IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pol kráľovstva za bozk (Michaela mykaellle Galambošová)23.3.2015
 

4
 počet hodnotení: 25
prečítané 664, Komentáre 69

 
Pol kráľovstva za bozk - Prológ
„Keby som ťa pobozkal, padneš ako podťatá,“ presviedčal ma Tomáš s vážnym výrazom v tvári. Pozrela som sa mu do očí. Na sekundu, potom pre istotu ešte na dve.
Nie, nesranduje, uvedomila som si. To sa dá? Žiť bez bozkov, nedotknúť sa milovaného človeka, len tak okolo neho platonicky krúž...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart3.9.2015
 

Ahoj Miška, prečítala som celý príbeh, ktorý je pre mňa presne ako hlavná mužská postava \"Tomáš\".V jednom momente by som ho milovala, v ďalšom ho nevedela pochopiť.Musím sa úprimné priznať, že niektoré kapitoly som rýchlo prebehla. Bolo tam na mňa píliš veľa opisu- monológu. Chcelo by to oživiť priamou rečou. To, že vieš písať, je zbytočne tu vyťahovať. Vyšla ti kniha a je ťažké písať komentár pre niekoho takého. Lenže č.1, existujú príbehy, ktoré si prečítame, zabavíme sa, oddýchneme, odložíme a už sa k ním nevrátime. Knihu predáme v bazare \"ako nikdy nečítanú\" (nikdy som nepochopila, čo tým chce predavajúci povedať)Lenže č.2 tvoj príbeh vliezol do sivej kôry a dlho sa v nej držal. Nevedela som sa ho zbaviť celý deň, premýšľala som nad ním a musím ti povedať, že toto je znak úspechu. Donútiť čitateľa po prečítaní knihy, nosiť príbeh, jeho koniec , tú zúfalosť ešte pár dní v hlave. Blahoželám. Nie si autor, si spisovateľka.

Michaela Galambošová4.9.2015
 

Ahoj Ella, vďaka, že si si našla na môj príbeh čas.. Tomáš je istým spôsobom srdcovka, taká bodka za minulosťou.. dielo skúsim prevzdušniť, vyhádzať nepotrebné opisy a monológy (akurát to číta moja mama a tá ma tiež na to upozornila). Ešte raz, vďaka za podporu :-)

Ella Lenart25.8.2015
 

Milá Miška, mám za sebou prvé kapitoly a zo zásady nečítam komentáre nižšie. Ale šípim, že to bude iná \"omáčka\" než tvoje \"skvelé\" ženy. Ozvem sa keď dočítam.

Stella Maris23.8.2015
 

Tak ja prídem z dovolenky, sadnem k PC, aby som si prečítala moje obľúbené diela na MT a zažijem takýto šok :) Až taký smutný záver som nečakala, i keď ťažko sa dal v tomto smere očakávať happyend. Verím, že ani tento príbeh neujde tlačiarenskému lisu a hoci sa trochu hanbím, že až teraz, ale konečne som sa z tohto dovolenkového ošiaľu spamätala a objednala si Manipulátora :) Hneď ako prečítam, podám hlásenie :)

Michaela Galambošová24.8.2015
 

Stella, dakujem za \"spoluúčasť,\" blahoželám ku skvelému koncu Kľúča a som zvedavá, čo povieš na manipulátora :-)

Gabriel Ambler21.8.2015
 

Pridávam sa k Zane, toto by si knižnú podobu zaslúžilo. Vďaka za pekné čítanie.

Michaela Galambošová21.8.2015
 

Ahoj Gabriel, aj tebe vďaka za spoločnosť pri zverejňovaní príbehu. Uvidíme, či sa Tomáš dostane do knižnej podoby.. mám ešte jednu srdcovku, ktorá ak sa bude dať, bude nasledovať manipulátora. prajem všetko dobré

Zana19.8.2015
 

Ahoj Miška. Uf... tak takýto koniec si mu naložila? V prvom rade vďaka za krásny príbeh, patrí medzi moje Top3 na MT ;) Ak mi dovolíš pár hodnotiacich slov na záver - dosť som ti tu toho už popísala, to dobré už som zmienila, príbeh ma veľmi bavil, vedela si, v ktorej chvíli máš prehodiť príbeh na inú koľaj a zamotať to celé a potom držať v napätí, ako to dopadne. Jediné, čo by som ešte dodala je ten prechod Sju od Tomáša k Mišovi. Neviem, mne to pripadalo, že Sju dosť rýchlo precvakla. Tá zmena je ok, sedí to do zaujímavého príbehu,je to také reálne - akurát by som tam trochu ešte rozšírila ten vnútorný boj, ktorý zvádzala - pretože predtým investovala veľa citov a snahy do vzťahu s Tomášom a potom bola na mňa rezignovaná až moc a Tomáš sa jej z ničoho nič strašne hnusil a nechcela už o ňom ani počuť... (Ale ber ma v tomto s rezervou, je fakt, že ja som trochu posadnutá psychológiou postáv a vývinom ich pocitov a dosť rada sa v tom hrabem.. ;)) Inak záver je fakt silný. Tlieskam a držím palce, verím, že sa ti podarí vydať aj druhú knihu!

Michaela Galambošová21.8.2015
 

Ahoj Zana, som rada, že ťa pribeh bavil, i keď je v ňom veľa autobiografie (oproti príbehu som sa však neprespala za kulturákom, vydala som sa v celku dobrovoľne a máme nádhernú dcéru, mám milujúcich rodičov :-). Skúsim sa pohrať trochu s tým prechodom, i keď ja som v istý moment jednoducho Tomáša začala nenávidieť. Možno preto, že som strávila dva roky písaním lístov, vkladaní rôznych nádejí, ktoré ostali visieť niekde v časopriestore.. keď budem robiť korekcie, určite budem na to myslieť. Ďakujem za podporu :-)

Kristína Hušeková19.8.2015
 

Tak to je koniec? Krásne i strašné zároveň. Chytilo ma to.

Michaela Galambošová19.8.2015
 

Ešte mám pripravený epilóg, idem ho rovno aj pridať :-) )Dakujem za čas a podporu :-)

Zana18.8.2015
 

Ajaj... to už je naozaj koniec alebo ešte niečo príde?

Gabriel Ambler13.8.2015
 

Prvá polovica novej kapitoly sa mi veľmi páčila, ale potom prišlo deja-vu... :-)
Daj to do poriadku, pls.

Michaela Galambošová13.8.2015
 

Jaaaj, ďakujem, dvakrát CTRL C narobí neplechu :-)

Lýdia J.11.8.2015
 

Jedno chrapúnske meno mi v komentoch udrelo do očí.:) A už stačilo - nezačať čítať. Ak toto niekto taký podporuje - ľutujem - Galembe. Ani autorské meno neviem správne napísať.:)

Michaela Galambošová13.8.2015
 

tak tento komentár som vôbec nepochopila :-) Nevadí, pekný deň aj tebe, lýdia :-)

lýdia:-)19.8.2015
 

Stačí napísať za komentár, možno budem vedieť pomôcť.

odnsme10.8.2015
 

Prosím len žiadna smrť na konci filmu!

Zana10.8.2015
 

pardon za podpis, to som ja ;)

Michaela Galambošová13.8.2015
 

uvidíme, či to Tomáš rozchodí :-)

Gabriel Ambler10.8.2015
 

Ach, jaj, toto sa neskončí dobre...

rubin oblomov16.8.2015
 

Mačiatko bolo unavené.Tomáš rýchlo dopísal poslednú kapitolu,pohladil Piškótku po hlave a obaja priatelia zaspali s pokojom vsrdci.

Michaela Galambošová13.8.2015
 

asi ako pre koho...

Stella Maris7.8.2015
 

Miška, veru neviem, či som niekedy čítala lepší opis typickej dedinskej svadby. Dúfala som, že Sju toho ušetríš, ale chápem, že nemala veľmi na výber. Som zvedavá, ako dlho jej to s Mišom vydrží, hoci stále nie som pripravená akceptovať Tomáša ako alternatívu :) Predsa len by som jej dopriala niekoho, koho duševné zdravie stojí na stabilnejších pilieroch. A kukučkové hodiny nemali chybu. Len si oprav: Utrpenie mladého Werthera

Michaela Galambošová9.8.2015
 

Juj, Stella, ja som takých svadieb zažila trilión. Dostatok na to, aby som sa rozhodla pre 15 člennú svadbu v kruhu najbližšej rodiny. Aj z nej mám nádherné spomienky :-) Na Tomáša sa môžeš tešiť, chystám sa vypustiť jeho démonov :-)

Gabriel Ambler6.8.2015
 

No to som fakt zvedavý, ako zareaguje Tomáš, keď zistí zmeny v živote svojej osudovej lásky. U schizofrenika môže byť reakcia hocijaká, od 0 do 360 stupňov. Teším sa na rozuzlenie.

Michaela Galambošová9.8.2015
 

Gabriel.. no Tomáš zareaguje prekvapivo? Alebo možno ani nie.. máš pravdu s tými reakciami..

Zana5.8.2015
 

Teda Miška, ty tej Zuze ale dávaš! Už chápem tú odbočku k rodičom, o ktorej som písala naposledy. Ale priznám sa, trochu ma Sjú prekvapila, ako to všetko bez protestov prijala. Mala som pocit, že je väčšia bojovníčka, že sa nenechá len tak stiahnuť prúdom a že o lásku bojovala viac. A zrazu pol roka doma a je úplne iná, rezignovaná... Alebo ešte príde veľké finále? ;) Pevne v to dúfam! Inak musím povedať, že Orava/Lehota na mňa z týchto posledných kapitol dýcha v každom riadku.. A ešte sa teším, keď si pri najbližšej ceste na Slovensko kúpim tvoju knihu. Btw. na záver len - v prvej vete si oprav Miša na Michala ;)

Michaela Galambošová9.8.2015
 

Zana, ďakujem.. V mojich dielkach sa často zoravieva :-) niekedy mám pocit, že ľudia žijúci v tom kraji, sú vlastným živočíšnym druhom :-) A vďaka, opravím :-)

Stella Maris31.7.2015
 

Miška, dobre so to vystihla. Hovorí sa, že každý si je strojcom svojho šťastia, ale výchova a prostredie, do ktorého sme sa narodili, má na to „šťastie“ omnoho väčší vplyv, než sme si ochotní priznať. Ktovie, ako dopadla tá sliepka dezertérka, ktorá sa rozhodla neprežiť svoj život v kuríne :) Väčšina z nich dobehne maximálne do druhého kurína :) Našťastie Sjú je šikovná baba, preto verím, že sa vzoprie slepačím zákonom a nakoniec nájde ten správny smer. Budem čakať, čo /kto/ jej vstúpi do cesty.

Michaela Galambošová5.8.2015
 

Ahoj Stella, tak Sjú sa práve vydala. či to bude dobré rozhodnutie, ukáže čas :-)

Stella Maris21.7.2015
 

Ešte som zabudla: nádherná obálka. Už sa teším, keď ju budem držať v rukách.

Michaela Galambošová23.7.2015
 

Stella, ďakujem. Je to perfektný pocit, držať ju v rukách. Teda pre mňa určite :-)

Stella Maris21.7.2015
 

Milá Miška,
s tými fatálnymi dôsledkami som sa trafila, ale nebola by zo mňa Sibyla delfská, keby sa presne toto nestalo mojej kamarátke. Hneď na prvý šup, ale nie na štefanskej, ale na silvestrovskej zábave :) Teraz je šťastne rozvedená a druhýkrát vydatá, takže nakoniec sa konal happyend a dúfam, že ho pripravíš aj svojej Zuzane. A náhodou, Mišo mi je celkom sympatický, určite viac ako Tomáš. Netvrdím, že to platí všeobecne, ale chlapi-intelektuáli nie sú veľmi vhodní do praktického života a ani nemusia trpieť schízou :)

Michaela Galambošová23.7.2015
 

Ej, dobre na to ideš. Zachytila si, akým spôsobom sa Zuza bude vyvíjať. Razím teóriu, že všetko sa deje pre vyššie dobro, aj keď sa to tak nemusí vždy zdať..

Gabriel Ambler14.7.2015
 

Ach jaj, fatálne dôsledky... Nuž, vcelku očakávaný dejový zvrat, ale taký je život. Poznám páry, ktoré sa 15 rokov bezvýsledne snažia o potomstvo, a niekomu stačí pár minút za kulturákom... Som zvedavý, čo bude ďalej.

Stella Maris8.7.2015
 

Milá Miška,
mňa Zuzanina odbočka k rodičom zaujala. Tvoja hrdinka je pre mňa dosť záhadná a jej správanie v mnohých smeroch nepochopiteľné, čo je v poriadku, pretože vždy ma bavilo čítať o ľuďoch, ktorí sú nejakým spôsobom „iní“ A na to, aby som porozumela jej motívom, jej túžbe po niekom ako Tomáš, potrebujem vedieť, čím všetkým prešla a čo ju ovplyvnilo. Teraz ju už lepšie dokážem pochopiť. Dúfala som, že jej pripravíš aj svetlejšie okamihy a snáď ten úlet za kulturákom nebude mať pre ňu „fatálne“ dôsledky :)
Pozri si len preklep:
budem už na o nadosmrti

Michaela Galambošová8.7.2015
 

Ahoj Stella, Zuzana napriek tomu, čo prežila, stále verí na nekonečnú lásku, i keď v chorom podaní... život však ešte môže priniesť nečakané prekvapenia :-)
A vďaka za upozornenie, opravím :-)

Gabriel Ambler7.7.2015
 

Pekne sa to vyvíja, vidím, že dokonalé rodinné vzťahy sa najlepšie vykreslia na pozadí Vianoc. Chúďa dievča. Našiel som ti tam ale jednu vetu, ktorej úplne nerozumiem - Budem už na o nadosmrti spomínať. ???

Michaela Galambošová8.7.2015
 

Gabriel, ďakujem ti za upozornenie, som rada, že sa i to páči :-)

Zana1.7.2015
 

Mila Miska, trochu si ma prekvapila touto odbockou ku krutemu rodinnemu zazemiu Sju, ktore tam bolo doteraz spominane len v naznakoch. Som zvedava, k comu to bude dobre a aky to bude mat vyznam pre prepojenie celeho pribehu. A vies co mi pri tom citani o jej rodicoch a pomeroch, z akych pochadza, este napadlo? Ako mohla Sju vystudovat VS, a mozno preco prave ten odbor? Mozno by som to do textu nejak zakomponovala, ak to uz nahodou nemas aj pripravene. Inak gratulujem k vydaniu knihy! Ze si naozaj talent si ukazala uz Dvoma zenami, takze sa tesim na Stretavku. Pekny den

Michaela Galambošová1.7.2015
 

Milá Zana, ďakujem ti za blahoželanie. Dnes už kniha išla konečne do tlače :-) To, že sa Sju ocitla v Lehote, nie je náhodou, i keď to asi vyvoláva pocit, že idem do iného príbehu. ak sa ti to bude zdať aj na konci, kľudne ma usmerni, niečo potom zmením...a tú VŠ tam ešte skúsim zakomponovať :-) ešte raz, ďakujem

Stella Maris29.6.2015
 

Milá Michaela,
spočiatku som sa Zuzane čudovala, prečo hľadá oporu v niekom, kto sám potrebuje pomoc. Teraz, keď si ma veľmi realisticky zoznámila s jej rodičmi, sa už nečudujem. Práve som v podobnom duchu písala koment Gabrielovi. Napriek tomu, stále si myslím, že ani traumy z detstva nemusia byť dôvodom na beznádej. Verím, že aj Zuzana to zvládne, či už s Tomášom alebo bez neho :)
P.S. pozri si slovo kripel, je to nárečové alebo slangové? slovo a ja ho poznám v tejto podobe

Michaela Galambošová30.6.2015
 

vďaka Stella. kripel? pozriem, opravím... Zuzanu som trochu zamotala, nebude to čierno-biele..

Gabriel Ambler17.6.2015
 

Stále veľmi zaujímavé, dobrá téma aj spracovanie, teším sa na pokračovanie. Naozaj netuším, kam to po poslednom dejovom zvrate bude smerovať.
Takže aj tvoju hrdinku poznačil nepriamo gambling a ovplyvnilo neradostné detstvo, čo už. Mám len pár pripomienok:

\"bizardný\" -> \"bizarný\"
\"správa, že sa musím ísť postarať o matku zo mňa\" - pred \"zo\" čiarku
\"Chcel ma ísť odprevadiť...\" - v tomto odstavci máš v prvých dvoch vetách 3x chcel, skús aspoň jedno vymeniť, pls.

Michaela Galambošová28.6.2015
 

Ahoj Gabriel,
ďakujem za pripomienkovanie :-) asi mám sama nejakú poruchu, vsúvam písmenká tam, kde nepatria. Idem to už aj opraviť :-)

Stella Maris10.6.2015
 

Tentoraz si mala Zuzana radšej zahryznúť do jazyka aj keď chápem jej hnev a rozčarovanie. Myslím si, že to bol z jej strany nepremyslený krok a som zvedavá, aké to bude mať pre nich oboch následky. V takýchto prípadoch na happyendy veľmi neverím. Nechám sa prekvapiť :)

Michaela Galambošová13.6.2015
 

Ahoj stella, no zuzana to prehnala. ale tomáš je tomáš, vždy urobí to, čo ona nečaká :-)

ľudo herman7.6.2015
 

Zuzanko, k Tomášovi sa vůbec nemáš. Musíš se o nej postarat, nebo ti ho jiné přeberou.

Musím si na Tvoj text nájsť čas, myslím, že ma zaujal. 5*

Michaela Galambošová13.6.2015
 

Ľudo, ďakujem za podporu :-)

Stella Maris28.5.2015
 

Konečne som mala možnosť prečítať si dielo, ktoré ukazuje, že láska nemusí byť len nežná a romantická. Pri niektorých scénach som uvažovala, či je vôbec možné, aby sa vzdelaná mladá žena namotala na psychicky chorého muža a dokonca túžila po ich intímnom zblížení. Ale pred pár mesiacmi vychádzal v jednom časopise seriál zameraný práve na rôzne typy patologickej lásky, kde sa spomínali konkrétne prípady z klinickej praxe. Preto Tvojmu príbehu verím a vôbec ho nepovažujem za nereálny. Dokonca tam boli aj rady, ako spolužitie s takýmto partnerom zvládnuť. Viem, že Zuzana sa o to tiež pokúša a držím jej palce, lebo ja by som na to odvahu (a ani nervy) nemala :) Som zvedavá, ako sa s tým Tvoja hrdinka popasuje a k akému záveru jej snaha povedie.Dúfam, že aj Čikiho pošle kade ľahšie. Tak verne si ho vykreslila, až mi bolo z neho zle.
Milá Michaela, hovoriť Ti, že vieš písať by bolo zbytočné. Podľa názvu Tvojej prvotiny usudzujem, že jej ústrednou témou bude ďalšia z foriem patologickej lásky, a keďže si ma tým zaujala, určite si ju kúpim. Nech sa Ti darí :)

Michaela Galambošová29.5.2015
 

Milá Stella, moje hrdinky majú spoločné nevyliečiteľnú naivitu. Neviem, či sa Zuza taká narodila, alebo je to výchova. Tomáša mám stále v srdci napriek tomu, že zasahoval do môjho života pred desiatimi rokmi. Len jediné, v čom som si nie istá, je diagnóza. asi to budem musieť prekonzultovať. Vďaka za povzbudenie a teším sa na Kľúč. už sa mi o ňom aj snívalo :-)

Stella Maris4.6.2015
 

Tak to som rada, že nevyliečiteľnou naivitou netrpí len moja Alica :) Aj mne sa ľahšie píše o ľuďoch s chybami. Veď čo je zaujímavé na niekom, kto je po všetkých stránkach dokonalý? :)
Nie som psychiater, ale Tvoj Tomáš mi príde ako schizoidná osobnosť. Takí ľudia sa dokážu na rozdiel od schizofrenikov relatívne úspešne začleniť do života, tak snáď má Zuzana šancu. Hoci Tomáš sa mi zdá byť ťažší prípad a vidíš, mňa zas takéto typy nikdy nepriťahovali. O to viac ma láka pochopiť ani nie jeho, ale skôr Zuzanine motívy.
Našla som len v jednej vete chybičku:
a vy aspoň bude mať čas sa lepšie spoznať - budete
P.S. dúfam, že si z Kľúča nemala nočné mory :)

Michaela Galambošová7.6.2015
 

Ahoj Stella, náhodou, ja Alicinu naivitu milujem :-) Tiež to pri Tomíkovi odhadujem na schizu, ale asi to ešte prekonzultujem s nejakým odborníkom. Prajem krásny deň :-)

Gabriel Ambler28.5.2015
 

Čau, stále dobré, zaujímavé, ale musím sa priznať, že predchádzajúce kapitoly sa mi páčili viac. Niektoré vety sú na môj vkus pridlhé, možno keby si ich skrátila alebo vymenila jednu z čiarok za stredník, vyznelo by to lepšie. Napríklad: \"Netušil, prečo ho Tomáš volal, možno nejaká prácička, iná možnosť, prečo sa má stretnúť s bývalým spolužiakom mu nenapadala.\" Z toho by sa dali pohodlne urobiť aj 3 vety, alebo aspoň dať pred \"iná\" bodkočiarku. A ešte sa mi nepáčila jedna veta -\"Čiky sa vrhol Tomášovi okolo pliec, so starým kamarátom, stará prezývka, meno Marek nechal hovieť v občianskom preukaze.\" Ja by som to skúsil nejako preformulovať. Ale inak dobré, je to na tebe, máš svoj štýl.

Michaela Galambošová29.5.2015
 

ahoj, ešte raz som si to po sebe prečítala, a musím ti dať za pravdu. Vďaka za pripomienky, zohľadnila som ich a preformulovala. Myslím, že to textu pomohlo. Ďakujem :-)

Gabriel Ambler23.5.2015
 

No, konečne som sa dostal k aktuálnej kapitole, začal som s tým len nedávno a veľmi ma to chytilo. Píšeš pútavo, je to zaujímavé, používaš originálne slovné zvraty a prirovnania. Len tak ďalej!

mykaellle24.5.2015
 

Gabriel, ďakujem ti, celkovo mám problém so začiatkami, mám pocit, že sa to pomaly rozbieha. ale ďakujem za povzbudenie :-)

Mária Blšáková25.4.2015
 

Milá Mikaellle.
Už keď som si prečítala prvé kapitoly z dvoch žien, vedela som, že toto napísal niekto s úžasným talentom. Mrzelo ma len jedno, že si pridávala prirýchlo a ja som nestíhala. Keď som po pauze prišla a zbadala o dvanásť kapitol viac, vedela som, že tento vlak už nedobehnem, ale vravím si, že si všetko prečítam naraz, keď vyjdeš. A že sa tak stane, nepochybujem. Píšeš veľmi reálne, bez omáčok, dynamicky. Nech sa ti i naďalej darí.

mykaellle27.4.2015
 

Ahoj Majka, ďakujem za reakciu. Máš pravdu, asi som prirýchlo nasekala príbeh.. písanie ma však neskutočne fascinuje, ďakujem a prajem veľa dobrých myšlienok pri písaní :-)

Zana 13.4.2015
 

Ahoj Miska, musim povedat, ze sebaironia hlavnej hrdinky ma velmi bavi a tie tvoje prirovnania typu \"v case ked sa daju rozpravat pribehy s chlpatou zapletkou\" ci stretnutie susied v drogerii...ma fakt rozosmeju.Tomas je zaujimavy typek a som zvedava, co za perly z neho este vylezu..:)

mykaellle14.4.2015
 

Zana, ďakujem. No Tomáško pôjde trošku do temných vôd.. sama som sa s ním stretla, tak mi prišla škoda ho nezaznamenať :-)

Zana7.5.2015
 

Uff, tak toto sú fakt temné vody, ani som nedýchala, už verím, že Tomáš je reálna postava, toto zdravý človek nevymyslí...

Zana15.4.2015
 

No ja som sa stretla s veľmi podobným exotom, asi preto ma aj tento tak baví ;)

Mia Jamine30.3.2015
 

Čítala som od Mišky už štyri diela a toto je moje najoblúbenejšie! :-) Páči sa mi rozpracovanie charakterov postáv, pútavý dej a Miškino poňatie takej náročnej témy, akou celkom isto vzťah so psychicky chorou osobou je. :-)

Zana24.3.2015
 

Mykaelle, čo napísať, len to, že sa veľmi teším, ako to bude pokračovať, som zvedavá na tvoje ďalšie dielo, číta sa dobre ;)

mykaellle24.3.2015
 

zana, ďakujem :-)

Majka25.3.2015
 

Aj ja sa teším na tvoje dielo. Tvoja tvorba nie je moja šálka kávy, ale aj napriek tomu sa k nej stále vraciam. To je myslím, to najviac. Stiahnuť aj predpojatého čitateľa do príbehu. Držím palce :)

mykaellle25.3.2015
 

Tak to je naozaj veľká pocta :-) Ďakujem :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michaela mykaellle Galambošová

14256268_10209888872515728_807744221_n.jpg
O mne

Rada píšem, ženie ma k tomu vnútorná potreba. Prepínam sa do iného sveta a je to ten najlepší pocit na svete.
V júli 2015 mi vyšla kniha Manipulátor
V máji 2016 sa k nej pridala Vyveští vám Šimona
a v auguste 2016 Dve ženy
Budem vďačná konštruktívnej kritike a rada si prečítam niečo od vás.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: