IKARIKAR http://www.ikar.sk

Paródia na moje Krátke rozprávky pre najmenších - Krátke rozprávky pre dospelých (Andy-Aďka Bugatka)7.2.2010
 

3
 počet hodnotení: 17
prečítané 1429, Komentáre 26

 
Krátke rozprávky pre dospelých - Krátka rozprávka o malom poldecovom poháriku
Tieto krátke rozprávočky sú určené výhradne len dospelým čitateľom, ktorý rozumejú humoru.
Je to paródia na moje Krátke rozprávky pre najmenších.
Veľmi pekne ďakujem za Váš čas strávený s nimi.
 
 
Krátka rozprávka o malom poldecovom poháriku
 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

desmodus16.3.2010
 

Zaujimave. Mozno by to chcelo trochu viac zamaskovat a spravit z toho rozpravky pre deti aj dospelych (napr Matko a Kubko mali miestami tie kvality - deti to brali ako rozpravku, lebo este nechapali skryty vyznam narazok pre dospelych), a bolo by to uplne super. Rozpravka o poldecaku od toho ani nema daleko, aby bavila obe vekove kategorie. Obcas sa smejem, ked si spomeniem, ako som si spieval rozne texty pesniciek, ktore boli vlastne o niecom uplne inom, ako som si zamladi myslel :)

ANDREA BUGÁTOVÁ16.3.2010
 

Desmodus,
ďakujem veľmi pekne. To ma ani nenapadlo, že ťa u mňa nájdem. Ďakujem za tip - zamaskovať. Je to taký môj \"odvecák\" tu na MT, tak uvidíme, či ešte bude nejaká inšpirácia, ohlasy nejaké sú, vo forme komentov, tak uvidíme.
A máš pravdu, texty, čo sme spievali ako deti - napr. klasické ľudovky, tiež niektoré, nie sú vhodné pre deti a my sme ich spievali najradšej :) Také \"Otvárajte kasíno, dostal som chuť na víno...\", \"Nepi Jano, nepi vodu...\" - vidíš, to ma ani nenapadlo :D ...a to je len časť pesničiek. Celkom si ma dostal týmto - skvelý nápad. Len už dosť neskoro ho zrealizovať, teraz na konci tohto ročníka. Možno v ďalšom, druhom:), ak vôbec.
Díky za komentár, potešil a zároveň inšpiroval do budúcna. Uvidíme, čo s tým...

ava12.3.2010
 

Ahoj Aďka:)
priznajme si, niekedy do niekoho ťukať môžme koľko len chceme a pokiaľ dotyčný nie je ťukaniu naklonený a tvrdí si len svoje, možeme si akurát tak mi hlavu oťukať.:))
Som rada, že som to čítala... som síce \"spomalená\", ale pomaly sa prepracujem aj k Tvojim rozprávkam.
Ahoj:)

ANDREA BUGÁTOVÁ12.3.2010
 

Ahoj Ava,
ja som rada, že si sa, až sem dostala, keďže rozprávky si nechávaš, až na poslednú chvíľu, sú z týchto mojich dielok najdlhšie a zároveň tiež krátke. Máš pravdu, hovorí sa, že zlá bylina nevyhynie a tým pádom, môžeme do niekoho hustiť, čo je správne, aj tak sa poučí na vlastných chybách, ak vôbec. Ďakujem za koment.

mária8.3.2010
 

Tak to je dobré, tuším sv. Peter si dáva u teba pivo. pripomenulôa som si 15 roky,
okrem chmelových, sme chodili aj na zemiakové brigády-zažitkz, a tebe bodíky.
Na zdravie!

ANDREA BUGÁTOVÁ8.3.2010
 

Mária, tak sv.Peter, no to ma nenapadlo. Super. Zemiakové brigády som už spomínala pod Reňkiným komentom, aj ja som bola. A tiež som mala dákych 14 r. Ale to už bolo dávno, pradávno. Zážitky boli, aj budú. Chmelová brigáda - inšpirácia môj bráško, ktorý bol na nej a mal ten strapec doma.:)
Ďakujem za koment.

Enrique24.2.2010
 

Andrejka, Vy ste sa dali na tvorbu pre dospelých? Je to milé a možno by stálo za úvahu vymyslieť takéto krátke postrehy pre dospelých s vhodným námetom na zamyslenie sa a poučenie. Osobne si myslím, že dospeláci to v súčasnosti potrebujú ešte viac nadávkované než deti. Stálo by za námahu vykročiť na cestu slovenského Ezopa? Všetko dobré!

ANDREA BUGÁTOVÁ24.2.2010
 

Milá Enrique,
nerada by som poučovala dospelých o tom, čo je dobré a čo zlé. Možno práve tieto rozprávky sú o našich nedostatkoch a závislostiach. Možno chcem na to len upozorniť, ale nie súdiť. Len tak zľahka. Ďakujem veľmi pekne za názor, aj za to, že niekedy potrebujú práve dospelý viac \"ťuknúť\", aby sa poučili. A na Ezopa si netrúfam, aj keď vždy chcem ten záver tak prispôsobiť, aby poučil, hlavne v rozprávkach pre najmenších. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

reňa24.2.2010
 

Ahoj Andrejka, ach kde pak ty časy jsou... kedy boli aj u nás tie velikánske chmelnice... všetko to porušili, veď teraz sa už hádam pivo z chelu ani nevyrába, dávajú tam všelijaké chmelové náhražky... čo si myslím stráca na kvalite... aj ten náš Topoľčiansky, také tam bolo pívo... jako křen... No ale dosť už sentimentu.
Shadowe to povedal, že mu (tomu strapcu na stene) muselo byť ľúto, že nebol použitý na to, na čo je vlastne určený ... ale ty si autor a tvoje výsostné právo je rozhodnúť o osude hlavného hrdinu :))
Adi, trošku som nemala jasno v tej predposlednej časti, ... že kto sa to... dozvedel od pána, ktorý kde pracoval dlhé roky? ( ak ten chmeľ, tak ten bol v ruksáku, a ten pán pracoval aha asi na tej chmelnici)- neviem, asi je na mňa skoro (je 6,45), tak mi to ešte nemyslí :))) Pekné, prinútila si ma zaspomínať si na študentské časy na chmelnici.

ANDREA BUGÁTOVÁ25.2.2010
 

Reni, trafila si klinec po hlavičke. Presne o to mi šlo, zaspomínať si na študentské brigády, ako nám bolo dobre, ako sme snívali a ... (ja som na chmeľovej nebola - bol môj brat, on mi rozprával, ale bola som na zemiakovej, ale o tom je už iná rozprávka...:))
Samozrejme, ani tvoj som si nevšimla -koment, lebo mi neprišla správa. Tak len náhodou som zistila Teba, aj Romana. Som šťastná, že ste mi verní.
A ten pán, je fakt pán, čo pracuje dlhé roky v chmelnici.
Odpoveď: prečo je chmeľ na stene? Aj môj brat mal vo vytríne taký chmeľový strapec, až kým mu nezačal...pavučinovať, potom ho mama vyhodila, ale aspoň dlho vydržal. Pivo by bolo rýchlo vypité a spomienka takto zostala na dlho. Nie?
Díky za koment, som rada, takýmto názorom. :)

shadowe23.2.2010
 

Ja na jeho mieste by som z tej steny reval až kým by sa nezmilovali a nešupli ma niekam do piva :D

ANDREA BUGÁTOVÁ25.2.2010
 

No Roman,Roman, nezaprieš chlapa. Čo má revať, veď je lepšie, keď je celý, nie? Alebo žeby sa chcel napiť piva?:)
No, do p...iva, ja abstinent, to ma nenapadlo. :)
Díky za koment, všimla som si ho až dnes, neprišla mi správa o komente. Musím urgovať. :)

Andrea Emily19.2.2010
 

Andrea, kde je v celom príbehu pointa? Pohárik sa rozhodne odísť, lebo je stále špinavý a vkuse \"naliatý\" ale stačí, že opäť prídu hostia a už je spokojný, lebo tam má znova unavený zázemie ako predtým?
Beriem, že téma paródie je vo Vašom prípade istá zmena, ale napísať zaujímavý text znamená pohrať sa so slovnými spojeniami v ucelenej myšlienke...
Takže týmto len súhlasím s názormi tých, ktorí za účelom zvýšenia kvality odporúčajú v texte isté korektúry.
Pri parodovaní ďalších \"skvostov dospeláckeho sveta\" želám veľa úspechov.

ANDREA BUGÁTOVÁ19.2.2010
 

Milá Andrea Emily,
pointa tohto príbehu je v tom, že už mu išiel na nervy ten stály kolobeh a stereotyp, a keď zistil, že ho predsa len majú radi, tak ostal a bol s nimi šťastný. :)Stále je to len rozprávka, nie skutočnosť. A v rozprávke sa vždy všetko skončí šťastne, nemám pravdu?
Inak ďakujem za názor, niečo s tým urobím, uvidíme, ako sa pohrám ešte so slovíčkami. Ako som uviedla v predchádzajúcich komentároch, bola to len prvotná myšlienka a chcela som vedieť, ako sa bude páčiť. Ďakujem.

Anna Zara15.2.2010
 

Andrejka tak toto je z ineho sudka. vesele, pravdive. Ale pridavam sa k nazoru p. Jaroslava, tie rozpravky Ti idu lepsie. A tiez suhlasim s Hankou, co sa tyka korektur. Vela dobrych napadov zelam.

ANDREA BUGÁTOVÁ15.2.2010
 

Ďakujem Anna, už som ich vtedy opravila a stále tam je len jedna rozprávka, lebo mám viac inšpirácie a fantázie predsa len v rozpr.pre deti a toto je len plus, či bude čítané, alebo....

jaroslav Vereb11.2.2010
 

Pozdravujem Vás Andrea. Ja si zase myslím, ostaňte pri deťoch, je to čistý svet. Dnes potrebujú oveľa viac hodnotnej tvorby na čítanie ako kedysi. Deťom strkáme a vidia okolo témy blízke dospelím a tým preskakujú svet rozprávok a fantázie.
Píšte viac a budete popri radách odborníkov, ktorí sa určite nájdu, rásť. A keď k tomu pridáte srdce tak úspech sa dostaví. Skvelé by bolo, keby Ste zaujali svojou tvorbou pre deti aj dospelích, aby im tie príbehy večer čítavali. Aj keby Ste nemali komerčný úspech, 100% sa dostaví o pár rokov ten rodinný. Je to iba môj názor. Držím palce. Heslo dňa. Píšte! Píšte! Píšte! Až z toho budete mať na palcoch \"prište\" /vyrážky/

ANDREA BUGÁTOVÁ11.2.2010
 

Beriem každý názor, aj Váš p. Jaroslav. Je super, že ste sa vyjadrili, aj na toto moje iné dielo, ako rozprávky pre deti. Máte pravdu, s tými rozpr. pre deti. Preto ich je tam viac, lebo ma viac chytili a toto je len navyše, niečo čo som zistila len v ten deň, keď som to tam vložila. A ten rodinný úspech sa už dostavil, hlavne v rozprávkach, moja dcérka má síce len 2 rôčky, ale vníma niektoré fakty - zlo a dobro. To je pre mňa najdôležitejšie. A je to aj v mojich rozprávkach dobro víťazí nad zlom, alebo tým horším správaním. Ďakujem ešte raz za podporu, aj za pesničku k víle Amy. Už je tam vložená. Držte sa a komponujte aj Vy.

Hanka11.2.2010
 

Ahoj Aďuška,
rozhodne si prekvapila, máš určite kopec energie. Je to zaujímavé, prečo nie?
Vieš čo jediné by som Ti poradila ak smiem?
Ja sa snažím vyvarovať rovnakých slov v jednej vete. Veľmi mi to nejde, ale text potom pôsobí lepšie.
Napríklad v prvých dvoch vetách 3x malý... (daj pre zmenu drobný, alebo inú alternatívu) alebo 2x slovo \"ďalej\" v jednej vete. Je to len moja rada Tebe, myslím, že text je potom trochu dynamickejší. Každopádne nápad mimoriadne originálny, sama som zvedavá čo príde ďalej. Určite pokračuj Adi, ja Ti veľmi držím palce, veď to vieš.

ANDREA BUGÁTOVÁ11.2.2010
 

Ahojky Hanuška, veľmi si ma potešila a ďakujem za rady, ktoré som si v tej rýchlosti, keď som to písala, ani neuvedomila. Ďakujem opravím, dúfam, že k lepšiemu. Uvidíme, čo bude ďalej....

reňa8.2.2010
 

AHojčéék, Aďušik. Ty teda vieš prekvapiť!!! ....som sa doobre pobavila. Kľudne môžem viac takýchto príbehov...možno tam ešte vsunúť kratučnú zápletku pohárik versus hostia...
dávam 5

ANDREA BUGÁTOVÁ8.2.2010
 

Uvidíme, čo sa z toho môjho satirického humoru vyvinie, zatiaľ si prvá, tak sa nechaj prekvapiť. Len včera ma toto napadlo a vložila som to tuk, ako sa to ujme. Ale nech je aspoň sranda, keď už ani na alkohol nebude? :)) Ale to by bolo aj pre Tvojho hrdinu hrozné? Nie? :)) Ozaj díky za koment, potešil, inak by som to už vymazala, že nikto nemá záujem...

mária8.2.2010
 

aďa,no, rozprávočky daj bokom a choď na to tvrdo - toto by som skorej nazvala ----Debilníčkoviny- (pre dospelých) už názov ich donúti urobiť KUK a bude ťa to pohánať myšlienkami dopredu... Mne sa to pozdáva a choď do toho...

ANDREA BUGÁTOVÁ8.2.2010
 

Mária, Vy fakt nemáte chybu-ale to by vulgárne slovo, a to tu nemôžeme používať, ale v takejto forme zdrobnenej, je to ešte zaujímavejšie. Ďakujem za koment. Som rada, že ma chcete usmerniť, tým, aby som sa dala na túto dráhu-pre dospelých, ale tvorba pre deti ma baví viac, lebo dospelý sú \"múdrejší\" niekedy a vedia tvrdšie hodnotiť, ako deti, ale človek nikdy nevie. Pa.

mária8.2.2010
 

Kašli na to! Daj im na frak! Otoč aďu o 360 (neviem kde nájdem stupeň?) Aj básničky raz musia skončiť inak budú nudné. Dokonči a triafaj vedľa. Máš na to ďalší rok. Počúvni ma!!!!!

ANDREA BUGÁTOVÁ15.2.2010
 

Uvidíme, ale rok sa mi asi čakať nechce, buď tento alebo sa stiahnem. díky Mária.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Andy-Aďka Bugatka

Krátke rozprávky pre najmenších a prvá rozprávka v knihe - Jedlička Evička
O mne

Nie som spisovateľ, len amatér. Písať rozprávky pre deti, ale aj dospelých, ma baví. Akonáhle mi prišla ponuka z vydavateľstva IKAR o projekte "Mám talent" rozhodla som sa, že vyskúšam aj túto cestu. Uvidím, či to bola tá správna voľba.
"Krátke rozprávky pre najmenších" /knižne vydaných prvých 9 rozprávok/ som napísala v roku 2006. Knižná verzia bola vytlačená v počte vyše 500 ks, pričom už sú všetky dávno predané, preto sa pokúšam o nemožné, keďže vydanie rozprávkových kníh je v dnešnej dobe nákladné práve pre ilustrácie, bez ktorých by neboli rozprávky to pravé orechové. Na Mám talente sú texty už upravené a doplnené o nové rozprávky a ilustrácie. Krátke básničky pre najmenších sú písané len ako bonus k rozprávkam. :-)

Postupne texty, ktoré mám vložené na MT, upravujem podľa Vašich postrehov a rád, za ktoré som veľmi povďačná. Ďakujem všetkým, ktorí moje texty čítajú a čítali. :-)

PS: Mám nové ilustrátorky, ktoré mi maľujú k už napísaným rozprávkam.

Moje naj
Daniela Peleščáková - Prebuď sa! (román) - kniha vydaná :-)

Daniela Peleščáková - Prebuď sa!

Sondra /Silvia Koscelanská/ - Drsná neha (román) - kniha vydaná :-) a Na vysokých podpätkoch... (román)

Sondra /Silvia K./- Drsná neha /pôvod.názov-V sieti bielej pavučinky/
Sondra /Silvia K./ - Na vysokých podpätkoch...

Alexandra Enderle - Kúsok šťastia (autobiografia - sekcia: román)

Alexandra Enderle - Kúsok šťastia

Soňa Glendová-Kysucká - Tajomstvá minulosti (román)

Soňa Glendová-Kysucká Tajomstvá minulosti

Bulles - Nový život bez chlapa (román) - kniha vydaná :-)

Bulles - Nový život bez chlapa

Natali - Mylné šťastie, predtým názov Laura (román)

Natali - Mylné šťastie - predtým názov Laura

Wanda - Snívalkovo /predtým Bublinkové rozprávočky/ (pre deti a mládež)

Wanda - Snívalkovo /predtým Bublinkové rozprávočky/

Mária Čechovičová - Rozprávky-z-lesa (pre deti a mládež) a Škriatok DiDi...

Mária Čechovičová - Rozprávky z lesa
Mária Čechovičová - Škriatok-DiDi-a-jeho-zázracný-zvonček-Cilko

Ján J. Nynamo - Pribehy škriatka Ada (pre deti a mládež)

Ján J.Nynamo - Príbehy škriatka Ada

Roman Shadowe Laco - Rada ôsmich (romány - fantasy)

Roman Shadowe Laco - Rada ôsmich

Marek Kolcun - Tyrelinská legenda - Ooben (romány - fantasy)

Marek Kolcun - Tyrelinská legenda Ooben

Lula - (sekcia poviedky)

Lula - Štvrtý rozmer

J.W.T - O písaní...? (poviedka)

J.W.T. - O písani...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: