IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pohltení (Emma Zemanová)20.11.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 97, Komentáre 1

 
1. Kapitola
Sedela som na zastávke s hlavou skrytou pod kapucňou. Hrubý vlnený kabát mi už dávno premokol, no aspoň neprefukoval. Ak ten autobus o chvíľu nepríde, tak zmrznem! Dočerta aj s MHD-éčkou, človek aby prechladol, kým sa uráči prísť. Po chvíli nekonečného hrešenia sa v diaľke konečne objavilo číslo vytúženej tridsať osmičky. Dvere električky sa s prudkým zavrzganím otvorili. S úľavou si sadnem na vyhriatu plastovú sedačku k oknu. Premočeným rukávom utriem zarosené sklo, aby som aspoň niečo videla zo skrytého sveta vonku. Všetko je pokryté neustálym dažďom a krásne sfarbené listy bukov oživujú sivasté a pochmúrne ulice. Ľudia vonku pobehujú s dáždnikmi a taškami nad hlavami a snažiac sa dostať domov čo najskôr. Tichý ženský hlas oznámil nasledujúcu zástavku. Dvere sa opäť otvorili a do vyhriateho priestoru sa vovalila vlhkosť a chlad spolu s pripitými piatkovými nadšencami, ktorý sa o svoju radosť zo slobody chceli podeliť aj s okolím. A to svojím spevom. O chvíľu sa dvere otvorili na mojej zastávke, hurá späť do dažďa. Prejdem na druhú stranu starej, no stále elegantnej uli...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.8.5.2018
 

Ak chceš, aby sa niekto prelúskal aspoň po koniec 1. kapitoly, nazri do kníh a všimni si, že sú v nich odseky, t.j. kratšie prehľadné úseky a sprav s tvojím dielom to isté.
Každú priamu reč, t.j. každú reč jedného človeka, pokým ho nepreruší druhý alebo nepríde odstavec bez PR, daj na nový riadok a skús celkovo upraviť text do čitateľnej a zrozumiteľnej podoby.
Inak sa záujmu nedočkáš.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Emma Zemanová

nfdajbvfa.bv.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: