IKARIKAR http://www.ikar.sk

Peter Rúfus

 

Kopec (Peter Rúfus)9.12.2013
 

A tak tam stála. Hľadela z kopca smerom dolu, opačnou stranou, s vlasmi sa jej pohrával vietor, ktorý nimi tvaroval závoj, aby ho hneď na to zmazal a vytvoril ďalší. A znova. Gaštanovohnedé odlesky slnka vrhajúceho harpúny svetla spoza kopca, cez ktorý... pokračovanie
 

Návštevník

 

Profil autora

Peter Rúfus

IMG_6885.JPG
O mne

Narodil som sa v roku 1987 v Bratislave a hoci sa s hlavným mestom spája väčšina môjho detstva, druhá polovica môjho srdca ostane navždy na Liptove. Odtiaľ pochádza značná časť mojej rodiny, tam som urobil svoje prvé detské kroky a je to miesto, kam sa stále vraciam ako do druhého domova.

V Bratislave som absolvoval základnú školu a už počas nej som si uvedomil, že študovať veci zoširoka a všeobecne ma nebaví. Preto som sa rozhodol ďalej pokračovať na obchodnej akadémii. Strom ekonómie a jeho jednotlivé vetvy ma napokon zaujali natoľko, že som pokračoval jej štúdiom na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Nottingham Trent University of Great Britain.

Popri školách som pracoval pre rôzne herné internetové portály na pozícii redaktora, šéfredaktora či manažéra portálu. V súčasnosti sa venujem konzultantskej a poradenskej činnosti v súkromnej spoločnosti.

S písaním som začal počas štúdia na univerzite (koncom roka 2009) a odvtedy si táto záľuba získala moje srdce. Po dvoch rokoch práce a ďalších dvoch bojov vyšiel koncom septembra 2013 môj debut Ticho. V súčasnosti ďalej pokračujem na nových príbehoch rôznych žánrov a rozsahov.

Čo sa týka mojich záľub, som pohybovo veľmi aktívny človek, milujem cestovanie, v posledných rokoch najmä do krajín východnej a juhovýchodnej Ázie. Čítanie kníh a hudba je pre mňa druhým životom. Rád fotím, hrám na klavíri, potrpím si na dobré jedlo a som milovníkom kvalitnej kávy, vína a whiskey.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: