IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 132, Komentáre 3

 

Pätnásta kapitola, Démoni nevinnosti


Ubehlo už pár dní, no on bol stále trpezlivý.


Vedel, že riešenie sa blíži a že bude pre neho najlepšie, ak o Vasinovi zistí všetko, čo sa dá, a situáciu si pripraví. Musel mať všetko pod kontrolou, nič nemohlo ostať na náhode. Nakoniec, nebezpečie v ktorom sa ocitol, ho vytrhlo z rutiny a pomohlo mu zabudnúť na nezodpovedané myšlienky, nevyriešené konflikty, potlačené city a nepríjemné spomienky.


Bol piatok poobede a on sedel v aute, pripravený na to, keď mu zavolajú Yuri s Martynom. Parkoval pár blokov od policajnej stanice a už to boli tri hodiny čo čakal, kým sa niečo stane. Oblečený bol formálnejšie než zvyčajne, v čiernych hladkých nohaviciach, naškrobenej bielej košeli a saku. Dokonca si vzal aj kravatu, hoci neznášal pocit zovretého hrdla.


Vzadu na sedadle mal kufrík s peniazmi, a mobil vyložený na stojane pri volante. Mohol im kázať, aby mu v noci pripevnili na auto vyhľadávacie zariadenie, ale rozhodol sa to vyriešiť staromódnejšie. Keby na to prišiel skôr, než by sa k nemu bol dostal, celý jeho plán by sa rozpadol v základoch. Predsa si pre istotu zobral zbraň, ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva14.7.2020
 

Zaujímavá téma. Napínavý dej. Aj napriek tomu, že konanie hlavnej postavy sa nedá nijako ospravedlniť, okolnosti z jeho minulosti vo mne ako čitateľovi vzbudzujú súcit.

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: