IKARIKAR http://www.ikar.sk

Polnočná (Karou)18.12.2013
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 74, Komentáre 2

 
Polnočná
Je polnoc. Do okien naráža chladný zimný vietor. Počuť kolesá áut, ktoré sa na sekundu ponorili do hlbokých kaluží roztopeného snehu. Oči sa mi pomaly zatvárajú a každou sekundou sú moje viečka ťažšie. Skoro už držím kľučku od dverí snov, ale v tom do deja vstúpil rachot. Neskutočné trieskanie do dverí asi dve poschodia pod nami. Doma už každý spal, tak som sa nenápadne prikradla k dverám. Cestou som zakopla o školskú tašku, ktorá pri posteli nedotknuto ležala už dva dni. Opatrne a potichu som nazrela do priezorníka dverí, tušiac čo sa deje. Na chodbe svietilo jasnožlté staré svetlo. Trieskanie neprestávalo, práve naopak, každou minútou sa násobilo a zosilňovalo. Netrvalo dlho, aby som zistila pointu tejto situácie. „Hajzel!“ kričala som potichu. Na druhom poschodí, v...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Peťka D20.12.2013
 

Odpoveď ti dá mnoho ľudí, každá bude určite iná a nikto nebude vedieť, ktorá je tá skutočne správna a dobrá. Ja osobne si myslím (niečo z toho sa určite odráža i na mojich poviedkach), že tento svet, táto spoločnosť a jej princípy, je sú dobré, ale bohužiaľ, nemám možnosť to zmeniť. Taktiež ale verím, že každý si je strojcom svojho šťastia a nemyslím si, že zlé veci sa vždy stávajú dobrým ľuďom, vždy sa dá niečo robiť, nejako reagovať a bojovať sám za seba a to, čo mám rád, len ľudia si často myslia, že sa nič robiť nedá, lebo ich zväzuje ich materialistické zmýšľanie.

Rada som si prečítala tvoju poviedku, jej koniec človeka prinúti aspoň troška sa zamyslieť, dúfam, že to bol zámer :)

Karou31.12.2013
 

Ďakujem za tvoju reakciu Peťka D. Som rada, že ťa to prinútilo zamyslieť sa, pretože naozaj to bol zámer. Každý deň človek zisťuje odpovede na tieto otázky neuvedomujúc si to. Dúfam,že na to čím skôr nájdeme odpoveď. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: