IKARIKAR http://www.ikar.sk

Podľa akých kritérií sa vyberajú diela na hodnotenie? (Karol) Celkový počet komentárov: 1
 

Karol sa pýta:

      Podľa akých kritérií sa vyberajú diela na hodnotenie. Niektoré sú tam už skoro rok a neboli ešte hodnotené. Iné sú len mesiac a už boli hodnotené. Týka sa to hlavne románov.

 

Mám talent:

     Predovšetkým si treba uvedomiť, že portál mamtalent.sk nie je prioritne určený na hodnotenia. Nemožno si myslieť, že vložím príspevok a budem zhodnotený. Na stránke sú tisíce príspevkov a nie je v silách žiadneho vydavateľstva (či inej spoločnosti) všetko zhodnotiť. Mám talent je literárny portál, kde môžete otestovať svoje dielo – vidíte spätnú väzbu vďaka štatistikám: počet prečítaní, hodnotenie, komentáre.
Môžete diskutovať s ostatnými autormi, vymieňať si skúsenosti, dojmy, rady.

     Veľkým bonusom je zhodnotenie diela odborníkom – či už je to skúsený spisovateľ, kritik, recenzent alebo človek z vydavateľského prostredia.

     Portál Mám talent nefunguje tak, že vložím príspevok a čakám na zhodnotenie. Ak nebude, som sklamaný, nahnevaný....akoby som mal na to nárok. Nie, vyššie spomínané odborné hodnotenie sa ujde len malému počtu autorov. Chceme však vybudovať veľkú komunitu začínajúcich autorov, ktorí budú na tomto webe písať, čítať, diskutovať. A bonusom je, ak si ich dielo všimne vydavateľ alebo niektorí hodnotiaci, ktorý ho ďalej odporučí na vydanie.

 

     A ako sa vyberajú diela na hodnotenia: Vyberajú si ich predovšetkým hodnotiaci. Keď sa dohodneme so spisovateľom, kritikom ai., tí si pozrú webstránku a vyberú si to, čo ich zaujme. Prípadne si prečítajú niekoľko vecí a potom vypracujú hodnotenie na jeden príspevok.

     Je však aj skupina hodnotiacich, ktorí nemajú toľko času preklikávať sa na stránke a požiadajú nás o nejaké dielo. Povieme si preferencie hodnotiteľa (žáner, téma ap.) a pošleme 2-3 príspevky. Hodnotiteľ si vyberie ten, ktorý mu najviac sedí, prečíta a zhodnotí.

     Čiže výber je o náhode, ale aj o prome, o zaujímavosti samotného diela: nestačí dielo iba vložiť na stránku a pasívne čakať. Tak nič nedosiahnete ani na iných portáloch. Treba sa ukázať, upozorniť na svoje dielo či už prostredníctvom bannerov, diskusiami pri iných dielach, na Facebooku ap. Dnes je na knižnom trhu taký pretlak, že myšlienka čakania, že si ma niekto všimne, hoci pre to nič neurobím, je naivná.

 Komentáre

catie24.2.2011
 

Dobrý deň,
mňa by k téme Hodnotenie zaujímalo, aká je súvislosť medzi uverejneným \"Hodnotením\" a \"Hodnotením vydavateľstva\" (vo forme hviezdičiek), ktoré sa objaví v stĺpčeku na pravej strane stránky. Správne to chápem tak, že hviezdičky prideľuje vydavateľstvo na základe hodnotenia od profesionála?
Ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec 

Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: