IKARIKAR http://www.ikar.sk

Periférne videnie (Iva Miau)14.7.2012
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 194, Komentáre 1

 
Periférne videnie
Celá horúca, červená v tvári, stále si nedokázala nájsť také miesto, kde by na to pokojne dokázala zabudnúť. Tak mi treba. Zaslúžila som si to, hovorí si, ale usmieva sa. Pred očami má jeho tvár, ktorú si snažila dôkladne prezrieť ešte kým sedel vedľa nej v aute a musel sa pozerať dopredu. Nechcela, aby videl jej skúmavý pohľad. Muži si o nej často neprávom mysleli, že ako psychologička s nimi robí pokusy pre zábavu. Alebo pre vedecké účely. Ale Hugo? Hugo, to bolo bláznovstvo. Super bláznovstvo, lebo Eňa sa už dlho pohybovala v láske len ako vo virtuálnej realite.
Hugo bol obrovský. Bol taký velikánsky, že ho Eňa uvidela skôr, ako sa zjavil v poli jej videnia. Bolo to na terase. Mali sa stretnúť k akémusi projektu. Boli tam traja nezaujímaví muži, ktorí videli svet čiernobielo cez podnikateľské okuliare. Hugo prišiel sám a zľava. Kráčal, akoby ani nemal namierené k ich stolu, ale ona , ktovie ako, už vedela, že sa stretnú. Eni sa dokonca zazdalo, že tohto neznámeho pozná svojim virtuálnym spôso...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

jazz23.7.2012
 

nuž, na jeden nádych sa to dá prečítať. to, čo si ty vtesnala do krátkej poviedky, vystačí niektorým autorom aj na trilógiu:)

ale vážne - mala by si si urobiť poriadnu autorskú korektúru, lebo Eňa sa ti v jednom momente zmení na Emu, raz je to rozprávanie o dvoch ľuďoch a v závere skĺzneš do \"ich\" rozprávanie (pre tých, čo netušia, čo je \"ich\" - vychádza to z nemeckého vyznania lásky: \"ich liebe durch!\"

a oveľa viac ma zaujíma, čo bolo potom, čo sa zmenilo/nezmenilo v živote tých dvoch. lebo posteľná gymnastika je vlastne celkom obyčajná ľudská činnosť, hoci ju občas balíme do vznešených slov a gest:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Iva Miau

O mne

žijem v magickom meste, píšem pre seba a budem rada, keď si to aj niekto prečíta

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: