IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Pochvala (J.W.T)17.12.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Ak teda dovolíš, milý J.W.T., nebudem sa vôbec vyjadrovať k obsahu Tvojich textov. Ja viem, znie to ako hrom z jasného neba, lebo k nemu by som sa mala vyjadriť predovšetkým, ale mám na to svoje dôvody. Do cieľa každého príbehu sa dostávame po nejakej ceste, v písanom (a napokon aj v hovorenom texte), je to j a z y k!
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

EŇA VACVALOVÁ, publicistka a moderátorka

4
 počet hodnotení: 225
prečítané 758, Komentáre 45

 
Pochvala
    POCHVALA.

    Bol to len krok. Ktohovie, či som sa pošmykol, ako som stál na tom zráze... Alebo, žeby to nebola náhoda?
    Je to zvláštny pocit, keď padáte posledný krát a cítite, že je to Vaše tohtoživotné definitívum.
    Netrvalo to dlho, hoci z dola sa tá skala zdala poriadne vysoká, skoro až do neba...
    Čudné. V tejto chvíli som bol schopný registrovať ešte aj bzukot vetra v mojich ušiach. Hoci akoby mi čosi šepkal, znel mi veľmi, veľmi krátko...
    * * *
    Akože som dopad nepocítil?
    Je to jasné- zase sa mi to snívalo. Ako vždy. Neviem prečo mám takéto nočné mory-keby som sa opýtal veštice, určite by mi vyložila: „Ak sa Vám sníva o páde, znamená to pokles. Možno v zamestnaní alebo krízu v partnerských vzťahoch...“.
    Sú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lipárová Vlasta25.3.2010
 

Chcela by som Vám vyjadriť podporu,pretože mne osobne sa Vaša tvorba veľmi páči a tak ako napísala Ava,vanie z nej posolstvo.Po prečítaní poviedok ,človek sa aspoň na chvíľu zastaví a zamyslí ,či všetky jeho skutky boli správne.Niekedy je už neskoro ľutovať.

J.W.T25.3.2010
 

Ďakuje Vám Vlastička za podporu...Vždy poteší :-)...hoci to hodnotenie pani Vacvalovej beriem pozitívne :-)
A presne preto, čo v nich vidíte aj Vy, píšem tieto poviedky: aby sa človek zastavil a porozmýšlal, či kroky, ktoré robí sú tie správne a hodnotné :-) Verím, že nás je viac takých.
Ešte raz Vám ďakujem a prajem čo najviac správnych krokov :-)

Daniela Peleščáková22.3.2010
 

Ahoj, J.W.T.! Blahoželám Ti, že si Tvoju tvorbu gestori všimli a p. Vacvalová napísala hodnotenie. Konštruktívna kritika autora nemôže uraziť. Je pre nás dôležité vedieť, aký názor na naše dielka majú čitatelia a musíme akceptovať, že každému sa páči niečo iné. Ja dlhé a krkolomné vety tiež nemusím, ale ak sú v nich pekné a vtipné prirovnania a hlavne ak ma zaujme obsah, tak sa s tým rada popasujem. A obsah Tvojich diel sa mi páči. Aj na FB MT som napísala, že Ťa hodnotenie určite neodradí a verím, že budeš v tvorbe pokračovať.

J.W.T22.3.2010
 

Ahoj Danielka :-)
Ďakujem, si milá, že si mi napísala komentár aj Tvoj postoj k mojim dielam, cením si to, naozaj:-)
Vzdať sa určite nemienim, nemám dôvod najmä aj preto, že hoci niekedy moja štylistika vety nie je bežnou, mne sa mnohé kritizované vety páčia:-)
Každý človek/autor má vlastný štýl vyjadrovania a aj ja viem, čo z hodnotenia je opodstatnené a čo by som nemenil ani za milión percent, lebo to je môj spôsob vyjadrovania.
Ešte raz dík aj za koment na FB :-)
Prajem aj ja Tebe veľa úspechov!

ava22.3.2010
 

Ahoj J.W.T.,
keďže mám možnosť vyjadriť sa k Tvojim dielam ako Tvoja čitateľka, rada by som Ti vyjadrila svoju podporu a povedala Ti, že mne sa Tvoje povieky páčia. Mala som možnosť prečítať ich všetky, teda okrem Sandokana- ale toho som si od Teba vypočutala online.:) Z Tvojej tvorby vanie \"posolstvo\", ktoré mnohým z nás môže otvoriť oči a pomôže zamyslieť sa...

J.W.T22.3.2010
 

Ďakujem Ava za podporu :-)
JA koment Heni beriem v pohode, lebo bol úprimný a ja mám vo vnútri barometer, ktorý mi indikuje, čo si z hodnotenia zobrať a v čom som si 1200%-ne istý:-)
Aj mne sa moje poviedky páčia, ináč by som ich nepísal.Možno to chce viac prežuť text, ale som si ich čítal znova a napr. v Pochvale sa mi vety zdajú oukej. Možno to je tým, že ja sa chcem hrať s jazykom a to som napísal aj Lýdii v komentári nižšie :-)
Keď sa s Heňou stretneme na tej kávičke, určite si to vydiskutujeme :-)
Ďakujem Ti ešte raz a želám Ti v Tvojom písani all the best!

ava22.3.2010
 

:-)...raz keď sa možno opäť \"narodím\", naučím sa anglicky a potom budem vedieť, čo si povedal.:)))
Pekný deň. A ozaj, Pochvala a O písaní sú moje najmilšie.:)

Lýdia22.3.2010
 

Dobrý deň J.W.T,
je mi ľúto, že sa v podstate musím stotožniť s názorom Vašej hodnotiteľky. Napriek tomu, že som \"žrút\" tejto stránky, ani mňa Vaše dielka zvlášť neoslovili.
Taktiež sa mi páči, že Vám Eňa nevnucuje \"odborné\" súdy, iba Vám ponúka svoje pripomienky z pohľadu obyčajnej čitateľky.

P.S. Niečo na povzbudenie odo mňa - Vaša gramatika nie je až taká hrozná. Sú tu oveľa horšie pravopisné nemehlá. A musím priznať, že spočiatku ma tiež chyby mamtalentov vyhadzovali z deja, ale teraz som si už akosi zvykla... :-)
Čitateľka MT

J.W.T22.3.2010
 

ĎAkujem za názor, nie každému sa všetko páči :-)
Moja gramatika nie je ani hrozná ani nie som pravopisné nemehlo-nájdite mi nejakú gramatickú chybu vo vete-možno len peklep. Je to len štýl vety (štylistika), ktorému mnohí nerozumejú, lebo dnes sa ľudia vyjadrujú veľmi jednoducho, nehrajú sa s jazykom a ich vety sú holé, často len podmet a prísudok.
A potom sa im jasné že zdá, že moje vety sú zložité a nezrozumiteľné.
Mne sa nepáčia vety \"Jano prišiel. Sadol si na peň. Zapálil fajku. Kukol na orla....JA sa s jazykom hrám a je jasné, že nie všetci to chápu :-)

Lýdia24.3.2010
 

Dobrý deň J.W.T,
vyzvali ste ma, aby som Vám našla nejakú gramatickú chybu. Nech sa páči - iba v tejto Vašej odpovedi na môj komentár som ich našla päť a v Pochvale je ich minimálne sedem \"nerátam preklepy\". Skúsite prísť nato, ktoré slová alebo interpunkčné znamienka nie sú v súlade s pravidlami slovenského pravopisu, respektíve s pravidlami písania podľa slovenskej technickej normy? Alebo pošlem nápovedu?
Veľa šťastia, optimizmu a chuti do ďalšej práce,
tvorbou nezainteresovaná, (t. zn. nekonkurenčná) čitateľka MT

J.W.T24.3.2010
 

Ďakujem za zájem riešiť moje gramatické chyby a výrazy, ktoré možno nezapadajú do technickej normy PSP :-)Aj keď si myslím, že technický a literárny jazyk sú dve rôzne veci.
Všetko dobré aj Vám :-)

Enrique22.3.2010
 

Milý J.W.T., po prečítaní hodnotenia pani Vacvalovej som sa rozhodla napísať Ti práve pod tento Tvoj príspevok s názvom Pochvala. Nebudem sa vyjadrovať k erudovanému hodnoteniu, čo si z neho zoberieš a ako s ním naložíš, je čisto v tvojich rukách, ale všetko, či pochvala, či mierna kritika, nás posúva niekam. Je na nás, kam sa dostať chceme. Ja osobne som aj za dobre mienenú a konštruktívnu kritiku. Tzv. ,, medové motúzy\" ešte nikoho nikam neposunuli. Čo sa mňa týka, častokrát pri čítaní nevnímam krkolomnosti jazyka, ani dlhé vetné spojenia, vlastne mi neprekážajú, ak ma dielo zaujme, rozumiem mu a pochopím, čo mi malo dať a ocením, ak mi to dielo aj poskytlo. Tvoje diela dané spĺňajú, tak čo viac dodať? Myslím, že máš dosť čitateľov, ktorí Ti zdravo fandia a verím, že ich budeš mať ešte viac - a možno Ti k tomu dopomôže aj spomínaná konštruktívna kritika pani Vacvalovej, lebo som presvedčená, že nebola napísaná so zámerom ublížiť Ti, potopiť Ťa, či odradiť od ďalšieho písania. Keďže Ťa osobne poznám, čo-to o Tvojom zmýšľaní už viem, poznám aj Tvoju výtvarnú tvorbu ja osobne Ti držím palce do ďalších tvorivých dní a za všetko, nech už to na ľudí pôsobí trebárs rôznorodo, napokon tak to má byť, si zaslúžiš pochvalu a preto som svoj názor napísala práve pod poviedku s týmto názvom. Čo Ťa nezabije,Ťa iba posilní - ale to Ty vieš! Vždy lepšie niečo tvoriť, ako bezcieľne civieť do steny, flákať sa po uliciach a nadávať na nedostatok príležitostí realizovať sa. Pekné dni a keep smiling! :-D

J.W.T22.3.2010
 

Ďakujem Ti veľmi pekne Enrique za Tvoje slová :-)...máš pravdu vo všetkom, čo si napísala:-)
A keep smiling si držím, bo som sangvinik, tak sa inak ani nedá :-)

Juraj Hrom9.3.2010
 

Mno, próza nie je môj žáner, ale to Ty vieš :), hoci Ty sám sem tam trošku poeticky sa pohráš, čo je na mňa, to sa mi páči. Páči sa mi, ale hlavne vykreslenie postavy, a využívanie dobrých,modernému človeku mnohokrát už nevšedných výrazov. Všetko dobré

J.W.T9.3.2010
 

Ahoj Juraj.
Veľmi pekne Ti ďakujem za komentár aj pochvalu aj napriek tomu, že próza nie je Tvoja parketa :-) Všetko dobré prajem aj Tebe!

wunkiv20.2.2010
 

prečítala som od teba takmer všetko a čo k tomu povedať? len toľko....už aby ti vyšla kniha, aj s tými tvojimi nádhernými ilustráciami:-)držím palce....

J.W.T22.2.2010
 

Si milá, ďakujem Ti veľmi pekne za uznanie :-)
Verím, že sa tak udeje; už len pevné nervy a zopár zodratých topánok :-)
... a držím palce aj Tebe, veď \"malá kopa pýta viac\" a všetko dobré nakoniec určite uzrie svetlo sveta :-)
Len škoda, že nemôžem všetkých čo chcem z MT čítať tak, ako si predstavujem...

ava9.2.2010
 

Mráz mi chodil pochrbte...
Asi preto, že aj ja som nebola vždy \"dokonalá\" a určite som niečo spackala a keď odíde blízky človek, až vtedy zistíš, že sme mnohokrát mohli byť lepší... Ale žiaľbohu nie sme dokonalý a tak sa môžeme poučiť a už nikdy viac neopakovať tie isté chyby.:)

Bolo to veľmi pekné:-)

J.W.T9.2.2010
 

Presne ako vravíš :-)
...práve preto som túto poviedku napísal.
Ďakujem!

ava9.2.2010
 

Naopak, ja ďakujem, že som si opäť pripomenula niečo na čo nikdy nesmiem zabudnúť...!

Už som sa asi \"dlho\" neospravedlňovala za ypsilóny, takže sorry za ten v slove \"dokonalý-dokonalí\":-)))

A ešte niečo, zabudla som Ti u seba poďakovať za \"spätnú väzbu\", takže ďakujem moc.

Daniela Peleščáková7.2.2010
 

Človek si až pri strate blízkeho uvedomí, že na vyslovenie niektorých slov je už neskoro. Pekne si spracoval tému odchodu duše.

J.W.T9.2.2010
 

Som rád, že sa Ti poviedka páči.
...preto tie slová treba hovoriť kým je čas :-)

Enrique4.2.2010
 

Veľmi zaujímavé a aj keď čitateľ asi tak v polovici začína tušiť, ako sa to asi skončí, do poslednej chvíle dúfa, že sa snáď mýli.

J.W.T4.2.2010
 

Dík :-)
..tak to budem musieť prepracovať, aby to čitateľ netušil :-)
Ale zase na druhej strane- o koľkých veciach tušíme a nepoučíme sa?

reňa24.1.2010
 

Už dávnejšie som sa chcela pozrieť do sekcie poviedka. tak som si to prechádzala a natrafila som na tvoju pochvalu. No čo dodať jedine pochvala. Spracované veľmi zaujímavo. Som emotívny človeka a hodnotím podľa toho, či ma niečo osloví (resp. neosloví. Toto sa mi zdá veľmi originálne spracované, opisy, prirovnania všetko tam kde má byť. Nie som vôbec sklamaná. takže u mne dobrýýý

J.W.T25.1.2010
 

Ďakujéééém aj za tento komentár!
Veru, som rád, že sa Ti to zdá zaujímavo spracované, o to mi ide, aby to bolo podané netradične a ak je to možné aj zamysleniahodne :-)

viera hincová12.1.2010
 

Fakt dobré. Profesionálne.

J.W.T12.1.2010
 

Ďakujem pekne Vierka. Som rád, že sa Ti páči a aj to, že to považuješ za profesionálne. Snažímsa písať tak, ako to cítim a hlavne, aby to mne samému dávalo zmysel a malo to výpovednú hodnotu na zamyslenie sa.

Andriana9.1.2010
 

Tvoje pribehy spojene s laskou ma vzdy dostanu. Preco koncia stastno-nestastne?

J.W.T9.1.2010
 

Ďakujem Adriana :-)...no skôr nešťastno-šťastne...vidím v tomto zobrazení väčší zmysel;veľa vecí (aj lásku) si človek neváži a časom mu veľa vecí zovšednie, hoci zo začiatku bol nimi nadšený...pokýmsa nestane niečo, čo mu honotdy pripomenie. Niekdy si to však uvedomí až príliš neskoro.....preto sa to končí smutne, lebo som chcel, aby sa človek nad tým zamyslel radšej takto, v poviedke, ako neskoro, v živote :-)

Dana9.1.2010
 

Postupne som sa preluskala az sem a poviem velmi pekne. Az ma pichli pri srdci.

J.W.T9.1.2010
 

Ďakujem Danka..Ja len dúfam, že pri srdci pichlo od dobrého ponaučenia :-)

Marek8.1.2010
 

My bezní citatelia (muzi) potrebujeme niekedy nakopnut a motivovat.Staci dobry typ a clovek (muz)oceni hodnoty v tvojich dielach.

J.W.T8.1.2010
 

Ďakujem Marek :-)...však toto moje dielko (a nielen toto) je písané ako pre mužov, tak pre ženy, aby nás aj ony troška viac pochopili...

Milan7.1.2010
 

Píses velmi zaujimavo a aj tvoje verse maju vela do seba.Ziskal si si priazen vela citatelov a jedneho cloveka plus moju urcite.

J.W.T7.1.2010
 

Ďakujem veľmi pekne za pochvalu aj priazeň. Cním si to od Vás o to viac, že sa moje diela páčia aj mužom-doteraz reagovali najmä slečny/dámy a že ste si našli čas napísať komentár...Ešte raz Vám ďakujem :-)

aďa pre J.W.T.4.1.2010
 

Fúha ťažké čítanie, ale zaujalo ma to. Zaujímavé, nenapadol by ma taký dramatický koniec.
Andrea Bugátová-KRáTKE ROZPRáVKY PRE NAJMENšíCH.

J.W.T4.1.2010
 

Ďakujem za komentár a prečítanie :-) Prečo sa Ti to ťažko číta? Textovo alebo obsahovo? ...človek si niekdy (zväčša) málokedy váži niečo, kým to nestratí. Preto som zvolil túto formu vyjadrenia a taký koniec.

Eva4.1.2010
 

Možno si našiel svoj \"osobný príbeh\" a ja dúfam a verím, že Book of life je jeho súčasťou a ja a mnohí ďalší budeme mať možnosť,si ju v blízkej budúcnosti prečítať.

J.W.T4.1.2010
 

Júúj, Evička, nuž tento príbeh by mojim \"osobným\" nemusel byť, bol by som radšej inému priebehu aj zakončeniu. Išlo mi najmä o to poukázať, že človek by si mal isté veci uvedomiť a vážiť, kým je čas...Ďakujem za komentár :-)

lulu19.12.2009
 

ja som si vdaka tomu ze si sa pomylil precitala nieco od teba a mozem ti len podakovat,je to fakt super..

Lula18.12.2009
 

Nedokážem vyjadriť, čo cítim po dočítaní Tvojej poviedky. Preto budem radšej stručná: úžasné, fantastické, jedinečné... Aj napriek tomu, že som od samého začiatku až do konca tušila záver, na konci som zostala paf...

Miroslava Bílková18.12.2009
 

..ten záver mi naozaj vyrazil dych, aj moja predstavivosť bola prikrátka na takéto zavŕšenie dejovej línie príbehu, ktorý má naozaj obrovskú výpovednú hodnotu

..a ja Ti opäť ďakujem za jedinečný čitateľský zážitok ;-)

J.W.T19.12.2009
 

Veľmi pekne Vám ďakujem slečny;som naozaj rád, že sa Vám príbeh páčil a že Vám niečo hodnotné dal.To je pre mňa najväčšia pocta, ďakujem :-)

dasa miklosovicova11.3.2010
 

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

J.W.T

Rytier ČB.JPG
O mne

Každý máme nejaký dar, na ktorom by sme mali chcieť pracovať a zlepšovať ho...
Ja kreslím a píšem tak, ako to cítim a tak, ako je typické pre mňa. Každá moja kresba a text som ja...
Bol by som rád, keby ste aj Vy pridali svoje hodnotenie, komentár. Ďakujem :-)

...všetky kresby uverejnené v Grafike vznikli v súvislosti s príspevkami na Mámtalent.sk

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: