IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pod diktátom hviezd. (Rita)1.9.2014
 

5
 počet hodnotení: 13
prečítané 325, Komentáre 7

 
Pod diktátom hviezd.
Prvý dúšok kávy mi skĺzol dolu hrdlom. Ako jadrová reakcia sa kofeín začal šíriť mojimi cievami ešte skôr, než dorazil do žalúdka. Z ciev prenikal do tenkých vlásočníc a kapilár, vetvil sa do strán, až dosiahol konček ukazováka pravej ruky. Ten sa slastne vystrel a klikol na myš. Obrazovka služobného počítača sa rozsvietila.
Druhý hlt kávy vpustil do hlavy svetlo. Otvorila som oči a apaticky pozrela na obrazovku. V očakávaní prílivu adrenalínu som sa lenivo preklikávala topkami na internete. Vtieravé okno s horoskopom sa podsúvalo ako turecký predavač. Bežne ho ignorujem, ale v tej chvíli som na nič intelektuálnejšie nemala silu. Vyhľadala som správnu ikonu. Skepticky som sa uškrnula nad textom. No to iste!
Dopila som kávu a začala sa prehryzávať textom rozpracovanej zmluvy. V hlave sa mi však lenivo prevaľovala myšlienka a nabúravala moje sústredenie. Sebakriticky som skonštatovala, že sa cítim neadekvátne. Že cítim príjemné pocity, pretože moje telo produkuje hormóny blaženosti na základe absolútne iracionálnej nádeje podloženej hlúpym prísľubom. Horos...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zuzana7.11.2016
 

Priznám sa, že som predpokladala, že tým chlapom čo ťa preberie z driemot bude \"revízor\" a ty v očakávaní stretnutia chlapa svojich snov (veď to bolo v horoskope a tie sú stopercentne pravdivé)si zabudla, že ti práve včera vypršala platnosť eletričenky. Ešte sa podsúva myšlienka, že by si to s tým revízorom chcela nejako poriešiť, ale to je len moja fabulácia :-)

Miriam11.7.2016
 

Bez úryvku z toho horoskopu mi chvíľu trvalo, kým som pochopila pointu tejto poviedky. Napísaná je ale dobre. Moja najobľúbenejšia časť je scéna v električke.

Rita11.9.2016
 

Áno, chcela som sa vyhnúť jednoduchému podaniu obsahu horoskopu. Ale posledná veta tretieho odstavca je, dúfam, jednoznačná. Aj keď priznávam, vyžaduje to trocha pozornosti čitateľa :)

i-a9.9.2014
 

Ahoj Rita, - - - a, milujem citat tvoje dielka :) aj s chybami aj bez. Tvoj styl je len tvoj. Obdivujem humor znacky \"zo sameho dna\" zladeny s riadnou davkou inteligencie. Pri citani tvojich poviedok sa smejem nahlas s prudkym slzenim, ale aj neviem nadychnut cez zovrete hrdlo, ked stupis priamo nanho. Pis, pis, pis, uz sa neviem dockat dalsieho citania z tvojho PC :)

Rita10.9.2014
 

Ďakujem, že mi fandíš.

EF4.9.2014
 

Ahoj, mne sa to páči, príbeh je vtipný cez sarkazmus, ale ten mám rada. Gram. a štyl.chyby som nenašla, aspoň nie také, čo by mi vypichli oko. Určite si prečítam aj ďalší tvoj príspevok.
Len čitateľka MT Erika

Rita5.9.2014
 

Ďakujem. Teší ma najmä tvoj záujem o moje ďalšie príspevky. Dúfam, že sa ti budú páčiť, pretože sarkazmus je typický pre všetky moje dielka :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: