IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pomôže vám Šimona (Michaela mykaellle Galambošová)12.10.2015
 

4
 počet hodnotení: 34
prečítané 1103, Komentáre 298

 
Pomôže vám Šimona - prvá kapitola.
Dnes ma čaká dôležitá misia. V sobotu som do rúk dostala červený diplom, potriasla som si rukou s rektorom našej univerzity, ktorý nás absolventov, ubezpečoval o tom, že univerzita nás dostatočne pripravila pre pracovný trh. Idem sa dnes zaevidovať na úrad práce, aby som videla, či neklamal. Klamal a o niekoľko rokov neskôr si univerzita zaslúžila poriadnu pokutu za osemdesiat percentnú produkciu absolventov, ktorí sa napriek ružovým víziám nedokázali uplatniť v odbore. Mohli ste ich stretnúť, ako pomáhajú čapovať naftu na benzínke, cez leto roznášajú pivo na terasách reštaurácií, brigádujú na stavbe a najmä sa hanbia za titul. Keby som vedela jedným očkom pozrieť sa aj na svoju budúcnosť, mohla som si ušetriť zopár okamihov trápnosti, pretože by som vedela, že nepatrím k tým dvadsiatim percentám vyvoleným. Poväčšine ich tvorili tí, ktorí išli študovať iba kvôli trom písmenkám, pretože im bránili v kariérnom raste podporeným korupciou na správnych miestach. Medzi ne patrila aj Alena, ale to už je iná kapitola. Raz vám o nej rozpoviem.
Teraz som...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Gabriel Ambler - Rasťo3.5.2016
 

Gratulujem, Miška, Šimonka bola úžasná. A veštím, že aj Julko sa raz objaví v kníhkupectvách...

michaela galambošová4.5.2016
 

Ďakujem, Rastík, no uvidíme, aký osud postretne Jula :-) sama som zvedavá :-)

Valeria Weibl2.5.2016
 

Milá Miška,
pridávam sa k ostatným a gratulujem k druhej knižke, nech má úspech a veľa spokojných čitateľov :)

MG4.5.2016
 

Valeria ďakujem, potešila si ma :-)

Stella Maris30.4.2016
 

Milá Miška, gratulujem k vydarenej „druhotine“ a ku krásnej obálke. Verím, že aj vďaka tomu sa bude výborne predávať a želám Ti, aby čoskoro dostali knižnú podobu aj Tvoje ďalšie rukopisy :)

Michaela4.5.2016
 

Stella ďakujem :-)

Mária Blšáková29.4.2016
 

Srdečne gratulujem, Miška. Šimona bola moja srdcovka a rozhodne ju chcem mať i s podpisom.

Michaela Galambošová30.4.2016
 

Majka, ďakujem. Výmena je dohodnutá. :-) teším sa na Lotku :-)

Emko29.4.2016
 

Blahoželám. A onedlho budem blahoželať znova, však? K 2ž. :)

Michaela Galambošová30.4.2016
 

Emko ďakujem :-) Dve ženy by mali vyjsť do konca roka, no kedy, to vie iba Marenčin :-) Ak všetko klapne, ako má, dočkajú sa aj českého vydania. ďakujem za blahoželanie.

SD29.4.2016
 

Milá Miška, aj ja gratulujem, Šimona je fantastická! Želám jej (aj Tebe) veľa úspechov.

Michaela Galambošová30.4.2016
 

Silvia ďakujem. Potešila si ma.

Zana29.4.2016
 

Miška, ešte raz gratulujem a prajem Šimi veľa úspechov na pultoch, skvelá správa! Pekný deň ti prajem

Michaela Galambošová30.4.2016
 

Zana ďakujem zablahoželanie :-)

Zana29.3.2016
 

Miška, ďakujem za ďalší krásny príbeh. Ako to tak počítam, stáva sa z teba jeden z mojich obľúbených autorov, lebo som dala už 4 diela od teba..No ale hlavne asi začnem pripravovať nový regál v knižnici, lebo keď vidím, akou rýchlosťou tie knihy vyrábaš...fakt žasnem a absolútne nerozumiem, kde na to berieš čas. Ostatné mi je jasné, máš neuveriteľný talent vytvárať zaujímavé a veľmi autentické postavy, jedinečný zmysel pre humor, skvele štylizuješ a dávaš také dejové zvraty, že až...určite by som si na začiatku a ani v strede netipla, kde Šimona skončí, ale bolo to zase dobré! Díky ešte raz a už sa teším na ďalší kus z tvojho pera :)

M.G30.3.2016
 

Zana, veľmi pekne ďakujem za obrovský kompliment.. toš, žena na materskej :-) Malá mi cez obed spáva aj tri hodiny, takže mám kedy písať, horšie to bude, keď už nebude spávať :-) Ešte raz ďakujem a želám všetko dobré

Gabriel Ambler - Rasťo24.3.2016
 

Vďaka za krásne a vtipné počítaníčko, dúfam, že začneš čo najskôr pridávať niečo nové. Tvoj humor je návykový. A som rád, že si Šimonku ukončila happyendom, v reálnom živote takéto čisté duše väčšinou končia inak...

michaela galambošová25.3.2016
 

Gabriel, vďaka za podporu :-) áno, čistým dušiam väčšinu nebýva osud milostivý, toš, žijeme v blbej dobe. Mám hotových viacero diel, no teraz ma čakajú ešte korekcie na Dve ženy a stále si nedám pokoj so Sretávkou, ktorá sa ukazuje ako priveľké sústo.. ale normálne ma máta v snoch :-)

mima č24.3.2016
 

Ah :( dako mi smutno zostalo. Vsak sem zase daco pridas? Tvoj humor a specialne prirovnania ala tapety by mi chybali. ;) Simone drzim palciaky a to si pis, ze ju zaparkujem hned vedla manipulatora...ale take drobne tajomstvo...vies ze na Jozefa 2 sa tesim este viac??? :D uz davno ho mam docitaneho, prepac, ze som nedala vediet, hoci moje dojmy som pisala uz po polke. Ale tamto je pecka a o nom by som dokazala citat cele veky. Dakujem, ze ma/nas bavis. :)

M.G25.3.2016
 

Mima, ďakujem za úprimnosť :-) Jozef 2 by mal vyjsť koncom roka, ak sa všetko podarí :-) Vďaka za podporu.

Valeria Weibl24.3.2016
 

Keď som sa prvýkrát začítala do Šimony, respektíve zarehotala, ani vo sne by mi nenapadlo, že skončí ako masérka vo veľkej láske so smetiarom :) Príbeh som si užívala od začiatku, najmä Tvoj humor. Teším sa, že vyjde aj v knižnej podobe. Určite si knižku kúpim :)

Michaela25.3.2016
 

Valéria, ďakujem :-)

SD24.3.2016
 

Mila Miska, Simonu som hltala od zaciatku do konca, tesila som sa na kazdu dalsiu kapitolu. Bude mi chybat...ale len do konca aprila, lebo urcite pojdem sondovat, ci ju uz v obchodoch dostali:-)

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Silvia, vďaka za pekné slová, teraz ju čítam snáď dvadsiaty raz, aby bola pekne vytuningovaná. Vďaka za podporu :-) I see You :-)

Stella Maris24.3.2016
 

Miška, myslím si, že na humor máš špeciálny patent, pretože akúkoľvek situáciu dokážeš opísať vtipne a s nadhľadom. Ešte aj sokyne v láske väčšinou bývajú vždy krajšie a dokonalejšie, ale fakt netuším, čo robiť v prípade, keď je súperka pražena :)

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Vďaka, Stella. Nemohla som jej dať za konkurentku klasickú dlhonohú barbínu, musela dostať ťažší kaliber :-)

Mária Blšáková23.3.2016
 

Miška, mám pocit, že si ten najvtipnejší autor na tejto stránke a to nepíšeš žiadnu komédiu. Už pri prvom odstavci som sa rehotala. Keby som mala za krošňu hviezdičiek, väčšina by šla tebe. Túto knižku rozhodne chcem mať.

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Majka, ďakujem, i za krošňu hviezdičiek. Už si jednu lepím na čelo :-)

Zana22.3.2016
 

Takže masérka je tá správna cesta? :)) Toto som fakt nečakala, ale prečo nie? Už len aby nepošla niekam do Rakús a nenatrafila tam na Jozefa :) aj keď ten by asi radšej zobral tu praženu Vieru, nie?:)) pekný záver...teším sa na finále!

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Ty brďo, škoda, že to mám dopísané, Šimonka a Jožko, to by bola hotová senzácia :-)

SD21.3.2016
 

Igor by bol blazon, keby ju nechal. Inak v zivote by som na zaciatku, ba ani v polovici, neuhadla, ze zo Simony bude manualne pracujuca osoba. Ale zda sa, ze to k jej povahe viac sedi.

Gabriel Ambler - Rasťo21.3.2016
 

No tak Šimonka je teraz taká úžasná, že keby to nebola literárna postava a ja by som nebol verným manželom, hneď po nej vyštartujem. Dúfam, že si to všimne aj Igor.

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Milý Gabriel, určite to Šimonke odkážem, určite jej to zdvihne už dosť pošramotené sebavedomie.
PS: Odkazuje ti, že máš poslať fotku, pretože ona je na pekných smetiarov.

Valeria Weibl20.3.2016
 

Myslím, že Júlia pokojne môže nahradiť Šimoninu mamu. Za tých pár dní jej venovala viac pozornosti a lásky ako jej vlastná matka za celý život.

michaela galambošová21.3.2016
 

Hej, presne takú by si zaslúžila.. Škoda, že si nemôžeme vybrať rodičov..

mima č19.3.2016
 

Ej, simona zabojovala. Ked uz nic, aspon zmiatla protivnika a mna zas rozosmiala. Kyjak nemal chybu!!! :D len nech to tej prazene natrie!

michaela galambošová21.3.2016
 

No, šimonkina cesta je dláždená dobrými úmyslami, ktoré niekedy vypália úplne inak, než čakala..

SD18.3.2016
 

Chudera Simona, prepotene periny po predchadzajucom najomnikovi zas dostali mna. Ale uz je konecne v lepsom a snad aj ten Igor sa unormalni a napise nieco pozitivne.

M.G19.3.2016
 

Tou postavou starej pani ma inšpirovala bývala spolužiačka.. presne to isté zažila.. Nuž ľudia sú všelijakí..

Mária Blšáková17.3.2016
 

Tie tapety dostali i mňa :) Teším sa, že sa Šimona rozhýbala v záhrade. Aj mňa by bolo treba vyhnať niekam na roľu. Je radosť čítať ťa.

MG19.3.2016
 

Majka, ďakujem. Okopávanie zemiakov vie byť naozaj niekedy tou najlepšou terapiou. :-)

Stella Maris16.3.2016
 

Miška, aj mňa mrzí, že už Šimona pomaly končí. Podobne ako manipulátor Jožko aj ona je postava, o ktorej by som bola schopná prečítať hneď niekoľko dielov :)
A som rada, že si jej dopriala strážneho anjela v podobe Júlie :)

michaela galambošová19.3.2016
 

Stella ďakujem :-) Ja som sa opäť ponorila do tvojho Labyrintu túžby, je skvelý :-)

Mima Č15.3.2016
 

halucinogenne tapety!!! :D umrela som.... no ale dost bolo srandy! co pisal igor????

michaela galambošová16.3.2016
 

:) No, za pár dní sa dozvieš :-) Chcem tu dať celý príbeh predtým, než pôjde do tlače, ostáva už len niekoľko kapitol, tak vari to stihnem :-)

SD13.3.2016
 

Strasne sa tesim, ze Simonin zivot speje k lepsiemu, s Juliou prisla nadej, ale zase mi je hovadsky luto, ze sa pribeh blizi ku koncu:-(

michaela galambošová16.3.2016
 

Myslím, že Júlia prišla do Simoninho života v pravý čas..

Mária Blšáková13.3.2016
 

Milujem Júliu. Presne takého človeka Šimona potrebovala stretnúť. Načo jej je schopnosť vidieť auru, či budúcnosť, keď jej chýba Júliin zdravý sedliacky rozum. Bolesť čo premiestňuje orgány ma dostala. Perfektné.

michaela galambošová16.3.2016
 

Majka, ďakujem. Júlia ju trošíčku ukotví, presne to potrebovala..

Stella Maris11.3.2016
 

To som teda zvedavá, či Šimone dá(š) druhú šancu :) Viem, že u Teba klasické happyendy nie sú pravidlom, tak budem netrpezlivo čakať na ďalšiu kapitolku :)

M.G13.3.2016
 

no, samu ma koniec trochu prekvapil :-D

Mária Blšáková11.3.2016
 

Jéj, to bolo pekné:) Viem si ju živo predstaviť, ako štvornožky vylieza spoza sedačky :) Teším sa, že sa stretli, no obávam sa blížiaceho konca.

michaela galambošová13.3.2016
 

Vyliezala vo veľkom štýle, tomu ver :-)

Gabriel Ambler - Rasťo10.3.2016
 

No veru, po tejto kapitole mi je Šimonka zase o čosi sympatickejšia ako Igor. Ak si chcela svoju obľúbenú postavičku morálne očistiť a pozdvihnúť v našich očiach, tak sa ti to podarilo dokonale. Teda aspoň v mojich. Dúfam, že ich rozhovor dáš čo najskôr.

michaela galambošová13.3.2016
 

Šimonka sa vracia k starému ja, a myslím, že to je tak lepšie

SD9.3.2016
 

Pobavila ma myslienka, ze chlap sa pre zenu dostane do popredia, az ked sa diva na cudzie pozadie:-) mrcha Viera :-)

Michaela13.3.2016
 

Ta nie? mám pocit, že to tak niekedy funguje...:-)

SD8.3.2016
 

Z textu opat citit tu staru Simonu, je to prijemne:-) je mi jej luto, nemoze za to, ako ju matka vychovala, ze jej sebavedomie osekala ako sipovu ruzu, preto jej fandim. az dnes som sa akosi zamyslela nad igorom. chapem, preco ju nechal, ale tiez si mohol uvedomit, ze simona nie je karieristka, ze pracuje, aby sa uzivila, nie aby si kupila bavorak a tiez to, ze chce vyzerat dobre, lebo nikomu nie je veselo, ked sa diva do zrkadla na ohyzdu. odrazu mam z neho pocit, ze chcel len tu chuderu skaredu simonu, ktora ho posluchala, a ked prestala, uz sa mu to nepacilo. som velmi zvedava, ake dovody na nu vytiahne, vzdy sa tesim na novu kapitolu:-)

michaela galambošová9.3.2016
 

Dobrý postreh, Silvia.

Veru, nie je jednoduché byť v Šimoninej koži. ja len keď niekomu poviem, že hlavná hrdinka sa volá Šimona, odpovedajú mi: \"Chúďatko.\" Chcem poukázať na to, že ani Igor nemusí byť úplne dokonalý, hoci sa to tak mohlo javiť...

Oľga7.3.2016
 

Ahoj, Miška.
Som rada, že si sa zastavila pri mojom románe a nechala mi komentár, potešilo ma to. Ja som myslela, že ty máš rada zamilované romány, keď ich sama píšeš. Lebo aj Simona, spadá do tej kategórie. Ja som nečítala - Manipulátora, neviem o čo je, ale sledovala som - Stretávku a tam tiež boli romantické kapitoly. Tak som bola trocha prekvapená.
Ale i tak som rada, že si občas nakúkla.
Z toho, že ti niekto berie hviezdičky, si nič nerob. Mne to tiež neustále robí. Ak mi niekto pridá, okamžite vzápätí mi ju zas niekto zoberie. Keď to mám na jednej úrovni je to dobre, ale ak sa mi to zvýši, okamžite niekto \"nabehne\" a už to mám dole. Mala si dobré podozrenie, že to robí recesia sro. Ja som si to včera odsledovala. Ale to je jedno, veď hviezdy, nie sú dôležité. Ani nás nikto za to neplatí, že tu niečo pridávame a píšeme. Viac-menej to každý z nás robí, že nás to baví, teší a prináša nám to relax, uspokojenie a pohodu. Keď niekomu prináša uspokojenie to, že sa vŕši na druhom a chce mu škodiť, tak čo si mám myslieť o takom človeku?
Ale dosť o tom. Len som ti chcela povedať, že stále sledujem Simonu. Držím palce, maj sa pekne. A hlavne sa nedaj znechutiť nikým a ničím.

michaela galambošová9.3.2016
 

Ahoj Oľga, pozdravujem ťa a želám veľa tvorivosti a som rada, že ma sleduješ. :-)

z čoho len môže byť ten pšeničný chlieb???8.3.2016
 

okamžite vzápätí beriem hviezdy každému, len čo niekto iný pridá :-(((((

prekvapuje vás to? aj mňa,lebo hlasovať sa dá na celé dielo jednému vždy len JEDENKRÁT , to si každý trochu všímavý už dávno všimol :-))))))
z toho vplýva, že skrátka nemáte také hodnotenia aké si želáte

vy píšete, iní hodnotia tak ako chcú, čo je na tom nepochopiteľné.....

Valeria Weibl6.3.2016
 

Na Šimonu sa toho sype až až. Po tom otrasnom bývaní u starej strigy som čakala, akú komplikáciu jej ešte podsunieš, no našťastie si jej do cesty poslala Júliu. Žeby sa čoskoro začali veci obracať k lepšiemu?
Inak nápad so stanom ma pobavil :)

M.G6.3.2016
 

Valéria, vďaka za komentár, už som jej naložila dosť.. :-) ale ešte niečo príde :-)

Stella Maris5.3.2016
 

Tak toto museli byť pre Šimonu asi najdlhšie tri hodiny v živote :) Ale ako Ťa poznám, určite do toho niečo príde a jej cesta k Igimu bude mať ešte zopár odbočiek :) Alebo že by práve Júlia bola tým kompasom, ktorý jej ukáže správny smer? :)

M.G5.3.2016
 

Stella, príbeh sa už pomaličky chýli ku koncu, takže už tam nebude veľa zádrhelov... vlastne, ešte jeden nás čaká. Dúfam, že to tu stihnem zverejniť do vydania knihy, pretože do jej papierovej podoby ostáva už len pár týždňov :-)

Mária Blšáková4.3.2016
 

Pre ňu je dlho, čakať tri hodiny a my budeme čakať niekoľko dní. Som neskutočne zvedavá, čo jej Júlia povie.

M.G5.3.2016
 

no, Júlia ju veľmi rada naťahuje :-)

Gabriel Ambler - Rasťo4.3.2016
 

No, dúfam, že sa blíži dôležité stretnutie. Igora mám rád, mohol by sa do deja vrátiť...

Michaela5.3.2016
 

Prezradím, že celkom tak neodišiel, ale aký bude jeho návrat a či bude príjemný, to uvidíte :-)

sophie stan3.3.2016
 

Ahoj Miska, som tu nova, tak len tak bludim a citam si dielka skusenejsich a natrafila som na teba :) tak som sa zazrala do deja :) ako tie hlasky ( chlapska pasomnica je fakt dobra) tiez mam takeho svagra - lepsie satit ako zivit. Perfektne

Michaela5.3.2016
 

Ahoj Sophie, vitaj medzi nami, som rada, že ťa Šimona chytila :-) keď bude čas, rada ťa prečítam :-)

Zana2.3.2016
 

No tak takéto zvraty som fakt nečakala a neodvážim si ani tipnúť, kde toto skončí. Inak veta \"Trochu mi podrástla riť, nezmestím sa do nohavíc, musím si vystačiť s legínami.\"...ma zase dostala :)) asi preto, že už nejaký ten mesiac po Vianociach nenosím nič iné :D Asi si ju nalepím na chladničku, ako citát dňa, podobne ako Silviina Tereza :)

M.G5.3.2016
 

Pch, a myslíš si, že odkiaľ Šimonka odkukala, že sú pohodlné legíny? sama ich mám minimálne 10 kusov :-)

Stella Maris28.2.2016
 

Miška, keby si videla, ako som sa smiala nad tými parohami :) Pekne tej Šimone nakladáš, ale asi takéto skúšky osudu potrebuje, aby vedela vyveštiť nie len osudy druhým, ale aj sebe:)
suseda má špatnejšie – špatnejšie je čechizmus, daj radšej škaredšie :)

Miška1.3.2016
 

Stella, ďakujem za komentár. Ak dovolíš, špatnejšie tam nechám; je to použité v priamej reči strigy Jany. ;-)

Mária Blšáková28.2.2016
 

Už niekoľko dní nazerám, či nepribudla nová kapitola a keď sa tu objavila, bolo to, akoby som vo vrecku starých nohavíc našla 20€. Kdesi máš namiesto Boh, Bok ale kapitola je super. Vtipná i keď v podstate smutná. Hádam si nájde nejaké lepšie bývanie a trochu sa otrasie z rozchodu.

M.G2.3.2016
 

Majka, ďakujem, idem to opraviť a pridám ďalšiu kapitolku :-)

SD28.2.2016
 

Sladkosti a pocit menejcennosti? :-) Netrvalo dlho a stara dobra Simona je spat! Aj tak som ju mala radsej ako tu kostnatu prdel a Igor zrejme tiez.

M.G2.3.2016
 

Šimonke asi nie je súdená celoživotná transformácia :-)

Gabriel Ambler - Rasťo25.2.2016
 

Veľmi sa mi páči, akým smerom sa príbeh posúva. Verím, že Šimonka sa nájde a podarí sa jej vylepšiť si aj nefyzickú stránku osobnosti.

Miška27.2.2016
 

Gabriel, ďakujem za kompliment. Veru, Šimonka prešla transformáciou...

SD24.2.2016
 

Pribeh sa totalne otocil. Lahke citanie sa zmenilo na take trpko-smiesne. Smiech cez slzy. Nechapem mati. Vykaslat sa na dieta kvoli frajerovi? Je to rozhodne kapitola na zamyslenie.

Michaela G.27.2.2016
 

Myslím, že Jana nikdy svoju dcéru nemusela a teraz sa už asi nemusí pretvarovať...

Mária Blšáková24.2.2016
 

Chudák Šimona. Dobre, že mame povedala o tej jazve, ale bolo jej to platné ako mŕtvemu kabát. Zaľúbená baba zvykne oslepnúť, ohluchnúť a osprostieť. Tomu jej Rómeovi by sa zišlo nakopať zadok. Smutná kapitola.

Michaela G.27.2.2016
 

Čo už, aj to patrí k životu.

Valeria Weibl22.2.2016
 

Som rada, že sa moje najhoršie predstavy nepotvrdili a Šimona nakoniec všetko ustála a dorazila Tobyho ego pomstou :) Čakám, čo máti, aj ona si zaslúži príučku.

SD21.2.2016
 

Uprimne sa cudujem Simone, ze sa dala Tobymu vobec pobozkat:-) zivo si dokazem predstavit ten jeho slizky obstarozny ksich, gigolo jeden:-) ohromne:-)))

michaela galambošová21.2.2016
 

Šimonke som musela dopriať trošku radosti, veď Toby bol druhý chlap, ktorého pobozkala. Teda, on pobozkal ju :-)

Stella Maris21.2.2016
 

Tak to jediné ju ospravedlňuje :) Mimochodom, spočiatku mi tiež bolo smutno za starou Šimonou, ale páči sa mi, že si vystavila trpko-smiešnym situáciám aj jej momentálne vývojové štádium :) Som zvedavá, aké horúce momenty jej pripravíš nabudúce :)

Zana19.2.2016
 

No tak táto kapitola ma fakt bavila a tým koncom si to zabila, sa tu rehocem jak divá, že rodina :)))

michaela galambošová21.2.2016
 

Zana, to som rada. Toto bola moja obľúbená kapitolka :-)

Gabriel Ambler - Rasťo19.2.2016
 

No zo Šimonky je hotová ďáblica, takúto pascu pripravila... Len som zvedavý, čo by robila, keby tam práve vtedy vtrhla maminka...

michaela galambošová21.2.2016
 

eeee, ešte Šimonina mamina bude mať slovo... bohužiaľ.

Mária Blšáková19.2.2016
 

Chýba mi stará Śimona. Mala zvláštny zmysel pre humor, aj keď o tom asi ani nevedela. A chýba mi i Igor. Keď máme pár kíl naviac, myslíme si, že ku šťastiu nám chýba akurát váhový úbytok, ale bohužiaľ to tak nie je. Som zvedavá, čo bude ďalej.
(Zvláštne, že odrazu je Igor obyčajný smetiar)

michaela galambošová19.2.2016
 

Majka, minule som sa zastavovala nad našou večnou nespokojnosťou. Dosiahneme jeden cieľ, kedysi by sme zaň dali celý svoj život a keď ho už máme, tak prahneme po niečom inom. Šimona spyšnela, ale dúfam, že v nej je stále kúsok z JA.

SD18.2.2016
 

Simona ma od zaciatku chytila, ale tento dejovy zvrat ju dostal do uplne inej roviny. Akoby to rozpraval uplne iny clovek. Aj stylom pisania si velmi dobre vystihla Simoninu premenu, je vaznejsi, menej optimisticky, menej \"naivny\". Chvalim :-) A drzim palce, nech sa Simi dobre dari na pultoch :-D

M.G19.2.2016
 

A ďakujem, som trúba, zabudla som sa poďakovať :-)

michaela galambošová19.2.2016
 

Asi som nemala preskočiť taký dlhý časový úsek.. no nenechám vás dlho v napätí.. :-)

Gabriel Ambler - Rasťo18.2.2016
 

Bože, nech toľko nepije, dohovor jej ako autorka, veď sa schyľuje k čomusi hrôzostrašnému... Malá pripomienka - v úplne prvej vete by si mohla trochu zmeniť slovosled, aby bolo jasné, k čomu sa vzťahuje vedľajšia veta.

michaela galambošová19.2.2016
 

Gabriel ďakujem za upozornenie, idem to zmeniť..

Mima Č17.2.2016
 

no zbohom... :D Šimone načisto preskočilo. Šípim niečo podobné/to isté ako Val... Ale osobne by som teraz bola radšej, ak by dostala rozum a vrátila sa k Igimu (ktorému som len toť nedávno prestala fandiť :D, ale už som zas na jeho lodi).

Michaela Galambošová17.2.2016
 

baby, ja vás nechápem.... veď Toby je taký fešáčisko.. bola by blbá, keby mu nepodľahla :-)

Valeria Weibl17.2.2016
 

No moment, ten koniec...to sa Šimona naozaj spustí s Tobym??? Alebo som si to zle vysvetlila? Miška, kedy bude pokračovanie? :)

MG17.2.2016
 

môžem dať zajtra- pozajtra, nechcem to tu zaspamovať :-)

Stella Maris16.2.2016
 

Fíha, a to som si bola istá, že Igi je pre Šimonu niečo ako výhra v lotérií. Len dúfam, že ešte nepovedal posledné slovo a Šimona sa k nemu vráti, hoci aj za cenu väčšej konfekčnej veľkosti:)

miška17.2.2016
 

Sella, keby si ty vedela...

Zana15.2.2016
 

Miška, s dovolením zase trochu \"nahlas\" zapremýšľam nad tým dejovým obratom.Mne sa to moc nezdá...je to také unáhlené a nesedí mi veľmi k postavám, resp. k ich predchádzajúcemu správaniu. Jasné, o deji rozhoduje všemocný autor, ale musí vychádzať z podstaty postáv a pre mňa tej podstaty bolo akosi málo na to, aby som tomuto obratu uverila. Som rozmýšľala, čo mi tam chýba a uvedomila som si, že za celý čas si nám veľmi málo povedala o Igorovi - tak nejak som nepochopila, prečo Šimi miloval a dokázal pri nej byť. Pridala by som viac prejavov lásky Šimi k nemu, aby sme pochopili aj my z objektívneho pohľadu a nie z pohľadu Šimi, ktorá o tom len rozpráva, prečo ju tak veľmi ľúbi, lebo takto je to taký jednostranný pohľad a nik nemiluje druhého len za to, že vyzerá tak \"prirodzene\" ako ona. Chýbalo mi aj \"zbavovanie sa matky\", ktorá mala na ňu taký vplyv, nejaké vnútorné vysporiadanie sa s faktom, že už defacto nemá rodičov. Ani rozhovor s otcom, ktorého stretla vtedy u babky sa nekonal, predsa to nemohli len tak prepiť a bodka. V úvode bolo veľa priestoru venovaného Gabine, ale tá vlastne nemala na dej až taký vplyv ako tieto kľúčové postavy, ktorým si venovala menej priestoru. Ber ma ako vždy s rezervou, ja sa v postavách potrebujem prehrabať poriadne, aby som im uverila (a to nie som psycholog:)) No a hlavne stále čakám, čo ten Šimon? :)

michaela galambošová16.2.2016
 

Ahoj Zana. V prvom rade ti chcem poďakovať za úprimnosť. Začnem od konca, čo ten Šimon :-) Šimon je fiktívna postava, mne sa práveže veľmi páči, že ostáva len v pozadí, do konca knihy ho ani neuvidíte.. Gabina mala podľa mňa zásadný vplyv na vyliečenie sa zo Šimoninej reality (škoda, že tu dielo nie je celé, ešte vstúpi do deja, i keď nepriamo, ale napomôže návratu jednej postavy, ktorá sa len mihla dejom). Igor a jeho láska tiež bude ešte vysvetlená, neviem, či dostačujúco, ale tiež ukáže, že má isté hranice. Mne sa ťažko niečo hodnotí, vysvetľuje, keď do konca ostáva ešte dosť kapitol, a keďže som pred týždňom robila korekcie pre vydavateľstvo, nechcem dávať spoiler.. ale vďaka na upozornenie nedostatkov, priznávam, že šimonina premena mohla byť extrémna. A na koniec dodám, že ani jej matka nepovedala v príbehu posledné slovo :-)

Zana16.2.2016
 

Miška, až teraz som si všimla tvoj komentár nižšie, že dielko ma 48 kapitol, mala som pocit, že už sme v cieľovej rovinke, čo samozrejme mení celý pohľad na vec. Takže ruším predošlý koment a čakám napäto ďalej :) I keď s tým Šimonom si ma teda sklamala :((( čakala som, že to bude kľúč k poznaniu... Ozaj, a chápem to správne, že sa chystá knižné vydanie Šimony? :))

Michaela Galambošová17.2.2016
 

Zana, včera som sa ti pokúšala odpovedať na koment asi osemkrát, až potom mi docvaklo, že nemôžem pridávať hypertextové odkazy. Šimonka, pod názvom Veštica, by mala vyjsť v máji vo vydavteľstve BESTSELER, no termín sa ešte môže zmeniť..

Zana18.2.2016
 

No to je super správa :) Gratulujem veľmi a vďaka, že nám takto dopredu dovolíš nahliadnuť! A čo Jozef sa vracia, aj ten bude? ;)

michaela galambošová19.2.2016
 

Ahoj Zana, Jozef možno raz vyjde, len teraz mám toho napísané viac :-) Toho však na mám talent asi nebudem pridávať

Valeria Weibl15.2.2016
 

Musím sa pridať k väčšine a skonštatovať, že som nečakala takýto obrat. Podarilo sa Ti prekvapiť ma a naozaj netuším, čo môžem teraz od Šimony čakať. Naozaj nás pripravíš o Igora vďaka Šimoninmu prerodu? Nie som pripravená dať mu zbohom :)

michaela galambošová16.2.2016
 

Igor sa stiahne z deja, to, či to bude len na určitý čas, alebo na stálo, nechám ako prekvapenie :-)

Gabriel Ambler - Rasťo15.2.2016
 

Hm, klasický rozpor, som zvedavý, ako ho rozriešiš. Podľa mňa pravdu nemá ani Igor, ani Šimonka, pravda leží niekde medzi nimi. Kde presne, to nevie nikto, je to vec dohody zainteresovaných. Títo dvaja sa asi nedohodnú...

michaela galambošová16.2.2016
 

Gabriel, vďaka že čítaš :-)

Gabriel Ambler - Rasťo14.2.2016
 

Zaujímavý počin, skok v deji o rok ďalej, dúfam, že zlomové momenty Šimonkinho prerodu ešte trochu rozvedieš. Zaujímavé, že Igor s ňou vydržal, fakt zvláštny chlapík. Hehe, psychologička volá veštici... tomu sa už povie profesná kríza. Vkĺzla ti tam jedna hrubka - všetci normálny ľudia. Inak dúfam, že koniec je ešte v nedohľadne, Šimonka mi dosť prirástla k srdcu.

michaela galambošová15.2.2016
 

Vďaka, Gabriel, i ja mám Šimonu rada. Pozrela som sa, že má 48 kapitol a epilóg, takže ešte niečo mám v zálohe.. niekde som o psychológoch počula, že psychológiu si vyberajú tí, čo si predovšetkým potrebujú poriešiť seba a trošku v to aj verím :-)

Gabriel Ambler - Rasťo15.2.2016
 

Ktovie, možno je to tak s každou lekárskou špecializáciou. Kedysi som videl krásny kreslený vtip - pootvorené dvere s veľkým nápisom Psychiatria, za nimi chlapík v bielom plášti, vykladajúci čosi prázdnej stoličke, no a sestrička v popredí hovorí pacientovi: \"Budete musieť chvíľu počkať. Pánovi doktorovi sa zdá, že má pacienta.\"

SD13.2.2016
 

miska, vyrazila si mi dych, si plna prekvapeni. cakala som vselico, ale ze zo simony bude zrazu \"skinny bitch\" a s tym pride zrejme aj narast jej sebavedomia a \"trable\" s igorom, ts,ts,ts. dodala si tomu \"grady\", napato cakam na dalsiu kapitolu.

M.15.2.2016
 

skinny bitch - aké dobré a výstižné spojenie :-) ďakujem :-)

Mária Blšáková12.2.2016
 

Wou, tak to som teda nečakala. To s Miladou, aj odborníci na duše sú len ľudia. Často riešia väčšie problémy, ako ich pacienti a nevedia si rady. Tie kilá, nie je ich priveľa? Ak sa dá toľko schudnúť, potom mám nádej :)

michaela galambošová15.2.2016
 

Majka, nie je to veľa. Motivovala som sa kamarátkou, ktorá za rok zhodila 62 a fakt sa zmenila na nepoznanie. Ty by si chcela z čoho zhodiť, prosím ťa? z hlavy? :-)

Stella Maris12.2.2016
 

Po tejto kapitole je moja viera vo veštice a psychológov vážne otrasená :))) Vyzerá to tak, že želaná zmena Šimone veľa šťastia nepriniesla. Ktovie, čo musí prísť, aby bola so sebou konečne spokojná. Ale aspoň si svoje frustrácie nekompenzuje tak ako Jozefínka :) To by bola tiež dobrá postava na samostatný román, keďže mrchy si väčšinou predstavujeme úplne inak :)

michaela galambošová15.2.2016
 

Stella, vynikajúci postreh s tou Jozefínou, dobrý námet, evidujem ho v hlave. I myšlienku napísať pokračovanie Manipulátora mám od teba :-) Ďakujem :-)

Zana10.2.2016
 

No teda, ty to ale zamotávaš. Už som myslela, že všetko ide správnym smerom, veštenie v kaviarni, super kamoška Soňa, nový imidž, psychicky v pohodke Simonka a ono ne a ne... Nebude happy end alebo kde sa to nešťastné dievča nakoniec ocitne?

michaela galambošová11.2.2016
 

Ahoj Zana, dúfam, že Šimona ešte dokáže prekvapiť, prezradím, že prejde ešte akou-takou transformáciou, ale či to pôjde k lepšiemu... uvidíme :-)

Gabriel Ambler - Rasťo10.2.2016
 

Hm, zrejme veštenie, ak sa k nemu pristupuje seriózne a zoči-voči, nie je jednoduchá zábavka. Myslel som si, že Šimonka pôjde práve touto cestou, ale teraz si ma dosť zneistela. Takže som zvedavý, čakám na ďalšie časti, je to výborné. Len si pls. oprav výraz \"potroviť sliepky\".

michaela galambošová11.2.2016
 

Gabriel, vďaka, opravím :-) Teší ma však, že Šimonka nie je až tak predvídateľná..

SD9.2.2016
 

Miska, prepac, ja som truba. Vdaka za mail, az teraz som si nasla a konecne odpovedala:-)

Mária Blšáková7.2.2016
 

Skvelá kapitola, Miška. Doslova som ju hltala. Ty vieš, že som tvojou veľkou obdivovateľkou od prvej pridanej kapitoly Dvoch žien. Svoj talent potvrdzuješ neustále.

michaela galambošová7.2.2016
 

Majka, ďakujem, veľmi dobre vieš, čo pre mňa znamenajú tvoje slová, vážim si to :-) Len ma udivuje, ako niekoho baví mi sústavne znižovať hodnotenia, niekomu teda musím poriadne ležať v zuboch :-)

v pohodke9.2.2016
 

hodnotiť sa dá jednému človeku na celé dielo len JEDENKRÁT, tzn že nik \"sústavne\" neznižuje nič
-
nie všetkým sa tvoj román páči a preto ti nedali plný počet hviezd
s tým treba počítať

michaela galambošová9.2.2016
 

Milá recezia.sro, som rada, že sa tak o mňa zaujímaš. Sú mi jasné pravidlá hodnotenia, ale keďže som na MMT nejaký ten piatok, nedalo sa mi nevšimnúť, že niekomu ležím v zuboch. Je to normálne a nič proti tomu nemám, len bola by som rada, keby mi niekto miesto toho, že mu ležím v zuboch a znižuje mi hodnotenia napísal kritiku, ktorá ma môže posunúť vpred.(je to tak počas celej šimony - pridám kapitolu, a ako náhle mi niekto dá štyri hviezdičky, do pár hodín ich mám opäť tri, tak nevrav, že to nie je cielené). chvalabohu, má to nerozhádže, no je prekvapivé, ako si na to promtne zareagoval. Aj keby som mala len jednu hviezdičku, budem písať ďalej...

pokoj pokoj, MG9.2.2016
 

nechápem chápanie NIEKOMU ležím v zuboch či NIEKTO mi znižuje hodnotenia keďže v i a c e r í ohodnotili menším počtom hviezd, nejedná sa o NIEKOHO v j.č.

to je všetko, nič zlé nie je za vysvetlením v dojme že si si nevšimla, ako systém funguje a že sa nedá hodnotiť jednu kapitolu zakaždým zvlášť ale CELÉ DIELO iba j e d e n k r á t

je to o tom, že ti viacerí nedávajú viac hviezd ako by si si želala

prosto máš hodnotenia pol na pol,jedni klikajú na päť jedni na jednu hviezdu a priemerom máš priemer
ale asi sa nechápeme

napísať kritiku, ktorá by posunula.... to sa tu už nenosí, všetci otvorení a snaživí vzdali, sú zbytočné, vedú k dohadovaniu, vyhadzovaniu

len na okraj:
ležíme niekomu v žalúdku
alebo
nás má v zuboch
- to len ore poriadok aby si sa triafala do ustálených spojení
nie je to príkaz len rada

BTW čo ste tu všetci takí podráždení, človek vám nesmie nič napísať, pokúsiť sa objasniť? rečnícka otázka, neodpovedať, nejde o dohadovanie a prepáč že bola snaha objasniť princíp

SD5.2.2016
 

Precitala som okamzite po pridani a stalo to zato, ale utkvelo mi v hlave najma jedno slovne spojenie. Kde vyklada Viole, si pouzila \"skaru pocitov\". teraz neviem, ci to bolo naschval alebo to mala byt \"skala\", ale keby si to pouzila pri Ally Zo, celkom by sa to hodilo:-) fakt pobavilo:-) a zdalo sa mi, ze tam niekde mas \"zavijala\", tak neviem, ci \" sa zvijala\" alebo \"zavyjala\".

michaela galambošová7.2.2016
 

ej ej, nejaký škriatok zauradoval, opravím to, dakujem :-)

SD2.2.2016
 

Miska, tato kapitola sa mi velmi pacila, Simona ide do hlbky. Doteraz o svojich nedostatkoch iba zartovala, a zrazu vidim, ako ju skutocne trapia.

Stella Maris2.2.2016
 

Miška, v prvom odstavci to máš dosť prebytované. Aspoň jeden byt vyhoď.
poštípali osy
Obdivujem Igiho trpezlivosť a Teba za nápad poslať vešticu k psychologičke :) Good job.

michaela galambošová7.2.2016
 

Vďaka, Stella, opravila som :-)

31.1.2016
 

Soňa je úplne skvelá! :) Kamoška ako má byť. Tak som teraz zvedavá na Igiho reakciu, závery psychologičky a prvého klienta \"live\". :)

michaela galambošová2.2.2016
 

Igorko je dosť zásadný, čo sa týka žien.. ale aj to má svoj dôvod :-)

Zana30.1.2016
 

Miška, už ti to asi niekto aj pisal, ale ty keby si pisala len navod na opravu pracky, tak by som sa musela smiat. Dobra kapitola, taka motivacna, nadychnime sa a \"pravou Simonko, pravou!\" :))

michaela galambošová2.2.2016
 

zana, ďakujem :-)

SD29.1.2016
 

Igi Mime nevnonia, lebo je smetiar a prave sa vratil zo sichty:-) simona vidi na jeho aure, ze ju miluje, to je dolezite. keby bol podrazak, asi by to vycitila, nie? Miska, niekde Ti tam ubehlo i- tusim \"mi\" dvaja dohromady. V poslednom case sa na MT objavilo viacero slubnych veci, pri ktorych vzdy vykukam, ci uz nie je dalsia kapitola. Simona k nim urcite patri:-)

michaela galambošová2.2.2016
 

Silvia, tiež sa teším z toho, že tu pribúda čoraz viac dobrých vecí.. len keby bolo toho času nadostač...

Mima Č26.1.2016
 

Dovolím si oponovať :) mne už Igi dáko nevonia... pokojne by som pri Š uvítala aj niekoho iného. Nemôže si to vyveštiť??

michaela galambošová28.1.2016
 

Milá Mima, skúsim v kapitolách trošíčku viac zdôrazniť, že veštice nevidia vlastnú budúcnosť,..že aj keby veľmi chcela, nevytiahne sa jej opona, môže len nazerať pod cudzie dvere... trošičku to ujasním aj pre ostatných, pretože mám pocit, že to v príbehu chýba :-)

SD26.1.2016
 

Lucia ako dobra carodejnica volala vestici? Otipovavala si konkurenciu?:-) Zda sa mi to velmi vtipny napad. Inak opovaz sa Simone nahuckat, ze Igor pre nu nie je ten pravy! :-)

michaela galambošová28.1.2016
 

skôr si dávali vzájomné rady :-) ale luciu asi vypustím, zdá sa mi už v diele zbytočná :-)

Mária Blšáková26.1.2016
 

Miška, som chcípliak, tak dnes som sa len vytešovala a nerobila si poznámky.
Prečítala som štyri kapitoly. Páčilo sa mi, ako Šimona vyskúšala trojku :) i diera na gaťkách. Samozrejme som ju i ľutovala a paradoxne viac pri Igorovom pošmyknutom jazyku, ako pri osách. Je super, že sa v týchto kapitolách objavil jej otec. Zaujímalo ma, čo s ním je. Inak, súhlasím s Rasťovou pripomienkou. Bolo by tam treba vložiť, že niekedy sa jej budúcnosť ukáže ako na dlani a inokedy ostane úplne zastretá. Som veľmi zvedavá, ako pochodí u psychologičky. Ak dobre, skočím tam i ja:)

michaela galambošová28.1.2016
 

Majka, som rada, že sa zo šimi tešíš, popravím problém, pretože i mne to už čoraz väčšmi \"vŕzga\" pri čítaní :-)

Gabriel Ambler - Rasto26.1.2016
 

No tak s tými osami si dobrá, sesternica raz schytala sotva dva tucty žihadiel a skončila v Banskej na ÁRE. Je pravda, že mala len jedenásť rokov, ale aj tak...
Jedna otázočka - ako to, že Šimona necítila, že raz budú s Luciou dobré kamošky? Keď dokáže cez telefónnu linku uhádnuť smutný koniec tehotenstva klientky? Možno by bolo dobré trochu to popísať podrobnejšie, ja ako veštecký laik do toho nevidím a rád by som. Čo sa dá vidieť a čo nie? Inak sa mi páči smer, akým sa to uberá, konečne Šimonke niekto naznačil, že jej budúcnosť sa neskrýva v audiotextovom veštení. Lucka je fajn. A aj Igor sa mi zdá byť reálnejší, uveriteľný.
Pri cigáňoch ti ušlo jedno ypsilon - boli spontánni, vysmiaty. Inak super.

michaela galambošová28.1.2016
 

jemine, to je hrubka :-) sa idem schovať pod posteľ, i tebe vdaka za trefnú pripomienku :-)

Valeria Weibl25.1.2016
 

Už som myslela, že Šimone sa nedá viac naložiť a Ty si to aj tak dokázala :) Po útoku včiel mi jej už ozaj bolo ľúto. No zrejme bol nutný na to, aby nastal prerod Šimony. Som zvedavá na hodnotenie psychológa :)

michaela galambošová26.1.2016
 

no, možno aj to prekvapí :.-)

Gabriel Ambler24.1.2016
 

No to musí byť paráda, keď ide jasnovidec k psychológovi... už sa teším. Inak 48 štípancov, nie je to priveľa? Pre slabších jedincov takmer smrteľné riziko. Síce, Šimonka nie je slabšia, skoro sto kilov...

michaela galambošová26.1.2016
 

rasťo, viem, že to môže znieť neuveriteľne, ale šimonu som do osieho hniezda neposlala len z čírej fantázie, sama som v ňom pred niekoľkými rokmi skončila a ten počet štípancov bol na mojom zadku a stehnách :-) pri váhe niečo cez 50 som to prežila :-)

SD23.1.2016
 

Aspon sa v tom mori stipancov stratila celulitida:-)

Michaela Galambošová24.1.2016
 

vidíš, to mi nenapadlo :-)

Gabriel Ambler20.1.2016
 

...To by som nikdy nepovedala, taký pekný chlapec... hehe, úžasná babka, úžasná rodinka. A Igor pije? Nejako mi to k nemu nejde, neviem prečo. A alkohol zosilňuje videnie karmy? Podľa mojich skúseností alkohol prefarbuje karmu všetkých prítomných podľa prednadstavenej šablóny pozorovateľa. Niektorí ľudia sú vďaka nemu sladučkí a milučkí, iní melancholickí, ešte iní agresívni, pričom je úplne jedno, v akej spoločnosti. Ja som bol ten prvý prípad, občas druhý, ale tretí nikdy. Vďakabohu.

Michaela Galambošová24.1.2016
 

igorovej babke sa nedá odvrávať. Iba chuckovi norisovi sa podarilo presvedčiť babku, že nie je hladný :-)

Stella Maris20.1.2016
 

Miška, musela som sa zasmiať, ako sa Sime vrátilo to, čo urobila Igorovi. Teraz sú si fifty- fifty :) Som zvedavá, kto bude skórovať nabudúce :)
P.S. neviem, či je horšie vstúpiť do osieho hniezda naozaj alebo \"len\" metaforicky :)
Zbadala som pár preklepov aj v minulej kapitole:
lapky –labky
...vtedy, keď som vystrelila, som s a nechápavo pozerala... to „som s“ je tam asi navyše
o neznalo - to nezdalo

Michaela Galambošová24.1.2016
 

ahoj stella, dakujem za to, že čítaš, aj za upozornenia :-)

SD17.1.2016
 

Igor je coraz viac clovek z masa a kosti, aj on ma svoje nedostatky. No neviem, ako chce uhrat toto...

Michaela Galambošová20.1.2016
 

ešte šťastie, že Šimona doňho ako koza do kopy sena :-)

Gabriel Ambler17.1.2016
 

Hm, takže Igorko je citlivý iba na dĺžku. Ďalšiu chúlostivú tému väčšiny normálnych samcov, trápenie štvorkolesového miláčika pri školení dámy, zvládol s prehľadom. My sme kedysi na gympli chceli dokonca zmlátiť nášho inštruktora autoškoly, lebo dve nežné a citlivé spolužiačky takmer dostal na psychiatriu. Na jednu po desiatich minútach príšerne pomalej a opatrnej jazdy mestečkom z ničoho nič nepríčetne zrúkol: \"ČO DRŽÍŠ TÚ ŠALTPÁKU JAK PANNA VTÁKA!!!\" Druhej sa najprv slušne-preslušne piánko opýtal: \"Slečna, koľko rýchlostných stupňov má prevodovka automobilu Škoda 100 S De Luxe?\" Po nesmelej otázkoodpovedi \"štyri?\" na ňu forte fortissimo zreval: \"TAK ČO TAM TY KRAVA UŽ 5 MINÚT MÁŠ TROJKU?\"

Gabriel Ambler16.1.2016
 

No konečne sa nám Igorko vyfarbil! Už som si myslel, že je dokonalý. Ale že sa nechá nachytať práve na dĺžku... aj keď v tomto sme asi všetci rovnakí. Určite poznáš ten starý sexistický vtip - prečo ženy nevedia cúvať? Nemajú odhad vzdialenosti, ale na vine sme my, chlapi! Celý život ich presviedčame, že toto (ukážeš palcom a ukazovákom dvojpalcovú medzierku) je osemnásť centimetrov...

Michaela Galambošová16.1.2016
 

No vidíš, tak už viem, prečo som taký katastrofálny šofér :-) vďaka za upresnenie :-)

Mária Blšáková13.1.2016
 

22.
... sadla som si - tam keď nedáš som, nič sa nestane.
... ale rozhodli sa - no rozhodli sa
... radšej sa rozhodli - druhé rozhodli v jednej vete. Daj len... a šli radšej do parku fajčiť
Uteč, alebo bojuj - čiarku by som nahradila výkričníkom.
... taká tučnú - takú
...ani sa nestihol priblížiť - urobila by som z toho novú vetu
... okolo ramena - viem, ako to myslíš a má to i logiku, ale akosi sa žiada, že okolo ramien
Zaujímavá myšlienka, že keď bude zarábať, budú si ju ľudia viac vážiť. V prvom momente ma to zarazilo a v zápätí som si uvedomila, že je to v dnešnom svete naozaj tak.
Veľmi sa mi páči: akoby ho zaliali do betónu a záhradné hadice :)
... malo to na mňa to - jedno to navyše
23.
Miška, táto kapitola je bohovská. Už som mala \"česť\" stretnúť veľa Hermín a viem, ako človeku v hlave narastá tlak, i keď sa snaží zmobilizovať maximum empatie.
24.
...ten druh potu - nová veta
...dúfam, že nie je... - nová veta
...aj ten pohár,\" dodal, keď si všimol rozbitý pohár - 2x pohár. Daj, že keď si všimol črepy na dlážke, ktoré nestihla upratať
To by bol čert - V tom by musel byť čert
... olupovala šupku zo zemiakov - to nie je pomaranč. Daj, že oškrabávala, alebo čistila, bielila
... nestál pri krku - za chrbtom
25.
... ani keby som ju o to mala prosiť - ani keby som ju o to poprosila
... podpultovým - neviem, či by nebolo lepšie že úzkoprofilovým
... máti rázne otvorila dvere - nová veta
Máti ma chytila za - chytila ma za
... sa ma máti stroho - sa ma stroho
Musím ukázať máti - musím jej ukázať
... nech mama vidí - nech vidí
... u svojej materi - metere
... a neboj sa - čiarka
... mesiacov máti pristihne - bez máti
... ešte by si mi ho pre brala - prebrala
... a vybehla som z bytu - bez som
26.
Na začiatku by sa mohla zamyslieť nad tým, či nenavštívi otca, aby vedela, ako to znáša
... pretože tých negatívnych zmien - bez zmien
Naša prvá kríza s Igorom... - bez Igora. Má meno v predchádzajúcej vete
... ktoré spĺňala všetky - ktorá
Igor keď to zbadal - Keď to zbadal
Stále mi to nedošlo - bez to
... a začala som hľadať - bez som
Bože, normálne ju ľutujem s tými kľúčmi. Miška, skvelé čítanie ako vždy.


Michaela Galambošová20.1.2016
 

Majka, už som to prešla, poopravovala. vidím, že mám značný problém s pchaním nepotrebných slov. Pokúsim sa dať na to pozor. ďakujem :-)

Michaela Galambošová16.1.2016
 

Majka, dakujem za trefné pripomienky, poopravujem si to :-)

Stella Maris12.1.2016
 

Nečudujem sa, že Šimona má komplexy a nízku sebadôveru. Pri takej matke veľa šancí na normálny život nedostala. Bohužiaľ podobné „matky“ sa nevyskytujú iba v knižkách, a preto Šimonin vnútorný zmätok a neistotu dokážem pochopiť, a predpokladám, že jej prerod na sebavedomú Simonu nebude jednoduchý.

Michaela Galambošová13.1.2016
 

Stella, no som jej naložila. Prerod bude, no či pôjde správnym smerom, nechám na posúdenie čitateľom :-)

SD10.1.2016
 

Miska, paci sa mi, ze Simonin pribeh vobec nie je predvidatelny (aspon pre mna nie). Myslela som, ze o takomto case bude Simona uz prachata, stastne zalaskovana a mati z nej padne sanka, ale nie. Vsade su haciky-v praci, vo vztahu s Igorom aj mamou. A na tieto haciky si ma pekne ulovila:-)

Michaela Galambošová13.1.2016
 

ďakujem:-)

Gabriel Ambler7.1.2016
 

No, keby som chytil zlatú rybu a bola by ochotná splniť mi jedno želanie, asi by som chcel, aby boli všetci ľudia ako Igor...

Michaela Galambošová8.1.2016
 

kiež by... ale našťastie aj igorova dobrota má svoje hranice, pretože ako sa hovorí, byť dobrý, neznamená byť sprostý a to je aj Igorov prípad :-)

Stella Maris5.1.2016
 

Miška, som presvedčená, že Ty si mala byť psychológ, lebo Tvoja typológia postáv nemá chybu. A ohromne sa mi páči ten paradox: Práve prostredníctvom veštice a jej príbehu si môžme uvedomiť, že za naše zlyhania a problémy nie je zodpovedný osud, ale len my sami :)

Michaela Galambošová8.1.2016
 

presne tak, škoda, že si to mnohí neuvedmujú..

SD3.1.2016
 

Mila Miska, stale citam, stale sa bavim:-) z tej stareny som normalne chytila depku, taki ludia teda vedia vycicat energiu. vies, co mi je luto? ze simona vidi tak malo dobreho. volaju jej sami zufalci, s tym nic nenarobi, len ma obcas zamrzi, ze ked stretava nahodnych ludi a vidi ich osudy, len malokedy su stastne. asi to odraza nasu dobu:-(

Michaela Galambošová3.1.2016
 

Ahoj Silvi. Šimona je vo veľkej miery autentická, inšpiriovaná reálnou osobou.. sekvencie s veštením sú \"naozaj.\" Je to tak, človek nikdy nie je spokojný. Utkvel mi v pamäti jednej ženy, dala by všetko za to, aby mala frajera. a keď ho mala, srdce jej pišťalo po dieťati. keď prišlo, stále to bolo málo, lebo bolo len jedno.. je to naozaj asi o tom (blbom) nastavení..

Zana30.12.2015
 

Ahoj Miska,dlho som nepisala,hoci stale citam,ale uz par kapitol mi zacina na Simone nieco vadit.Pokusim sa to vysvetlit,je to len moj skromny nazor na nu.Mne sa totiz Simona zda trochu \"nekonzistentna\" alebo ako to pomenovat. Na jednej strane ma neuveritelne bystre postrehy,humor,zmysel pre sebeironiu,no na druhej strane jej chovanie je dost nepremyslene,jednoduche, naivne, nesedi mi k jej vnutornemu svetu. Ale aj to chovanie je dost impulzivne a nepredvidatelne, napriklad mame nevie odmietnut ani buchty,ale co sa tyka Tobiho tak nema problem jej poriadne nalozit, Gabi najprv pritakava a necha sa osklbat,potom vybuchne... Este mi napadlo,ci by nebolo lepsie text prepisat tak,aby nebol v prvej osobe,len z pohladu ironickeho vtipneho rozpravaca,nie z pohladu Simi.A posledna vec,stale cakam,ci sa niekde konecne objavi Simon,prislo mi,ze Simonu dost zasiahol,dokonca ma napadlo,ci Simon nie je nejaky jej prelud :-) Miska,ber tieto riadky ako male zamyslenie tvojej vernej citatelky!:-)

Michaela Galambošová2.1.2016
 

Zana, ďakujem za postreh. Pokúsim sa popasovať so Simonou, a spraviť ju uveriteľnejšou. len netuším, ako ju \"vymodelovať\", aby som dostatočne poukázala práve na to bitie dvoch osôb v jej živote. Na jednej strane nesebavedomá Šimonka, ktorá nemá takmer žiadne životné skúsenosti, pokorne zje večeru a nechá sa od Šimona šikanovať, na drhujej strane Simona, ktorá dozrieva, mení sa na ženu (a napoviem, že jej premená bude obrovská), ktorá konečne dôveruje svojmu videniu. Priznám sa, nechce sa mi prepisovať príbeh z pohľadu tretej osoby, nakoľko už je hotový. Ale určite budem brať tvoje pripomienky na zreteľ. Veľmi si mi pomohla :-)
PS: Šimon sa v texte neobjavil, ale ktovie, možno ho pričarujem :-)

SD29.12.2015
 

Vedela som, ze Simone nic nepojde len tak lahko, ale necakala som, ze prve komplikacie vo vztahu s Igim sa objavia tak skoro :-( Krasne si vystihla, ako sa Igi citi, aj bez toho, aby Simone cokolvek povedal.

Stella Maris27.12.2015
 

Vidím, že byť vešticou je poriadna fuška, najmä keď sa k tomu Šimona stavia takto zodpovedne. Aké ľahké je opýtať sa na osud veštice a preniesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia na niekoho iného :) Už som Ti asi písala, že Jožka tak ľahko nič neprekoná, ale Šimona ho už úspešne doháňa :)

Michaela G.27.12.2015
 

Stella,no šimi je moja srdcovka, ale to už vieš ;-)

Gabriel Ambler23.12.2015
 

Mala by to robiť ako Pýthie alebo Nostradamus - podávať to vo veršoch, viacvýznamovo, nezrozumiteľne. Ale to by jej v modernej dobe nežral asi nikto. Ľudia aj tak väčšinou počujú len to, čo počuť chcú...

Michaela G.27.12.2015
 

Ej veru, ľudia majú klapky na očiach, počúvajú, ale nepočujú...

Mária Blšáková22.12.2015
 

18.
Ja som sa už... - spojila by som to s predchádzajúcou vetou - ...no ja som sa už...
... zatúlané zubné protézy - rehocem sa, lebo si opísala jednu z hlavných náplní môjho dňa :)
Všetko bral, ako je, z ničoho - Z ničoho...(urobila by som novú vetu)
...spýtala som sa Igora - vieme, koho. Spýtala som sa ho...
...a pýtať sa snáď budúcich - snáď by som zamenila za potencionálnych
... ma vyklátilo ma...jedno ma máš navyše
To, čo ďalej sa udialo - trochu krkolomné - To, čo sa dialo ďalej, alebo, To, čo nasledovalo.
...pod vankúšom. - pod vankúšom, čas.
... a utekala som do kuchyne - tu, keby že vynecháš som, nič sa nestane
... okolo pásu - pása
Ak sa na mňa obzrie - ak sa obzrie, ak sa otočí
Och, teším sa s Šimonou. Perfektné, vrátane smradľavých úst :)
19.
...ani neviem, prečo ju pijem - A
bulgúr, nie len Šimona. Aj ja to počujem prvýkrát :)
... za sebou som zabuchla dvere - zabuchla za sebou dvere (vyhneš sa jednému som)
Miška, normálne tu nadskakujem od smiechu. Zvonár u matky božej :))))
máti neznášala akúkoľvek - toto daj ako novú vetu s M
...poítať - počítať
...poslať na oslavu - pozvať
20.
...po pohovore, mu určite zavolám - určite mu
...pre istotu takmer každému, koho som stretla - táto veta sa mi zdá akosi navyše
...vstúpiť prvá dnu - vstúpiť dnu prvá
...čo som v živote loptu nevidela - čo som v živote nekopla do lopty, alebo niečo podobné, lebo loptu musela vidieť
21.
...dal do cesty - radšej by som dala že poslal do cesty
...spýtala sa ma Igor - spýtal

Tak som si pri čítaní SŠimony urobila sviatok, Miška. Perfektné.


Michaela G.27.12.2015
 

Majka, ďakujem ti za obsiahly komentár. Keď budem na počítači, opravím. Som rada, že ťa šimonka baví ;-)

21.12.2015
 

No! tak som zvedavá, ako to Simone pôjde. :) len tak na okraj, Igor vyzerá byť prima. Súdiac podľa toho, ako vzal tento veštecký výplod svojej milovanej. :)

Mg27.12.2015
 

Hej, už má niečo za sebou, tak nejančí nad neobvyklou záľubou svojej milovanej... :-)

Gabriel Ambler20.12.2015
 

No tak pán Doleha stelesňuje úplne všetko, čo som si doteraz predstavoval pod vešteckým biznisom. Do takej firmy sa asi Simonka veľmi nehodí...

Michaela Galambošová21.12.2015
 

Presne tak :-) biznis, ako biznis :-)

Stella Maris19.12.2015
 

Milá Miška, o tomto biznise som doteraz nevedela absolútne nič. Nikdy som sa nezamýšľala, ako funguje audiotextové veštenie a čo všetko to obnáša.Presne, ako píše SD, doteraz to bolo super, ale tie najzaujímavejšie momenty ešte len prídu :)

Michaela Galambošová21.12.2015
 

Ďakujem, Stella. Prezradím, že i samotnú Šimonu/Simonu to veľmi poznačí..

SD15.12.2015
 

Nadhera! Tesim sa, ked Simona konecne zacne naplno vyuzivat svoj talent, to budu podla mna este len perly! Stavim krk, ze obcas nieco pohnoji a my sa na tom dobre zabavime.

Michaela Galambošová21.12.2015
 

No, svoju podstatu úplne nezaprie :-) SPOILER: včely :-)

Gabriel Ambler14.12.2015
 

Náadhera, nemôžem sa prestať chechtať. Tuším mi to vydrží celý večer, vďaka za veľkú porciu dobrej nálady.

Michaela Galambošová15.12.2015
 

ďakujem, gabriel. sama som sa chechtala, keď som si po čase prečítala, čo som tej chuderke pripravila :-) ale ešte sa máte na čo tešiť :-)

Mima Č13.12.2015
 

opäť som sa kvalitne nasmiala :) len ma mrzí, že si nás ukrátila o prvé rande a aj Šimine \"poprvé\". s Tvojím zmyslom pre humor by to musel byť riadny zabijak.

Michaela Galambošová15.12.2015
 

Mima, ja mám so sexu mentálny blok. teda, nie z jeho prežívania, ale opisovania. Moja mama všetko číta ako prvé, i pokračovanie manipulátora dočítala desať minút po jeho dopísaní. Len pred ňou mi je také blbé to opisovať.. .ale s tým prvým rande je to dobrý nápad... snáď sa k tomu dokopem. Určite šimonka nebude vedieť čo na seba a ako sa má správať :-)

Stella Maris12.12.2015
 

Miška, mať tak Tvoj zmysel pre humor!
No, nič nie je krajšie, ako keď sa nájdu dvaja s rovnakou predstavou o živote. Tuším to povedala moja Františka, a s týmto jediným s ňou musím súhlasiť. Som rada, že si Šimi dopriala frajera :)

Michaela Galambošová12.12.2015
 

Stella, dakujem :-) Inak Františka mi chýba, nechceš ju prepašovať do ďalšieho diela? Na jej postave sa dá perfektne stavať :-)

SD12.12.2015
 

Miska, ja umriem! Citala som to pri veceri a normalne mi z nosa vyletela cestovina, co som sa tak smiala!!!:-)

Michaela Galambošová12.12.2015
 

ďakujem, no, snažím sa :-)

Gabriel Ambler12.12.2015
 

Akurát som rozmýšľal o tom, že by sa k Šimonke hodi nejaký chuap, a tuhomáš! Teším sa na zápletku.

Michaela Galambošová12.12.2015
 

Vďaka, Gabriel. Igor bude pecka, dokonca aj ty budeš do neho, to ti garantujem :-)

Mima Č10.12.2015
 

Skvelé! :D :D :D som zvedavá, ako to s Igim dopadne.

Michaela Galambošová12.12.2015
 

Mima, ďakujem :-)

Valeria Weibl9.12.2015
 

Odpadnem, Šimona má rande :)) Smetiar nesmetiar, mne je Igor tiež sympatický a som zvedavá, ako sa vyvinie ich posedenie pri kofole :)

Michaela Galambošová10.12.2015
 

Rada som jej dopriala, už ma trápili výčitky svedomia z toho, koľko som jej naložila :-)

Hogo9.12.2015
 

Prvý raz som si prečítal niečo od Teba(Vás). Dostal som typ od Majky Blšákovej, že ak si chcem niečo pekné prečítať. Nuž veru peknéééé čítanie, páčilo sa mi to. Držím palce do ďalšej tvorby.

Michaela Galambošová10.12.2015
 

Hogo, ďakujem ti, som rada, že ťa príbeh zaujal, budem sa snažiť nesklamať :-)

Mária Blšáková9.12.2015
 

16.
...ale som si myslela - ale myslela som si
:))))) tá predstava kopulácie s mobilom v ruke :) perfektné :)
Nádherná úvaha o schodoch
...usmiala sa, falošne. A uštipla ma - usmiala sa falošne a uštipla ma (možno to nie je správne, len sa tak akosi núka)
Za tú facku Gabi som na Šimonu hrdá a nie len za ňu. :)
17.
... z druhého šuplíku - šuplíka
Mám zimomriavky pri čítaní o zametačovi. Krásne, nevtieravo poučné
Miška, je vážne radosť, čítať ťa.

Michaela Galambošová10.12.2015
 

majka, ej veru, na tom správnom skloňovaní by som mala popracovať. často sa pri písaní zaseknem a premýšľam nad správnym tvarom. A prezradím ti tajomstvo. Som do Igora. Na totálku :-)

Silvia8.12.2015
 

To je ono, aj na Simonu sa usmialo stastie...alebo aspon pekny chlap. Snad sa obratila karta a Simone sa uz bude len darit:-)

Gabriel Ambler7.12.2015
 

Jéj, vrátila jej facku, to ma veľmi teší! Šimonka je super, verím, že už takmer našla samu seba a postaví sa na vlastné nohy.

MG7.12.2015
 

Gabriel, ďakujem. Tiež ma teší, že našla v sebe silu :-)

Stella Maris6.12.2015
 

Milá Miška,
Netuším, čo máš pre Šimonu ešte pripravené, a ako Ťa poznám, určite pre ňu nechystáš prechádzku ružovou záhradou :) no som nesmierne rada, že sa relatívne zavčasu dokázala spamätať a dala firme Golddigger zbohom. Mimochodom, ten názov je super výstižný, chápem, že sa s ním Šimona nemohla stotožniť :)

Michaela Galambošová7.12.2015
 

Golddigger som dlhšie vymýšľala, pretože som nechcela priamo ukázať na taktiky firmy, ktorá sa ma pokúšala dostať do svojho košiara

Silvia2.12.2015
 

Konecne! Konecne sa spamatala! Som zvedava, akym smerom sa vyda dalej.
ps. v poslednom odstavci je veta \"vdaka nim spokojne obzierat\", nechyba tam nejake slovo?

Michaela Galambošová4.12.2015
 

Vďaka, silvia, idem opraviť :-) v ďalšej kapitole na Šimonu čaká obrovské prekvapenie :-)

Mária Blšáková29.11.2015
 

Chúďa, Šimonka. Poriadne sa do toho namočila. Už aj tak mala dosť problémov.
... Schudla som za dva mesiac pol - mesiace. Nič iné som si okrem toho chýbajúceho éčka nevšimla. Zato som si všimla dĺžeň na máti :)
Miška, dúfam, že sa Šimona ešte stretne so Soňou. To ich stretnutie bolo super.

Michaela Galambošová4.12.2015
 

Majka, dobre to \"cítiš\", tie dve sa ešte stretnenú a ich stretnutie bude mať veru zmysel pre obe :-)

Silvia28.11.2015
 

Simona je velmi zivy a uveritelny charakter. Mladi ludia dokazu byt prilis dovercivi, napriek vsetkemu este vidia svet cez ruzove okuliare a dufaju v to najlepsie. Drzim palce Simone, nech jej to dobre dopadne.

Michaela Galambošová29.11.2015
 

Vďaka za tvoje slová. Sama si uvedomujem, že keď som mala niečo cez dvadsať, ľahšie som uverila všetkému. Až vekom som opatrnejšia :-)

Gabriel Ambler28.11.2015
 

Musím sa priznať, že ma tiež trochu štve Šimonkina poddajnosť a submisivita, ale má to príčiny, vysvetlila si to, takže je to pre mňa akceptovateľné. Verím, že takí ľudia naozaj existujú. Ja sa v živote skôr stretávam s opačnými prípadmi - vo finančných záležitostiach nesmierne opatrní a šikovní, ale pri hodnotení ľudí absolútne nešikovní a bezmocní. Som veľmi zvedavý, kam to všetko bude smerovať. A ešte ma dráždi, keď píšeš, že už máš všetko hotové, dopísané... najradšej by som si to prečítal naraz, v kľude, po dlhých zimných večeroch, nie po kvapkách...

Michaela Galambošová29.11.2015
 

Gabriel, ak chceš, môžem ti poslať celé dielko na mail, ale potom by si sa u mňa nemal na čo tešiť :-)

Mária Blšáková25.11.2015
 

10.
... domotivovala - nemalo byť demotivovala?
... z paneláku - z paneláka
Miška, je to blbosť, ale tam, kde máš Mati ma buzeruje, by asi bodol dĺžeň, Máti, lebo to vyzerá akoby niekto niečo dal Mati-Martine
... predsa len, mala som ho rada - tu to chce asi prítomný čas, lebo ešte žije a ona ho asi neprestala mať rada
11.
... seba menšom - sebemenšom
Bola som s ňou na tom pohovore. Veľmi vierohodne.
12.
Uvoľnite sa, skús to - vykanie, tykanie
13.
... spýtala som sa mati... toto slovo používaš často. Skús obmeniť, alebo sa mu vyhnúť. Napríklad - spýtala som sa jej
... ostalo v puse visieť kúsok - ostal
pišťala som na mamu - zapišťala som na ňu
Fú, trochu nemilo ma prekvapila tou tvrdosťou, lebo doteraz som ju brala ako dobráckeho človiečika. A ešte, ako to, že neodhadla, že je odrbávaná? A ešte som zabudla, zmienka o fotke v pase, zakaždým musí... Šimona je mladučká. To má toľko nacestované? Nezdá sa, že sú boháči
14.
Už som raz zažila takéto vymývanie mozgu. Vzala ma tam kamarátka, že..čo, aspoň vypadneš z domu a dozvieš sa o svojom zdravý niečo viac. Podľa akýchsi meraní som mala byť už minimálne desať rokov po smrti. Opísala si to super. Škoda, že sa Šimona pochválila s peniažkami. Nepustia ju, kým ju nevyžmýkajú.
Miška, teším sa na pokračovanie.

Michaela Galambošová27.11.2015
 

Majka, dúfam, že sa z toho vymotám. Budem sa snažiť v ďalších kapitolách zdôvodniť, prečo sa nechala odrbať. Je to možno ako s diétami, ľudia vyhodia kopec prachov za zázračné tabletky, pretože niekto v nich prebudil nádej. A to sa deje aj so Šimonou. Vidí nádej, že vypadne z domácnosti, kde ju nikto nemá rád. A v Gabi vidí jedinú možnosť...

Miška26.11.2015
 

Ahoj Majka, vďaka za podnetný komentár. Pohrám sa s textom, aj s pripomienkami. Tiež som bola na takom školení, bola to fakt sila. Prajem pekný večer.

Zana25.11.2015
 

Ahoj Miška, stále ma držíš namotanú na dej. Len ma Šimona začína trochu štvať, pristihla som sa, že mi pripomína Evu - je úplne jasné, že ju chce niekto odrbať a ona sa necháva vycucávať ďalej... Myslím, že to tu už niekto aj spomínal, je to inteligentná žena, ktorá vie s iróniou a humorom popísať, čo sa deje, čo vidí, ako Jolika klame ostatných atp. a napriek tomu sa nezdvihne a neodíde...trochu sa mi tieto dve veci u nej bijú.

Michaela Galambošová25.11.2015
 

Zana, pravdu máš. Skúsim tu kapitolku trošku prerobiť. To je to, že to už mám hotové a keby som vyhodila story s Gabinou, tak by som to mohla začať písať celé od znova. Ale naozaj dobrý postreh, idem to opraviť.
PS: Eva a Šimona môžu mať spoločnú črtu naivitu, pretože som námet na obe čerpala z tej istej osoby :-) Idem sa do toho pustiť, kým mi malá spí a potom pridám aktualizáciu :-)

Felis Catus23.11.2015
 

Ahoj Michaela,
priznám sa,že tvoj román som čítala s veľkou dávkou skepticizmu. Veštecké schopnosti, to určite! myslela som si. Ale čítala som, lebo tvoje prirovnania a celkový štýl ma neskutočne bavia. No a dnes som sa zrazu pristihla, ako chcem svoj úbohý notebook chytiť pod krk a kričať: Čo si sprostá?! Hlavne že v osdoch druhých čítaš ako z knihy, ako môžeš byť taká slepá, keď de o teba?!!
Jednoducho, z tvojej Šimony je reálna bytosť a ja dúfam, že príliš neutrpí. (Hoci teda zaslúžila by si na holú :))

Michaela Galambošová25.11.2015
 

Presne kvôli ošemetnej tématike veštenia som váhala, či sa pustiť do tejto témy. ale nakoniec som si povedala, veď prečo nie, je to súčasťou spoločnosti, ako aj prostitútky a narkomani. A na margo Šimoninej naivity, vraví sa, že vraj veštice vlastnú budúcnosť nevidia a ja tomu verím :-) Vďaka, že ma sleduješ :-)

Silvia22.11.2015
 

Simonine caro je pre mna v tom, aka je prirodzena a normalna. Vobec sa nesnazi byt vtipna za kazdu cenu, a preto cloveka milo prekvapi, ake zabavne je o nej citat.

Michaela Galambošová23.11.2015
 

Silvia, ďakujem :-)

Stella Maris22.11.2015
 

Milá Miška,
keby vyšla kniha, kde by boli iba Tvoje prirovnania, určite by som si ju kúpila.
Zdá sa mi, že „salón krásy“ Šimone nič dobré neprinesie, mám dojem, že Gabi si ju vybrala iba pre jej naivitu. Ale možno ju práve táto skúsenosť naučí, ako svoje schopnosti využiť vo svoj prospech :)

Michaela Galambošová23.11.2015
 

Ďakujem Stella, si zlatá :-)

22.11.2015
 

Pánabeka!!! pridávam sa k Val. Toto by som od Šimony nečakala. Teraz som brutálne zvedavá, že ako ten jej podvod a eurami dopadne. :O

Michaela Galambošová23.11.2015
 

Joj, vedela by som niečo načrtnúť, ale nechcem vyzradiť obsah ďalších kapitol, takže pssst :-)

Valeria Weibl22.11.2015
 

Fúha, to by som do Šimony nepovedala, že takto bude vydierať mati. Ale na druhej strane sa teším, že sa jej konečne v niečom vzoprela. Len dúfam, že prekukne Gabi skôr, než už bude príliš neskoro :)

Michaela Galambošová23.11.2015
 

Podľa mňa si to Šimonina mama zaslúžila. Aspoň nejaká satisfakcia :-)

Gabriel Ambler21.11.2015
 

Milujem tvoje prirovnania, hlášky, zmysel pre humor... takto nejako by som raz chcel písať aj ja. Super!

Michaela Galambošová22.11.2015
 

Gabriel, vďaka za kompliment, mne zas chýba tvoje písanie. Nechystáš pokračovanie?

Gabriel Ambler23.11.2015
 

Nuž, v hlave mám pokračovanie načrtnuté, ale momentálne musím namiesto gamblerských historiek písať skôr foreach(System.Data.DataRow row in ds.TaxAccounts)... Finišujeme projekt, po večeroch, sobotách aj nedeliach, veď za posledné dva týždne som zákazníkovi za seba naúčtoval 212 človekohodín. Drahá a tolerantná polovička sa so mnou síce ešte rozpráva, ale obávam sa, že dcérky ma čoskoro začnú volať ujo. Takže na písanie fakt nebol čas, ale už by sa to čoskoro malo zmeniť, aspoň dúfam.

Silvia19.11.2015
 

Mne sa celkom hodi k Simoninmu charakteru, ze veri Gabi, pekne to vystihuje jej naivitu. Pobavilo ma vykydnutie pred Tescom, vedela som si to velmi zivo predstavit :-))) Simona by mohla mat vlastny sitkom.

Michaela Galambošová22.11.2015
 

Trošku som sa zháčila nad tvojím komentárom, teraz, keď sa tak kriticky pozerám na Šimonu, pripomína mi Evelyn, ale bohudušu prisahám, že som ju dopísala už pred polrokom :-)

Mima Čé19.11.2015
 

Mainstreamové veštice boli dnes top. :D Prečo mám pocit, že Šimona je naivná, keď chce splašiť tie euráče a dať ich do ruky tej potvore? Veď to už aj ja ju mám prekuknutú, a to žiadne aury nevidím. Alebo sa v nej mýlim?

Michaela Galambošová22.11.2015
 

No, Šimonka nemá veľa skúsenosti s ľuďmi a preto sa nechá ľahko od.. veď vieš..

Silvia15.11.2015
 

Ahoj Miska, dnes som docitala aj poslednu kapitolu Simony a niektore hlasky ma dostali:-) pri Fride Kahlo mi skoro ubehlo:-)) vyhovuje mi styl rozpravaca v prvej osobe, skvele to vtiahne citatela do deja a tiez sa mi ohromne paci Simonin styl, ktorym opisuje sama seba. tymto vlastne aj dakujem, ze si mi dala komentar a upozornila na seba. tesim sa, ze som narazila na zlatu banu humoru :-)

Miška16.11.2015
 

Ahoj Silvia, som rada, že sa ti príbeh zapáčil. Prajem všetko dobré 😊

13.11.2015
 

No som zvedavá, ako ten pohovor dopadne! :) Strašne ľahké a super oddychové čítanie, Miška. Ale najviac ma aj tak dostávajú poniektoré hlášky, ktoré vypúšťaš. :D Len tak mimochodom k minulým kapitolám... Medzi nami dievčatami bol hit môjho detstva! A doteraz ma ruky bolia, čo som svoju fejsbúkovú farmičku okopávala. :D P.S. karty mi došli (anjelské), ale osobne mám radšej tarot. Príde mi taký tvárnejší. ALe aj tak by sa mi šikla Šimonina pomoc. :)

Miška16.11.2015
 

Mima, dakujem, aspoň možeme pospomínať na mladosť 😊

Mária Blšáková11.11.2015
 

7.
...prepáčte mi za to - asi by stačilo dať, prepáčte mi, že...
...priveľká rana do jej sebavedomia - pre jej sebavedomie
Prišlo mi to, akoby to bol kanibalizmus - Prišlo mi to ako kanibalizmus. Zbavíš sa jedného \"to.\"
Tá Monroe ma dostala :) A vlastne mnoho vecí. Tí škriatkovia, aura, táranie a závidenie hluchonemým. Píšeš veľmi pútavo. Pripomenula si mi... pred časom sme sa s kamarátkou rozprávali o aurách a ja som povedala, že farbu tej svojej nechcem vedieť. Asi by som sa rozplakala, keby mi povedali, že čierná :)
8.
Veľmi zaujímavá myšlienka o slobodnej voľbe. Doslova hltám text.
... vybranú nevestu - nie som si istá, ale nejako sa mi tam žiada dať vybratú.
Zabezpečí ti síce luxus, ale budeš za ňu - zaňho...
Mám zimomriavky pri časti o pravde, ako ju nechceme počuť...Neskutočne výstižné.
...pretože nič iné ma nenapadlo - mi
...kde sa to dostane,\" paráda - Namiesto čiatky daj bodku. To vraví Šoňa a \"paráda\" už v duchu Šimona, takže s veľkým P
Normálne by som Šimonu po tých úpravách chcela vidieť. Je fajn, že sa tie dve stretli. Každý niekoho potrebuje.
9.
:) :) poznám ten stisk :)
Prach s úst si tiež popísala skvelo. Smejem sa v jednom kuse :)
Facebok a Šimonina farmička :) Mala by si ma počuť, ako sa vadím zo zajacom, keď mi kradne repu, ktorej mám už aj tak málo.
...mám rada čítať si v ...- nesadlo by lepšie čítanie?
Dúfam, že tú prácu dostane. Miška, prepáč, že som tak rozprplala ten komentár, ale fakt som si čítanie užila. Pánečku, keď toto vyjde, to bude \"neco.\"


Michaela Galambošová12.11.2015
 

Majka, vďaka za rozohnenie, zajtra opravím, dnes sa mi už krížia oči nad počítačom, no, šimonka to bude mať s prácou ešte veselé :-)

Stella Maris9.11.2015
 

Milá Miška,
Šimonine veštecké schopnosti ma poriadne šokovali. Vždy som si myslela, že veštec je „len“ šikovný psychológ, ktorý má dar empatie a budúcnosť vydedukuje na základe informácií, ktoré mu nevedomky poskytne jeho „klient“. Povzbudilo ma, že aj poniektoré veštice veria v slobodnú vôľu a v to, že máme svoj osud len a len vo svojich rukách. Od takejto veštice by som si možno dala predpovedať budúcnosť :)

Michaela Galambošová9.11.2015
 

Stela, sú veštice a veštice, tak ako asi v každej profesii, i keď ja osobne by som si asi povolanie veštice do CV asi nenapísala :-)

Felis Catus7.11.2015
 

Ahoj Michaela, to som vážne zvedavá, kam sa toto bude uberať. Tvoja hrdinka je veľmi zvláštna, nemá vlastne nijaké normálne atribúty. Len samý fail a jedna božská vlastnosť. Nápad dať jej akési mimovoľné veštecké schopnosti, ktoré jej sú vlastne na obtiaž, mi pripadal zaujímavý, ale keď sa týka aj vlastných mien, obsahov žltých obálok a podobne, môže sa to skončiť všelijako. Postavy sú potvory, ani nevieš ako, a sú tam, kde si ich nechcela! Držím ti palce, aby si Šimonu udržala na uzde.

Michaela Galambošová9.11.2015
 

Ahoj Felis, no dala som Šimone do rúk dvojsečnú zbraň. Treba len dúfať, že si nejako neublíži. :-) Ešte šťastie, že tento rukopis mám hotový, tak sa vari nezamotám :-)

Gabriel Ambler7.11.2015
 

Vždy ma hrozne zaujímalo, či medzi nami naozaj pobehujú auruvidiace elementy, alebo je to všetko iba veľký odžubávačský biznis. Veľmi zaujímavá téma, aj spracovanie.

Miška7.11.2015
 

Možem zdvihnúť tri prstičky do neba, že je to pravda pravdúca, i keď sa samozrejme nájde mrte falošných prorokov...

Zana6.11.2015
 

No to som teda fest zvadavá, o čom tento príbeh bude. Je evidentné, že zo Šimony bude asi veštica, ale viac si netrúfam ani tipovať, o čom bude zápletka, či príde nejaký muž... teším sa, baví ma to veľmi.

Miška7.11.2015
 

Zana, dúfam, že ťa zápletka príjemne prekvapí, šimi sa o to posnaží 😊

Kristína Hušeková3.11.2015
 

Príbeh je pútavý a dobre sa číta. Šimonine schopnosti sú fascinujúce, zaujímalo by ma, či si si to vymyslela, alebo poznáš niekoho s takýmto darom. Ja som poznala pani, ktorá vedela, kto v dedine najbližšie umrie. Nechápem, kde sa v ľuďoch takéto schopnosti berú...

Michaela G.7.11.2015
 

Kika,kde som brala inšpiráciu pre tento príbeh ostane mojím (malým) tajomstvom 😊

Mária Blšáková30.10.2015
 

Miška, na prevej vete mi niečo nesedí. Zapálila si najlacnejšie cigarety. Všetky naraz? Možno by bolo lepšie napísať: ...som si kúpola najlacnejšie cigarety, aké mali v ponuke a jednu si zapálila.
...z miesta A do mesta B - chcela si dať - mesta, alebo ti vypadlo ičko?
... čo so nepredpokladala - som
Páči sa mi Šimona, s tou svojou nedokonalosťou, s vyrážkami na stehnách, i to, že nie je adeptkou ani na opretie bicykla. A ako protipól jej nevšedné schopnosti. Keď vidím v telke všetky tie bosorenky a bosorákov, ktorí si nad sviečkou okiadzajú dlane, mám nervy, no Šimone verím.

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Ahoj Majka, ďakujem za upozornenia, poopravujem :-). No, telky sú plné pseudoveštíc, ktoré vyťahujú peniaze s najväčších chudákov..

Mária Blšáková30.10.2015
 

:) Pozerám, že o íčku v meste ti písala i Emko :) Budem si musieť najprv prečítať komentáre, aby som nevypisovala tú istú chybu :)

Emko29.10.2015
 

Plagát Luneticu :) a prechodný pobyt na miestach podobných istej pražskej štvrte ma dokonale pobavil. Vďaka.
Z miesta A do mesta B - malo tam byť mesto, alebo ti jedno íčko vypadlo?
pár krát - párkrát
nenapadlo ju - nenapadlo jej
v zápätí - vzápätí
Teším sa na pokračovanie :)

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Emko, ďakujem :-) Som rada, že skrz svoje postavy môžem pospomínať na mladosť a aj Lunetic :-) Ich melírové háro nemalo chybu :-)

Gabriel Ambler29.10.2015
 

Jasné že má zmysel pridávať ďalšie kapitoly, je to výborné! Tento dejový zvrat som síce predvídal, ale príbehy čítam nielen pre ČO, ale aj pre AKO.

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Ďakujem, Gabriel, dúfam, že že ťa ešte budem mať čím šokovať :-)

Zana28.10.2015
 

Ahoj Miška, teším sa, že si tu pridala ďalšie dielo. A normálne ťa už podozrievam, že vidíš do ľudí tak ako Šimona, lebo tie tvoje opisy postáv sú neskutočné. Už si nás zoznámila tak s desiatimi a všetky sú absolútne autentické! No a humor máš výborný, to je jasné :)

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Zana, dala si mi naozaj veľký kompliment. Veľmi si ho vážim. Určite je niečo vo mne so Šimony,asi sa každý zamontuje do svojich postáv :-)

Stella Maris28.10.2015
 

Milá Miška,
nie je veštica ako veštica, napriek tomu Šimone veštím veľkú budúcnosť, a to nie len vo sfére mágie, ale aj na poli písaného slova. Veď práve slová sú najväčšie čary :) Už sa teším na jej zážitky z praxe :)

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Ďakujem :-)

Valeria Weibl25.10.2015
 

Ja som bola od trinástich posadnutá sériou Medzi nami dievčatami, ale že fakt extrémne :)) prečítala som tuším všetky a nejaké mám stále doma u našich.
Veštica Šimona má tuším o živobytie postarané, to bude máti kukať :)

Michaela Galambošová31.10.2015
 

Ja som bola celá mimo z tej kučeravej. Samanty? Vidíš, už ani na meno si neviem spomenúť. Ale veľmi rada som ich čítala :-)

23.10.2015
 

Miška, nebudem sa opakovať. úplne súhlasím s ostatnými komentujúcimi s tým, ako uveriteľne vieš vykresliť postavy. :) doteraz som tu bola na tajňáša, ale spojenie \"ceckatý obelix\" mi nedalo neozvať sa. :D okrem toho, to čo sa deje v Tvojich kapitolách mi je teraz až príliš blízke. Napr. aj ja som uvažovala o veštici. ale riešila som to inak. prídu mi veštecké karty budúci týždeň. :D som rada, že dieru po stretávke si vyplnila Šimonou. :) Nech sa jej darí.

Michaela Galambošová24.10.2015
 

Vďaka, mima :-) som zvedavá, čo povieš na karty a k akým tajomstvám ťa dovedú :-) Šimona ma baví, dúfam, že bude aj teba :-)

Gabriel Ambler23.10.2015
 

To je ono, veštica! Už si len uvedomiť, že práve taká profesia je pre ňu to pravé orechové. Lebo dobrý veštec je vlastne psychológ, poradca, konzultant.

Michaela Galambošová23.10.2015
 

gabriel, nechceš ísť pracovať na audiotextovú linku? určite by si sa nestratil. teraz neviem, či má zmysel pridávať ďalšie kapitoly :-)

Mária Blšáková23.10.2015
 

Miška, dočítané všetky štyri a fakt klobúk dolu. Šimona a jej myšlienkové pochody sú také realistické, akoby som nazerala kľúčovou dierkou a videla jej rovno do hlavy. Je vtipná, ale nevtieravo. Text sa číta ľahko a je od začiatku chytľavý, čo je pre knižku veľké plus. Teším sa na novú kapitolu.

Michaela Galambošová24.10.2015
 

Majka ďakujem za priazeň :-)

Emko22.10.2015
 

Viem,že napísať super, nie je veľmi podnetný komentár, ale nemôžem inak. Super. Šimona ma jednoducho baví, dúfam, že nepoľavíš z nastavenej latky, bola by to škoda.

Michaela Galambošová25.10.2015
 

Emko ďakujem :-) Budem sa snažiť nesklamať :-)

Valeria Weibl22.10.2015
 

Milá Miška,
keďže Stretávka dostala dočasnú odstávku, potešila som sa, keď som postrehla nový príbeh. Tvoj humor ma strašne baví. Prvé tri kapitoly som prečítala len tak fukot. Mám také tušenie, že Šimona bude pecka :)

Michaela Galambošová22.10.2015
 

Valéria, ďakujem, cením si tvoj kompliment :-)

Stella Maris20.10.2015
 

Milá Miška,
všetky Tvoje diela majú jednu spoločnú črtu, a to, že sú uveriteľné a postavy v nich vykreslené tak reálne, až mám pocit, že píšeš o skutočných osobách. To platí aj o Šimone. Verím, že sú medzi nami ľudia, ktorí, podobne ako ona, dokážu vidieť osudy iných. Ale podľa toho, čo o nich viem, nemajú schopnosť vidieť ten svoj :) Možno práve Šimone sa to podarí a vďaka svojmu daru pomôže nielen iným, ale aj sebe :)
Presvedčovala –presviedčala

Michaela Galambošová22.10.2015
 

ďakujem, stella, chybu si opravím a som rada, že ťa Šimona zaujala :-)

Mária Blšáková20.10.2015
 

:) Miška,
mám za sebou prvú kapitolu a vďaka za dobrú náladu, ktorú mi spôsobila. Vždy počúvame o týraných ženách deťoch, ale o tyranii súrodenca bratom či sestrou ništ. A pritom by rozhodne potrebovali svojho ombucmana. Okrem iného, aj kaktusy a rodinný rozpočet by potreboval ligu proti przničom. Páči sa mi Šimona a zo Šimona jeho meno:)

Michaela Galambošová22.10.2015
 

Majka, vidíš to, musíme založiť nejaké občianské združenie na pomoc utýraným súrodencom :-)

Gabriel Ambler16.10.2015
 

Vidím, že to bude zaujímavé a kvalitné, proste MG Trade Mark. Teším sa na pokračovanie.

Michaela Galambošová19.10.2015
 

Ďakujem, Gabriel, potešil si ma :-) Inak Šimona je moja srdcovka :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michaela mykaellle Galambošová

14256268_10209888872515728_807744221_n.jpg
O mne

Rada píšem, ženie ma k tomu vnútorná potreba. Prepínam sa do iného sveta a je to ten najlepší pocit na svete.
V júli 2015 mi vyšla kniha Manipulátor
V máji 2016 sa k nej pridala Vyveští vám Šimona
a v auguste 2016 Dve ženy
Budem vďačná konštruktívnej kritike a rada si prečítam niečo od vás.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: