IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pomstiteľ bez svedomia (Peter Tkáč)26.12.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 35, Komentáre 1

 
Prízrak minulosti 1. časť 1. kapitoly
Svitlo ďalšie pekné ráno a ustarostený starší muž sa prebudil. Napriek tomu, že práve vstal, vyzeral unavene. Zišiel zo svojej priestrannej, luxusne zariadenej izby dole priestranným mramorovým schodiskom o poschodie nižšie do veľkej, podobne prepychovo zariadenej haly, kde sa bezstarostne zhovárali dvaja mladí muži, ktorí očividne nespozorovali jeho takmer nečujný príchod. Jeden z nich prehovoril chladným hlasom: „Michel nemá právo nárokovať si na tú zem, patrila našej rodine celé generácie, už aj bez toho sa mu dosť ustupovalo!“
„Viem veľmi dobre, čo ťa na tom rozčuľuje, Pierre a v podstate máš pravdu, ale určite by si nerád dopadol rovnako ako moja rodina.“ Pri tejto zmienke bolo v hlase druhého z mužov cítiť zjavné roztrpčenie.
Ako to druhý z mužov započul, skúmavo a zároveň súcitne sa mu svojimi prenikavými čiernymi očami zahľadel do tváre a oveľa jemnejšie prehovoril: „Chápem tvoje obavy, Nicolas, ja však nemám rád pokrytcov ako je Michel la Fontaine, vždy som si ctil isté zásady a neprekračoval ich hranice za žiadnych okolností, a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mima Čierna2.1.2015
 

zatiaľ nie je veľmi čo hodnotiť, ale chcem sa opýtať, v akom období sa odohráva tento román? ...a možno by tomu pristal nejaký tajomný prológ, ktorý by to trochu uviedol. držím palce. ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peter Tkáč

O mne

Rád čítam, vo voľnom čase taktie popri škole píšem. Veci, ktoré tu zverejním patria ale k mojej staršej tvorbe z obdobia strednej školy.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: