IKARIKAR http://www.ikar.sk

Popoludnie (Katarína Varsiková)22.6.2010
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 303, Komentáre 3

 

„Tak, čo s tým spravíme?“
Veta znela dramaticky, ale o nič také nešlo – kaderníčka Sabína sa len pýtala – držiac v ruke prameň vyrastených, polodlhých vlasov všetkých farieb, pri korienkoch prirodzenej šedivej, na koncov vypratej hnedej a medzitým lesklého odtieňa umelej gaštanovej farby – čo s nimi.
Majiteľka vlasov, pokrčila plecami: „Čo ja viem, asi ako vždy.“
Ako vždy bol krátky bob či páža či po francúzsky carré, slušal jej, a nebolo treba zastrihovať ho každý mesiac, postupne sa menil na trochu dlhší, no stále pekný bob, až jedného dňa sa z neho stal tento vyrastený ne-účes s prehľadom amatérskeho farbenia. No rozdiel, keď vyjde zo salóna, bude o to efektnejší. Sabíne sa zverila už niekoľko ráz.
„Sú aj iné účesy ako bob.“
Kaderníčka vzala z pultu hrubý katalóg plný vyčesaných hláv, oprela sa kolenom o stolík pred zrkadlom, knihu si dala na koleno a začala listovať odzadu. Rýchlo prešla cez veľmi dlhé a vlnité blond hrivy, hrdzavé kučery, rovné pramene brunetiek, listovala smerom dopredu, kde sa účesy skracovali.
&bdquo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

jana tichá31.3.2012
 

také nepovšimnuté a pritom také dobré...

Katarína31.3.2012
 

Ďakujem. Nečakaný kompliment je fajn. Pekný víkend.

judita15.2.2011
 

Katka, zase som si zgustla, ako vzdy, ked citam tvoje texty. Opantaju ma pokojnou atmosferou a zdanlivou necinnostou osob, nahod a hadam aj osudu. Ale uz som sa naucila nedat sa oklamat. Navyse, chystam sa tiez k Sabine, tak aspon viem, na co sa pripravit!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: