IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pohľad na svet II - Amnestia (Eva Ava Šranková)9.2.2010
 

4
 počet hodnotení: 94
prečítané 445, Komentáre 27

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ingrid Rudavská10.2.2011
 

Výborné. Krásne vety, krásny jazyk, perfektná mrazivá atmosféra. Veľmi sa mi páčilo: sporé svetlo. Tento text sa mi od Teba páči najviac. Môj štýl!!!

ava10.2.2011
 

Ak sa Ti páčilo, Ingrid, tak som iba rada. Ďakujem. :)

zuzana šedá17.1.2011
 

veľmi realisticky opísané, Ava, čítam teraz tvoje staršie veci :) páčia sa mi aj básne, aj poviedky, ani neviem, ktoré viac :)

ava18.1.2011
 

Zuzi,
niekedy mám pocit, že prešlo more času od vtedy, čo som to či ono napísla, a pritom to bude iba rok. Koľko sa od vtedy zmenilo a nielen v mojich slovách. :))

Ďakujem Ti a tá realistickosť, nuž asi preto, že to realistické naozaj je, len tak trochu pozmenené.

P.S. I ja Ťa čítam, stále, iba mlčím. Možno sa opäť raz ohlásim. :)

zuzana19.1.2011
 

to máme teda podobné zážitky :(
čítaš asi tie staré hrozné básne :) ani mne sa už nepáčia, mala som vtedy také hyperdepresívne obdobie, bola som len zvedavá na reakcie, preto som to sem dala

reňa27.2.2010
 

Milá ava, veľmi pekne vieš uchopiť sekundy ľudského života ... v jednej chvíli láska, štastie... o pár minút ... takmer smrť... žiaľ taký je ľudský život. Vieš to pekne zachytiť.

ava-autor27.2.2010
 

Reňka, čo povedať okrem slovíčka \"ďakujem?!\" Neviem, naozaj a trápi ma to, lebo si niekedy pripadám, že sa len opakujem. Ale čo už so mnou, keď mi svojimi komentármi vyrážate dych?:)) Napísala si mi krásny komentár a som šťastná, že na MT \"funguje takáto väzba\".
Srdečná vďaka... a nech sa Ti darí!))

Lula25.2.2010
 

Ahoj ava.
Už dlho som sa chystala \"prečítať si Ťa\". Dnes sa mi to konečne podarilo, aj keď zatiaľ len tie kratšie útvary, lebo na romám zatiaľ čas nemám. Veľmi sa mi páči Tvoj štýl písania, jazyk, hĺbka myšlienky a pod. namám čo iné dodať ako to, že je to výborné. Je to určite niečo, čo má prečo osloviť ľudí. Držím palce.

ava-autor26.2.2010
 

Milá Lula, ja som zase na Tvoje diela dostala tipy od Enrique, ale ešte som sa k nim tiež nedostala- veď to, ten čas! Hovorím si, že ani keby som žila sto rokov, neprečítam všetko čo by som chcela. Ale včera ma úpútala Tvoja poviedka o dieéte a teraz som si všimla, že si pridala novú, takže keď dnes \"porobkám\" všetko, čo ma čaká, veľmi rada sa pohrúžim do oboch diel...
Ďakujem, že si sa \"u mňa\" pristavila a som nesmierne rada Tvojmu komentu.
Ahoj.

Zimmet19.2.2010
 

Naozaj napínavé, páčilo sa mi ešte viac ako ten prvý príbeh. Skvelé, ako vieš narábať so slovami a priblížiť hlavnú postavu čitateľovi aj v takomto krátkom príbehu. Si Talent ;)

ava-autor19.2.2010
 

Tento týždeň mám pocit, že úsmev z mojich pier neschádza aj keby som chcela (jasné, že nechcem). Ďakujem... a neviem čo dodať. Snáď to, že aj toto je skutočné.:-)))

desmodus16.2.2010
 

Pacilo sa mi. Napinave, obrazne, velmi pekne opisane. Urcite si na tych spravnych strankach, slovne spojenie \"mam talent\" k tebe sedi :) Drzim palce

ava-autor16.2.2010
 

Ďakujem, akosi neviem čo povedať a najtrápnejšie je, že Ťa neviem zaradiť, aj keď meno poznán; prepáč! Ale sľubujem, že to napravím a určite sa pozriem na Tvoju tvorbu.
Úprimne ďakujem za prianie a prijmi moje ospravedlnenie...
Ahoj.

av16.2.2010
 

Keď som to čítala, mala som vážne v duši napätie. Napísané veľmi, veľmi dobre.

ava-autor16.2.2010
 

Ahoj AV, prekvapila si ma, ani ma nenapadlo, že sa ku mne niekedy mrkneš.:-)) Ďakujem, vážim si spätnú väzbu a som rada, že sa moja \"druhotinka\" páčila.

Asi si si všimla môj včerajší koment u Teba a tak verím, že to už pôjde otvoriť. Idem prečítať Sonku a hneď som u Teba.
Ahoj a prajem veľa úspechov pri ďaľšom písaní, lebo píšeš krásne...:-))

Lipárová Vlasta15.2.2010
 

Ava,tiež k Vám často zablúdim a veľmi rada.Mám ešte nejaké rozprávky aj scénky ,ale momentálne ich nepridám.Asi sem hodím ešte nejaké básničky staršie aj nové a rozprávky až neskôr.Zdajú sa mi dosť dlhé,tak ich musím upraviť.Prajem krásne dní.

ava-autor16.2.2010
 

Vlastička, budem rada, keď sa opätovne ponorím do Tvojich diel, tak budem čakať...:-))
Keď som bola malá, nevadili mi dlhé rozprávky, čítala som ich na pokračovanie, najmä tie ruské. Máš pocit, že dnešným deťom by to vadilo, lebo ja neviem.
Ahoj a želám krásnu tvorbu.

Lipárová Vlasta14.2.2010
 

Milá Ava,poznám podobný príbeh,porozprávala mi ho jedná žena.Stal sa už dávnejšie.Tiež mala šťastie ,ale nemusí ho mať každý.Je fajn ,že sa zamýšľate nad zlom ,ktoré ohrozuje náš každodenný život.Ste veľmi tvorivá a nie je Vám nič ľahostajné a to si veľmi cením.Ja Vám veľmi fandím a držím palce.

ava-autor15.2.2010
 

Veď to, Vlastička, človek nikdy nevie...
Ďakujem Vám za krásny komentár, som rada, že mi sem občas \"mrknete\", lebo ja robím u \"Vás\" to isté a pozerám, či ste náhodou opäť niečo nepridali.
Prajem Vám veľa úspechov vo Vašej tvorbe a keď Vás opäť navštívi \"pani múza\", dúfam, že niečo pridáte.:-))

Margit10.2.2010
 

Teda, jedným dychom som to prečítala a žasnem, prebehlo mi to ako film pred očami, tak isto ako aj prvá poviedka a aj román, len pokračuj :))

ava-autor11.2.2010
 

Som rada, že sa páčilo, niet nič krajšie, ako čítať takéto slová.:-D
Ďakujem...

Anad9.2.2010
 

Sledujem Tvoju tvorbu a musím Ti povedať,že si ma milo prekvapila.Prvá aj druhá poviedka je tak vierohodná, že hneď čitateľ sa musí zamyslieť, či si to náhodou nezažila.Skrátka vieš to podať na papier a zaujať čitateľa.Čo k tomu dodať,- len toľko,venuj sa písaniu a rozvíjaj svoju obrazotvornosť.Verím, že Tvoje úsilie bude odmenené. Držím palce.

ava-autor10.2.2010
 

Ďakujem za milé prianie.:-)
Hm..., zažiť som to nezažila, ale viem, že sa to stalo...

jana mátelová9.2.2010
 

Ahoj, prečítané, fakt ti to píše, takže neprestávaj :)

ava-autor9.2.2010
 

Ďakujem... ďakujem, Tebe tiež, tak pokračuj...:-))
Ahoj

Enrique9.2.2010
 

Teda Ava, vidím a čítam, že nezaháľaš. Si úžasne tvorivá, držím palce, nech Ti to takto píše ďalej. Zároveň ma to tak trochen provokuje, aby som sa už aj ja spučila a ešte čosi vytvorila, no kedy to bude, ani srnka netuší. Všetko dobré, tvoja čitateľka!

ava-autor9.2.2010
 

Enri, ďakujem...
Teším sa, že ma tak trošku sleduješ, lebo ja robím to isté a tiež Ti veľmi prajem.:-D
Hi..., tak sa \"spuč\", tiež si rada prečítam od Teba niečo nové!!! A mimochodom, videla som ten obrázok od J.W.T., je nádherný, tak dúfam, že si ho pridáš k románu.:-)
Ahoj...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov: IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019) členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: