IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pavúk Pramuk (Zuz Koháry)31.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 35, Komentáre 1

 

 
Pavúk Pramuk obýval najkrajšiu brezu, čo rástla na pokraji hája vedľa zurčiaceho potoka. Deň čo deň usilovne tkal siete a striehol v nich na neopatrné muchy a hmyz. Pramukove pavučiny sa stali preslávené v celom háji. Jeho majstrovstvo chodili obdivovať zvieratá z celého brezového hája, ale aj okolia.
    „Je to kráááááása.  Prekrááááásna krása,“ zakrákala vrana  Kájinka, keď letela okolo.
   „Len odborník mohol vytvoriť niečo také jemné“, uznanlivo vyhlásila srnčia rodinka vracajúca sa z celodennej prechádzky.
   „Skoro nemôžem oči spustiť z  tejto dôkladnej práce,“ vyhlásila učená sova Edelmíra. Založila si okuliare, aby lepšie preskúmala sieť a potom dodala, „riadky a stĺpce sú ukladané pravidelne, s priam s matematickou presnosťou. „MA-TE-MA-TI-CKOU! Huuuuuuu,“ zahúkala a odletela.
    Ach, ako hriali pavúka pri srdci slová uznania. Pracoval ešte usilovnejšie. Vstával skoro ráno, keď sa ešte tma škerila do korún stromov a slniečko ledva vyliezalo z perín a pustil sa do práce. Hotovej pavučine napokon vplietol ešte strieborné perličky rosy. Keď slniečko vyk...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zuzana1.10.2016
 

Ahoj, ja som minule pozorovala naživo dvoch pavúkov. Jeden sa zamotal druhému do siete a ten ho /kamoš/nekamoš/zožral.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: