IKARIKAR http://www.ikar.sk

Placebo ON (Barbora Suslová)4.4.2018
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 20, Komentáre 4

 

Placebo ON - 1. kapitola


  Na tvári som ucítila jemný poryv jarného vetra. Rozospatá som pozrela na okno otvorené dokorán. Boli tam dva tiene. Blížili sa ku mne. Ich ruky sa ma dotýkali. Všade. Zapchali mi ústa, trhali zo mňa nočnú košeľu. Nie, nie, prosím!!!
 


   Môj vlastný krik ma zobudil zo sna. Rukami som sa ohmatala. Bol to len sen.


Na čele som ucítila kropaje studeného potu. Objala som si rukami nohy a v polohe klbka som sa húpala dopredu a dozadu.
 


Jeden- dva- tri.
 


Nádych - výdych.
  Pozrela som na hodinky. Bolo niečo pred pol šiestou. Vstala som z postele, obula si svoje obľúbené chlpaté papuče a zamierila do kúpeľne. Pustila som si ľadovú vodu a osviežila tvár. Začnem znova. Ako každý jeden deň.
 


  S kávou v ruke som vchádzala do majestátnej tehlovej budovy v centre mesta. Budova Pierce and co. oslňovala svojou historickou architektúrou v zajatí moderných budov navôkol. Moje lodičky klopkali o mramorovú podlahu tej obrovskej vstupnej haly s ohromnou ozvenou. Hlavou som kývla na pozdrav recepčnému, ktorý s úsmevom odkývol. V budove sa ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.9.4.2018
 

Ak som dobre pochopila, je to ženský román, plný schádzania, rozchádzania, riešenia bežných situácií, nákupov, maľovania, obliekania sexu a pod.
Ak mám byt úprimná, po chvíli som začala preskakovať riadky, pretože sa nič dôležité nedialo. Bežný život. Ledva som vydržala do konca kapitoly, či sa konečne niečo udeje. Nestalo sa.

Povyhadzuj niektoré privlastňovacie zámená, rušia.
Zatraktívni dialógy, zrieť doplnkové vety, sú vatou. Máloktorá priama reč je bez nich, čo dosť retarduje. Aj dialógy by mali dej posúvať.

Alia S.9.4.2018
 

Písala som rýchlo, sú tam chyby. Hlavne \"zrieď\".

Okrem PZ by textu prospelo povyhadzovať niektoré prídavné mená, príslovky, častice - oslňovala (svojou) historickou architektúrou v zajatí moderných budov (navôkol) a pod.

Barbora S.9.4.2018
 

Presne viem, čo ste komentarom myslela a vážim si konštruktívnu kritiku. V podstate som pochopila - menej omáčok a viac deja. S textom budem este pracovať. Ďakujem

Alia S.9.4.2018
 

Takveru, menej do detailov popísaných činností, viac tajomstva, komplikácií, uzlenia a rozuzľovania, konfliktov - jeden sa neuzavrie, už druhý vyvrie, potom sa všetko inak zachumlí a napokon príde zaujímavá, najradšej nečakaná, pointa. Alebo aj šťastný nevýrazný koniec, ale aspoň nech sa niečo deje mimo bežného rutinného života.
Nie je za čo.
(Vykáme vykaním, t. j. \"ste mysleli\":))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Barbora Suslová

O mne

Písaniu sa venujem od svojich trinástich rokov. Je to pre mňa najvyššia forma relaxu a meditácie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: