IKARIKAR http://www.ikar.sk

Piate prikázanie (Tatiana Macková)17.7.2012
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 161, Komentáre 7

 

Podľa platných pravidiel oznamu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lýdia J.24.7.2012
 

Tatiana, Piate prikázanie bolo pre mňa výborné čítanie. Pútavé, zaujímavé, dokonca pri textoch s kurzívou ma mrazilo. A ani žiadne preklepy ma nerušili.

Som rada, že Vasil zadrapol do nekonečných radov ignorantov.:) Vyprovokoval ma k čítaniu, inak by som stále Vaše texty obchádzala. Prečo? Vždy ma odrádzalo - hovorila som si, že ak niekto zaradil dielo prihlásené do LC (iba novely a romány) do sekcie poviedok, tak potom asi nevie ani písať. Takže rýchlo treba prehodiť Syna lesov, lebo sa ešte môžu nájsť ďalší podobní ignoranti ako ja.:))

T.24.7.2012
 

Ani nevieš, Lýdia, ako ma Tvoj komentár potešil. Som rada, že Ťa moje dielko zaujalo. V podstate aj Syn lesov bol pôvodne iba poviedkou, až neskôr ma múza dokopala k novele. Možno však poslúchnem Tvoju radu a prehodím ho.

Lýdia J.24.7.2012
 

Mala by si prehodnotiť zaradenie. Alebo sa mi iba zdá, že Syn lesov sa vyskytuje medzi finalistami LC? Tam poviedky nemajú čo robiť. Mimochodom, to tykanie rada beriem, ale troška ma spochybňuje - poznáš ma?

T.24.7.2012
 

:-) Čo sa týka tykania, nebola som si istá, či smiem, ale skúsila som, hoci sa určite nepoznáme. Ale zdalo sa mi, že väčšina z prihlásených si tyká (nie som na MT tak dlho, občas neviem, či je taký zvyk, alebo sa všetci poznáte). Tak ak nevadí, budem rada. A áno, Syn lesov je vo finále LC, ale nie ako poviedka. Tú som prepracovala na novelu, ktorú som prihlásila do súťaže.

Lýdia J.25.7.2012
 

:)) Nevadí, Tatiana, teda radšej po spisovne povedané - neprekáža.:)
Nie, určite sa všetci osobne nepoznáme, iba virtuálne, aj to nie všetci. Spočiatku sme si na MT takmer vždy vykali, teraz sa v tejto milej komunite zväčša tyká. Pri tykaní sa lepšie frfle a nadáva, ale aj chváli.:) Maj sa dobre a nech sa Ti darí.

Vasil20.7.2012
 

Nekonečné sú rady ignorantov. Naruším teda odpudivé ticho pod týmto dielom. Ale neybočím z koľají našich skvelých porotcov, ktorí nemajú ani o gram viac vedomosti o tom, čo je literatúra a nemajú navyše ani dosť síl aspoň poriadne prečítať to, čo sa prečítať podujali. Takže - keďže román nie je zakončený, môžem iba predpokladať, že máme do činenia s banálnym ženským románom. Veď je to aj o žene, že? Ale napriek tomu au-Thor-ke držím palce, lebo talent zjavne má. Navyše, s tým banálnym ženským románom sa môžem aj mýliť. Nebudem určite jediný. :-))) Držím palce.

T.21.7.2012
 

Ďakujem za milé prekvapenie a pozitívne hodnotenie. No musím povedať, že nejde o román - na ten nemám asi dostatok trpezlivosti. Je to ucelený príbeh, skladajúci sa zo 7 menších úsekov, aby sa to ľahšie čítalo. Ešte raz vďaka. Potešili ste ma, lebo to ticho bolo naozaj smutné :-).

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tatiana Macková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: