IKARIKAR http://www.ikar.sk

Paralelné životy (Špajdy Stanica)17.6.2012
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 54, Komentáre 1

 
Paralelné životy

Dnes (2011)
V laboratóriu bol nízky muž. Pozeral sa na veľký displej, ktorý mu ukazoval dáke informácie. Boli to dva piktogramy dvoch ľudí. Muž sklonil hlavu a vzdychol. Snáď je jeho projekt ešte stále funkčný. Pretože dnes ma na stole dvoch malých chlapcov, ktorých stvoril. Do oboch dal len jednu špeciálnu vec. Myšlienku prežitia rovnakého života. Chcel stvoriť dvoch ľudí s rovnakou životnou líniou. Ale nechcel urobiť chybu ako naposledy.
 
1994
Po dvoch rokoch ťažkej driny je projekt dokončený. Prvý chlapec opustil laboratórium pred rokom, žije...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

jana tichá23.6.2012
 

No, Jakub. Koľko máš rokov?
Forma tvojej poviedky nie je zlá, aj myšlienku som pochopila, aj pointa by bola, ale...
...stvorenie myšlienky rovnakého prežitia je de facto stvorenie myšlienky. Teraz. A teraz. A teraz zasa. Myšlienky sa tvoria, len tak frčí. Celý ten názov projektu je proste jedna veľká ... nelogickosť. Rovnako nemám pocit, že ide o paralelné životy, skôr o sériové. Ani tie letopočty akosi nesedia. A v laboratóriu sediaci muž, ktorý pozeral na DÁKE informácie? Jasný signál, že nieže ten muž, ale sám autor - ty - netušil, o čom je reč. Tebe proste dačo napadlo a nevedel si si s tým rady. Inak povedané, na túto tebou vybranú tému si ešte nedorástol.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Špajdy Stanica

O mne

Možno som mladý, zasnívaný ale mám záľubú v písaní, hoci môže sa zdať, že odlišným smerom ako väčšina autorov. Alebo ani nie? Ja rád píšem a vymýšľam príbehy - prípadne sprostosti, ale nie je z najbláznivejších nápadaov vždy najviac spomienok?

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: