bez výťahu,“ odvetím. Sťažujem sa, ako sa mi ťažko chodí hore schodmi držiac dieťa v jednej ruke, v druhej nesúc nákupy.
     „Ja tu už bývam 60 rokov, odkedy tie bytovky postavili. Nem...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lenka21.6.2016
 

Krasny pribeh:-)

Sofia21.6.2016
 

Ďakujem, Lenka. :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sofia Filo

O mne

Som mama, manželka a pracujúca žena. V strese každodenného života som si nedávno spomenula, čo ma kedysi napĺňalo, keď som bola smutná alebo ma trápili obavy. Písanie. A tak mi napadlo, že sa k tomu skúsim vrátiť.
K písaniu som sa vrátila po rokoch, tak ocením vaše komentáre a pripomienky. Konštruktívne a konkrétne, prosím. :-) Chcem vedieť, kde pridať, kde ubrať a ako sa môžem zlepšiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: