IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pet Kane (pridané 2 a 3 kapitola) (Pet Kane)30.4.2014
 

4
 počet hodnotení: 8
prečítané 103, Komentáre 15

 
Pet Kane (pridané 2 a 3 kapitola)
 
 
„Pane bože.. moja hlava...“ napadlo ma hneď ako som precitol. Pred očami sa mi mihali záblesky svetla.  „Bol to oheň?!“ pomyslel som si, ale čo by tu robil oheň, logické myslenie moju myšlienku ihneď zavrhlo. Hlava ma bolela čím ďalej tým viac a mal som pocit, že ani nemám telo. Skúšal som sa pohnúť, ale necítil som nič. „Som ochrnutý?“ napadlo ma hneď, ako môj mozog začal aspoň trochu pracovať.  „Prečo nič necítim, a prečo nevidím?“ pýtal som sa sám seba. Na nič sa mi nedostávala odpoveď. Zrazu som začul okolo seba krik. Ženský krik a po chvíli som opäť zamdlel.
„Bude v poriadku? Preberie sa?“ počul som nad sebou známy hlas avšak na človeka, ktorému tento hlas patril som si nevedel spomenúť. A opäť ten istý scenár ako pred nedávnom. Záblesky svetla, žiaden cit v nohách, rukách. Tento krát som už ale do bezvedomia neupadol. Zostal som pri vedomí a pomaly som začínal cítiť svoje telo. Po necelej pól hodine som začal matne vidieť a hýbať prstami na rukách. Neskôr sa pridali aj nohy. Zalial ma obrovský pocit šťastia. „Ja sa môžem hýbať!...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

lumi9213.8.2014
 

Tak fajn, ahoj Pet. Neprečítala som toho veľa, takže moje postrehy nebudú také podrobné. Ale v prvom rade ma zaujali komentáre Kenjiho, tak som prebehla text, ktorý komentoval aj on.
Čo sa týka gramatiky, jediná pripomienka je, že inštrumentál (čiže s kým, s čím) sa píše so \"s\". Ale to sa stáva, mohol to byť aj preklep, síce som to zahliadla viac krát.
Ďalšia vec, čítala som scénku na záchode, tá, čo mala byť sexy drsná. Priznávam, že drsná bola, možno (ako píše aj Kenji) až príliš. A podľa mňa bola do deja zasadená dosť nešťastne. Keď už tam takáto scéna má byť, nemyslím si, že sa hodí hneď tak na začiatok, keď o postavách zase tak veľa nevieme. A prerušilo to celkom sľubne sa rozvíjajúcu problematiku toho záhadného muža, ktorý prišiel do pizzerie. Možno si sa mal zamerať na Petovu nervozitu z toho, že tam ten muž je, ako to, že zrazu odbehol trochu si užiť:)
A posledná vec, ktorú som si všimla v jednej vete, boli dosť ostré nadávky a to hneď niekoľko za sebou. Raz som tu na tejto stránke čítala, že nadávky v dnešnom texte nie sú nič výnimočné, ale majú byť opodstatnené. V tomto prípade si myslím, že boli zbytočné, hlavne ich nakopenie do polovice jednej krátkej vety.
Napriek všetkému, píš ďalej. Nikto z nás nie je profesionál a kto vie, možno \"motyka vystrelí\". Držím palce...hlavne ak ťa baví písať, tak s tým nikdy neprestávaj;)
Lucia

pet16.8.2014
 

ahoj, po pravde, tú \"scénku\" na wc som tam dal preto, lebo sex predáva :-) troška vypočítavé ja viem, ale zjemním to aby to bolo čitateľné aj pre mládež :-) odhliadnúc od tejto veci, dá sa to čítať? ja nie som objektívny, potrebujem spätnú väzbu :-)

lumi9219.8.2014
 

Všetko sa dá čítať. Ide len o to, ktorú skupinu čitateľov zaujmeš. Lebo niekomu vyhovuje taký štýl, inému iný...takže nevidím dôvod, prečo by sa to nedalo čítať:)

Pet25.8.2014
 

ja som sa pýtal teba, že keď si si prečítala to moje \"veľdielo svetovej literatúry\" :-) že či ťa to zaujalo, či sa to dalo čítať?

Kenji20.7.2014
 

Ahoj, pet
som myslel, že po tých jednovetných komentároch, si zaslúžiš aj dlhšie odozvu. Zvlášť keď máš aj banner. Škoda, že tu na MT málo ľudí komentuje. Len to sem prihodia a vykašľú sa na to. Skoro nikto tu nečíta, a potom sa autori čudujú, že čítanosť slabá. Alebo sa boja komentovať, aby ich niekto nezotrel ako odpoveď na kritiku.
Otázka mimo - zvykneš aj ty čítať a komentovať diela na MT?

Pizzeria - nešlo ani o značku, tú si tam môžeš nechať, veď ak tam napríklad chodíš rád, tak ja sa nebránim ani product placementu ak je v norme :D
Šlo o môj pocit / ešte k tomu - ja nie som vševedúci. S gramatikou mám tiež problémy aj keď som sa za tie roky už čo to priučil /
jj pocit - kritiku neber ako útok na osobu - je to kritika diela. Mne je jedno čomu veríš v správach a čomu nie. Ja som chcel vedieť aký druh konšpirácie to bude. Na druhú stranu priznávam, že prezrádzať pointu nie je práve najlepší nápad, takže mi stačí len oblasť.

Štylistikou som myslel, občas slovosled, ale nič čo by ma rušilo. Ani gramatika ma nerušila, ale zas vravím, na to nie som žiadny expert :D

Sexy scénka beriem, môže byť reálna. Hovorím ako na mňa pôsobila. Možno by tak nepôsobila o pár kapitol neskôr. Neviem, už sa nedozvieme. Alebo som len príliš puritán :D
Chcelo by to viac názorov od ľudí ktorí si to prečítali. Potom budem možno pôsobiť len ako štatistická odchylka a nemusíš ma brať na vedomie :D

S bezpečnosťou štátu je to zložité. Jednak neviem čo je to za vec, akurát to, že sú z toho všetci vytretí a hneď všetci vedia o čo ide. Len ja nie :D

Miesto žbrnda som chcel pôvodne použiť stoka, ale som nevedel čo bude horšie. Rôzne spravodajské hry sa dejú neustále, nie všetko čo ti povedia v médiách je pravda. Kadekto má rôzne záujmy.
Len keď hovoríš o tých pánoch Zeme, tak či sa dostaneme k 12 mudrcom a 300 prisluhovačom, Iluminátskemu trojuholníku moci či ako sa to volá a podobne.

Aby si vedel, čo za T*tka ťa komentuje a či si máš tú kritiku vôbec pripúšťať :D
Na MT som v zozname pod písmenom A
Alexander J. Kenji
ale mám tu len pár poviedok teraz.
Moja stránka je:
bellowerse.wix.com/kenji

Veľa zdaru prajem

pet20.7.2014
 

ok, možno som si to zobral až príliš osobne :-))) popravde občas si niečo od iných prečítam ale nie moc často, úprimne a nie je to žiadna výhovorka, mám malého syna, podnikám a ešte mám popritom druhú prácu, takže času veľa nie je. pokiaľ ide o gramatiku a tie veci, ja som úplný amatér, v škole som mal štvorku zo slovenčiny, tak sa učím a zdokonaľujem :-)čo sa týka teba, tak ty si úplne iná liga, kukol som si tvoju stránku, ty to vyslovene žerieš, klobúk dolu, ako vidím, podľa tvojho svetonázoru, tak si presne na tej strane, ktorá dnes vystupuje ako tá dobrá (USA,CIA a spol :-))a píšeš proti zlým rusom :-) ja to beriem presne naopak, môj pocit je, že za všetko zlé vo svete môže amerika a jej \"demokracia\" :-) ale tým netvrdím, že všetko americké je zlé, nhl je v pohode napríklad a aj mcdonald mi chutí :-) snažím sa hľadať dobro a nevidieť svet čierno bielo, ako ho dnes prezentujú média (dobrý západ+spojenci) a potom tí zlí. a rozdiel medzi nami je aj ten, že ja odsudzujem vojny a ty to vyslovene obľubuješ, súdiac podľa záujmov :-) ale bez ohľadu nato, každý môže mať názor aký chce, veď o tom je demokracia :-)))

čo sa týka vládcov sveta, nebudem prezrádzať, ale mám svoj názor, zase netvrdím, že tu je nejaká sekta iluminátov alebo kde koho (aj keď to ani nevylučujem, možné je dnes všetko)

p.s. možno som to nenapísal zatiaľ až tak zle, keď ťa celkom zaujíma, čo doniesol v balíku na veľvyslanectvo, chceš to vedieť, čiže je to znak toho, že keby dostaneš do rúk knihu, čítaš ďalej a to je úspech :-))

Kenji19.7.2014
 

Ahoj Pat,
tak vravím si, thriller - vyskúšam. Hneď som si spomenul, že som to už kedysi skúšal čítať, ale viem čo ma odradilo. Teraz som si dal tú námahu dočítal to do konca.
Tak pár postrehov.
Najskôr čo ma tak do budúcnosti odradzuje \"že sa dostane k pánom Zeme\"
Ako prvé ma napadli dinosaury, ale to by bol ešte ten lepší prípad. Bojím sa do akej konšpiračnej žbrndy to načrie.

Ale poďme k deju.
Scéna prvá. Pôvodný problém som mal s tým, že sú informácie dávkované tak nejak chaoticky. Nevravím, že chcem vedieť všetko, len to, že ma to skôr rušilo ako mi ozrejmovalo fakty.
Potom som si myslel, že som sa ocitol v reklame na Pepperoni pizzeriu, následne v lacnom porne / okrem toho tá scéna je hrozná, na začiatku hraničí so znásilnením a následne \"vrcholí\" tak, akoby to na záchodoch nechcel snáď nikto.
Zrejme si chcel povedať, že Pat je riadny borec, ale tá scénka je neuveriteľná.

Scéna dva. Výlet na ambasádu je ešte menej uveriteľný ako záchodová scéna pred tým. Teda neviem čo je v tom balíku. Netuším či mi to ušlo, alebo to má byť akože tajomstvo, ale, žeby sa takto dostal k veľvyslancovi?

Scéna tri je štandardné predstavenie postáv.

Štylistika občas nesedí a niektoré veci sú príliš silené, no ak ešte niečo pridáš tak ešte nakuknem, aby som zistil ako sa to vyvíja.

pet19.7.2014
 

takže kenji, ak môžem napíš mi nejaké dielo, nech viem,kto ma kritizuje, chápeš, aby som vedel, ako veľmi si mám k telu pripúšťať tvoju kritiku :-) každopádne som rád, za reakciu, tvoju kritiku príjímam, som iba amatér a vidím že je to kopa profíkov, tak sa troška chcem čo to poučiť:-)

pet19.7.2014
 

a ešte k tvojím výhradám, ten názov pizzerie je úplne nepodstatný, ten sa zmení, aby to nebola reklama :-) čo sa týka tej scény na záchode, nie som žiadny \"mačo\" ani nepíšem o sebe :-) ale podobnú scénu aj keď nie na záchode som si zažil pár krát, takže ta je dajme tomu celkom autentická :-)))) a čo sa týka tej štylistiky, neviem čo máš na mysli, ďalšia vec je, že keby niekto donesie na veľvyslanectvo vec, ktorá môže ohroziť bezpečnosť daného štátu, myslíš, že by toho človeka vybavil vrátnik??? :-) veľvyslanec nie je pápež :-)

pet19.7.2014
 

a ešte jedna osobná otázka, čo je pre teba konšpiračná žbrnda???? akože si jeden/jedna z tých, čo každého, kto čo i len slovkom zapochybuje a mainstreamových info typu, tv narkóza, nový čas a spol, tak je akože hneď menejcenný???? trošku vážiť slová stými konšpiráciiami, lebo mám pocit, že prichádza doba, keď začínajú byť ľuďom nasmiech práve tí neprebudení!!!

T.13.7.2014
 

Priama reč mi trochu vadí ale inak v pohode

Jonas22.6.2014
 

Ahoj Pet, môžeš mi poslať celú \"knihu\"?

Jonas18.5.2014
 

napínavé, čakám ako sa to bude hýbať dopredu

Janka H.18.5.2014
 

Pripadá mi to, ako keby som to už niekde čítala, neokopíroval si to od niekade? Lebo mi to príde až moc dobré, prepáč

Miňo18.5.2014
 

Zaujimavé:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Pet Kane

Bez názvu.png
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: