IKARIKAR http://www.ikar.sk

Piatková noc (Dávid Baránek)23.8.2015
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 247, Komentáre 1

 
Noc je ešte mladá
        Ďalší piatok predo mnou. Kráčal som ulicou a stretával mnoho chalanov a dievčat, ktoré akurát išli zo školy. Každý jeden sa mi zdravil. Nevšímal som si to a ponorený do myšlienok som premýšľal nad tým, ako sa dnešný večer vyvinie.
        V mojom meste ma pozná asi každý, kto nesedí celé dni doma pred telkou. Som ten, kto dokáže všetko zohnať. Najčastejšie odo mňa ľudia pýtajú klasický pervitín, no nie je problém zadovážiť čokoľvek od výmyslu sveta. Keby za mnou prišiel týpek a pýtal si gram novej japonskej drogy, ktorú vynašli len pred pár dňami, zohnal by som mu to.
        Dohodnutý som asi s piatimi ľuďmi, s ktorými sa dnes stretnem a dám im čo chcú. Vo vrecku som mal pár kubíkov pika a niekoľko tabletiek éčka. Zašiel som za roh a vytiahol igelitové vrecúško. Top kvalita. Najlepšia, akú je možné v tomto zapadnutom meste zohnať. Človeku je až ľúto, že to len tak niekomu predá. Vysypal som časť bieleho prášku na kreditnú kartu. Urobil som si lajnu a s päťeurovkou to do seba vtiahol. Chvíľu som tam len tak čupel a uvedomoval si, že mi srdce pumpuje...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Severína24.8.2015
 

Hodnotím kladne. I keď sú tu nedostatky. Rozdelila by som celý dej aspoň na tri kapitoly. Nech čakajú, nech sa tešia čo bude ďalej.Potom sú tu aj pravopisné chybičky. Miesto - k si dal ku, ale to sa dá ľahko opraviť.
Teraz hodnotím tému - výborná. Aj tento svet treba spoznať. My žijeme ako by v \"zámku\" a čo sa deje v \"podzámčí\" nás nezaujíma, ale aj tam sú ľudia a dokonca mladí ľudia, čo potrebujú aby sme si ich všímali a neboli voči nim ľahostajní.
Štýl je tiež dobrý. Bála som sa toho, že budeš písať \"prostinko\" detsky, ale dobre si sa k tomu postavil. Len by to chcelo ešte odstrániť - kde bolo tam bolo a dať tam viac dialógov. Sem-tam som objavila heslovitosť, to by chcelo tiež zmeniť. Rozdeľ kapitoly, aby neboli dlhé, viac to zaujme.
Dúfam, že to bude mať aj pokračovanie, aby sme vedeli ako to bude so súrodencami. Čo sa z toho vyvinie. Treba neskončiť do zabudnutia a rozvíjať príbeh.
Záver: hodnotím palec hore.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dávid Baránek

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: