IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pod Dračím vrchom (littlegirlinbigworld)15.6.2014
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 58, Komentáre 3

 

 
Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a trinástimi dolami bolo jedno kráľovstvo. Teda ono to vlastne nebolo ani tak celkom kráľovstvo, skôr také malé kráľovstvičko. Patrilo mu presne tridsaťdva domov, stojedenásť stromov, šesť kopcov, jedenásť jazier a jeden malý zámoček. Ľudia, ktorí žili v tomto kráľovstve nežili ani dobre, ani zle, ani veselo, ani smutne, jednoducho si nažívali ako najlepšie sa len dalo a borili sa so všetkým, čo život v takom malom kráľovstve prináša. Ľudia tohto kraja milovali svojho spravodlivého kráľa, ale tento starý dobráčisko pre nich ostával naveky záhadou. Ten kráľ, ktorého dedinčania poznali predstavoval len akúsi legendu, ktorú si ľud poskladal z tých malých čriepkov, ktoré im sám kráľ dovolil zo svojho života vidieť. Možno práve preto mal ľud tohto kraja ešte radšej ako svojho kráľa svoju princeznú Luciu. Princeznú Luciu totiž poznala každá jedna duša v bližšom a aj trochu širšom okolí. Lucia pre nich nebola žiadnou záhadou, nemala totiž pred nimi žiadne tajomstvá, teda alebo si to aspoň mysleli a verili tomu. Nemilovali ju preto, že by bola...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vizvo7.8.2014
 

Ahoj LGIBW. Príbeh je to pekný, ale niektoré vety sú príliš dlhé a krkolomné. Ak si to písala pre deti, mala si ich zjednodušiť.

Felis Catus16.6.2014
 

Ahoj littlegirl,

asi by to chcelo ešte si to po sebe prečítať. Máš tam trochu krkolomné vety,
opakujú sa ti slová: napr. v prvom odstavci máš v dvoch vetách štyrikrát(!) slovo \"neobyčajne\", na konci máš hneď po sebe \"čo sa len dalo\" a \"ako sa len dalo\", ale je to tam vlastne všade.

...v ktorých *bažil* nejaké nebezpečenstvo... asi tušil, nie?

Okrem toho to celé akosi nedáva zmysel. Ako by bolo možné utajiť existenciu drakov v takom malom kráľovstve? A ako by ich mohli ubrániť pred inými ľuďmi, keď o nich vedela len kráľovská rodina? A načo im vlastne boli tie zásoby zlata, keď na nich museli len sedieť a tajiť ich, resp. obchodovať s nimi a bohatnúť tak, aby sa o tom nedozvedel kráľ susedného kráľovstva, čo ako hlúpy?

sal16.6.2014
 

Super!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

littlegirlinbigworld

O mne

Človek, ktorý už dávno objavil čaro písania a moc, ktorú má ako balzam na dušu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: