IKARIKAR http://www.ikar.sk

Plátno (Antónia Labajová)6.4.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 83, Komentáre 1

 
Plátno
 
Bolo to asi v tom čase, keď moja citovo labilná, rozvodom vysilená mama povedala áno zarastenému Angličanovi, ktorého spoznala pred mesiacom v Londýne. Po takmer týždňovom odhováraní, sa zmohla len na tresknutí rukou po stole.
,,On je ten pravý!“ dodala.
,,Nádych, výdych, Teri. Je to žena, ktorá znášala pôrodné bolesti kvôli tebe, ju udrieť nemôžeš.“ pomyslela som si.
,,Mama, veď on ani nevie ako sa volám.“ vypleštila na mňa oči a dva dni so mnou neprehovorila ani slovko. Ak som začala brať na vedomie , že si berie niekoho cudzieho čisto zo zúfalosti a vypočítavosti, dalo sa to ľahko prehliadnuť.
 
Keď som mala jedenásť, môj život bol istým spôsobom dokonalým. Mala som dvoch milujúcich rodičov, ktorí boli úžasní. Teda, popravde, úžasne stvárnili svoju rolu matky a otca. Keďže môj otec bol gynekológ s vlastnou klinikou v centre a  matka žena v domácnosti, mala som o všetko do najmenšieho detailu postarané. Každú nedeľu sme trávili všetci pokope, mama vždy upiekla chutný koláč, zatiaľ čo otec sedel na gauči s ovládačom v ruke. Typická rodinná idylka, n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.11.4.2017
 

Poviedka na mňa nezapôsobila nijako, keďže jej chýba pointa a ostatné je len prerozprávaný ničím výnimočný príbeh. Ale aspoň koniec ma pobavil: \"Orgán sa rozzvučal\".

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Antónia Labajová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: