IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pomotal si mi hlavu (MeryS)22.6.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 64, Komentáre 1

 

 Ten pohľad vo dverách. Modro s nádychom tajomna. Ešte som ho tu nevidela. Najskôr asi nejaká zahraničná návšteva. Dvere sa zavreli a ja som pokračovala v ceste na obed. Dnes to vidím zase na stejk so zeleninovou oblohou a môj obľúbený jahodový ľadový čaj.
V práci to bol ďalší deň podľa zabehnutého scenára. S ľuďmi je to ťažké. Stále tie isté problémy, stále tie isté neúčinné riešenia. Netuším, čo by sa dalo ešte vymyslieť, aby to konečne začalo fungovať. Kvalita dielov vo výrobe sa zhoršuje a to iba preto, že pracovníci na kontrole si zjavne neuvedomujú dôležitosť svojej práce. Musíme rázne zakročiť a zabrániť nášmu pádu. Na oddelení kvality som koordinátorkou ešte len pár mesiacov. Pravdupovediac som si myslela, že moje nápady prinesú ovocie skôr. Ale možno nie je chyba vo mne...
S hlavou plnou myšlienok sa ukladám do postele. Čo ma zajtra čaká?
Prebúdzam sa na budík. Oči sa nechcú otvoriť, chcelo by to ešte aspoň hodinku v posteli. Ale práca volá a tak chtiac-nechtiac vstávam a mierim do kúpelne vykonať každodenný rituál pred zrkadlom. Prúdom vlažnej vody si osviežim tvár,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy24.6.2014
 

Ahoj, MeryS,
pozri si písanie priamej reči. Nie vždy ju máš správne. Taktiež zvoľni tempo písania, snaž sa navodiť atmosféru a neskáč zo situácie na situáciu. Veď v prvom odseku je hrdinka v práci, obeduje, v druhom sa sťažuje a už v treťom sa ukladá do postele, aby vo štvrtom išla do práce a zase sa dozvedáme, čo si dáva na obed. Situácie by mali byť v románe vždy za určitým účelom a popísané zaujímavým spôsobom. Zámená píšeme s veľkým písmenom v listoch, nie v románe (iba ak by si uvádzala prepis listu, e-mailu...), takže žiadne Ťa, Tebe a podobne. Odporúčam prekutrať stránku mamtalentu, prečítať si články zo sekcii Tipy na písanie a Hodnotenia, prípadne si prečítať nejaké príručky o písaní.
Veľa šťastia pri písaní prajem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

MeryS

O mne

Mám tesne pred 27 a rozhodla som sa napísať romantiku založenú na zážitku z môjho vlastného života. Možno je to spôsob, ako si dokonale prežiť to, čo skončilo príliš skoro. Samozrejme v knihe to bude prifarebené a pozmenené a so šťastným koncom. Verím, že ak sa mi to podarí dotiahnuť do zdárneho konca, tak môj príbeh uzrie svetlo sveta a bude čitateľskou lahôdkou pre snívajúce ženy.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: