IKARIKAR http://www.ikar.sk

Plavba po Níle (Silvia Bahelková)29.11.2010
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 69, Komentáre 0

 

Egypt - slnkom zaplavená krajina ležiaca medzi dvadsiatou a tridsiatou rovnobežkou má čo ponúknuť aj náročnému návštevníkovi. Po dovolenkách strávených oddychom pri mori sme sa rozhodli pre zmenu. Poznávací zájazd - plavbu po Níle.
Po transporte z Hurgady do Luxoru sme nastúpili na palubu 5 hviezdičkovej lode Champollion I. Prvý dojem z lode ťažko zachytiť slovami. Možno to bola stiesnenosť, prvotný šok zo stretu s odlišnou kultúrou, neistota. Zo všetkých strán na nás dýchal vplyv arabskej kultúry, na ktorú sme si však rýchlo zvykli a záplava vankúšov, nízke stropy a večne usmiate tváre arabských mužov, ktoré nás všade sprevádzali, sme brali ako samozrejmosť. Osvieženie ibištekovým čajom ponúknuté krátko po vstupe na loď mám v sálajúcej horúčave urobilo dobre a o príjemnú náladu sa staral náš delegát Hassan 24 hodín denne.
Plavba loďou po Níle nám priniesla nezabudnuteľné zážitky. Starobylá kultúra z čias faraónov svojou veľkoleposťou a prepracovanosťou oslovuje milióny turistov. Navštívili sme všetky známe miesta od Luxoru po Asuán. Údolie Kráľov, Luxorský chrám, Karnak, Memnónove...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Silvia Bahelková

O mne

Mam 21 rokov a som v tretom rocniku studia na UKF v Nitre, v odbore Ucitelstvo akademickych predmetov anglicky jazyk a historia.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: