IKARIKAR http://www.ikar.sk

Po stopách tieňa (Shadowe)2.9.2010
 

4
 počet hodnotení: 15
prečítané 598, Komentáre 5

 
Prológ

 
 
 
 

Prológ
Na Tryphte sa zniesla noc. Ťažké oblaky sa prevaľovali po oblohe a zakrývali mesiac. Slabý južný vietor so sebou prinášal jemne slanú príchuť blízkeho mora. Nebol však dosť silný na to, aby vykreslil vrásky na tvári neznámeho, učupeného na jednej z mestských striech. Nehybne sa opieral o komín a pozoroval okolie. Ulice patrili už len opilcom a ich verným spoločníkom – psom. Jedni sa snažili prekričať druhých, čo mužovi len vyhovovalo. Potreboval istú úroveň ticha, aby sa mohol sústrediť na prácu, no nerád robil v úplnej tichosti. Stačí, aby bol dokonale tichý on, ostatní nemusia.
Naposledy sa rozhliadol, ukrytý v kapucni a trochu sa nadvihol. Jediný zvuk, ktorý pritom vydal, bolo tichučké zapraskanie kožených remeňov, ktoré ukrýval pod dlhým čiernym plášťom. Viacerí z fachu nemali radi plášte pri práci, no muž patril k hŕstke tých, ktorí sa naučili zvládať skoky, kotrmelce i boj nablízko v plášti a používali ho ako výhodu.
Jeden z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

alex j. kenji26.9.2010
 

Ahoj Roman,
tak mám len jedno slovo - pecka! Konečne niečo čo sa dá čítať :D
Príbeh sa mi veľmi dobre číta, vety kĺžu jedna za druhou. Nič čo by ma rušilo. Skvelý popis akcie, činností aj opisy. Cítil som sa ako uprostred stredovekého mesta.
veta - Niekoľko úderov srdca sa vznášal vo vzduchu - sa mi páči veľmi veľmi :D
Mám aj pár výhrad :D ale jedná sa skôr o spôsob dávkovania informácií - či spôsob akým by som príbeh prerozprával ja, takže to pre teba nie je smerodajné.
1/ V prológu, inak veľmi dobre napísanom by som nechal postavu Tieňa viac tajomnú - vôbec by som nerozoberal, že je z nejakej zvláštnej rasy ani aké má tetovania. Pre príbeh to nie je potrebné, aj tak všetci pochopia, že o pamäť prišiel on. A odkrývanie jeho minulosti sa stane napínavejšou.
2/ Keď idú k hlave cechu, slovo asasín sa tam vyskytuje až príliš často.
3/ 1. kapitola začína dejovou líniou Tieňa - vôbec by som ju nepoužil už tam, možno až v tretej, a prepustil by som priestor druhým dejovým líniám.
Povedzme v 3. kapitole by som začal nejakou jednoduchou vetou - Muž bez mena a bez spomienok vstúpil do mesta...atď - čiže postupné odkrývanie jeho minulosti.
Ale to je môj spôsob písania, takže ty to nemusíš brať vôbec na zreteľ :DDDD
Prajem veľa nápadov a teším sa na nové kapitoly!
PS áno Assasin Creed podobnosť čiste náhodná :D ale nevadí, lebo je to zatiaľ super.

Peťa 16.9.2010
 

Veľmi dobré, páči sa mi to (a pretože nie som kritik a neviem konštruktívne komentovať viac nepoviem :D)

Vesna2.9.2010
 

Super, teším sa na pokračovanie:-)

Wiwa2.9.2010
 

Brutálne dobré. Tak toto vo mne vzbudilo maximálnu zvedavosť čo bude ďalej. Pokračovanie prosím :P hh. Fakt výborne napísané. Asi som už dala dostatočne najavo, že sa mi to páči. :)))

Shadowe2.9.2010
 

Vďaka za prečítanie a kladný komentár. Na radu slečny/pani Juzlovej som sa teda vybral do \"inej\" fantasy, ktorá nie je tak okukaná a teda dúfam, že podobností bude čo najmenej. (aj keď porovnávaniu s hrou Assassin Creed sa asi nevyhnem :D) Nové kapitoly budem pridávať čo najrýchlejśie, avšak tak, aby neutrpela kvalita (radšej nech čitateľ počká deň naviac, akoby mal plávať v mori chýb). Do budúcna, starostlivo sledujem odozvu čitateľa, takže prípadné námietky, či postrehy privítam. ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Shadowe

DSC00007.JPG
O mne

It was my heart, it was my life,
it was my start, it was your knife.
This strife it dies, this life and these lies.


...a tak ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: