IKARIKAR http://www.ikar.sk

Porušené pravidlá (Valeria Weibl)15.10.2014
 

4
 počet hodnotení: 28
prečítané 1533, Komentáre 386

 
Porušené pravidlá (1. kapitola)
Samozrejme, že práve dnes musel meškať autobus. Zákon schválnosti tuším naozaj funguje. Nestačí, že som od skorého rána vystresovaná z pohovoru, ktorý ma čaká o pätnásť minút. Dostala som sa do posledného výberového kola na pozíciu pomocného účtovníka ešte s niekým, no pohlavie môjho konkurenta mi pri včerajšom telefonáte nekonkretizovali. Vôbec by mi neprekážalo, ak by sa tá osoba tiež nachádzala v autobuse, nech urobíme rovnako zlý dojem. Akoby to nestačilo, na každej zastávke musíme stáť aspoň minútu, kým sa dôchodcovia vyteperia po dvoch vysokých schodoch. Kde sú tie moderné nízkopodlažné autobusy, keď ich je najviac treba? Tentoraz s námahou nastúpili dvaja postarší podgurážení ujovia s takmer identickou plešinou uprostred hlavy. Už na diaľku z nich tiahol alkohol a ich oblečenie si akútne potrebovalo dohodnúť rande s práčkou. Namierili si to mojím smerom. Aj slepec s dobrým čuchom by vytušil, že sa k nemu blížia. Pokrčila som nosom a začala ľutovať, že som si k nikomu neprisadla a ulakomila sa na dvojsedadlo. Jeden z nich sa s ťažkým odfukovaním...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková6.1.2016
 

Milá Valika.
Som namlsaná a veľmi spokojná. Príbeh Martina a Rie je úspešne uzavretý a mne ostáva už len pogratulovať k dobrej práci. Čítala som ťa od prvej kapitolky a nevynechala som ani jednu. Namotala si ma ľahkosťou, vtipom. Rástla si spolu s dejom k dokonalosti. Teším sa s tebou. Už teraz som si istá, že je len otázkou času, kedy ťa budem mať doma v knižnej podobe. :) Ďakujem za ten rok kvalitnej zábavy.

Valeria Weibl6.1.2016
 

Milá Majka,
keď som objavila MT, práve si tu vládla s prepnutou Emou :) Vycapila som prvé kapitoly v úplne surovom stave a dúfala, že sa nájde aspoň jeden dobrák, čo mi pomôže usmerniť ma a poradí, čo zlepšiť. Na moje šťastie sa zopár takých dobrákov našlo a podľa mňa som vychytala tých najlepších :) Keď som pod románom objavila prvý komentár od TEJ Márii Blšákovej, skoro som vyskočila z kože :) Celý rok si mi pomáhala s kostrbatosťou textu, ponúkala mi jednoduchšie riešenia, poskytla mnohé užitočné rady, vďaka ktorým sa postupne zlepšovali aj moje príspevky a za toto všetko Ti nesmierne ďakujem. Ak sa raz aj nájde vydavateľstvo, ktoré z nejakého nevysvetliteľného dôvodu bude ochotné vydať Porušené pravidlá, budeš mať na tom najväčšiu zásluhu práve Ty so Stellou :)

Ella Lenart6.1.2016
 

Milá Valéria,
počkala som si na poklesky Jara
počkala som si na Martinove priznanie
počkala som si na pravidla, ktoré sa porušujú počkala som si na epilóg, ktorý ak by bo iný, už by o nebol Valeriin príbeh a
počkala som si na svoje číslo kliknutia tisíc!
Zaslúžiš si ho! Tvoj príbeh patrí k tým, ktoré si rada prečítam zas a znova. Mám ale podmienku.Rada by som šuchotala prstami po papierových stranách! Držím palce a prajem nech nás znova pobavíš svojim humorom v ďalšom príbehu!

Valeria Weibl6.1.2016
 

Milá Ella,
ja som zase čakala, či tam vôbec tá tisícka naskočí a dopriala si mi ju práve Ty :)
Teším sa, že si s mojimi porušovateľmi pravidiel vydržala až do úplného konca. Chcem sa Ti poďakovať za to, že si ma pravidelne „nakopávala“, aby som príbeh viac precítila. Vieš, že mi citové opisy nikdy veľmi nešli, no Tvoja podpora ma nútila bojovať s nimi. Možno sa to nezdá, ale sakramentsky mi dali zabrať :) Na Tvoj level sa nikdy nedostanem, ale aj to málo, čo sa mi podarilo vypotiť, je najmä vďaka Tebe.
Šuchotať prstami po papierových stranách vo vlastnej knihe musí byť úžasný pocit. Netuším, či sa toho vôbec niekedy dočkám, tak budem zatiaľ šuchotať v napadanom lístí (škoda, že do jesene je ešte ďaleko).

Stella Maris5.1.2016
 

Milá Val,
tieto sviatky som veľmi nestíhala chodiť na MT, o to viac som sa tešila na chvíľu, keď si prečítam Tvoju novú kapitolu. Nakoniec na mňa počkali hneď dve a veľmi ma mrzí, že jedna z nich je epilóg. Osudy Rie a Martina som sledovala od začiatku a za ten rok mi Tvoje postavy nesmierne prirástli k srdcu. Chcem ich mať doma na poličke, preto ich nenechaj zapadnúť prachom v zásuvke :) Nech Ti rok 2016 prinesie veľa úspechov a tvorivých síl na napísanie ďalšieho románu. A najmä, nech Ťa humor neopúšťa :)

Valeria Weibl6.1.2016
 

Milá Stella,
bola si so mnou od začiatku a pravidelne mi poskytovala pomocnú ruku. Tvoj vycibrený radar na opakujúce sa slovíčka a prípadné preklepy mi pravidelne otváral oči a ústa a čo to ma aj naučil. Svojimi postrehmi si mi pomohla vylepšiť dôležité dejové zvraty, aby pôsobili vierohodnejšie. Nebyť aj Teba, príbeh by vyzeral rozhodne inak. Čaká ma ešte množstvo úprav a najmä skracovania, ale vďaka vám všetkým už aspoň trochu viem, ako na to :)
Ďakujem Ti za všetko a som rada, že si s Riou a Martinom vydržala až do konca. Ak raz začnú strieľať motyky a lietať svine, možno aj tento príbeh nadobudne papierový formát. Ak sa tak raz naozaj stane, v odseku s poďakovaním sa nájdeš medzi prvými ;)

Mima Č5.1.2016
 

Šťastné konce sú proste... šťastné konce. :) :) :) ...Milá Val. Nebudem Ti tu vypisovať litánie. Len Ti ďakujem za čitateľský zážitok. Myslím, že pripomienky ani výhrady som nikdy k dielu nemala. Načo. Všetko bolo skvelé. Postavy, dej, romantika, humor. (hlavne humor!!). Odviedla si kus dobrej roboty a dúfam, že sa s Riou podelíš aj vo väčšom štýle než na MT. Nepochybujem o tom, že to vyjde. Neviem, či máš v pláne si teraz oddýchnuť, alebo chystáš niečo ďalšie. Ale ak tu uvidím niečo od VW, nebudem váhať ani sekundu! Nech Ti to píše. ;)

Valeria Weibl6.1.2016
 

Milá Mima,
ja Ti ďakujem za všetky postrehy a trefné komentáre, ktorými si ma vždy potešila a najmä pobavila. Pamätám si deň, keď som sa s priateľom vrátila z kina domov, pozrela som si svoj príspevok na MT a našla pod ním komentár, v ktorom si napísala, že si sa platonicky zaľúbila do Martina :) Ja som sa vtedy vytešovala ako úplný blázon, kým priateľ na mňa zazeral, či mi nehapruje duševné zdravie :)
Som Ti vďačná, že si naskočila na vlak Porušených pravidiel aj napriek tomu, že už väčšina príbehu bola zverejnená a neodradilo ťa to. A najmä som rada, že si si ako jedna z mála obľúbila Jara. Ja si doteraz myslím, že v kútiku duše je to ozaj fajn chalan ;)

Mária Blšáková2.1.2016
 

Milá Val. Aj tebe krásny Nový rok. Na úplný záver si s radosťou počkám. :)

Valeria Weibl4.1.2016
 

Milá Majka, zajtra pridám epilóg. Zverejňujem tu svoje Porušené pravidlá už vyše roka. Prišiel čas dopriať mojim hlavným hrdinom a najmä čitateľom oddych :)

Mima Č2.1.2016
 

:) dočkal sme sa. Som rada, že si dopriala Rii hepiend. Dúfam, že v epilógu už nebude nič zlé a podobne ako Gabriel, že s niečím ďalším prídeš už čoskoro! :) Lebo ak nie, bola by to veľká škoda.

Valeria Weibl4.1.2016
 

Milá Mima,
ako fanúšik hepiendov som si nemohla odpustiť iný, než šťastný koniec. Ria si ho zaslúžila :) Po epilógu ma čaká veľa škrtania a úprav, takže ak sa mi aj zrodia v hlave nové nápady , budú musieť nejaký čas počkať.

Gabriel Ambler31.12.2015
 

Skvelá práca, Valéria, len škoda, že už končíš.Dúfam, že máš v talóne aj ďalšie nápady. Vďaka za pekný príbeh.

Valeria Weibl4.1.2016
 

Ďakujem Gabriel, že si sa vôbec podujal čítať babský román :) Cením si a zároveň sa teším, že si mi venoval čas a nezdupkal si, keď si zistil, o čom je príbeh :)

Stella Maris27.12.2015
 

Pridávam sa k pozitívnym hodnoteniam :) Dôvody, ktoré si vložila do Martinových úst sú uveriteľné a ako bonus som sa opäť pobavila na dialógoch okorenených Tvojim humorom.
K Tvojmu štýlu písania som nikdy nemala výhrady a ani teraz neurobím výnimku :)
Našla som len drobnosť:
Začala ním listovať, skôr by som dala: začala v ňom listovať

Valeria Weibl30.12.2015
 

Milá Stella,
ďakujem Tvojmu pozornému oku, chyba je opravená :)
Už sa pomaly približujem k cieľu, tak dúfam, že sa mi to podarí dotiahnuť do konca s podobnými pozitívnymi ohlasmi, ktoré ste mi k tejto kapitole venovali.
Ďakujem za Tvoje milé slová, veľmi ma potešili :)

Mária Blšáková26.12.2015
 

Tak túto kapitolu som si mala prečítať na štedrý večer, lebo je pre mňa fakt skvelým darčekom. Usmievala som sa od začiatku do konca. Val, krásne dejovo i výrazovo. Nezmenila by som ani slovo. Fúú..ďakujem za zážitok a teším sa s Riou :)

Valeria Weibl26.12.2015
 

Milá Majka,
pre mňa boli zase Tvoje slová skvelým darčekom :) Priznám sa, že som sa trochu bála reakcií, keď som zverejňovala túto kapitolu, ale zatiaľ ste mi všetci dali len dôvod na úsmev. Ďakujem za milý komentár :)

Ella Lenart23.12.2015
 

Milá Valéria,
táto kapitola je presne taká, aká by mala byť. Milá, romantická, plná odhalení, dráždivosti a humoru.Takýto je celý Tvoj príbeh a ja som veľmi spokojná, že pravidla sú na to, aby sa porušili.Skvelé.

Valeria Weibl26.12.2015
 

Milá Ella,
ďakujem za krásny komentár. Táto kapitola bola jedna z tých, ktoré mi dali najviac zabrať a strávila som pri nej hromadu hodín rozdelených do troch dní :) Dúfam, že Martinova výpoveď vyznela dostatočne presvedčivo. Už len jedna kapitola, potom epilóg a bude po pravidlách :)

Gabriel Ambler23.12.2015
 

Obdivujem tvoju hrdinku, ja by som po šiestich porciách šampusu dobré dve hodiny vydával extrémne neromantické zvuky... Veľmi príjemné predvianočné čítanie.

Valeria Weibl26.12.2015
 

Milý Gabriel,
už ju nemusíš obdivovať, po Tvojom komentári som si uvedomila, že po šiestich pohároch šampanského by Ria rozhodne nemala ladnú motoriku a zrozumiteľné vyjadrovanie :) Tak som prerobila túto aj predošlú kapitolu a obmedzila počet pohárov na štyri. S tými šiestimi som to fakt prepískla. Ďakujem za postreh :)

23.12.2015
 

:) presne takto som sa tvárila, keď som dočítala. Dopekla, Val, keby si vedela, ako Rii závidím.... posledné týždne prežívam niečo dosť podobné. akurát, že ja toľko šťastia, čo má ona, nemám. :( Mne sa po stiahnutí všetkých zvyšných pohárov so šampanským na stretávke po 5 rokoch, nepritrafilo nič pozitívne. ;)

Valeria Weibl26.12.2015
 

Milá Mima,
:)) obmedzila som nakoniec počet pohárov so šampanským na štyri, inak by sa ani Rii nepritrafilo nič pozitívne.
Ria si na šťastie musela nejaký čas počkať. Keďže svoju dávka šťatia dostala, teraz ho nasmerujem k tebe a dúfam, že dorazí čo najskôr. Ak sa bude zdráhať navštíviť Ťa, tak možno nový rok prinesie so sebou úplne nové začiatky. Držím palce :)

Gabriel Ambler20.12.2015
 

No, zdá sa, že kopanec nebude potrebný...

Valeria Weibl20.12.2015
 

Milý Gabriel,
pre tentoraz nie, ale nechám si ho v rezerve aspoň u seba, ak ma priateľ v blízkej dobe niečím vytočí :)

Stella Maris19.12.2015
 

Veru, na strávenie takejto informácie by aj tri poháre šampanského boli málo :) Zatiaľ netuším, ako sa podarilo eliminovať Martinovu ex, dúfam, že čoskoro si to s Riou vysvetlia (verbálne aj neverbálne :)))

Valeria Weibl20.12.2015
 

Milá Stella,
ešte jej aspoň zo dva poháre šampáňa doprajem, nech tú informáciu strávi. A ak sa Martin konečne vymačkne, bude možno potrebovať celú fľašu, aby sa spamätala :) A zrejme si nalejem aj sama, ak sa mi nasledujúcu kapitolu podarí úspešne dokončiť :)

Mária Blšáková17.12.2015
 

Supeer, tak som si dobre priala :) Len nech si dá i tri šumienky. Je čo oslavovať. Veľmi ma zaujíma, čo a prečo sa stalo. Dúfam, že Maťo vysvetlí i to, prečo sa dal znova zlanáriť svojej ex, lebo... dáko mi nesedelo, že sa rozišiel s Riou len preto, že sa ex potom čo ho okašľala, znova vrátila. To by bol slabý dôvod. Teším sa na ďalšiu kapitolu.

Valeria Weibl20.12.2015
 

Milá Majka,
správne si minule predpokladala :) A aj teraz dobre predpokladáš, Martin sa k svojej ex vtedy nevrátil iba tak, mal na to dôvod. Nič sa neboj, myslela som na to :) Len dúfam, že nezabudnem na nič, čo bude nutné objasniť :)

Ella Lenart16.12.2015
 

Milá Valéria,
waw, tak predsa. Kombinácia: strnisko, košeľa, dieťa na rukách...no nezamilujte sa znova!Neviem sa dočkať, čo bude nasledovať!Pekná bodka za dnešným dňom.

Valeria Weibl20.12.2015
 

Milá Ella,
ani ja sa neviem dočkať, čo bude nasledovať, lebo som sa do novej kapitoly ešte vôbec nepustila :))) ale zhruba viem, čo by v nej malo byť, tak aspoň niečo :) Martin bude mať čo vysvetľovať :)

marfar farmar13.12.2015
 

val,

na tej uvodnej kapitole sa vyborne bavim:
viem si uplne presne predstavit tu zufalu dvojicu.

Valeria Weibl14.12.2015
 

Keďže som tú zúfalú dvojicu zažila naživo na vlastnej koži, okrem vizuálnej predstavy si doteraz spomínam aj na ten pach, čo ich sprevádzal :)
Ďakujem za komentár ;)

Stella Maris12.12.2015
 

Milá Val,
nie som zlomyseľná, ale tá nová kolegyňa by mohla Rii poriadne piť krv. Aspoň bude mať Ria dôvod odísť a začať spoločný biznis s Martinom, a to nie len v rámci obchodu s nábytkom: ) Už sa teším na Tvoj farbistý opis kolaudačného večierka. Nie že si to Ria na poslednú chvíľu rozmyslí a nepôjde :)

Valeria Weibl13.12.2015
 

Milá Stella,
nič sa neboj, donútim Riu, aby na ten večierok išla. Pošlem s ňou aj jednu z jej kamarátok ako oporu, aby odtiaľ náhodou nezdupkala ;)
Sama sa teším na kapitoly z večierka, len mi trochu naháňajú strach, lebo budem musieť poriadne zapracovať na Martinových replikách, aby zneli vierohodne. Z neho ide všetko ako z chlpatej deky :)

Mária Blšáková12.12.2015
 

V polovici kapitoly mi reštartol počítač, pľuhák jeden :) Val, tak ti rozmýšľam, že je možno Martin s tou druhýkrát ex, len nemá dôvod to Rii povedať. Kiež by to tak bolo. Fajný pocit, môcť si ťa prečítať.

Valeria Weibl13.12.2015
 

Milá Majka,
možno Ti chcel počítač len naznačiť, že už nemá zmysel čítať ďalej, lebo sama ešte neviem, či sa mi podarí dopísať príbeh tak, aby boli všetci vrátane mňa spokojní :)
Už čoskoro zistíš, či bola Tvoja predtucha o Martinovi pravdivá ;)

Gabriel Ambler12.12.2015
 

No super, už to snáď z neho vylezie! Možno ani nebude potrebný ten kopanec do... aj keď aspoň jeden by si chlapec zaslúžil... ;-)

Valeria Weibl13.12.2015
 

Milý Gabriel,
ten kopanec mám stále v zálohe, keby sa mi z Martina nepodarilo dostatočne a hlavne presvedčivo vymámiť priznanie/vyznanie :)

Mima Č10.12.2015
 

poďme už na ten kolaudačný večierok!!! trasiem sa ako pes pred výkladom mäsiarstva.

Valeria Weibl10.12.2015
 

Hodila by som ti kúsok salámy vo forme ochutnávky, ale ešte som na nej ani prstom nepohla :)) Do úprav sa pustím najbližšie asi až v nedeľu. Ale aspoň Ti môžem sľúbiť, že sa Ria toho večierku určite zúčastní :)

Ella Lenart9.12.2015
 

Ahoj Valeria,
neviem čo cítila Ria, keď zbadala Martina, ani keď sa s ním rozprávala,no ja som za ňu cítila, radosť, trepotajúci žalúdok, chuť objať ho, šok, keď ju pozval, chuť utekať za ním a vyprevadiť ho až na chodník, šuchnúť svoje rameno o jeho, aby som cítila ten eletrizujúci dotyk jeho pokožky.Z riadkov som cítila Riinu \"utláčanú\"lásku k nemu.

Valeria Weibl10.12.2015
 

Milá Ella,
keby som mala Tvoj talent na krásne opisy pocitov, naservírovala by som Ti ich na veľkej tácke s bohatou oblohou. Ale našťastie Ty vieš, ako som to aj bez opisov myslela a chcela podať, keďže máš pre takéto veci extrémne vyvinutý cit :)

Gabriel Ambler7.12.2015
 

Jara si šikovne odstránila, takže verím, že ešte šikovnejšie prinútiš Martina, aby prejavil svoje city. Možem ti trochu pomôcť - vieš, ako donútiť aj toho najväčšieho drsňáka, aby dal zreteľne a nahlas najavo svoje pocity? Musíš ho poriadne kopnúť tesne pod pás...

Valeria Weibl9.12.2015
 

:))) Ďakujem za skvelý tip. Ak sa mi Martina nepodarí donútiť k prejavu citov, budem vedieť, ako naňho :)

Stella Maris6.12.2015
 

Predsa len bol na niečo ten lap dance dobrý :) Okrem toho, že som sa opäť výborne zasmiala, ukázalo sa, že Jaro nie je pre Riu to pravé a zotrvať s ním vo vzťahu by bol poriadny krok vedľa. Hoci, jeho hlášky mi budú chýbať :) Teraz je na ťahu Martin a už sa teším, ako bude porušovať pravidlá :)

Valeria Weibl7.12.2015
 

Milá Stella,
Jaro nebol dostatočne vyzretý na vážny vzťah, potrebuje sa vyblázniť ešte pri mnohých lap dance-och :)
Ešte musím poriadne premyslieť, ako dokopať Martina k tomu, aby sa konečne vymačkol, keďže prejavovanie citov nie je jeho silnou stránkou :)

Mária Blšáková3.12.2015
 

Veľmi úprimná kapitola. Páči sa mi, že si Ria uvedomila, že bol Jaro len náplasťou na boľačku, ktorá prekryje, no nezahojí. V podstate je dobre, že sa Jaro spustil. Ak mu na to stačilo pár pohárikov, stalo by sa to skôr či neskôr a ona aspoň mala dôvod zbaviť sa chalana ktorého neľúbi.

Valeria Weibl4.12.2015
 

Milá Majka,
ako píšeš a dokonca aj Jaro si niečo uvedomil, takže bolo najlepšie rozdeliť ich cesty. Teraz musím Riu zase napojiť na cestu smerujúcu k Martinovi, resp. Martina na Riinu :) Ale aj napriek tomu mi bude Jaro chýbať, fakt som si ho obľúbila :)

Ella Lenart2.12.2015
 

Milá Valéria,
kapitola k mojej spokojnosti, aj keď pri Jarovej poslednej otázke, ktorá bola skvelé zasadená, mi ho bolo ľúto.
Val, vieš ako to v živote býva. Čím viac varíš, tým si lepší kuchár, čím viac pečieš tým si viac pekár. To pravidlo pri 84 kapitole na Teba absolútne sedí. A nie je porušené :-) Každou kapitolou si sa zlepšovala a táto ťa vyniesla na pomyselné výslnie rozpísanosti. Blahoželám, úprimne. Dúfam, že ďalšie bude k vydanej knihe. Čakám koniec na spôsob, okružná jazda a odistená ručná brzda.

Valeria Weibl3.12.2015
 

Milá Ella,
normálne na Tvoj krásny komentár neveriacky čumím a tvárim sa ako blaženosť sama :) Neviem, či si ho nevytlačím a nevycapím na chladničku :)) Ďakujem Ti veľmi pekne, Ella, vážim si Tvoje slová :)
Na odistení ručnej brzdy pilne pracujem ;)

2.12.2015
 

No môže mi ho byť ľúto? Môže. Ale rešpektujem Tvoju voľbu. :) Takže teraz by som pekne poprosila, keby si vrátila Martina späť do hry. ;) koľko kapitol ešte zostáva asi do konca? aj keď... ja som tiež z tých, ktoré si koniec Pravidiel neželajú. :/

Valeria Weibl3.12.2015
 

Milá Mima,
môže Ti ho byť ľúto, lebo som nechcela, aby ste sa s ním rozlúčili v zlom :) Nemôžem nechať Riu osamote, tak Tvoje želanie rada splním ;)
Odhadujem to ešte na takých 4-5 kapitol plus epilóg. Ak budem veľmi snaživá, možno stihnem všetko zverejniť do konca roka, ale keďže mne málokedy niečo vychádza podľa predpokladov, tak zrejme ešte potiahnem v januári :)

Stella Maris28.11.2015
 

Som zvedavá, čo nakoniec Šípkového Martina preberie zo storočného spánku, a kedy sa konečne prekoná a urobí to, čo urobiť chce, len sa k tomu akosi nevie rozhýbať :) No jedným som si istá. Bude to musieť byť poriadne silný impulz, toto jeden bozk nespraví :)

Valeria Weibl29.11.2015
 

Milá Stella,
no každopádne si Martin musí uvedomiť, že ak niečo chce, bude musieť pre to niečo aj urobiť. Na začiatok bude dobrým štartom to, že mu Ria zmizne z každodenného dohľadu. Ak mu začne chýbať a aj napriek tomu to s ním nič nespraví, zhodím z postele našu spiacu Ruženku a pustím mu do žíl celý galón energetických nápojov, ktoré mu už nedovolia zaspať a donútia ho konať :)

Gabriel Ambler28.11.2015
 

Musím sa priznať, že napriek Jarkovym pivným príhodam mi je chlapík celkom sympatický, veď aj ja som mal v živote isté kratšie \"rockové\" obdobie, ale to je už za mnou, takže by som Riuške doprial skôr Martina, keď sa konečne rozhodne správne. Aj keď v duchu sa asi už rozhodol, keď jej povedal to, čo povedal...

Valeria Weibl29.11.2015
 

Milý Gabriel,
v tomto som s Tebou za, ja tiež môžem Jarka :) Je síce svojský, ale má niečo do seba. Teraz zažíva svoje vlastné rockové obdobie, tak mu tých pár pivných príhod kľudne odpustíme...ak to samozrejme veľmi neprepískne :)

Ella Lenart26.11.2015
 

Milá Valéria,
Mima ma pravdu. Je to dobrý budzogaň ten Martin. Tajne som túžila, po nočnom odchode Jara, že Martin je zaparkovaný v bočnej ulici a za chvíľu nacúva k Rii. Nestalo sa, asi mal silno zatiahnutú ručnú brzdu.
Okružná jazda citov ma dostala. Som zvedavá kde to skončí.

Valeria Weibl29.11.2015
 

Milá Ella,
Martin sa vyparil, ostal už len Jaro. Holt, budeš si ho musieť obľúbiť :)) Žartujem samozrejme. Ak Martin neuvoľní brzdu, bude sa musieť s Riou nadobro rozlúčiť. Ten chlapec mal odjakživa problémy s vyjadrovaním citov, tak neviem, či tú brzdu zaňho nebudem musieť uvoľniť ja :)

Mária Blšáková26.11.2015
 

Och, keď ju objal, cítila som to až kdesi v chrbtici. Daj ich prosím ťa dokopy, prosím.
Našla som len - svojho bunkru - bunkra.

Val, tvoj román ma bavil od prvej chvíle. Namotala ma tá scéna v autobuse a už som bola polapená ako muška v pavučinke. Chcem sa dozvedieť, ako to dopadne, ale nechcem, aby skončil.

Valeria Weibl29.11.2015
 

Milá Majka,
ďakujem za postreh, slovíčko som opravila :)
Ak majú byť tí dvaja spolu, urobím všetko pre to, aby sa tak stalo :)
Ani si nevieš predstaviť, ako ma teší, že som Ťa polapila na autobusovú scénku, inak by sa mi nedostalo toľkej pomoci a pozornosti, čo si mi za celú tú dlhú dobu poskytla a venovala :)

Mima Čé26.11.2015
 

Dávaj na seba pozor? Akože, Martin sa mohol aj viac pochlapiť. :) Inak minule som premýšľala nad tým, že čo ma na Jarovi dostalo. Tak už to viem. Nebolo to len chvíľkové očarenie. Jednoducho, martin bol tĺk. Mal Riu rád a potom ju hentak hnusne zavrhol. Veď ju v podstate vodil za nos. A Jaro sa s ničím nebabral. Dokonca sa Rii priznal, že u nej si to nechce pokašľať, a to mi prišlo správne a sympatické...napriek tomu, som sa dnes triasla na nový dejový zvrat a mr. M si len tak odíde. Dobre mu tak, že ho žerie svedomie. Ešte by som mu na Riinom mieste trochu podkúrila a dohnala jeho žiarlivosť do cieľa!!! toľko moje zákerné ja. ;) inak (k tomu, že ja objavujem chyby v y/i) to kedy som sa stihla stať gramatickým postrachom??? :D

Valeria Weibl29.11.2015
 

Milý \"gramatický postrach\",
ja si Tvoje gramatické služby náhodou cením :) Kedykoľvek po mne nájdeš hrubku, daj vedieť. Budem si potom pripadať ako úplný debil, že ako som to mohla tak napísať, ale to je cena za Tvoje služby :)
Znie to až neuveriteľne, ale Martin by si mohol zobrať príklad z Jarovej prostorekosti. Ani jeden z nich nie je dokonalý. Ale tak čo s takým dokonalým chlapom? To by bola nuda, nie? ;)

Stella Maris22.11.2015
 

Milá Val,
fíha, ľady sa pohli, len neviem, či správnym smerom :) Potešilo ma, že aj Jaro bude musieť dodržiavať pravidlá, hoci, podľa toho, ako ho vykresľuješ, s tým pivom to bude mať ťažké :) Ale láska vraj robí divy :) Jaro a Martin nie sú práve prototypom ideálnych chalanov, ale v Tvojom podaní ma ohromne bavia. Nech to teda dopadne akokoľvek, mňa si touto kapitolou opäť namotala a ľutujem, že už aj Ty ideš do finále.

Valeria Weibl23.11.2015
 

Milá Stella,
už to raz s pravidlami nevyšlo. Ria sa nepoučila a stanovila ďalšie. Bavím sa pri predstave, ako sa ich Jaro snaží dodržať, predovšetkým pravidlo s pivom :)
Popravde aj mne je ľúto, že finále je v dohľade, ale už vás tu s mojimi pravidlami sužujem príliš dlho :)
Ďakujem za milý komentár :)

Ella Lenart19.11.2015
 

Milá Valéria,
tak pri tejto kapitole sa s Mimou nezhodneme, pritom sa nám často páčia rovnaké kapitoly a príbehy.U mňa si Jaro renomé nenapravil, nenapraví a beriem ho iba ako pridanú hodnotu pre upokojenie citov Rie. Ak by si vymieňanie telesnej teploty u Jara a Rie opísala, vytkla by som ti to :-) Pretože, k štýlu tohto príbehu by vôbec ale vôbec nezapadal a v podstate ty vieš dvoma slovami vyjadriť to, čo si potom domyslíme, takže ja som spokojná. No stále mi tu niečo nesedí. Je tu dôvod ísť do detailov ohľadom novej kolegyne a venovať sa jej? Ak zohrá ešte nejakú úlohu v príbehu ok, inak je to zbytočne. Viacej by som sa venovala zlému pohľadu \"spolubývajúcej\" :-) Teším sa na rozuzlenie. Teda neviem sa dočkať.

Valeria Weibl22.11.2015
 

Milá Ella,
mne sa práveže páči, keď sa vaše ohlasy na Jara rôznia. Niektorí Jara žerú, iní by boli najradšej, keby ho Ria konečne poslala do hája. Sľubujem, že podaktorým z vás určite vyhoviem :))
Vynechala som pár informácií o novej kolegyni, ale ponechala tie dôležité. Predsa len sa jej ujde v nasledujúcich kapitolách pár replík, tak som ju trošku chcela čitateľom priblížiť.
Ďakujem za komentár a podnet :)

Mima Č19.11.2015
 

Ahoj, Val. :) Som divná, keď Jarovi fandím?? Alebo ty si divná? Pretože si vytvorila dve mužské postavy, ktoré sú navzájom odlišné a môj \"generátor priazne\" ukazuje vždy tým smerom, ktorým sa Tvoj príbeh uberá. Raz si ma namotala na Martina, potom na Jara... Potom ma zase potešilo, že Martin sa zožiera a teraz mi padlo vhod, že Jaro na päť sekúnd zvážnel. A vieš čo? Ja už to nejdem riešiť. :) Mne je jedno s kým Ria skončí. Obaja sú vtipní, čo mám ja osobne najradšej, takže budem len čakať, čo si opäť zmyslíš. P.S. strhávam ti jednu tisícinu bodu za to, že si nedala ani trošku z tamtoho aktu. :D

Valeria Weibl22.11.2015
 

Milá Mima,
vôbec nie si divná. A ak áno, tak sme obidve divné :) Veď Jaro je vlastne fajn, keď v sebe práve nemá dve promile a nespráva sa ako hulvát. Najlepšie je, ak Ťa chlap dokáže rozosmiať, v tomto sme za jedno :)
Príbehu síce chýba trochu vzrúša, ale ver mi, že ak by si musela čítať môj pokus o popis takého aktu, rozplakala by si sa a nebolo by to od dojatia :))

Mária Blšáková19.11.2015
 

To sú mi veci. Tak Ria Jarovi dala. Priznávam, že trochu ma to prekvapilo, ale zas, vraví sa, že klin sa klinom vybíja a ona si určite myslí, že už aj tak nemá čo stratiť, veď Maťo má svoju tr...priateľku. Len, prečo Jarooo...Zdá sa mi, že si ešte nezaslúžil, i keď svojou priam až detskou úprimnosťou dostal i mňa.
Veľmi sa mi páčilo, ako si vykreslila Hanu. Väčšina autorov má sklony písať o čiernobielych hrdinoch. Buď sú dobrí, alebo tí druhí. Už len dúfam, že Ria rýchlo kopne Jara do z...kolena a zazvoní na konci optimistický zvonec. Len nie hneď. Chýbali by mi pravidlá, hoc porušené.)

Valeria Weibl22.11.2015
 

Milá Majka,
musím sa priznať, že ma strašne baví, ako sa čitatelia rozdelili na dva tábory - tí, čo nemajú radi Jara a tí, čo si ho nejakým zázrakom obľúbili :) Vždy sa pred zverejnením nejakej kapitoly, v ktorej zohrá Jaro dôležitú úlohu, teším na vaše rôznorodé reakcie. Aj práve preto je to jedna z mojich obľúbených postáv :)
Ďakujem za milý komentár, už len za tú Hanu :)

Stella Maris13.11.2015
 

Milá Val,
v tejto kapitole si nám pripravila poriadne prekvapko. No vždy menej bolestivé, ako verzia, s ktorou prišla Majka :) Niečo podobné napadlo i mne, ale predpokladala som, že sa nechystáš svojej hlavnej hrdinke spôsobiť doživotnú traumu, tak som túto alternatívu radšej rýchlo zavrhla :) Keďže som večný optimista, dúfam, že nakoniec ten biznis rozbehnú spoločne :)

Valeria Weibl15.11.2015
 

Milá Stella,
no veru, z Majkinej verzie by zrejme popadali zo dve tri sánky vrátane tej mojej, nezapriete v sebe spisovateľskú zručnosť pre spôsobenie šoku :)
Porozmýšľam nad Riinou budúcnosťou. Možno by sa lepšie vynímala v štýlovom obchode s nábytkom ako za počítačom :)
Ďakujem za komentár.

Ella Lenart12.11.2015
 

Milá Valéria,
tak to som prekvapená!Čitateľský!Si skvelá, v čisto jasnom príbehu, už hádam tretí krát si pre nás pripravila prekvapenie a podarilo sa. S tým som nerátala. Čo sa mi neskutočne ráta, je jedna jediná veta, ktorá vyjadrila tak veľa: Ria si uvedomila, že Martina stráca inak a nevie sa stým zmieriť. Ale čo je lepšie, vídavať ho a vedieť, že nemôže byť s ňou alebo nechať ho zmiznúť zo života a tioež vedieť, že nebude s ňou? Veľmi ťažká diléma.

Valeria Weibl15.11.2015
 

Milá Ella,
ani si nevieš predstaviť, ako si ma týmto komentárom potešila :) Nestáva sa totiž často, že niečím čitateľov prekvapím, keďže dej príbehu je dosť predvídateľný. O to viac som rada, keď sa mi to úspešne podarí :)
Ďakujem za povzbudivý komentár :)

Mária Blšáková11.11.2015
 

Keď sme okolo toho začali konečne riešiť veci, nakopili sa. - Táto veta mi znie divne. Skús nejak preformulovať. Napr. - Keď sme konečne začali riešiť papierovačky, nakopili sa i iné veci.
kusla - asi by bolo lepšie zahryzla
...nahradiť Martina. Obdarila Martina. - Druhého Martina zruš. Obdarila môjho prísediaceho materinským...(alebo niečo pod.)

To sú mi veci. Tak Maťo odchádza. Ale možno je to dobré. Keď sa s ňou chcel minule rozprávať, myslela som si, že jej povie, že sa žení. :)))
A zas týždeň čakať, kúrňa :)

Valeria Weibl12.11.2015
 

Milá Majka,
neviem, či by Riu neskolila mŕtvica, keby jej Martin oznámil, že sa žení :))
Rada by som napísala, že sa ďalšiu kapitolu pokúsim zverejniť skôr, ale už radšej nič nesľubujem, poznám sa :)))
Ďakujem za Tvoju pomoc (všetko opravené) a komentár.

Stella Maris9.11.2015
 

Milá Val,
tušila som, že bez bitky sa to nezaobíde, ale keďže obaja kohúti odkráčali po svojich, máme sa ešte na čo tešiť :) Jaro má u mňa hneď niekoľko mínusových bodov, možno, ak sa prestane nalievať borovičkou, dám mu druhú šancu. O Martinových slovách nepochybujem, už len, aby ich premenil na činy :)

Valeria Weibl10.11.2015
 

Milá Majka,
keď za jedného rozmýšľala borovička, tak aspoň druhému som dopriala triezvejšie uvažovanie. Možno keď Jarovi z krvi vyprchá aj to posledné promile, uvedomí si, čo navystrájal. Každopádne budú mať obaja čo robiť, aby si aspoň jeden z nich získal Riino srdce :)

Valeria Weibl10.11.2015
 

Prepáč Stella, písala som pred chvíľou komentár pod Majkin príbeh, tak som ju ešte zrejme nedostala z hlavy :)

Mária Blšáková6.11.2015
 

S kým si tykáš? - Komu to tykáš? Alebo niečo podobné.
Nepáči sa mi slovo-zrovna. Možno by bolo lepšie-práve, ale je to na tebe :)
... dosť vypil - zamenila by som poradie.

Super. Už som čakala, kedy sa niečo zomelie. Maťo tiež niečo prezradil a Jaro tiež prispel svojou troškou do mlyna, tým, že si pod sebou poriadne nadpílil konár. Ešte jedno...Ivana povedala... veď tu premrzneš. Žiadalo by sa niečo ostrejšie. Trebárs: Poď dnu. Ten pako nestojí za zápal pľúc.
Júj, potešilo ma, že to nabralo na obrátkach :)

Valeria Weibl8.11.2015
 

Milá Majka,
ďakujem za všetky opravy, hneď sa do nich pustím :)
Už vás dlho naťahujem s príbehom, tak prichádza čas začať s dokladaním posledných skladačiek. Už teraz má rozsah ako sviňa, ale aspoň sa po skončení nebudem ešte nejakú dobu nudiť, keď ho budem osekávať :)

Ella Lenart5.11.2015
 

Milá Valéria,
prečo mám pocit,že Martin mal vážny dôvod skončiť to s Riou? Niečo tu nesedí a ja som veľmi zvedavá čo to je. Vyzdvihujem trojkombináciu: Jaro-borovička-bitka.Hrúbka sa vyskytla aj u mňa :-) a našla ju, kto iný než, Mima :-) Ale aj tesár sa sekne a odsekne si prst, že? :-)

Valeria Weibl8.11.2015
 

Milá Ella,
ešteže nás číta Mima a nie moja slovenčinárka zo základky, inak by sa mi tá chyba len tak neprepiekla :)
Väčšina príbehu už je zverejnená, takže ak ešte trošku vydržíš, čoskoro začnem pomaly všetko rozmotávať :)

Mima Čé4.11.2015
 

ááá, tak som čakala, že mu Martin jednu peknú pripečie. snáď nabudúce. ;) Ale dúfam, že po tom jeho dnešnom mini priznaní sa už ľady medzi RaM pohnú. Aj keď ten truľo by si ešte zaslúžil čakať, ale ja ako čitateľka už nervózne prešľapujem, že kedy to konečne buchne. Dnes som si všimla aj dve chybičky: 1.barmani boli zaneprázdnenÍ a ešte nejaký preklep, len som zabudla aký a nepodarilo sa mi ho už nájsť :D to som ti ale pomohla, čo?

Valeria Weibl4.11.2015
 

Milá Mima,
no práve, že si mi pomohla, lebo som si to celé ešte raz prečítala a nenašla jeden, ale ďalšie tri preklepy :))) To je tak, keď sa ponáhľam so zverejnením. Ešte som tam dodatočne upravila pár vecí, čo mi na druhé čítanie nesadli. A hneď ako dopíšem tento komentár, pôjdem sa za tú hrubku nafackovať :)
Pôvodne som inak plánovala, že mu Martin jednu švihne. Potom mi napadlo, že by mu mohla švihnúť Ria. Ale rozhodla som sa, že jedna rana do nosa bude dostačujúca :)

Stella Maris3.11.2015
 

Milá Valeria,
ako poznám Jara, určite prikvitne :) a netrúfam si predpovedať, ktorým smerom sa tým pádom posunie dej. Len dúfam, že toto blízke stretnutie tretieho druhu neskončí poriadnou bitkou. To vieš, dvaja kohúti na jednom dvore:)

Valeria Weibl4.11.2015
 

Milá Stella,
také kohútie zápasy v ich podaní by mohli byť celkom zaujímavé. Najmä ak motorika jedného z kohútov môže dosť kuľhať :) Sľubujem, že obaja prežijú stretnutie v zdraví. Keď tak možno s malými šrámami ;)

Gabriel Ambler3.11.2015
 

No teda... ako hovorí istý záletný kolega - pravidelné čistenie mobilu je základ spokojného rodinného života. Somár...

Valeria Weibl4.11.2015
 

No také rodinné motto som ešte nepočula...aby mu raz nejaká drobnosť pri čistení neušla :)

Ella Lenart1.11.2015
 

Milá Valéria,
posledné kapitoly si odbočila od \"vzťahu\" Martina a Rie, zamerala si sa na Rii- n, \"podarený vzťah\".Celá kapitola je ako štupeľ na fľaši šampanského a obávam sa, zároveň teším, ako vybuchne. A možno sa mýlim.
Prosím nepochop ma zlé, ale upravila by som prvý odstavec tejto kapitoly. Príde mi trocha roztrasený. Chcela si v pár riadkoch vysvetliť veľa vecí :-)Poznám to, potom to vypáli nie veľmi šťastne. Majka Blšáková vždy radi, menej je niekedy viac. Jooj a ja toho niekedy fakt napíšem a zbytočne. Niečo by som vyhodila, alebo skrátila. Prečo písala Jarovi? Mali stretnutie? Chodia spolu, že sa mu musí \"spovedať?\" Vyznieva to ako kritika, ale nie je. Iba rada, ktorú môžeš a nemusíš prijať :-) A poznáme sa už nejaké tie kapitoly, že ? :-)

Valeria Weibl1.11.2015
 

Milá Ella,
predovšetkým veľká vďaka za Tvoju radu. Pomáhaš mi a to si veľmi cením. Takže ak kedykoľvek narazíš na niečo rušivé, budem len rada, ak ma upozorníš :)
Prešla som si prvý odsek ešte raz a je pravda, že som sa tam snažila vtesnať veľa informácií. Osekala som to a najmä vyhodila zmienku o tom, ako Ria písala Jarovi. Máš pravdu, nemusí sa mu spovedať :) Ak by tam bolo ešte niečo zbytočné, daj mi prosím vedieť :)

Mária Blšáková1.11.2015
 

A čo tvoj sľub, že s kapitolou nebudeš meškať? :) Už som ju vyzerala.

V podstate Rii už môže byť jedno, že sa prevalilo to s Martinom. Dokonca si myslím, že je to super. Zvláštne, že ju neprišiel ani pozdraviť a to mu okrem iného vygruntovala chatu :)

Valeria Weibl1.11.2015
 

Milá Majka,
ja viem, zaslúžim si zo dvadsať rán trsteničkou po prstoch :) Som si vedomá, že v poslednej dobe to s pridávaním trochu flákam, ale urobím všetko pre to, aby som sa dostala do starých koľají :)
Aj podľa mňa je super, že sa to prevalilo. A hlavne vďaka ovčím kiahňam :)

1.11.2015
 

Ach... a zas musím čakať. Nedalo by sa pridávať po dve kapitoly? Tak aby človek nezostal nekonečne dlho v napätí? :P Alebo len mne pošuškaj, čo sa stane keď tam ten spitý kvietok prikvitne a čo s ním Martin narobí. Nikomu nepoviem. ;)

Valeria Weibl1.11.2015
 

Milá Mima,
keďže som prestávku medzi kapitolami opäť príliš predĺžila, ďalšiu pridám najneskôr do stredy. A keďže Ti verím, že neposunieš ďalej info, tak Ti prezradím, že v ďalšej kapitole bude cákať krv ;))

Ella Lenart24.10.2015
 

Milá Valéria, stvorila si zatiaľ najvtipnejšiu kapitolu príbehu. Paradoxne, s nie práve najsympatickejšou postavou, o to hodnotnejšie. Mám jeden problém. Prečo Ria udržiava vzťah s takým...no povedzme si \"ošuplikom\"? Pomáha jej zabudnúť na Martina? Alebo si nechala v nej kúsok \"pomstychtivosti\", voči mužovi, čo si zaslúži trocha trpieť?. Páči sa mi tento nepredvídaný labyrint. A ešte jeden postreh, oceňujem, že jednoduchým spôsobom si Jara vykreslila tak, že ja si už iba domýšľam, že nepoužíva deodorant, medzi zubami ma čierne bodky z kávy a ústna voda mu nič nevraví :-)

Valeria Weibl25.10.2015
 

Milá Ella,
táto kapitola mala za hlavnú úlohu najmä pobaviť čitateľov, takže Tvoj komentár ma nesmierne potešil :)
Jaro je ako keby taká náplasť na Riinu bolesť po Martinovom podraze. Ria skočila do vzťahu s Jarom len za jediným účelom - dúfala, že sa jej s ním podarí vymazať Martina z hlavy a najmä zo srdca. Je však otázne, či je na to Jaro vhodný kandidát. Buď ako náplasť vydrží a odolá zlým poveternostným podmienkam alebo sa začne postupne odlepovať :)

Kristína Hušeková23.10.2015
 

Spočiatku mi Jaro nebol sympatický, ale v dnešnej časti zabodoval:)
Výborne, Val, schuti som sa zasmiala.

Valeria Weibl25.10.2015
 

Milá Kristína,
pokiaľ si sa pobavila, v tom prípade Jaro splnil účel :) Neviem prečo, ale zábavné kapitoly sa mi píšu najlepšie.
Ďakujem za milý komentár :)

Gabriel Ambler23.10.2015
 

Neviem prečo, ale hoci sa Jarko javí ako celkom sympatický vegeťák, z kontextu mi tam stále presvitá, že sa z neho nakoniec vykľuje poriadny... oné, záchod.

Valeria Weibl25.10.2015
 

Milý Gabriel,
Jaro je trafený, bezprostredný, drzý a občas zábavný milovník piva. Ak k tomu pripočítame to, že hrá v pochybnej kapele a je predurčený na rôzne úlety, raz to s niečím určite preženie a vtedy bude preňho najvýstižnejším označením slovo \"hajzel\" :)

Stella Maris23.10.2015
 

Milá Val, Ty by si pokojne mohla písať aj komediálne sitcomy. Ver tomu, že by mali úspech a nepotrebovali by ani umelý smiech v pozadí. Ohromne som sa na tejto kapitole pobavila. Starý vrak a kotúľajúca sa fľaša od piva mi pripomenuli pár zážitkov zo starých čias :) Super kapitola

Valeria Weibl23.10.2015
 

Milá Stella,
ak to neklapne so spisovateľskou dráhou, dám sa na písanie vtipných scenárov :) Ale s najväčšou pravdepodobnosťou zostanem pri tom, čo robím teraz, ale to vôbec nevadí :)
Ďakujem za milý komentár, potešila si ma. Som rada, že som Ti sprostredkovala návrat do starých čias :)

Mária Blšáková23.10.2015
 

Dvere na strave jazdca - vodiča
Čím bližšie som k tej ohyzdnej veci išla - Čím viac som sa k tej ohyzdnej veci približovala
No tak poď - daj výkričník
...aby ho odomkol - bez ho
Natiahol sa po mojej ruku - ruke
Ria mu povedala, nech si nesadá do auta po pive a on jej povedal...Ja som vedel, že si moje auto rýchlo obľúbiš. Jeho repliku by som vymenila za... Ja som vedel, že ti na mne záleží, keď sa o mňa tak bojíš (alebo niečo podobné)

Val, páči sa mi to s tým strojom času :) a schovávanie jedla i rozliezajúce ruky :)
Teším sa na ďalšiu kapitolu.

Valeria Weibl23.10.2015
 

Milá Majka,
veľmi pekne Ti ďakujem za pomoc, všetko som opravila. Máš pravdu s celou vetou, nebola som s ňou sama veľmi stotožnená, takže som v plnom rozsahu použila Tvoju verziu. Asi Ťa začnem uvádzať ako spoluautorku :)
Ďakujem za komentár :)

22.10.2015
 

Jaro je tajfún. Vtipný, vtieravý, ale zároveň vie, kedy sa má vypariť. :) Bolo to svieže a znovu som sa pobavila. Zbožňujem Tvoj zmysel pre humor. A až si ma normálne donútila premýšľať o tom, či chcem ozaj Martina späť.

Valeria Weibl23.10.2015
 

Milá Mima,
Jaro je fajn a som rada, že si získava sympatie, len sa obávam, že po nasledujúcich kapitolách o ne postupne začne prichádzať :)
Ďakujem za milý komentár :)

Stella Maris20.10.2015
 

Milá Val,
Jarov príchod mal ideálne načasovanie :) Akurát len utrpela moja zvedavosť, keďže neviem, s čím sa jej chystal zdôveriť Martin. Domnievam sa, že to bude niečo zásadné, len to akosi prišlo neskôr, než malo (aspoň, čo sa týka Martina :) Uvidíme, ako tento duel dopadne a kto si odnesie víťaznú trofej:)
Všimla som si len jeden preklep:
Skúmalo – skúmavo

Valeria Weibl20.10.2015
 

Milá Stella,
ďakujem za upozornenie, opravené :) Trochu som odflákla kontrolu kapitoly pred zverejnením.
To bude Jarova špecialita - objaviť sa vždy tam, kde ho nikto nepozval. Aj keď Martinovi prekazil plány, raz sa Ria určite dozvie, s čím sa jej chcel Martin zdôveriť. Dovtedy ma hádam čitatelia neukameňujú, že ich nechám ešte nejakú tú chvíľu zvedavo čakať :)

Ella Lenart18.10.2015
 

Milá Valéria,
pár \"škrabančekov\" som našla:
-Neušel mi jeho---neušiel mi jeho
- čo mi vlastne chce zdeliť - slovo zdeliť by som vymenila, znie mi česky
Knihy a v nich príbehy dočítame preto, lebo často, aj keď na začiatku tušime, čo sa môže v deji stať, nakoniec autor prekvapí úplne iným smerovaním deja. A ja prekvapenia milujem. A mňa si neprekvapila, ale šokovala. Tou blchou, ktorá prišla. Jarom. Teda na jednej strane super načasované, drzé, vtieravé.Mrzí ma, že Ria nebojovala o Martinove slová a Jara neposala kúpiť tampóny. To by možno na neho zabralo, aby zmizol. Neverila by som, že aj romantický príbeh môže držať v napätí čitateľa. Ty ma držíš a ja sa neviem dočkať rozuzlenia, čo sa to deje s Martinom.

Valeria Weibl19.10.2015
 

Milá Ella,
lepšie si Jara ani nemohla vystihnúť. On je presne taká otravná drzá blcha, ktorej sa ťažko zbaviť. No na druhej strane prišiel práve vhod, aby Rii trochu pomohol vyvetrať hlavu, nech sa v nej netočí všetko len okolo Martina. A občas je s ním aj celkom zábava :)
Ďakujem za milý komentár, aj za upozornenia. Slová som opravila :)

Mária Blšáková18.10.2015
 

Tiež som chcela začať komentár slovom konečne, no potom som si všimla, že ma Mima predbehla :)
My baby asi máme v sebe pre tieto prípady zakorenenú akúsi škodoradosť a cítime zadosťučinenie, hoci sa nejedná priamo o nás :) Jaro je poriadne odvážny, keď si trúfol prísť za Riou do práce, ale má za to u mňa ďalšie plus. Martin prišiel o plece, na ktorom pravdepodobne plánoval spustiť žalospev. Zmenila by som len slovo zdeliť za obyčajné povedať.
Tentoraz si nás nechala čakať. No, no!

Valeria Weibl19.10.2015
 

Milá Majka,
ospravedlňujem sa za meškanie, časovo mi to nevychádzalo. Ale ďalšiu kapitolu pridám ešte tento týždeň, nech si to trošku vyžehlím :)
Jaro asi rád skúša Riine nervy a zisťuje, koľko toho chudák dievča zvládne bez toho, aby ho neprizabila. Aspoň ju má čo (kto) rozptyľovať :)
Ďakujem aj za radu, aj za Tvoj čas :)

Mima Čierna18.10.2015
 

Konečne, muhaha! keby si cítila tú moju škodoradosť. Ale mám výhradu. Málo bolo, i want more. :P

Valeria Weibl18.10.2015
 

:))) zdieľam Tvoje škodoradostné muhaha :)
Máš pravdu, málo bolo. Ale nič sa neboj, toto nebolo posledné stretnutie Jara s Martinom ;)

Stella Maris8.10.2015
 

Tak toto sa celkom nepodarilo vyriešiť ani mojej Alici. Prečo ten, koho chce, ju nechce, a ten, kto ju chce, toho zas nechce ona :)))
Vyzerá to tak, že na Riinej strane iskra nepreskočila. Ešteže existuje zázračné slovíčko „nabudúce“. Približne po dvoch použitiach zvykne stratiť svoju čarovnú moc, ale dovtedy hádam splní účel a Martinovi pripraví pekelné muky :)

Valeria Weibl9.10.2015
 

Milá Stella,
už keď na to nedokázala prísť Alica, ktorá uvažovala vo filozofickej rovine, tak moja Ria v tom prípade na to nepríde už vôbec :)))
Postarám sa o to, aby zázračné slovíčko \"nabudúce\" splnilo svoj účel ;)
Ďakujem za komentár :)

Mária Blšáková6.10.2015
 

Poznám jednu super rodinku s priezviskom Jankovič. Jaro bol vážne milý a zábavný, ale škoda, že Ria pri bozku nič necítila. Ak sa tak stane i nabudúce, chlapec sa zrejme snaží márne.
Pochyby by som zamenila za pochybnosti.
A teraz zasa týždeň čakať.

Valeria Weibl7.10.2015
 

Milá Majka,
ak je srdce inde ako hlava, ťažko si ho Jaro získa. Bude sa musieť zrejme snažiť viac, ale ktovie, či mu to pomôže a či bude mať dostatok trpezlivosti :)
Ďakujem za tip, slová som zamenila. Pozdravujem Jankovičovcov :)

Mima Čierna6.10.2015
 

Jaro Naivný ma dnes dobre pobavil. :D Kedy ich už Martin konečne uvidí spolu, aby začal pekelne žiarliť? dopriala by som mu to, mumákovi! well done, Val. ;)

Valeria Weibl7.10.2015
 

Milá Mima,
už čo nevidieť! Nič sa neboj, doprajem Martinovi pohľad na Riu s Jarom. Ako by povedal Jaro: príde to skôr, ako si myslíš ;)
Ďakujem za komentár :)

Gabriel Ambler4.10.2015
 

No to som zvedavý, čo chlapca ničí... chlapca? Somára!

Valeria Weibl5.10.2015
 

Nech už je to čokoľvek, mohol svoje emócie krotiť, somár jeden! :)
Ďakujem za komentár :)

Mária Blšáková2.10.2015
 

Výborne, že sa Ria nezahrabala do peria a rozhodla sa ísť von. Dúfam, že sa poriadne zabaví. A nech celého Martina parom uchytí. Čo si to vlastne dovoľuje, vylievať si svoje frustrácie na nej. Nech nimi poctí svoju vyvolenú.

Valeria Weibl5.10.2015
 

Už bude záležať len na Jarovi, či sa Ria zabaví, alebo sa vráti domov ešte mrzutejšia. Ale ja k nej budem dobrá a doprajem jej trošku zábavy :) Po Martinovom výstupe potrebuje vypustiť paru.
Ďakujem za komentár :)

Stella Maris2.10.2015
 

Ach jaj. Čert, aby sa v tých chlapoch vyznal. Naučiť sa spolu komunikovať je vo vzťahoch asi to najťažšie. Taký Jaro s tým problém nemá, ten presne vie čo chce a nehanbí sa to povedať. Normálne mi začína byť sympatický :) Priznám sa, že aj ja som zvedavá, ako svoje správanie Martin Rii zdôvodní, a či raz budú schopní úprimne sa porozprávať o svojich pocitoch. Verím, že s Tvojou pomocou to zvládnu. :)

Ani mňa nepozrel – ani na mňa nepozrel

Valeria Weibl2.10.2015
 

Milá Stella,
zrejme by bolo najideálnejšie spárovať tých dvoch do jednej postavy a hneď by mala Ria ľahší život...alebo možno aj nie :) Bohužiaľ si bude musieť poradiť s každým osobitne.
Ja sama som náramne zvedavá, či sa mi dostatočne podarí zvládnuť fázu objasňovania a vysvetľovania. Priznám sa, trochu sa toho desím :)
Ďakujem za postreh, slovko je doplnené :)

Ella Lenart1.10.2015
 

Ahoj Valéria,
budem tu svietiť, čo mi osobne neprekáža, ale musím napísať!Som zmätená! Z Martina. Obdivujem Riu a jej božskú trpezlivosť sedieť s ním v jednej miestnosti. No jeho odchod ma zmiatol. Martin je ťažko čitateľný, vlastne on veľa nerozpráva, on sa nevyznáva. Je to dôsledok rozchodu, alebo je to jeho povahová črta? Šípim, že ja mám zmätok z neho a on má zmätok v živote. Neponúkneš Martinov pohľad na \"porušený vzťah\"? Chcela by som vedieť jeho myšlienkové pochody.

Valeria Weibl1.10.2015
 

Milá Ella,
kľudne svieť, potrebujem trochu slnka. Je mi totiž zima a čakám, kedy konečne začnú poriadne kúriť :)
Verím, že si zmätená. Máš aj byť prečo :) Zatiaľ som jediná, ktorá vidí do Martinovej hlavy. Rada by som čitateľom sprostredkovala, čo sa deje v jeho mysli, no po dlhej úvahe a Stellinom názore som sa rozhodla dokončiť príbeh len z Riinho pohľadu. Plánujem však neskôr všetko vysvetliť formou ich spoločného dialógu a vtedy budem potrebovať všetku pomoc sveta, aby sa mi to podarilo objasniť uveriteľne a najmä ku spokojnosti čitateľov. Dovtedy Ťa bude Martin asi ešte dosť miasť, tak sa prosím vyzbroj povestnou Riinou trpezlivosťou :) Sľubujem, že neskôr všetko objasním :)
Ďakujem, že čítaš, komentuješ a poskytuješ mi dôležitý feedback ;)

Ella Lenart26.9.2015
 

Milá Valéria,
neviem, či to bolo zámerom, alebo sa to jednoducho \"prihodilo\", no je obohacujúce v živote človeka, keď sa mu pritrafí do života \"problém\", ktorý na chvíľu zamestná našu myseľ. A vôbec nie je dôležitý, skôr pôsobí ako slabá alergia. Takže, kvitujem objavenie Jara na scéne, zas a znova. Neviem sa dočkať stretnutia Martina a Rie.

Valeria Weibl27.9.2015
 

Milá Ella,
to si vystihla skvelo - Jaro je taká slabšia alergia :) Teraz len treba zistiť, či je Ria voči tejto alergii imúnna alebo či jej imunitný systém spustí očakávanú reakciu. Pre istotu jej nachystám tabletky, ak by s ňou príliš bojovala :)
Ďakujem za komentár :)

Stella Maris25.9.2015
 

Milá Val,
čo sa týka vytrvalosti a odhodlania, v tomto smere si môže Martin brať z Jara príklad :) Dobre to vystihla Majka v komentári pod mnou, ale, čo by sme neurobili pre ochranu životného prostredia. Niekto musí aj recyklovať :)
Páčilo sa.

Valeria Weibl27.9.2015
 

Milá Stella,
tak som sa pobavila na Tvojom komentári :)))
Ostáva už len na Martinovi, aby Riu presvedčil o tom, že patrí medzi recyklovateľný materiál. Jaro sa zase bude musieť snažiť presvedčiť ju o tom, že nové veci sú lepšie ako použité :)

Mária Blšáková24.9.2015
 

:) A možno, že je Jaro fajn :) Rozhodne je vytrvalý a odhodlaný. Aspoň začne myslieť na niečo iné a ak ich zbadá Martin, trochu žiarlivosti mu nezaškodí, i keď... načo by bol Rii taký recyklovaný chalan, ako je Maťo.
Val, nezbadala som nič rušivé. Potešila ma tvoja kapitolka :)

Valeria Weibl24.9.2015
 

Milá Majka,
a mňa zase potešil Tvoj komentár :)
Jarovi sa vytrvalosť a odhodlanie pri Rii rozhodne zídu, ak si ju bude chcieť aspoň sčasti získať, ak nie úplne :) Ako píšeš, aspoň príde Ria na iné myšlienky, keď sa okolo nej bude motať niekto iný.

Kristína Ježovičová24.9.2015
 

Mne sa viac páči Jaro a mám také tušenie, že... No uvidíme. ľudský second - hand je rozhodne naprd ;)

Valeria Weibl24.9.2015
 

Milá Kristína,
fakt som neverila, že si Jaro nájde hoci len jedného \"fanúšika\". Normálne ma to aj celkom potešilo :))
Ďakujem za komentár :)

Mária Blšáková21.9.2015
 

... ako také handry - znie to takmer ako urážka. Hodilo by sa to v prípade, keď vravíme o niekom, kto s nami máva, zametá, šikanuje. Možno by si mohla zmeniť na handrové bábiky.
... nášho stolu - stola
Júj, Val. Ty si beťárka. Opísala si to tak autenticky, akoby si to zažila a ja som tak vďaka tebe predčasne oslávila Silvestra :) Krásna kapitola. Dobre, že sa Ria odviazala, veď nebude predsa fňukať do vankúša, zatiaľ čo si konzument jej náklonnosti niekde užíva.

Valeria Weibl21.9.2015
 

Milá Majka,
veľká vďaka za pomoc, zmenila som to na handrové bábiky, ale porozmýšľam, či to nakoniec odtiaľ radšej zmažem.
Teším sa, že si si trošku zažúrovala :) Aj ja si myslím, že na maličkom Riinom úlete nie je nič hrozné. Ľudia pod vplyvom alkoholu robia omnoho väčšie hlúposti. Čo je oproti tomu neškodné bozkávanie :)

Ella Lenart18.9.2015
 

Milá Valéria,
je to také príznačné pre ženy, urobiť pár hlúposti, aby sme pochopili, že sklamanie bolí a poriadne dlho. Ktorá niečo také neurobila?\"Deficit\" ma bavil a teraz už len čakám, že Ria, šikovné, pozitívne naladené dievča, hodí za hlavu chlapov, ktorí jej spravili \"mess\" v živote a jej život naberie zmysluplnejší smer :-) No dovtedy, prosím, dovoľ nám škodoradostne byť svedkami, ako Martin príde na to, že v živote predsa len existujú pravidla.

Valeria Weibl20.9.2015
 

Milá Ella,
to by bola nuda, keby sme my ženy občas nespravili dáku hlúposť. Niektoré sú dokonca aj prospešné :) Je len na nás, čo si z nich napokon vezmeme.
Nič sa neboj, ja ten podraz dám Martinovi vyžrať. Takéto veci sa predsa Rii nerobia. Stretnutie s \"deficitom\" je v nedohľadne ;)
Ďakujem za komentár a že stále čítaš :)

Stella Maris18.9.2015
 

Potešilo ma, že sa na obzore objavila konkurencia. Ešte zariaď, aby sa o tom dozvedel Martin :) Aj ja mám pocit, že gitarista Jaro nebude pre Riu to pravé, ale Martinovi to povedať nemusíš, stačí, aby vedel, že má na obzore silného súpera :)
Páči sa mi, ako uveriteľne opisuješ jednotlivé postavy, situácie a najmä, že ma stále nechávaš na pochybách. Uvidíme, kto ten súboj vyhrá, lebo, ako sa hovorí, kde sa dvaja bijú ... :)

Valeria Weibl20.9.2015
 

Milá Stella,
už to chcelo osviežiť niekým novým, resp. staronovým. Nie je to síce pán dokonalý, ale aspoň trochu rozvíri dej a vnesie čerstvý vzduch s arómou piva :) Sľubujem, že Martin sa o Jarovi dozvie v tom najvhodnejšom čase ;)
Ďakujem za milý a povzbudivý komentár :)

Kristína Hušeková18.9.2015
 

Žeby sa klin klinom vyrážal? Ria zabudne na Martina a vrhne sa do nového vzťahu s Jarom? Ja by som jej to dopriala, len mi k nej ten Jaro nejako nepasuje. Daj niekoho vhodnejšieho :-)

Valeria Weibl18.9.2015
 

Milá Kristínka,
bola som zvedavá na reakcie na Jara :) Nie je to práve najsympatickejšia postava a k Rii sa vôbec nehodí, ale povedala som si, že jej ho aj tak zamotám do cesty, nech sa s ním skúsi popasovať. Zabudnúť na Martina nebude také jednoduché, nech by mala po boku kohokoľvek.
Ďakujem za komentár :)

Mária Blšáková13.9.2015
 

Až taký dobrý v tom bol, keďže tentoraz si dával ešte viac záležať - Na tejto vete mi niečo nesedí a to túto kapitolu čítam už tretíkrát, lebo som zasa zamotaná. Možno by lepšie sadlo - Nadväzovanie na staré časy mu šlo asi preto tak skvelo, lebo sa snažil oveľa viac, ako kedysi.
Bol mi ako verným tieňom - Bol mi verným tieňom, alebo, bol mi ako verný tieň.

Tešila som sa, že mu to Ria dokázala tak otvorene vytmaviť, ale vzápätí som zistila, že akoby hrach na stenu. To - prepáč, si môže Martin strčiť. Skvelo opísaný beh. Bolia ma z neho nohy a navyše som premrzla :)

Valeria Weibl15.9.2015
 

Milá Majka,
Ty vždy prídeš s omnoho lepšími verziami. Zmeníš jednu vetu a aj keď obsah zostane rovnaký, znie to stokrát lepšie ako moje občasné krkolomné texty :) Opravila som to.
Veľká vďaka za pomoc, aj za milý komentár :)

Gabriel Ambler11.9.2015
 

Hm, hovorí sa, že chlapi dokážu predýchať koniec vzťahu oveľa rýchlejšie, ale podľa mňa ide skôr o to, kto bol iniciátorom rozchodu. Veľmi pekne napísané.

Valeria Weibl15.9.2015
 

Milý Gabriel,
hovorí sa veľa vecí, ale v tomto máš pravdu. Horšie prežívajú rozchod práve tí opustení, nech už sú to muži alebo ženy. Ďakujem za milý komentár :)

Stella Maris11.9.2015
 

Milá Val,
že by sa u Martina predsa len ozvali výčitky svedomia? Rovnako ako Ria, aj ja si myslím že na obnovenie dôvery je to málo:) Zatiaľ máš dosť veľkú časť príbehu napísanú výlučne z pohľadu Rie, preto nedokážem odhadnúť, ako by do celku zapasovala kapitola, ktorá je odrazu písaná zo strany Martina. Samozrejme, dá sa to urobiť aj takto, nepochybujem, že by si si s tým neporadila. No Martin môže svoje dôvody objasniť Rii prostredníctvom dialógu, kde jej vysvetlí, čo pociťoval, a prečo konal nerozhodne. Nech nám umožníš nahliadnuť do jeho mysle akýmkoľvek spôsobom, viem, že mňa určite nesklameš :)

Valeria Weibl15.9.2015
 

Milá Stella,
celé som si to premyslela a nápad s kapitolou z Martinovho pohľadu zavrhla. Ostanem pri starej dobre Rii a radšej sa v budúcnosti popasujem s dialógmi. Ďakujem za Tvoj názor, z veľkej časti mi pomohol pri rozhodovaní :)

Kristína Hušeková9.9.2015
 

Páči sa mi, ako vieš vykresliť psychiku hlavnej hrdinky. Čitateľ sa s ňou normálne stotožní :) Ešte tak môcť nahliadnuť do Martinovej mysle, ako to celé vníma on... Ale chápem, že príbeh je rozprávaný z Riinho pohľadu, takže to sa asi nepodarí.

Valeria Weibl9.9.2015
 

Milá Kristína,
ďakujem za milý komentár, tak sa z neho vytešujem :))
Dnes mi napadlo, že by som jednu z budúcich kapitol venovala Martinovi a podala ju z jeho pohľadu, aby čitateľ pochopil, čo sa celý čas odohrávalo v jeho hlave. Len sa bojím nahliadnuť do chlapskej mysle. Neviem, čo všetko ma tam čaká :)

Ella Lenart9.9.2015
 

Milá Valéria, tak konečne! Po \"prejave\" hodného predsedu strany\"Ženy sú iné, ako chlapi\"tlieskala som Rii a spokojne si pomädlila ruky: Konečne, rozprúdila krv kolujúcu v mozgovej kôre chlapa, aby mu docvaklo, že na sklamané city sa nedá vyspať, ani s odstupom času. Ak sa hráme na pravidla, tak sa hrajem na oboch stranách. Už nechcem, aby sa k nej vrátil. Bojím sa, že ak nevedel čo so svojimi citmi, nebude vedieť ani, čo so životom s Riou. Nech si ide \"s dvakrát vstupenou riekou\". Páči sa mi ako si opísala jej opätovnú bolesť. Vyšperkuj to ešte, Ty to vieš. Padla na kolena? Čo chlad za nechtami. Mala rukavice? Miešali sa slzy so snehom, bola tma, bol podvečer? Keď sa postavila, nevstala ako \"bojovníčka so svojimi citmi\", nerozbehla sa a uvedomila si, že tak a bolo toho dosť? Daj to tam. Urob z nej hrdinku, ktorá vie bojovať aj sama so sebou a napísala si nové pravidla. Opakujem, vieš to dať:-)

Valeria Weibl9.9.2015
 

Milá Ella,
vzala som si Tvoju radu k srdcu a nielen Ria, ale aj ja som hrabla na svoje dno a potrápila sa s bežeckou pasážou :) Veľmi dúfam, že upravená verzia bude lepšia. Vďaka Tebe sa mi pozdáva omnoho viac. By si sa divila, ale fakt mi dala zabrať. Dokonca som pár vecí konzultovala s kamarátkou bežkyňou, nech je text dôveryhodnejší :))) Ak na tom odseku treba ešte niečo prerobiť, určite mi daj prosím vedieť. Naozaj Ti veľmi pekne ďakujem nielen za pomoc, ale aj dôveru ;)

Stella Maris2.9.2015
 

Milá Val, veľmi presvedčivo si opísala Riine pocity. Každý deň sa pozerať do očí niekomu, kto nás sklamal a tváriť sa, že sa nič nedeje, to je len pre silné povahy. Smutné je, že z Martinovej strany nevidím zatiaľ žiadne výčitky. Hovorí sa, že treba dať aj druhú šancu, ja zas hovorím, že na to, aby som niekomu dávala druhú šancu, je život príliš krátky. No Ria bude hádam veľkorysejšia :)

Valeria Weibl3.9.2015
 

Milá Stella,
aj napriek tomu, že príbeh mám dopísaný a pred pridávaním ho korigujem, skracujem a robím len menšie obmeny, pohrávam sa už aj s inými alternatívami ďalšieho vývoja príbehu. Ešte porozmýšľam nad Riinou veľkorysosťou ;)
Ďakujem, dúfam, že sa mi aj ďalší vývin nešťastnej situácie podarí opísať presvedčivo. Tieto kapitoly mi dávajú viacej zabrať, ľahšie sa mi píšu tie humorné :)

Ella Lenart1.9.2015
 

Fáza hnevu a fáza sklamania! Výborne vystihnuté.Je neskutočné, ako sa bojíme spoznať pravdu. Odďaľujeme čas, kedy sa ju dozvieme, pritom vieme, že bude bolieť.Byť Riou,naštudovala by som si rolu ženy, ktorá sa povznesie nad chlapom, čo nevie koho chce a predstavila mu novú známosť. Pretože, môže si hovoriť kto chce čo chce, žiarlivosť dokáže divy.

Valeria Weibl2.9.2015
 

Dobrý nápad, Ella. Pošlem Rii manuál, nech si naštuduje správny prístup, aby si Martin začal trieskať hlavu o stôl, že to celé pohnojil :) Prichystala som si niečo preňho, nenechám ho tým prejsť len tak bez ľútosti a ujmy na duši. Nitky sú pripravené, už iba poťahať :)

Mária Blšáková1.9.2015
 

Úplne rozumiem jej pocitom. Opísala si to verne. Ako sa má teraz chovať? Robiť sa, že sa nič nestalo a čakať na svoju príležitosť, ktorá možno nikdy nepríde? A čo jej hrdosť. Ako sa má tá vysporiadať s postom záložáčky? Dievčatá nevedia obrátiť list len tak, akoby sa nič nestalo. Sama neviem, čo by som jej poradila. Asi by si mala zohnať bróm a primiešať mu ho do kávy. :)

Valeria Weibl2.9.2015
 

Snažila som sa vžiť do jej kože a predstaviť si, ako by som sa v jej prípade zachovala ja a na nič som neprišla :) Tiež by som z toho mala v hlave totálny mišung. Tak nechám na Martinovi, nech on určí smer a uvidíme, či bude správny ;) Prinajhoršom začnem zháňať ten bróm, určite ho budú mať na \"bazár es ká\" :)

Mima Čierna1.9.2015
 

Dobehla som všetko :) a teda... mám chuť s Martinom poriadne zatriasť! Chúďa, Ria. :( Val, urob s tým niečo. Chcem späť ich doťahovanie, Riine hlášky aj Martinove nenápadné úsmevy. Už aj!

Valeria Weibl2.9.2015
 

Počuj, ty si absolvovala nejaký kurz rýchleho čítania? Aj ja by som jeden taký urgentne potrebovala, nech dobehnem resty :) Normálne kukám, ako si to friško celé zhltla.
Ich vzájomné doťahovanie, hlášky a nenápadné úsmevy sa mi písali najľahšie a patria k mojej najobľúbenejšej časti príbehu. Asi Ťa sklamem, ale krušné obdobie ešte nejakú chvíľu potrvá. Nikam mi nezdrhni, pokúsim sa s tým potom niečo urobiť ;)

Mima Čierna27.8.2015
 

Hlásim 44. kapitolu. :) Ria je super baba a Martin je aj takto \"čierno na bielom\" riadny sympoš. Som ani nedýchala keď golfovali. A som rada, že som sa prepracovala k prvému bozku, lebo pri scéne s ceruzkou som aj prstami na nohách mrvila a nič nebolo. ;) ak by som už nebola taká K.O. čítala by som donekonečna a ešte ďalej.

Valeria Weibl30.8.2015
 

Fúha Mima, pekne si pokročila :) Veľmi sa teším, že Ťa tí dvaja bavia a že si vydržala s nimi aj napriek tomu, že som to taaak naťahovala, kým došlo k prvej puse :) Dúfam, že si udržím Tvoju pozornosť aj naďalej ;)

Kristína Hušeková26.8.2015
 

Martin si zaslúži, aby ho jeho bývalka, vlastne teraz súčasná, opäť podviedla a aby ostal sám. Potom by možno niektoré veci prehodnotil. Val, daj mu zabrať, nech oľutuje a pochopí, kde urobil chybu.

Valeria Weibl26.8.2015
 

Milá Kristína,
môžem Ťa uistiť, že dostane zabrať. Predsa mu nenechám len tak prejsť, ako sa k Rii zachoval. Len či už nebude neskoro, keď pochopí, že urobil chybu ;)

Stella Maris25.8.2015
 

Milá Val,
ani mňa si vývojom deja nepotešila, napriek tomu oceňujem, že si sa pustila do tejto témy a poukázala na problém, ktorý môže vyplynúť z nezáväzných vzťahov. Keby Ria poznala riziká asi by sa do toho s takým nadšením nehrnula. Sama poznám niekoľko takýchto prípadov a väčšinou to bola baba, ktorej zostali len oči pre plač :(
Ani ja momentálne neviem, aký happyend si želám pre Riu, ale nech to už dopadne akokoľvek, určite si počkám na rozuzlenie :)

Valeria Weibl26.8.2015
 

Milá Stella,
sama som si zo začiatku nebola istá, či dovolím Martinovi urobiť takýto podraz, ale keďže nie vždy všetko vychádza podľa našich predstáv a plánov, zvolila som tú ťažšiu cestu. A už to aj tak chcelo trošku okoreniť :)
Taký uzol sa mi zamotal, že rozuzlenie bude nejakú dobu trvať. Dúfam, že Ťa tým neodradím a neopustí Ťa časom trpezlivosť :)

Ella Lenart25.8.2015
 

Milá Val, keby Martin vyšiel von a ich vzájomná konfrontácia by skončila tak, ako si prajem, bol by to asi koniec príbehu. To neviem, či by som zvládla, keďže už o dva som tento týždeň prišla. Nie! Ty si to poňala presne ako by ženy nechceli a to sa mi páči. Chlap v tvojom príbehu je fakt chlap.A to som už tu niekoľko krát napísala. V časti, kedy Ria odchádza k výkladu za Ivanou mi chýba, čo robil Martin, ako sa možno tváril. Stál a rozmýšľal, alebo sa zľakol, že ex ho pozoruje?
Úvaha: Chcem, či nechcem, aby Ria a Martin sa dali dokopy. Zaslúži si ju vôbec? Odpovede nájdem určite v ďalších častiach :-)

Valeria Weibl26.8.2015
 

Milá Ella,
môžem Ti sľúbiť, že príbeh v najbližšej dobe určite neukončím :) Mám pre Riu niečo pripravené, takže do rozlúčky ešte ďaleko.
Keďže tento román píšem z Riinho pohľadu, rozmýšľala som, ako do tejto kapitoly zakomponujem Martinovu reakciu po Riinom odchode. Na Tvoje želanie som zapla mozgové bunky na maximum a prišla na úplne jednoduché riešenie: Ivana! Na konci kapitoly som do jednej z jej replík prepašovala nenápadnú vetičku o tom, ako sa Martin tváril po Riinom odchode. Veľká vďaka za tip :)

Ella Lenart26.8.2015
 

Ahoj Valéria, áno presne toto mi tam chýbalo. Veľmi dobré :-)

Mária Blšáková25.8.2015
 

...zastrčiť do kabátu - do kabáta
to jediné som našla. Val, z tejto kapitoly mi bolo poriadne smutno. Normálne mu prajem, nech to s bývalkou nedopadne a Ria nech si nájde niekoho, komu bude na nej viac záležať.

Valeria Weibl25.8.2015
 

Majka,
ďakujem za upozornenie, chyba je opravená :)
Aj mne bolo normálne smutno, keď som to písala. Tento nezáväzný vzťah sa žiaľ nevyvinul podľa Riiných predstáv. Ale možno raz, možno s niekým iným, možno už záväzne...a možno nie ;)

Stella Maris23.8.2015
 

Milá Val,
môj dojem z Martina po tejto kapitole najvýstižnejšie vyjadril Gabriel, lepšie by som to nevystihla ani ja. Keď sa na to pozriem z pozície jeho bývalky, tiež sa musela cítiť hlúpo, keď videla ako letí za Riou.Len aby sa naňho nevykašlali obe, možno potom sa spamätá :)
Len slovo učiniť by som nahradila za „urobiť“. Znie mi to tak starosvetsky, akosi mi to nepasuje do Riinho slovníka. Inak super :)

Valeria Weibl23.8.2015
 

Milá Stella,
tak, tak, je to somár :) Je v povahe človeka, že občas robí zlé rozhodnutia. Otázne je, do akej miery svojím rozhodnutím ovplyvní iných. A či sa mu to vráti...karma je zdarma :)
Ďakujem za komentár a postreh, učinila som opravu ;)

Gabriel Ambler21.8.2015
 

Somár! Kto manévruje medzi dvomi kočkami, nakoniec skončí sám. Keď sa už rozhodol, mal by si za tým snáď. Alebo sa ešte nerozhodol? Času mal dosť...

Valeria Weibl23.8.2015
 

Múdro hovoríš. Chalan bude mať čo vysvetľovať :)
Ďakujem za komentár a najmä za to, že čítaš. Ja sama by som potrebovala každý deň pár hodín navyše, aby som stihla na MT prečítať všetko, čo mi padne do oka :)

Mima Čierna21.8.2015
 

Milá Val... ja sa tak bavím :D tá Riina kolegyňa, čo si furt neviem zapamätať jej meno... a aj humor Tvojej hrdinky. Skvelé! Pridávam sa teda k Tvojim stálym chváliteľom. A tiež vysoko hodnotím! ľutovať ma nemusíš, mne sa číta dobre. ;) Btw. tuším som sa platonicky zaľúbila do Martina.

Valeria Weibl23.8.2015
 

Milá Mima,
ďakujem za krásny komentár a hodnotenie :)
Ani neviem, z čoho sa teším viac. Či z toho, že sa sem vraciaš alebo že sa pri čítaní bavíš alebo že sa mi podarilo namotať Ťa na Martina ;)

Mima Čierna19.8.2015
 

Milá Valéria, no toto! Práve som začala s Tvojimi pravidlami. Zase raz budem niekde dobre pozadu, ale mne to nevadí. Páči sa mi! Píšeš ľahko a pútavo.

Valeria Weibl20.8.2015
 

Milá Mima,
no toto! Vitaj! :)
Veľmi sa teším, že si sa do toho pustila. Až mi ťa je ľúto, koľko čítania ťa čaká :)) Už teraz Ti ďakujem za ten čas, čo venuješ môjmu príbehu. Ja sama mám na imaginárnom zozname asi päť diel z MT, do ktorých sa už dávno plánujem pustiť a Tvoj je jedným z nich.
Ďakujem za milý komentár :)

Mária Blšáková19.8.2015
 

Po minulej kapitole ma Maťo naštval, ale aj som ho chápala. Teraz sa naň už nefalšovane hnevám. Hrá to na dve strany a nepovie Rii, na čom je. Asi jej pošlem súradnice, kam ho kopnúť :) Som zvedavá, ako to dopadne.

Valeria Weibl20.8.2015
 

Milá Majka,
kľudne tie súradnice pošli, Ria ich bude potrebovať :) Aj mne sa občas zídu.
Pôvodne som chcela zverejniť aj konfrontáciu, ale príspevok by bol príliš dlhý, tak som to nedobrovoľne usekla. O pár dní sa dozvieš pokračko.
Ďakujem za komentár :)

Stella Maris12.8.2015
 

Obdivujem Riinu trpezlivosť. Na druhej strane, rozumiem Martinovi, že vymazať tri roky vzťahu nie je jednoduché, najmä ak si myslí, že Ria ho berie len ako kamoša s výhodami.
Ako napísala Majka, perfektne si vystihla muža z čeľade pštrosovité, ale možno nevieš, že muž pštrosoidný (homo struthionis) bol v minulosti takmer vyhubený, no vďaka ochrane sa jeho populačná hustota rapídne zväčšila. Pravdepodobne k jeho premnoženiu došlo aj v dôsledku klimatických zmien v podobe prudkého oteplenia.
Val, výborná kapitola, len nám ukáž, že si Martin druhú šancu zaslúži :)

Valeria Weibl12.8.2015
 

Milá Stella,
hanbím sa k tomu priznať...a veď čo, aj ja mám občas slabé momenty. Takže: odsek o Homo struthionis si napísala tak vierohodne, že som si to naťukala do googlu v domnienke, že som zrejme na základnej nedávala pozor na hodinách dejepisu a niečo mi ušlo. Áno, urobilo som to. Keď mi docvaklo, ako si to celé myslela, musela som sa na svojej tupej chvíľke strašne zasmiať :) Nevadí, maturitu mi už nikto nevezme.
Pokúsim sa nesklamať. Ďakujem za milý a poučný komentár ;)

Mária Blšáková13.8.2015
 

Stella, Val, rehocem sa tu ako trúbka. Zlaté ste :) Val, ešte že si napísala svoju odpoveď Stelle. Ušetrila si mi googlenie :)

Gabriel Ambler12.8.2015
 

Tak sa mi to konečne podarilo všetko prečítať a rozšíril som si zoznam obľúbenej literatúry. Inak jeden kamoš pred desiatimi rokmi riešil podobnú dilemu ako Martin, ja som mu radil, aby nevstupoval po nevere druhýkrát do tej istej rieky, ale nedal si povedať a už osem rokov žijú v šťastnom manželstve. Teda aspoň dúfam, tak to pôsobí aj vyzerá. Život je niekedy krutý a skoro vždy veľmi zaujímavý a nepredvídateľný.

Valeria Weibl12.8.2015
 

Milý Gabriel,
počul si ten buchot? To bola moja sánka, čo prerazila podlahu až do práčovne podo mnou. Naozaj som si myslela, že to vzdáš po takej desiatej kapitole s tým, že to nie je nič pre teba. A ty si späť! Ani si nevieš predstaviť, ako veľmi ma to teší :) Ďakujem, že si môjmu literárnemu počinu venoval toľko času.
V mojom okolí sa tiež riešili podobné dilemy. Ja sama som nepodporovala návraty do tých istých riek, nie vždy sa vyplatia. No keď si srdce ide tvrdohlavo za svojím, rozum nemá šancu.
A teraz ma ospravedlň, idem si do práčovne pozbierať ostatky :)

Maria Blšáková12.8.2015
 

Ja to dievča skrátka milujem. Možno by lepšie urobila, keby to nechala tak, alebo mu jednu vrazila (žartujem) Podľa mňa urobila to najlepšie, čo mohla. Chce mať jasno a nie si týždne domýšľať niečo, čo nie je, či sa trápiť kvôli niekomu nehodnému. Chápem i Martina. Cíti nejaké puto k bývalke a konfrontáciám sa vyhýba, ako čert krížu. Určite si to ošetruje tým, že s Riou majú jasne určený vzťah s pravidlami. Súhlasím s Ellou. Dokonalo vykresľuješ muža pľtrosoidného. Najviac ma dostala veta - pomôže, keď sa rozplačem? :)

Maria Blšáková12.8.2015
 

Jasné, že som mala na mysli pštrosoidneho :)
Ešte spím.

Valeria Weibl12.8.2015
 

Milá Majka,
popravde som ani nečakala, že by Ria mohla niekomu tak prirásť k srdcu. Mne samej je veľmi vzácna, aj keď by to mala byť len literárna postava, no pre mňa je ako živá. Určite vieš, o čom hovorím :) Takže prvá veta Tvojho komentára mala na mňa taký vplyv ako dávka rajského plynu :) Naozaj si ma veľmi potešila. A mimochodom, odkaz odovzdám Rii ;)
Ďakujem za milý komentár a muža pštrosoidného odteraz zavádzam aj do svojho slovníka :)

Ella Lenart11.8.2015
 

Mila Veléria, po tejto kapitole môžem s istotou povedať, že máš diabolsky dobré prečítaných mužov. Si muž, so pseudonymom ženy?:-) Martinove správanie kopíruje veľa \"pánov tvorstva\". Bol to zásah a ja pevne verím, že si uvedomí, že dvakrát do tej istej rieky môžeš vstúpiť, no už to bude iný prúd :-) Nedočkavo vyčkávam ďalšie kapitoly.

Valeria Weibl12.8.2015
 

Milá Ella,
neviem, či by Ťa viac potešilo priznanie, že som v skutočnosti muž, alebo že som žena, ktorá sa pár dní neprestajne hrala s touto kapitolou, len aby Martinove správanie vyznelo čo najpresvedčivejšie :) Po Tvojom komentári mi normálne odľahlo, že ani jedna hodina strávená za notebookom v posledných dňoch nevyšla navnivoč. Cítim satisfakciu :)
Ďakujem za cenný komentár, veľmi si ma potešila :)

Alica11.8.2015
 

Mala by toho barana nechať tak. Ak takto rozmýšľa a správa sa k nej, nestojí za nič. Dúfam, že si to Ria uvedomí.
Milá Valéria, ked som sa dostala na MT, ty si už mala Porušené pravidlá pekne rozpísané, tak som si povedala, vrátim sa, ked budem mať viac času, lebo je toho veľa. Teraz čas mám, tak začnem čítať pekne od začiatku. Teším sa na tvoj príbeh.

Valeria Weibl12.8.2015
 

Milá Alica,
jéj, tak sa teším Tvojej návšteve . Fakt nepreháňam :) Ja som s novými čitateľmi už absolútne nerátala pri tom počte zverejnených kapitol. To číslo by odstrašilo aj mňa a ešte k tomu sa každým týždňom zvyšuje :) Ak sa teda odhodláš pustiť sa do toho od začiatku, chcem Ťa upozorniť na množstvo omáčky, ktorá tam je zbytočne a možno Ťa aj odradí od ďalšieho čítania. No už teraz Ti ďakujem, že si sa vôbec pristavila a venovala môjmu dielu aspoň chvíľu svojho času a aj pár slov :)
Ja mám inak taký rest voči Tebe. Kedysi som začala čítať Na hrane a dostala sa po 20. kapitolu. Už dlho sa plánujem k Tvojim dievčatám vrátiť. Ale nič sa neboj, ja si ten čas nájdem :)

Mária Blšáková7.8.2015
 

Prečítala som kapitolu a pomyslela si, chudák, Ria. Presne týmito slovami som chcela začať svoj komentár, zrolovala som a zbadala, že ma už Stella predbehla :)
Strašne som Riu ľutovala i keď, faktom je, že to dievča má úžasnú povahu. Ja by som na jej mieste už mala v hlave desiatky scenárov i so živými obrazmi. Až mám chuť napísať, že Maťo je chumajko. Ešte že sa viem ovládať :)
Výborná kapitola.

Valeria Weibl8.8.2015
 

Milá Majka,
vieš, ako veľmi som ja Riu ľutovala, keď som to písala? Taká fajn baba, celkom vtipná a takéto nepekné veci jej spôsobujem. Som hrozná :) Ale viem, čo zvládne. Každé poleno, čo jej hodím pod nohy, jej raz určite vynahradím :)
Ďakujem za milý komentár :)

Stella Maris6.8.2015
 

Chudák Ria, asi by mala naštudovať metódy krížového výsluchu vrátane tých zakázaných :) Zatiaľ má s Martinom ohromnú trpezlivosť. Spolieham sa na Teba, že jej pomôžeš nájsť stratégie, ako zneškodniť prešpekulovanú bývalku (možno sa mi niekedy zídu :)
Našla so Ti len maličkosti:
pozorovala ľudí venčiacich svojich psov - svojich môžeš dať preč, lebo v ďalšej vete máš: Z dvanástich len piati pozbierali po svojich štvronohých miláčikoch...
keď sa ale zase zameral na mobil – bez ale
v poslednom odstavci „máš“ trikrát za sebou: nemám, mala, nemá
Ani ja si nemyslím, že je Tvoj príbeh predvídateľný. Hoci očakávam happyend, netuším, ako sa za daných okolností k nemu dopracujú. Alebo... ? :)

Valeria Weibl7.8.2015
 

Milá Stella,
každému raz dôjde trpezlivosť, Ria nemôže byť výnimkou ;) Skúsim jej dať ešte jednu šancu na výsluch, hádam ju využije lepšie. S takýmito výsluchmi našťastie nemám skúsenosť, tak dúfam, že to spolu s Riou nejako zvládneme :)
Ďakujem za milý komentár a upozornenia na chyby, opravené. Pozdravujem Tvoj vychýrený radar :)

Ella Lenart5.8.2015
 

Milá Valéria, neviem čím to bude, ale v posledných kapitolách ma teda Martin poriadne štve! Chápem, že ak s niekým chodí niekoľko rokov, že zabúdanie nemôže byť jednoduché. Sklamalo ma jeho správanie a neviem či si Riu zaslúži.
Zdalo sa, že tvoj príbeh je ľahko predvídateľný a ľa.....nie je. Nuž neviem ako dlho budem čakať na to čo sa stalo, že nevládal dvihnúť palce na rukách, aby napísal pár slov. Nenechaj ma dlho čakať.

Valeria Weibl6.8.2015
 

Milá Ella,
niekedy ľuďom prepne, keď sa v ich živote objaví stará láska. Aj keď nerada, dovolila som jej návrat, nech trošku rozvíri vody.
Ďakujem za milý komentár, veľmi si ma potešila :) Som si vedomá predvídateľnosti v mojom príbehu, tak som rada, že sa mi aspoň teraz podarilo nechať Ťa na pochybách ;)

Maria Blšáková1.8.2015
 

Súhlasím so Stellou. Skvelo si to opísala. Doslova som hltala každé slovo. Ak si tam mala nejakú chybu, nemala som šancu, všimnúť si. Mala som intenzívny pocit, že \"kápnuť božskú\" nechcela len Ria, ale i Martin.

Valeria Weibl2.8.2015
 

Milá Majka,
ďakujem za povzbudivý komentár :) Nebola som si istá, či som slovami dostatočne vyjadrila Riin strach, ale po Tvojom a Stellinom odobrení mi odľahlo a môžem si pyšne potľapkať rameno :)

Stella Maris31.7.2015
 

Milá Valeria, veľmi dobre si opísala, aké ťažké je vysloviť tie dve jednoduché slovíčka. Začínam mať strach, aby Riu nepredbehla „tá druhá“. Dúfam, že jej Martin neuverí, ale poniektorí sú v tomto naivnejší ako baby, tak som zvedavá do akej miery ho necháš zmanipulovať. Predpokladám, že táto kapitola bude zlomová.
Tentoraz môjmu neškolenému oku nevadilo vôbec nič, len tiež ľutujem, že sa tu nemôžu hviezdičky pridať aj viackrát, lebo si ich zaslúžiš.

Valeria Weibl2.8.2015
 

Milá Stella,
zatiaľ boli všetky Tvoje predpoklady správne. Táto kapitola bola naozaj zlomová :) Tento príbeh postráda akékoľvek tajomno, záhady, nečakané spády, ale ak si aj napriek tomu stále udržiava Tvoju pozornosť, tak sa veľmi teším. A z tých hviezdičiek ešte viac :)

Stella Maris24.7.2015
 

Milá Valeria,
v Tvojom podaní ešte aj to rúbanie dreva vyzerá ako zábavná činnosť :) Predpokladám, že pre Riu bude ľahšie narúbať drevo, ako sa priznať k svojim citom. Ten sen sa jej asi nesníval len tak. Už teraz som zvedavá, ako sa Martin zachová, lebo jeho reakciu vôbec neviem odhadnúť. A to je dobre, pretože teraz budem s napätím čakať na ďalšiu kapitolku.
Vieš, že ja u Teba nejaké závažné nedostatky nevidím, našla som len preklepy:
ku chladničke – k chladničke
vyskúsať

Valeria Weibl26.7.2015
 

Milá Stella,
veľká vďaka za upozornenia, opravené :) Môžem si text prečítať pred zverejnením aj trikrát a ujdú mi kadejaké drobnosti.
Veď práve, jedno je cítiť sa k niečomu odhodlaný, ale keď príde na vec, môže sa to odhodlanie vypariť lusknutím prsta :) Pokúsim sa dať Rii dosť síl, hádam pôjdem všetko podľa plánov ;)
Aj pre Teba mám ešte jedno veľké ďakujem za to, že sa ku mne pravidelne vraciaš od prvej kapitoly :)

Mária Blšáková24.7.2015
 

Ten chlapec je závislý od energetických nápojou :)
... so sekaním dreva? - nedáš rúbanie?
Podal mi z police raňajky. - so slovami by som vynechala
Škoda, že nebolo horúce leto - Myslím, že tam môžeš napísať prítomný čas - Škoda, že nie je horúce leto (a, nemusel) inak by bol určite do pol pása nahý
... ako sa chcel rozohnať - keď sa chcel rozo...
úbohé polienko :) mňa bolí sánka Val .)
... trochu poschli mokré - preschli
Posledné dve vety sú ohromné. Jednoduché a výstižné. Tiež často nevychádzam z údivu, ako je vo sne všetko možné, dokonca uveriteľné. Nepozastavíš sa, keď ti mailom príde obed, alebo ku tebe prelezie niekto cez telefónne slúchadlo.
A ešte... veľmi sa mi páčilo, ako odchádzala po tom pokuse s úbohým polienkom a povedala, že nebude robiť i jeho prácu. Bolo to veľmi zlaté, ako sa nedala zahanbiť a držala fazónu :)
Aspoň takto ti pridám ešte raz *****

Valeria Weibl26.7.2015
 

Milá Majka,
dala som na všetky Tvoje rady a text som opravila. Za toto máš prvé veľké ďakujem.
Mne keď niekto povie, že sa mu nikdy nič nesníva resp. si sny nikdy nepamätá, tak si vždy hovorím, že chudák, o aké neuveriteľné zážitky prichádza. Ja si našťastie pamätám takmer každý sen a čím sú divnejšie, tým sú lepšie :)
No a druhé veľké ďakujem Ti posielam za to, že ma pravidelne čítaš od prvej kapitoly ;)

Stella Maris21.7.2015
 

Milá Valeria,
túto kapitolu som si musela prečítať dvakrát, ale nie z dôvodu nedmernej snahy o nájdenie preklepu alebo opakujúcich sa slovíčok, ale preto, lebo som sa na nej ohromne bavila. Odteraz si budem dávať pozor, či na chate nenarazím na pumu pezinskú, alebo posledný žijúci exemplár pterodaktyla. Ach, Val, mať Tvoj zmysel pre humor! Ja keby som písala humornú kapitolu, v ktorej sa dej odohráva na chate, tak by mi z toho vyšlo akurát niečo na spôsob The Cabin in the Woods :)

Valeria Weibl23.7.2015
 

Milá Stella,
už budem znieť otrepane, ale aj Tebe musím napísať to isté...Tvoj komentár ma veľmi potešil :) Kapitola teda splnila účel na plnej čiare :)
Na pterodaktyla bacha...je to skutočná postava. Mala som tú česť stretnúť toto čudo pred niekoľkými rokmi na chate. Nikdy v živote som nič také príšerné nevidela. Obchádzali ma mrákoty, keď som to zbadala na rozdiel od Rii v chate priamo nad mojou posteľou! Hádzali sme po tom všetko, čo nám prišlo pod ruku. Musel to byť pterodaktyl :)

Mária Blšáková14.7.2015
 

No stále som mala neistotu - No stále som si nebola istá
... s trochu zanedbanou skalkou no i tak pôsobila upravene - to - upravene by som nahradila, lebo to pôsobí tak protichodne. Skús dať, že aj tak pôsobila čarovne
Najskôr ešte - ešte vynechaj
Od piatich rokov zakrpatený postreh ma rozosmial :))))
Po výdatnej večeri - čo jedli? Keksík si opísala. Zmieň sa aspoň slovkom, čo si uvarili, alebo... po výdatnej večeri pozostávajúcej z...
(Vážne by nevysala? Ale noo... a to chcela viac, ako nezáväzný vzťah a pokojne by ho nechala ska... umrieť) :)
Zlomil by si na nej i lopatu. Val, pribudli mi ďalšie vrásky od smiechu. Skvelá kapitola :)

Valeria Weibl15.7.2015
 

Milá Majka,
a vieš, že pôvodne som tam mala popísaný takmer celý postup varenia ich večere? :)) Musím si pri škrtaní zbytočností dať pozor aj na to, aby som nezmazala aj informácie, ktoré sa do deja hodia (akurát len v kratšej forme...o dosť kratšej forme). Ďakujem Ti za opravy a tipy. Všetko som skorigovala a doplnila aj večerné menu :)
Ale jasné, že vysala :) Ona len hrá formu. Vrhla by sa za ním aj do jamy plnej pterodaktylov :)
Teším sa, že si opäť nakukla a pomohla :)

Mária Blšáková15.7.2015
 

Ja nenakúkam, moja milí. Ja ťa pravidelne čítam :)A od prvej kapitoly.

Kristína Hušeková13.7.2015
 

A pridávam sa do tretice k vychvaľovaniu :) Kebyže som v miestnosti sama, tak sa smejem nahlas, takto som sa musela ovládať. Vtipné, veľmi dobre a uveriteľne napísané.

Valeria Weibl14.7.2015
 

Milá Kristína,
ďakujem Ti za krásny komentár. Tvoj smiech, aj keď ovládaný, je mojou odmenou :)
Kľudne vychvaľujte, ja si vás všetkých obhájim ;)

Ella Lenart12.7.2015
 

No nech obvinia aj mňa, že sa vychvaľujeme navzájom! Nech! Valeria, mňa si poslednými dvoma kapitolami prekvapila. Normálne som sa rehotala do ticha noci! Ping pong slov týchto dvoch bol skvelý.A vraj korením života je ...., no podľa mňa humor. Keďže patrím k tým, ktorí majú fóbiu z nepoznaných tvorov, Riin strach som cítila a bála sa rovnako, aj keď v náruči chlapa. Páči sa mi táto romanca, dúfam, že ju neukončíš inak než si to želám ?!

Valeria Weibl14.7.2015
 

Milá Ella,
ani si nevieš predstaviť, ako si ma svojimi slovami potešila :) Keď som písala tento román, mojím hlavným cieľom bolo, že ak si to niekedy niekto bude čítať, aby sa pri tom bavil.
Možno Ťa ďalší vývin deja poteší, možno sklame...ktovie (ja viem!), ale budem rada, ak sa sem budeš aj naďalej vracať :)

Mária Blšáková28.6.2015
 

No a nech ma aj obvinia, že sa vychvaľujeme navzájom, ale nemôžem si pomôcť. Obed - tuctová záležitosť. Vezmeš tanier s kusom žvanca, lenže v tvojom podaní, s útokom vidličky, s flirtovaním s hranolkami, s doberaním to bolo jednoducho čarovné. Fakt si sa zlepšila. Tí dvaja sú zlatí. Našla som len dve veci:
Ako dopovedal - Keď dopovedal
Akurát len - Len ešte cinknem mame
Tvoja dolu podpísaná fanúšička praje pekný večer

Valeria Weibl29.6.2015
 

Milá Majka,
s týmto komentárom si ma strašne pobavila a zároveň aj potešila :)))
Ak som sa aj zlepšila, tak za to vďačím z veľkej časti aj Tebe. Ďakujem za všetky rady a tipy, čo si mi doteraz poskytla. Moje zlepšenie = Tvoja vizitka :)

Gabriel Ambler25.6.2015
 

Budem sa musieť zahryznúť aj do tohto orieška. Som tu len druhý mesiac a priznávam sa, že počet kapitol tvojej knihy ma spočiatku odradil, ale máš skvelý humor a také knihy som vždy miloval, takže sa do toho pustím pekne od začiatku. Potom dám vedieť, ako sa mi to páčilo, ale tie tri kapitoly, čo som si zatiaľ prečítal, sú super.

Valeria Weibl26.6.2015
 

AHA, POZRITE! MUŽ POD MOJÍM ROMÁNOM!!! :)))
Gabriel, veľmi sa teším, že si ku mne zablúdil aj napriek tej hromade textu, čo som už stihla uverejniť. Ja sama sa desím toho počtu, lebo ma v ňom čaká ešte veľa škrtania. Určite Ti počas čítania neujde, že je tam kopa zbytočností.
Ak to aj po pár kapitolách vzdáš, už teraz Ti ďakujem, že si mi vôbec venoval aspoň chvíľu času. Možno námet môjho románu nebude nič pre Teba, ale ak sa pri čítaní pobavíš, účel bol splnený :)

Stella Maris25.6.2015
 

Keď už to nevyšlo s chatou mojej Alici, dúfam, že Ria si to poriadne užije. Len im to neprekaz! :) A hlavne nech so sebou nevezmú Knihu, aby to neskončilo ako v tej komédií Lesný duch :)
Pozri si slovo vyšmykla a vetu
Nechcelo sa mi veriť, že ma chce vziať so sebou – asi by bolo lepšie nemohla som uveriť...
Milá Valeria, teším sa na chatu spolu s Riou :)

Valeria Weibl26.6.2015
 

Ahoj Stella,
ďakujem za postrehy a tipy. Skoro ma prekotilo, keď som zbadala tú hrubku. Cením, ako si ma na ňu taktne upozornila :))
Sľubujem Ti, že im chatu neprekazím. Kniha sa z Martinovho bytu ani nepohne :) Len tá chatová kapitola príde asi neskôr ako obvykle. Budúci týždeň ideme na dovolenku a neviem, či budem časovo stíhať uverejniť nový text. Možno sa hecnem a vylepím ho sem už túto nedeľu, ale radšej nič nesľubujem :)
Teším sa, že sa sem stále vraciaš :)

Stella Maris19.6.2015
 

Milá ValeRia,
teda, obdivujem Riu, že sa ovládla a svoje tajomstvo neprezradila. Ja by som to asi nedokázala :) Ešteže má Iva na všetko argument a nehľadá príčiny inde :) Som zvedavá, ako to ovplyvní ich priateľstvo, keď sa dozvie pravdu.
Tento týždeň bol pre mňa dosť náročný, preto mám veľkú radosť, že som si konečne našla čas na svoje obľúbené dielo. Opäť výborná kapitola. Nech Ti to takto dobre píše aj naďalej.

Valeria Weibl21.6.2015
 

Milá Stella,
cením oslovenie :)
Niektoré tajomstvá dokážu priateľstvo pošramotiť, iné posilniť. Možno to záleží aj od toho, akým spôsobom sa pravda prevalí ;)
Ďakujem Ti za milý a povzbudivý komentár. Prajem Ti, aby Tvoje ďalšie týždne prebehli hladko a pohodovo :)

Mária Blšáková18.6.2015
 

Predovšetkým na tých Martinových, ktorý už usilovne... - Predovšetkým na pleciach Martina, ktorý už usilovne...
Jeho otázka mi na tvár pričarovala udivený výraz - Jeho otázka ma poriadne prekvapila.
Nechcela mi povedať - skús to bez mi. Máš ho pás slov predtým. Nebude chýbať.
To by v jej prípade bolo úplne absurdné - neviem, možno by lepšie sadlo - prinajmenšom nezvyčajné
...ruky zdvihol pred seba - keď som čítala o kuriérovi, automaticky mi napadlo, že mal v rukách nejaký náklad, ale to je len moja obrazotvornosť.
... a keď sme spolu telefonovali - vyzerá to, akoby telefonovala s Peťou (prvý dojem) - a keď som mu zavolala...
Júj, dobre mi padla dávka Valérizmu s tradičným humorom. Niet nad dobré priateľky. Ivana má šťastie.

Valeria Weibl19.6.2015
 

Milá Majka,
Tvoja obrazotvornosť mi zaťukala na čelo. Až po Tvojom upozornení som si uvedomila, že kuriérov balík sa nejakým zázrakom vytratil na neznáme miesto. Dúfam, že sa tam ten balík má dobre aj s mojimi gumičkami do vlasov, ktoré sa mi záhadným spôsobom pravidelne kamsi vytrácajú z bytu :) Gesto s rukami som radšej zrušila.
Ďakujem aj za ostatné opravy, všetko je skorigované :)
Ja už tiež netrpezlivo čakám, kedy si budem môcť dopriať dávku Blšizmu :))

Ella Lenart18.6.2015
 

Ahoj Valeria,nepamätám si presne číslo kapitoly, kde dvaja \"dodržujúci pravidla\" stáli vo výťahu a ja som Ti písala, že som zvedavá čo sa v ňom stane. Nestalo. Nechala si ich oboch rozísť sa do svojich izieb. A teraz! Konečne!Výťahový bozk!Síce čudne na čelo, ale bol tam. Joj aká som škodoradostná, že Martin sa kontroluje podľa pravidiel a pritom pravidla si s ním robia čo chcú!A ešte:\"Svedomie mi jednu vylepilo\"- božský výraz!

Valeria Weibl19.6.2015
 

Ahoj Ella,
vidíš to, ako si tú výťahovú pusu (aj keď iba na čelo) predpovedala? Máš tam niekde schovanú zázračnú sklenenú guľu? :)
Presne tak, nikto nie je voči citom imúnny, ani Martin ;)
Teším sa, že si opäť nakukla.

Stella Maris11.6.2015
 

Prerastie v niečo viac- prerastie do niečoho viac
A aby som dokázala, že v cudzích textoch si opakovanie slov všímam veľmi pozorne: asi 5x máš slovo pravda/pravdu
Ešte keby som sa naučila, ako to zbadať u seba :)
Veru neviem, či by som sa odhodlala porušiť najzásadnejšie pravidlo ako prvá. Ale Ria je odvážna baba, verím, že si poradí. Len nech sa rýchlo zbaví tej nešťastnej knihy, lebo tuším neželané komplikácie :)

Valeria Weibl11.6.2015
 

Ahoj Stella,
máš pravdu ;) troch právd som sa hneď zbavila. Ďakujem Ti za pomoc a závidím Ti Tvoj vycibrený radar na opakovanie slov. Daj. Ho. Sem. Hneď. :))
Mala by som Ťa zakomponovať do deja a skamarátiť s Riou. Dávaš jej výborné rady :)

Mária Blšáková11.6.2015
 

Po špičkách som prešla do... V tejto vete máš trikrát do. Skús preformulovať. Trebárs - Po špičkách som prešla do svojej izby, prezliekla sa a zaliezla pod paplón.
Hneď čo zistil - Hneď ako zistil
... a potrebuje slovné nakopnutie od Veroniky - a potrebuje slovné nakopnutie ako som dostala ja od Veroniky (aby to nevyzeralo, že len Veronika vie nakopnúť)
Zajtra pečiem kurča. Narobila si mi chute :)

Valeria Weibl11.6.2015
 

Ahoj Majka,
veľmi Ti ďakujem za opravy, všetko je skorigované :)
Ja som si dnes na farmárskych trhoch kúpila kúsok pečeného kurčaťa na obed. Sama som si narobila chute, keď som túto kapitolu pred zverejnením upravovala :)

Kristína Hušeková11.6.2015
 

Ahoj, drobná chybička: mexické vlny zimoMRIAVOK. Ináč som zvedavá, ako sa vzťah našich porušovačov pravidiel nakoniec utrasie:)

Valeria Weibl11.6.2015
 

Ahoj Kristína,
veľká vďaka za upozornenie. Najhoršie na tom je, že mi tá moja pôvodná dokrčená verzia \"zimomraviek\" ani neznela divne :)))
Teším sa, že si nakukla :)

Kristína Ježovičová7.6.2015
 

Ahoj Valerie, občas si prezerám príspevky na mámtalente a dnes som zakotvila pri tebe, lebo ma zaujali prvé vety... Ja a horory sme kedysi mávali nejedno intímne stretnutie... Prečítala som si len túto, 60. kapitolu a páči sa mi Tvoj štýl. Opismi sa priveľmi nezaťažuješ, aspoň v tejto kapitole teda nie, ale vnímam to ako plus, pretože takéto dynamické príbehy sú podľa mňa veľmi čítavé. Akurát ma prekvapilo, že hneď bolo ráno :D Nevravím, že potrebujem opis ich milostného aktu (možno si už čo - to \"odjazdili\" v predošlých 59 kapitolách), ale nejakých pár viet by si daný okamih možno zaslúžil. ďalšia vec... neber to ako zdžubávanie, ale ja s tým pokašlaným slovíčkom (žiaľ aj s inými) neustále bojujem a snažím sa ho všemožne zabíjať... ako povedal :D :D Stephen King... \"Nepísať povedal je božské.\" A jasné, i my autori sme len ľudia... ale skús aspoň v niektorých prípadoch použiť synonymum.
Inak táto kapitola vo mne vyvolala nejaké tie otázky... čo je veľmi dobre. Napr. prečo ju ukrýva pred kamošmi? A čo tá jeho bývalka? Nemala v tesco taške miesto na svoju učebnicu? Zatiaľ toľko.
Veľa nápadov prajem a pekný večer.
Kristína

Valeria Weibl8.6.2015
 

Milá Kristína,
teším sa, že tentoraz padol Tvoj výber na môj príspevok :)
Je pravda, že ja a opisy sa veľmi nekamarátime. Vyhováram sa na to, že nechcem veľmi zaťažovať čitateľa :) Pôvodne som tú posteľovú scénu chcela trochu oživiť, ale po každej vete som sa chytala za hlavu s tým, že „preboha, toto je príšerné“ alebo „ježiš, toto znie trápne aj mne“. Skúsim sa s tým popasovať a niečo zosmoliť. Ďakujem za tip :)
Už nejaký čas pokukujem po Kingovej knihe o správnom písaní. Aj minule som pod nejakým príspevkom čítala komentár s Kingovou radou, ktorá ma zaujala. Už si ju konečne musím zaobstarať. Zatiaľ sa pustím do okresávania „povedalov“.
Veľmi Ti ďakujem za pomoc, rady a čas, ktorý si strávila pri čítaní. Cením si to :)
PS: Aj ja si myslím, že si jeho bývalka mohla tú knihu kľudne napchať do tesco igelitky :)))

Stella Maris4.6.2015
 

Milá Valeria,
dobre vieš, že mne Tvoj štýl písania sadne, lebo, ako už uviedla Majka, píšeš k veci a hlavne s humorom. No aspoň jedno slovíčko si mohla trikrát zopakovať, aby som neupadla do depresie. Ak máš nejakú medicínu, vďaka ktorej by som sa z choroby zvanej chronické opakovanie slov mohla vyliečiť, buď taká dobrá a kúsok mi z nej odlož :)
Zdá sa mi, že bývalka ešte zamieša karty. Ja byť Riou, tak jej tú knihu pošlem prvou triedou expresne :)

Valeria Weibl5.6.2015
 

Milá Stella,
:))))) ten nápad s poštou bol parádny. Taká škoda, že Riu to vôbec netrkne. Naozaj veľká škoda ;)
Ak by som takú medicínu mala, s radosťou by som sa podelila. Niekto mi ju v tejto kapitole musel omylom nakvapkať do čaju, lebo samej sa mi nechce veriť, že sa mi neopakovali slová :) Nech to bol ktokoľvek, aj nabudúce mi môže trochu uliať :)
Ďakujem za milý komentár :)

Mária Blšáková4.6.2015
 

... potkla na vlastných nohách - potkla o vlastné nohy. To je jediné, čo som našla.
Valika. Rastieš. Dúkazom je táto kapitola. (Nebež si merať výšku.)
Veľmi, veľmi sa mi páčila. Neopakuješ, neomieľaš, píšeš k veci. Och, veľmi sa mi to páčilo.

Valeria Weibl5.6.2015
 

Milá Majka,
normálne mi tuším aj dva centi navyše pribudli, ako som si prečítala Tvoj komentár :) ale už sa zase pomaly scvrkávam.
Ďakujem za upozornenie, opravené :)
Veľmi sa teším Tvojím slovám. Dúfam, že sa mi aj nabudúce podarí takáto kapitola, ale obávam sa opaku :))

Mária Blšáková28.5.2015
 

... stál v rade na lístky do kina spolu s nami - akosi sa mi tam žiada zameniť poradie - stál spolu s nami v rade na lístky do kina.
... až do krku, až som... - Hrdlo ma začalo páliť tak intenzívne, až som sa rozkašľala
... a rukou mu naznačila - mu tam nemusí byť
... a napokon mu podala fľašu minerálky - a posunula jeho smerom fľašu s vodou.
Asi by som predĺžila čas do začiatku premietania. Majú pol hodiny. Ona stála v rade, kúpila, zaplatila, jedli, žartovali, pozerali fotku. Potom si boli kúpiť pukance. Mohla by si upraviť na trištvrte hodiny
Po zaplatení sme si vzali z pultu občerstvenie a zamierili do kinosály - Príliš popisné. - Zaplatili sme a pobrali sa do kinosály
Nahla som sa k nemu so stíšeným hlasom - Toto mi znie divne. Môžeš dať - zašepkala som mu:
Viac sme do konca filmu neprehovorili - Do konca filmu sme už mlčali
(Ja tomu nerozumiem. Všetci sa chodia na toaletu upraviť, len ja...:) )
Uprel na mňa - Toto slovné spojenie používaš často. Uprel, či upriamil. Skús dať, že - Pozrel sa na mňa a mne bolo hneď jasné, na čo sa pýta.
Prečítaj si poslednú vetu. Niečo s ňou treba urobiť. Buď - Jediným dotykom pier vymazal z mojej mysle nepodarený včerajšok, alebo: Stačíl jediný dotyk jeho pier a včerajší nepodarený večer sa mi nadobro vyparil s pamäte.

Tá Ria je čertíča. Nevieš, po kom to má? :)

Valeria Weibl28.5.2015
 

Milá Majka,
skladám list so slovkom Ďakujem, vkladám do obálky a posielam poštovým holubom smer východ...vonku je už tma, hádam k tebe trafí :) Toto bola inak celkom umelecká veta na moje pomery :)
Všetko opravené, prepísané, okopírované a vymazané :) A vďaka za tip...uvedomila som si, že Martin väčšinou nerobí nič iné, len upiera na Riu zrak (ak práve nefajčí). To sloveso musím poslať niekam na dlhú dovolenku.
No Majka, veru neviem, po kom to Ria má...hrozné, ako jej tá držka narástla ;)

Mária Blšáková28.5.2015
 

Musíš ho presmerovať na juho-západ do Leondingu pri Lincy :)
Nemáš za čo ďakovať. Rada ťa čítam a pár postrehov je malá splátka za dobrú náladu, ktorú tvoji porušovači pravidiel spôsobujú :)

Kristína Hušeková28.5.2015
 

Príbeh sa dobre číta, je presvedčivý a uveriteľný, len sa mi zdá, že miestami zbytočne zabiehaš do detailov. Ktorýsi spisovateľ povedal, že veta, ktorá neposúva dej dopredu, nevyjadruje nejakú vlastnosť postavy alebo nedotvára atmosféru, je zbytočná. V tejto časti sú to napríklad vety: Pozbierali sme obaly od nedojedených pukancov a..., alebo: Odbehla som si ešte na toaletu, nech sa... Tieto vety podľa môjho názoru len brzdia dynamiku deja.

Valeria Weibl28.5.2015
 

Milá Kristína,
ďakujem za veľmi nápomocný komentár :) Len nedávno som si uvedomila, ako zbytočne \"omáčkujem\" text. Keby si videla, aká prepchatá bola pôvodná verzia pred zverejnením, aj by si zaplakala :) Musím lepšie popracovať na okresávaní nepodstatných vecí, môj filter ich tam ešte stále dosť prepúšťa.
Teším sa, že si opäť nakukla :)

Stella Maris28.5.2015
 

Valeria, opäť som sa na Riiných vtipných hláškach dobre zasmiala. A ak aj máš v texte nejaké chybičky, nič, čo by mne sťaby laikovi vadilo, som nezbadala. Najdôležitejšie je, aby bol spokojný čitateľ. A u mňa sa Ti to maximálne darí :)

Valeria Weibl28.5.2015
 

Milá Stella,
ja sa najviac teším, ak sa mi aspoň jedného čitateľa podarí pobaviť. Po Tvojom milom komentári si môžem spokojne potľapkať ľavé rameno (pravé nie, to si tľapkám iba po kapitole, v ktorej nie sú chyby...a takú ešte nehrali :))

Mária Blšáková21.5.2015
 

Veronika sa zrazu vytratila, pomaly sa vytratila - Mohla by si jedno vytratila zameniť.
Sadol si oproti mne a vyzeral unavene. - V takejto podobe to znie divne. Skús rozdeliť na dve vety. Sadol si oproti mne. Vyzeral unavene.
Odvtedy nemám istotu, či mi to nespraví i ďalšia priateľka - Odvtedy mám utkvelú predstavu, že mi to pokojne môže urobiť i ďalšia priateľka.
Veľmi pekný a užitočný rozhovor. Teším sa z nich i z teba :)

Valeria Weibl22.5.2015
 

Milá Majka,
a ja sa zase teším, že si sa pristavila, prečítala a pomohla :)
Text som upravila, ďakujem za návrhy. Tvoje verzie mi vždy znejú tak \"lahodnejšie\". Raz darmo, keď niekto má literárny cit už vrodený :)

Stella Maris21.5.2015
 

Ešte stále boli oblečení v bundách, kým mi moje obľúbené tričko s obrázkom sovy ledva zahaľovalo zadok.
Nebolo by lepšie: zatiaľ čo mne moje obľúbené...
Neschopná udržať očný kontakt s Martinom som radšej zdvihla zo zeme filmy...
radšej som zdvihla zo zeme filmy
Konečne Martin zistil, že si stanovili pravidlá preto, aby ich mohli spolu porušovať:) Určite im to ešte trochu skomplikuj. Nech vedia, že po porušení pravidiel nasledujú sankcie :) Ale zas, až tak veľmi ich trestať nemusíš. To len aby som sa mohla tešiť na ďalšie humorné (aj romantické) situácie v Tvojich ďalších kapitolách.

Valeria Weibl22.5.2015
 

Milá Stella,
ďakujem za opravy, vety som prerobila. Občas sa mi podaria parádne slovosledy :)
Nič sa neboj, komplikácie ešte len nastanú ;) To by bola nuda, keby všetko išlo hladko a idylicky. Teším sa, že si opäť nakukla :)

Felis Catus16.5.2015
 

Ahoj, už ti tu tuším ktosi napísal, že máš skvelé dialógy, veľmi uveriteľné. Len jedna vec ma nich ruší: spôsob, ako ich zapisuješ. Napr.

- Kam sa zberáš?

Opýtala sa jej prekvapene Maja.

by asi malo byť

- Kam sa zberáš? - opýtala sa jej prekvapene Maja.

Viem, je to prkotina, ale mne to trochu kazí celkový dojem.

Valeria Weibl17.5.2015
 

Milá Felis,
vidíš, tak to mi nikdy nenapadlo, že by som ich mohla písať týmto spôsobom. Tvoj variant už na pohľad vyzerá lepšie. Opravím dialógy a od ďalšej kapitoly ich začnem písať prehľadnejšie :)
Ďakujem za radu a čas, ktorý si venovala môjmu textu :)

Ella Lenart15.5.2015
 

Ahoj Valéria, už prešiel nejaký ten deň od posledného komentu, ktorý som Ti napísala, čo ale neznamená, že som ťa nečítala. Poslušne som klikala a čakala novú kapitolu. Tá posledná je plná dialógov, no cítiť z nich napätie.Niektoré sú strohé, možno by som ich doplnila opisom miesta, drinku...mimiky spolusediaceho, aby to nepôsobilo sucho. Ale ako podotkla Stella, je to na scenár, čo považujem za istý druh štýlu písania. Z poslednej kapitoly mám zlosť, aj keď už by som mala vyrásť a pochopiť, že ješitnosť v správaní chlapa je ako jeho druhá pokožka. Martin ma schladil a nielen mňa.Že vraj nechodia spolu, o aké alter ego.Veru som zvedavá ako to skončí.

Valeria Weibl17.5.2015
 

Ahoj Ella,
ja sa teším, že vôbec čítaš :)
Ďakujem za radu, určite sa na to pozriem a skúsim dialógy doplniť drobnými opismi. Po Tvojej poslednej kapitole už budem vedieť, ako na to :)
Veru tak, Martin si bude mať čo žehliť ;)

Kristína Hušeková15.5.2015
 

Chcela som napísať, že máš výborné dialógy, ale vidím, že ma už predbehla Stella... Píšeš uveriteľne, človek si dokáže predstaviť popisovanú scénu, ako keby tam bol prítomný.

Valeria Weibl15.5.2015
 

Milá Kristína,
ďakujem za milý komentár, veľmi si ma potešila. Som rada, že moje dialógy pôsobia vierohodne :)

Stella Maris15.5.2015
 

Možno to naozaj vyzerá, že len vraciam kompliment, ale keby som Ti nepochválila dialógy, mala by som poriadne výčitky svedomia :) Píšeš ich úplne prirodzene, takže sa mi zdá, že čítam prepis skutočného rozhovoru. Pokojne sa môžeš dať na písanie scenárov.
A páči sa mi, že sa Ria „naštvala“ a nezdvihla mobil. To divadielko im asi dlho nevydrží :)
-Padám domov. Vypadlo zo mňa ráznejšie.
Možno by bolo lepšie „Idem domov“, aby si nemala za sebou hneď dva pády.
Tak, a teraz môžem týždeň čakať na ďalšiu kapitolu :(
Všimla som si komentár pod Majkou. Veľmi si cením každú pripomienku pod svojim príspevkom, a práve Majka mi dala množstvo prínosných rád, za ktoré som jej nesmierne vďačná.
Kiežby som Ti aj ja vedela poradiť, ako napísať dielo, aby bolo čo najviac atraktívne pre trh. ALE myslím si, že každý ( z toho mála, čo tu komentujú) sa snaží pomôcť v rámci svojich možností a schopností. MT je portál pre začínajúcich autorov – amatérov, medzi ktorých sa tiež zaraďujem. Takže ťažko môžem niekomu na tomto portáli rozdávať rady, čo má robiť, aby svoj román „zatraktívnil“. Maximálne môžem upozorniť na gramatické a štylistické chyby a poradiť, ako upraviť dielo, aby bolo atraktívnejšie pre mňa :) Ak sa mi niečo subjektívne páči/nepáči vždy to napíšem. No každý autor by chcel najmä vedieť, čo je atraktívne pre vydavateľa, ibaže to posúdiť nedokážem. Ale keby som bola vážená spisovateľka desiatich bestsellerov, prisahám, že by som takýmito radami nešetrila :)

Valeria Weibl15.5.2015
 

Milá Stella,
veľmi Ti ďakujem za milý a povzbudzujúci komentár :) Ešte keby sa mi tak podarilo vniesť do diela trochu toho umeleckého ducha alebo krásnu myšlienku na zamyslenie. Na toto mi nadanie žiaľ chýba :) Ale aspoň sa v nasledujúcich kapitolách pokúsim nepoľaviť v dialógoch, nech sa aj naďalej dobre čítajú.
Zamenila som slová, teraz to znie lepšie. Aj na tých opakujúcich sa slovách musím ešte popracovať :) ďakujem Ti za upozornenie.
Priznám sa, ja sa tak trochu bojím rozdávať iným rady, čo majú vo svojich dielach zmeniť. Keď nejaké veci často neviem odhaliť ani vo vlastných textoch, je mi zaťažko upozorniť iných. Ja som vám nesmierne vďačná za toľkú pomoc, ktorú ste mi s Majkou doteraz poskytli. Rada by som sa vám revanšovala, len u vás nájsť nejaký nedostatok mi príde nemožné. Ak tam aj nejaký je, väčšinou ho prehliadnem. Na rozdávanie odborných rád na profesionálnej úrovni by sa z prispievateľov asi málokto odhodlal, pokiaľ už nemá niečo „odpísané“ a nazbierané skúsenosti. Ako píšeš, zväčša sme tu začiatočníci a nájde sa len zopár dobrých duší, ktoré sú ochotné pomaháť ostatným. A mne sa ušli dokonca až dve :)

Mária Blšáková14.5.2015
 

Maja ma vytrhla z myšlienok - Z myšlienok (alebo úvah) ma vytrhla Maja.
... keby o mne a Martinovi - keby o nás dvoch vedela
... no ja som skôr sledovala čas, ako vnímala jeho rozprávanie - no ja som vnímala viac čas, ako jeho roz...
... a tak si sadol oproti aj s Ivanou - a tak si obaja sadli oproti
Môj pes ho mal radšej ako mňa :)))) Smejem sa. Všetko okolo psa je super a vymyslela si mu lepšie meno, ako ja svojmu :)
... netrvalo mi viac ako desať minút vyfajčiť jednu cigaretu - vyfajčiť jednu cigaretu mi netrvalo viac, ako desať minút

Žiarlia :) To je dobré. Zmienka o nechodení - zlé. Aj mňa to zamrzelo. Dobre, že odišla. V poslednej vete máš...
... nastavila tichý režim a išla spať. Dve posledné slová sú tam také obyčajne. Mohla by si dať ... a prevliekla si paplón cez hlavu, alebo... a schúlila sa pod paplón, alebo niečo podobné.

Valeria Weibl14.5.2015
 

Milá Majka,
ďakujem za všetky postrehy a tipy, všetko som zmenila a upravila. S poslednou vetou máš úplnú pravdu. Sama som si nebola istá, či to neznie príliš jednoducho, takže si ma zachránila s lepšou verziou :)
Dovolila som si vniesť do tejto kapitoly trochu fekálneho humoru, len si to odniesol chudák pes ;)

nič v zlom14.5.2015
 


načo opravovať čo nie je treba?!?
aký rozdiel medzi keby o mne a martinovi - keby o nás dvoch? čím je po literárnej /inej?/ stránke lepši druhý variant?

.......sa nehodí furt čosi trúsiť a tváriť sa na opravára textov....

k tomuto dielu treba inak pristúpiť aby sa zatraktívnilo a nie vymeniť slovo za slovo či dve za dve keď význam zostáva

Valeria Weibl14.5.2015
 

Ahoj,
nebyť dvoch ochotných a nápomocných báb, z ktorých práve jedna je Majka, tento môj pokus o literárny počin by bola jedna veľká srač... Dosť bolo na dnes fekálií, sľubujem, že už budem písať pekne.
Bola to práve Majka, ktorá ma už na začiatku upozornila, že zbytočne mnohokrát opisujem veci, ktoré sú čitateľovi jasné a používam veľa uvádzacích viet. Nebyť tejto rady, moje dielo by sa nevolalo Porušené pravidlá, ale Príbeh o uvádzacej vete. Prisahám, že som ich pchala všade...aj tam, kde sa nikto s nikým nerozprával (trochu zveličujem, ale u mňa nič neobvyklé). Poukázali na časté chyby, ktoré som dovtedy nevidela. Bola som kráľovnou somov, užov, keďov a totov. Teraz som už iba princezná :) príbeh sa vylepšil len vďaka ich pomoci a za to im budem vždy vďačná (áno, viem, opakujú sa mi slová, aj na to si už dávam väčší pozor, ale teraz som sa lepšie vyjadriť nedokázala). Ak mi Majka napíše, aby som nejaké slová zamenila za iné, robí to preto, aby sa text odľahčil a možno neznel tak kostrbato, keď sa dá niečo napísať aj jednoduchšie. Tomuto odľahčovaniu sa ešte stále učím :) Vždy, keď si pod novou kapitolou nájdem komentár s cennými radami (pre mňa sú tie Majkine vždy cenné), teším sa, lebo viem, že mi chce len pomôcť (nech sa jedná hoci aj o zámenu slova).
Čo sa týka atraktívnosti diela, ak je môj príbeh slabý, s tým už ťažšie niečo urobím. Je to môj prvý a možno aj posledný pokus o napísanie knihy, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou skončí len na ploche môjho počítača (a ešte v zálohe na usb kľúči). Ak by mi niekto povedal, že mám zmeniť tému, neurobím to. Ak mi niekto poradí vyhodiť z príbehu niektorú postavu, budem protestovať (všetkých som si obľúbila, naozaj). Ak mi niekto napíše, že to je nudné a mám trápny humor, rozplačem sa :))) ale nie.

Mária Blšáková14.5.2015
 

Ak sú v predchádzajúcom texte častejšie mená, vtedy je lepšie, keď sa niekde vynechá a nahradí niečim iným.
Prečo hneď, že tváriť sa na opravára? Ja niečo postrehnem inde, a niekto iný postrehne niečo u mňa. Fakt v tom nevidím nič poburújuce, veď si navzájom pomáhame. Sme tu predsa práve kvôli tomu. Iné by bolo, keby to napísala Valéria.
Valika, ak ti to prekáža, povedz) :)
Pekný večer.

Valeria Weibl14.5.2015
 

Majka,
neprekáža, práve naopak :)

Stella Maris7.5.2015
 

Snažiac sa zachrániť situáciu som vyskočila zo stoličky.
Vyskočila som zo stoličky v snahe zachrániť situáciu.
Samozrejme, možno je tá Tvoja veta napísaná štylisticky korektne, len moja \"nesympatia\" k prechodníkom ma núti, aby som ju preformulovala. Nechám to na Tvoje zváženie.
V jednom odstavci máš za sebou slová naraz, tentoraz, doteraz

Dobre som sa pobavila na tejto kapitolke. Vždy som si myslela, že minigolf a bowling sú dosť nudné hry, ale očividne to vo veľkej miere závisí od spoluhráčov. Páčilo sa :)

Valeria Weibl10.5.2015
 

Milá Stella,
Tvoja veta znie omnoho lepšie, tak som si dovolila ukradnúť ju v celej jej kráse bez akejkoľvek zmeny :) Ďakujem aj za ďalšie upozornenie, text je upravený :)
Teším sa, že sa ti kapitola páčila. Keďže nepíšem žiadne veľdielo, tak som rada, že aspoň občas pobaví :)

Mária Blšáková6.5.2015
 

... a prisunul mi - druhé mi. Daj ho preč. Vôbec nebude chýbať.
... za teba, keď tebe - keď sa ti...
... no zato mu to... - no hra mu išla najlepšie zo všetkých
Valéria, ja som sa dnes poriadne nasmiala. Dokonca i pri vyjedaní malého melóna, ktorý som mala na večeru, som myslela na Gumove gule :)
Perfektná kapitola.

Valeria Weibl10.5.2015
 

Milá Majka,
veľká vďaka za pomoc, text som upravila :)
Najviac ma teší, keď niekoho môžem pobaviť. Tak som rada, že sa mi to podarilo :)
Melón už nikdy nebude to, čo býval ;)

Stella Maris30.4.2015
 

Táto kapitola mi pripomenula trapas, ktorý sa mi stal, keď som bola na bowlingu prvýkrát. Hodila som guľu, ale asi slabo, takže v polovici dráhy spomalila a potom sa pomaličky samospádom dokotúľala ku kolkám a... všetky ich zhodila :) Bohužiaľ, tento môj freestyle nenašiel u „odborníkov“ pochopenie a hod mi neuznali. Našťastie Tvoja Ria je šikovnejšia :)
Milá Valeria, ja si zas budem k Tebe chodiť pre plastické opisy situácií, pretože podobne ako pri minigolfe i tentoraz som si vedela všetko podrobne predstaviť.
Len v poslednej vete ak nahradíš „ale“ slovom však, ako Ti radí Majka, potom „však“ z predchádzajúcej vety vyhoď, lebo ho budeš mať dvakrát po sebe.

Valeria Weibl2.5.2015
 

:))) môj prvý pokus o bowling sa niesol v podobnom duchu. Vo filmoch a seriáloch to vyzeralo tak jednoducho...len hodíš guľou a všetky kolky popadajú. Lenže v skutočnosti bola guľa omnoho ťažšia a nechcela spolupracovať. Častejšie som vymetala bočné žliabky ako zhadzovala kolky :)
Stella, Tebe ďakujem za milý komentár a Tvojmu radaru na opakujúce sa slová za dobrý postreh :)

Mária Blšáková30.4.2015
 

... dneska - akosi by mi viac sedelo dnes - dnes ti bude na nič
:) Ty si čert Valika. To leštenie nemá chybu.
Neodpustila si Ema a odpila si - myslím, že bez druhého si by sa to zaobišlo.
... a mne len dve - dva
... lebo mi v nej - v nej preč
... byť teplo a keď - byť teplo. Keď (zbavíš sa jednej spojky. Áčko máš totiž v tejto vete ešte raz)
... deväť kolkov z desiatich a... - zasa dvakrát v jednej vete a. Za desiatich daj bodku a začni novú vetu bez a.
... do obilného telefónu - znie to trochu skostnatelo. Daj do mobilu.
nejaká bez nálady - akási bez...(len návrh)
... zase - zasa
... ďalšie víno - ďalší pohár vína
Smejem sa nad tým dohováraním Emy. Neviem, či by viac nesadlo: Len som ju trochu motivovala (namiesto povzbudila)
Ten ale nič - Ten však nič..

Veľmi vtipná kapitola. Máš na rováši moje vrásky okolo očí:)))

Mária Blšáková30.4.2015
 

Obilný telefon. Ja trúbka. A možno moje druhé ja podsúva nový typ mobilu pre vegetarianov :)
Stella má pravdu s však. To prvé som si nevšimla :)

Valeria Weibl2.5.2015
 

Ten obilný telefón ma strašne pobavil :))) určite je zdravší ako klasický, ešte by mohol byť špaldový :) Teraz si mi zo dve vrásky pridala aj Ty :)
Majka, nesmierne Ti ďakujem za pomoc. Niet divu, že Tvojmu pozornému oku nič neunikne, keďže Ti zaslúžene vychádza už druhá kniha ;)

Mária Blšáková23.4.2015
 

Aha ju, vydieračku :)
Moje otrávené povzdychnutie ho pobavilo a napokon dodal - to - napokon, mi tam nejako nesedí. Pasovalo by, keby ju naťahoval dlhšie. Neskúsiš dať? - Moje otrávené povzdychnutie ho pobavilo. S úsmevom dodal...
Ten nápad s cenovkou pre hrušku na jablku sa mi veľmi páčil.
Premohla som smiech - aj - potlačila by bolo dobré, len... či by to neevokovalo niečo iné:)
Čo by nechcel. Desiatu za jablko :) Ten lepeňák sa mi páči.
... že naňho len bez slova zazerám - ak bola na neho nahnevaná, že s Natali štvrťhodinu fajčil, tak áno. Ak sa len zapozerala, tak daj, bez slova civiem, či zízam.
Pošta pre teba :) Ty si číslo. Palec hore.

Valeria Weibl26.4.2015
 

Milá Majka,
Ty vždy prídeš s takými postrehmi, že sa pokaždé buchnem po hlave, že jasné, Majka má pravdu, prečo som tam dala také divné slovo? :) Opäť Ti veľmi pekne ďakujem za pomoc, text som upravila.
Ďakujem za pomocný a vtipný komentár, vždy ma pobavíš :)

Stella Maris22.4.2015
 

To sme si vybrali hlavných hrdinov. Jeden väčší romantik ako druhý :) A nabudúce nech jej kúpi aspoň bonboniéru Merci, veď má za čo ďakovať :) Ešteže to Ria berie s nadhľadom.
Asi v dvoch vetách po sebe máš \"takže\"
oplývali- ovplývali
Naozaj tam stála hruška. Vyzerá to, že na štítku tá hruška stála :) Možno by bolo lepšie: Naozaj tam stálo napísané hruška.
Spolu s Riou sa teším na ďalšiu „náhodu“. Len aby to niekto tretí neskomplikoval :)

Valeria Weibl22.4.2015
 

Milá Stella,
no veru, veľmi sa po vačku nebuchol s tým jablkom. Nemusel jej zrovna kupovať mikulášsky balíček, ale nejaká fajná bonboniéra by celkom bodla :) Tvoja Alica aspoň dostala nový smartfón :))
Veľká vďaka za pomoc, text som upravila :) čo ja by som bez Teba a bez Majky robila :)
Najprv tým dvom doprajem zábavu pri bowlingu a potom už to bude len na tretej osobe, čim im to skomplikuje :)

Mária Blšáková18.4.2015
 

... zbehli sliny - neviem, či by nebolo lepšie dať, že začali zbiehať slinky
... pozerali televíziu - asi skôr telku, lebo tá televízia znie divne.
... zopár vecí urovnať - ujasniť
... rozpustila zopnuté vlasy - rozpustené by nerozpustila, takže bez \"zopnuté.\"
... riad z raňajok - druhé slovo je tam zbytočné
... pohltila do deja - vtiahla do deja
Som zvedavá, ktorý z tých dvoch sa namotá ako prvý, i keď... trochu ich podozrievam, že sú už obaja, len hrajú formu a snažia sa chrániť si svoj priestor. :)
Pekný víkend prajem.

Valeria Weibl20.4.2015
 

Milá Majka,
veľmi Ti ďakujem za pomoc, kapitolu som upravila :)
Ako vravíš Majka...niečo podobné teraz zažíva kamarátka a veru nevedela presvedčiť srdce o tom, že je to len nezáväzné :)
Teším sa, že si sa opäť zastavila :)

Stella Maris16.4.2015
 

Teda, Veronika musela byť poriadne zvedavá, keď pre Riu pripravila také kráľovské raňajky:)
Klub bitkárov ma dostal. Naozaj výstižné pomenovanie. Však uvidíme, kto tú bitku nakoniec vyhrá a kto bude porazený :)
Asi Ti opäť nebudem veľmi nápomocná, lebo chybičky som neobjavila žiadne. S gramatikou Ty problém nemáš, a ani po obsahovej a štylistickej stránke som nenašla nič, čo by mi prekážalo. Akurát len Dušičky sa asi píšu s veľkým písmenom, keďže v tomto prípade sa jedná o sviatok.
Opäť si ma touto kapitolkou potešila.

Valeria Weibl17.4.2015
 

Milá Stella,
ďakujem za postreh, Dušičky sa už pýšia veľkým začiatočným písmenom :)
Som rada, že naďalej sleduješ ich spoločnú bitku :) Žiadna bitka sa nezaobíde bez modrín a zranení, ale nakoniec predsa niekto musí vyhrať :)
Ďakujem za milý komentár :)

Stella Maris7.4.2015
 

Výborná kapitola, prečítaná jedným dychom. Dokonca sa potvrdila aj jedna z mojich teórií (alebo dokonca obidve?). Som rada, že si to konečne medzi sebou vydiskutovali. Neverbálnu komunikáciu majú zvládnutú už od začiatku, ešte by mu Ria mohla dať pár lekcií z tej verbálnej :)
Ako napísala Majka, nebol priestor na hľadanie chýb, a ak aj nejaké sú, tak šikovne si ich zamaskovala, že som nič nezbadala. Super.

Valeria Weibl9.4.2015
 

Milá Stella,
až sa bojím zverejniť ďalšiu kapitolu, keď som teraz dostala také potešujúce komentáre, nech si nepokazím renomé, ak budem mať v novej kapitole kopu chýb :)
Správne si predpokladala, prečo Martin prišiel za Riou :)
Veľmi pekne Ti ďakujem za komentár, Tvoje slová ma nesmierne potešili :)

Mária Blšáková6.4.2015
 

Nebol priestor na hľadanie chýb. Prisamvačku. Iba raz, na sekundu mi preblesklo, keď zaklopala Veronika, že predsa musela vidieť nejakú bundu a topánky... no a v zápäti čítam, že v chodbe je bunda :)
Teším sa, že prišiel a zmysluplne vysvetlil to, čo vyzeralo ako mačizmus, kombinovaný s ignorantstvom.
Dobre mi padlo toto čítanie :)

Valeria Weibl7.4.2015
 

Majka,
a mne zas dobre padlo čítanie Tvojho komentára :) To znamená, že som zrejme úspešne prešla Blšákovej školením vychytávania chýb :)
Teraz sa síce vytešujem, ale nabudúce kľudne môžem mať pod textom celý lajster s vypísanými chybami :))
Teším sa, že si opäť nakukla :)

Mária Blšáková1.4.2015
 

Ty kokso. Celú kapitolu som sa na neho hnevala. Veď... čo si o sebe myslí, ten hnusný červiak :) Trošku som sa hnevala i na Riu, že sa na poslednú chvíľu prezradila, ale chápala som, že načo tlačiť na pílu? Ísť niekam, kde ju nechcú, alebo sa pretvarovať, že o tom nevie? Obdivovala som ju vo chvíli, keď si vychutnávala vaňu a vôbec pri tom nelamentovala. A potom záver, ktorý nám zasa povedal... Baby, a teraz si pekne počkajte na pokračovanie :)

Valeria Weibl1.4.2015
 

Normálne som aj rada, že čitateľov Martin hnevá. Občas nechápem správanie chlapov a pozastavujem sa nad ním, takže Martin tiež nemôže byť výnimkou :) Nechcela som z neho urobiť dokonalého šarmantného džentlmena, takže sa sem tam bude správať ako taký hnusný červiak :))) Riu som teda radšej vyzbrojila pevnejšími nervami. Ja už by som mu omlátila o hlavu klávesnicu alebo polámala všetky cigarety :)
Majka, ďakujem a teším sa, že si sa opäť pristavila :)

Mária Blšáková1.4.2015
 

Valika, ľudia nie sú dokonalí i keď mnoho autorov sa pokúša vykresliť svojich hrdinov práve takto. Ak však majú chyby ktoré nás napajedia a vyhecujú myslieť na to, ako by sme s nimi naložili my, znamená to, že sú uveriteľní a to je podľa mňa najpodstatnejšie.

Stella Maris31.3.2015
 

Milá Valeria,
zase si to v najlepšom usekla :) Ktovie, či Martin prišiel za Riou, lebo sa v ňom ozvalo svedomie, alebo kvôli tomu, že sa v ňom ozvalo niečo iné :)Som zvedavá, ktorá z mojich teórií sa potvrdí:)
chovanie – daj radšej správanie
Tým pádom ten koncert padol- tie dva pády mi tam vadia :)
Martin si vypínal počítač a chystal sa... Martin vypol počítač a chystal sa…
V tejto kapitole máš dosť veľa „somov“. Viem, že vzhľadom na obsah to bez nich celkom nepôjde, ale pokús sa ich zredukovať. Napriek tomu píšeš štýlom, ktorý ma „núti“ čítať ďalej, a preto ma nijako výrazne nerušili a ani od čítania neodrádzali. Držím Rii (Tebe) palce, aby mal Martin dôvod chodiť za ňou čoraz častejšie :)

Valeria Weibl1.4.2015
 

Milá Stella,
ubezpečujem Ťa, že minimálne jedna z Tvojich teórií sa potvrdí :)
Veľmi Ti ďakujem za upozornenia, text som upravila :)
Priznám sa, že tie \"somy\" mi robia asi najväčšie problémy. Nahrádzať ich niečím iným mi často dáva zabrať. Ani neviem ako, ale nakoniec sa mi podarilo zbaviť sa asi dvanástich kusov v tejto kapitole. Možno to nie je veľa, ale ja som sa aj tak pyšne potľapkala po pleci :) Pri ďalších kapitolách si dám na ne väčší pozor.
Ďakujem, že sa k Rii stále vraciaš, veľmi ma to teší :)

Mária Blšáková25.3.2015
 

...rozcuchanej hrive - možno by strapatá bolo lepšie (a možno len mudrujem)
Neočakávala som, že odteraz - V predchádzajúcej vete píše, že sa teší a tento odstavček je akýsi dosť prudký skok. Niečo by to chcelo. Trebárs... Trochu ma mrzí jedna vec. Neočakávala som...
Liga proti pakovine - Skvelý názov. :) Vyškieram sa ako puk.

Valeria Weibl29.3.2015
 

Milá Majka,
ďakujem za tipy - ja Tvoje mudrovanie velice môžem :) pretože bez neho by moje kapitoly neboli tým, čím sú teraz. Naozaj ďakujem.
Keď som kedysi písala kapitolu o koncerte a zastavila sa pri názve skupiny, vtedy som si povedala: Napíš prvú blbosť, čo ti napadne, nepremýšľaj zbytočne. A vznikla Liga proti pakovine :) potom som si už len cez google overila, či ma niekto nepredbehol.
Teším sa, že si opäť nakukla :)

Stella Maris25.3.2015
 

Fakt som bola zvedavá, aká interakcia bude medzi Riou a Martinom po interakcii a… on si ju v práci ani nevšimne, len mrzuto zazerá. Chápem, že sa ešte necíti na to, aby ju vítal horúcim bozkom, veď preto si určili pravidlá, ale aspoň kávu jej mohol urobiť, doniesť bagetu z bufetu a deň „po“ zavolať, ako sa má :) Však ak sa aj nechce viazať, pretože sa bojí ďalšieho sklamania, nemusí sa správať tak chladne. Normálne mi Rie bolo ľúto. Len aby sa to nezvrtlo naopak a nakoniec tie pravidlá bude určovať ona a Martin ich porušovať :)
Milá Valeria, teším sa na Tvoju ďalšiu kapitolku, preto ma nenechaj čakať tak dlho ako minule.

Valeria Weibl29.3.2015
 

Milá Stella,
tá bageta z bufetu ma pobavila :))
Aj mne bolo Rie ľúto, keď som písala túto kapitolu a ak mám odhaliť pravdu, tak bohužiaľ si v budúcnosti čo to ešte vytrpí. Nechcela som, aby bol dej od ich prvej interakcie (výstižné) už iba šťastný a predvídavý, tak som jej prichystala zopár prekážok. Nie vždy ide všetko hladko. Ale sľubujem, že si zažije aj pekné chvíle ;)
Som rada, že si sa zastavila a už som aj sama sebe sľúbila, že také dlhé hluché okno bez pridania kapitoly nedopustím :)

Ella Lenart14.3.2015
 

Milá Valéria, vrátila som sa k tvojim novým kapitolám, ktorých sa nahromadilo. Ja ti bohužiaľ nevytknem nič, čo sa týka štylizácie, pretože ťa sledujú fakt skvelé ženy.Som spokojná. Priala som si, aby sa tí dvaja k sebe dostali. A veľmi sa mi páčilo, že už viem čo znamená strom v tvojom obrázku aj názov. Teraz si prajem, aby Ria so svojim nadhľadom pokračovala v \"porušenom\" vzťahu a Martin sa dostal do pravidiel lásky tak hlboko, že bude mať problém byť bez nej od večera do rána.Som zvedavá. Určite dočítam.

Valeria Weibl15.3.2015
 

Milá Ella,
ani si nevieš predstaviť, ako veľmi sa teším, že si sa rozhodla vrátiť k príbehu :) Dúfam, že nesklamem a podarí sa mi udržať si Ťa pri sledovaní ich spoločnej cesty.
Veru tak, na štylizáciu mám ohromné pomocníčky. Ak by sa Ti v texte niekedy niečo nepozdávalo, rada prijmem každú pomoc :)
Oceňujem Tvoju všímavosť, strom v obrázku nie je len tak, je to taký ich malý symbol (lásky?) ;)

Stella Maris13.3.2015
 

Milá Valeria,
tá prvá veta škrípe aj mne. Prechodník by som úplne vyhodila, ako Ti radí Majka.
Prikázala som mu snažiac sa o vážny výraz tváre... – tiež mi to na prvé prečítanie nesadlo, možno keby si za „prikázala som mu“ dala čiarku.
Teraz už viem, prečo sa Tvoj román volá Porušené pravidlá. Len ma štve, že zas je to On, kto ich určuje :) Mala mu šplechnúť, že aj ona ho potrebuje len na tvorbu hormónov a na chodenie do kina má druhého. Nech si nenamýšľa frajer jeden :)
Opäť som sa dobre zabavila a teším sa na porušovanie pravidel v ďalších vydarených kapitolách.

Valeria Weibl15.3.2015
 

Milá Stella,
inak len prednedávnom som si uvedomila, s akou radosťou pchám všade tie prechodníky :) Tieto dva konkrétne som podľa vašich rád napokon úplne zrušila a textu to vôbec neublížilo, práve naopak. Veľmi Ti ďakujem za tipy, pomáhajú mi viac, než si možno myslíš :)
Vidíš to? To je dobrý postreh, nabudúce dám Rii do ruky žezlo. Nebude snáď všetkému veliť chlap :)
Som veľmi rada, že sa k mojim riadkom pravidelne vraciaš :)

Mária Blšáková12.3.2015
 

Prvá veta je zvláštna. Akýsi druh jednoduchej krkolomnosti :) Asi by bolo treba dať - hľadiac von oblokom, úplne preč. - Otvorila som oči a snažila sa svet za oknom priradiť k niečomu známemu. (Alebo, snažila som sa identifikovať súradnice neznámeho obrazu za oknom.) Ježiši, to som ti ale pomohla s tou krkolomnosťou :)
Jeho strana - Vankúš na jeho strane by asi bol lepší.
...pokojné ticho - pokojné vynechaj
... nečakane zrazila s Martinom - (vieme, kde a s kým je) Po rannej hygiene som sa s ním zrazila na chodbe
Prieduškový čaj :) rehocem sa. Dobrééé
Stál mi chrbtom - Bol otočený chrbtom, keď ich chystal...
... dojesť raňajky - dojesť...Vieme, že raňajky.
Trochu ma to - tou

Krásna kapitola a uveriteľná. Už viem, ako vznikol názov tvojho dielka a teším sa, ako tie pravidlá porušia :)

Valeria Weibl15.3.2015
 

Majka,
opäť som Ti nesmierne vďačná za pomoc. Kde by sme boli bez Tvojho literárneho orlieho zraku? :) Kapitola je upravená.
Trvalo to hodnú chvíľu, ale záhadu (jedinú na celom príbehu) názvu môjho diela som konečne odhalila :) A teraz tie pravidlá môžu začať postupne porušovať ;)
Teším sa, že si sa u mňa zastavila :)

Stella Maris5.3.2015
 

Milá Valeria,
konečne sa ľady prelomili a pohli. Hoci, nečakala som, že nakoniec to bude Ria, kto prevezme iniciatívu :) Len by som mala menšiu pripomienku. Podľa opisu situácie mám dojem, akoby Martin prechovával k Rii skôr kamarátske city, čo asi nie je pravda. Myslím si, že keď sa mladý chlap ocitne v noci vo svojom byte s dievčaťom, ktoré ho priťahuje, tak by na odchod do druhej izby potreboval poriadnu dávku sebaovládania :) V takýchto chvíľach racionalita ide bokom :) Netvrdím, že by to nedokázal urobiť, najmä ak si myslel, že Ria je „pod parou“ a nechcel zneužiť situáciu. Napriek tomu by som možno viac opísala jeho vnútorný boj s túžbou, ktorú určite v sebe mal. Takto mi to príde, že v podstate ona ho zviedla a on chudáčisko ani nechcel, ale čo už, keď sa mu ponúkla, no nechá si rukáv odtrhnúť? :)
Nič to nemení na fakte, že dialógy máš perfektné a na Riiných hláškach som sa výborne bavila. Good job :)

Valeria Weibl5.3.2015
 

Stella,
Tvoja pripomienka ma donútila predstaviť si celú situáciu na Martinovej pohovke nanovo a tentoraz sa lepšie vžiť práve do jeho mysle. Aby som dokonca získala aj mužský pohľad na vec, zašla som za svojím priateľom zo slovami, že: Predstav si, že máš kolegyňu, ktorú máš rád, lebo je zábavná, milá, priťahuje ťa (niečo ako ja)...atď. A keď už si predstavoval, že sa s ňou muchluje na gauči napriek tomu, že je trochu pripitá a ona nevie, že on s ňou v skutočnosti nechce naozaj chodiť, pýtam sa ho, či by v sebe našiel tú silu a bol by schopný to stopnúť, aby jej to objasnil (zároveň som mu pripomenula, že ju má naozaj rád a že mu tak trochu prirástla k srdcu). Odpoveď môjho priateľa: Nie! Vieš si asi predstaviť, ako som naňho zagánila so slovami: Pf, vy chlapi :)
Našťastie je Martin iný a on v sebe tú silu našiel (kľudne by som ho dala naklonovať). Pozmenila som dialógy, aby to z jeho strany vyznelo vierohodnejšie a nech Ria nepôsobí ako zúfalka :) Môj zámer bol taký, že Martin to stopol práve preto, lebo jej chcel objasniť, aby od toho neočakávala normálny vzťah a zároveň si myslel, že Ria neuvažuje s čistou hlavou (alkohol vie byť sviňa). Nechcem nasilu idealizovať chlapa, ale chcem tým aj naznačiť, že Martin má Riu naozaj rád a záleží mu na nej. Dúfam, že upravené dialógy lepšie vykreslia jeho postoj k celej veci. Pokúsila som sa to natlačiť do tých pár viet z jeho úst, lebo príbeh opisujem len z Riinho pohľadu. Raz mi napadlo, že by som celý príbeh pozmenila a písala ho z pohľadu Rii aj Martina, len sa obávam, že by dĺžkou konkuroval Biblii :)) asi ako tento komentár :)
Ďakujem za cennú pripomienku, vďaka ktorej sa táto kapitola hádam trochu vylepšila :)

Stella Maris9.3.2015
 

Milá Valeria,
prečítala som si opravenú verziu a teraz už skôr verím, že jeho (ne)konanie je výsledkom džentmenstva a nie nezáujmu. A nemusela si robiť ani radikálne zásahy. Som presvedčená, že určitá romantizácia mužských hrdinov je v takýchto príbehoch nevyhnutná :) a ak Martina primerane \"zidealizuješ\", nič tým nepokazíš.

Valeria Weibl10.3.2015
 

Milá Stella,
veľmi Ti ďakujem, že si sa vrátila ku kapitole. Som rada, že Tvoje predošlé slová s úspechom padli na úrodnú pôdu :)

Stella Maris26.2.2015
 

Ahoj Valeria,
že by predsa len náhody existovali? Možno nakoniec zmením názor :) Veru, ľahko sa mi čítalo, keď všetky chyby vychytala Majka. Chválim Riu, že napriek otupeným zmyslom nezabudla zamknúť dvere, ale hádam ju v kúpeľni do rána nenecháš :) Páči sa mi, ako si to celé šikovne naplánovala. Z vlastnej skúsenosti viem, že nie je ľahké vymyslieť situácie, ktoré posunú dej želaným smerom a pritom pôsobia na čitateľa nenútene a uveriteľne.
Len detail, ktorý je skôr vecou vkusu :) V dvoch vetách máš slovo „však“, podľa mňa ak ho vyhodíš, nič sa nestane ( mne sa hodí viac do hovorového štýlu).
keď je však oznámil – keď jej oznámil
po druhom vyzváňacom tóne ma však zrušila - po druhom… ma zrušila

Valeria Weibl27.2.2015
 

Ahoj Stella,
moja druhá víla pomocníčka, ďakujem za upozornenie :) Máš pravdu, \"všaky\" som poslala do večných lovíšť. A vôbec v texte nechýbajú.
Nič sa neboj, nebude v tej kúpeľni dlho. Už keď je konečne u Martina, je načase posunúť dej tam, kam mal od začiatku namierené (aj to len vďaka náhodám) ;)
Ďakujem, že si sa zastavila, pomohla a potešila milým komentárom :)

Mária Blšáková25.2.2015
 

...že navlieknem - navlečiem Ivane kabát a...
...že aspoň on ma bral vážne. - že ma bral vážne aspoň on.
...zrútil sa jej svet. Podľa mňa to bola tá najlepšia vec... - Pri čítaní to vyzerá, že zrútenie jej sveta je tá najlepšia vec. Možno by bolo dobré dať: Podľa mňa jeho zrada bola tá najlepšia vec...
... a periférne som postrehla - Ani som si nevšimla, kedy sa Ivana vytratila.
Ale nič - Je to také suché. Sadlo by tam - Dokopy nič a všetko. (alebo niečo podobné)
... ktorý si prišiel von zapáliť. - To by som dala preč, nech to vyzerá, že šiel za ňou, nie za dávkou nikotínu.
... a potiahol si s cigarety - Ak sa rozhodneš vyhodiť tamto predchádzajúce, daj, že... a zapálil si cigaretu.
... než ti okupovať pohovku - ako tvoju ponuku prijať
... sotva osemnásť rokov - posledné slovo vynechaj.
Ustúpila som od nich - od nich daj preč.
... na opačný smer - opačným smerom
Už som si v hlave k tebe - už som si v predstavách k tebe priradila i...
Vypadlo zo mňa okamžite s vážnou tvárou - Táto veta znie zvláštne.
...že to tu vyzeralo skvelo - (už nevyzerá?) Skús dať - ...a musela uznať, že má skvelý vkus.

Chúďa, Ivana, ale akosi šípim, že Rii urobila službu, tým, že jej zabudla vrátiť kľúče :)

Valeria Weibl26.2.2015
 

Majka,
Ty si hotový poklad. Mnoho Tvojich návrhov na opravu sa vzťahovalo k vetám alebo spojeniam, s ktorými som si nebola istá, samej mi zneli divne, ale nevedela som určiť, čo konkrétne ma na nich škrie. Som Ti veľmi vďačná za perfektnú pomoc, po opravách sa mi to hneď lepšie číta :)
Šípiš správne, Ivana ani len netuší, čo vďaka svojej zábudlivosti spustila ;)
Teším sa, že si nakukla a najmä pomohla.

Stella Maris21.2.2015
 

Ahoj Valeria,
opäť si ma presvedčila o svojom rozprávačskom talente. Tie situácie a dialógy v bare si opísala natoľko vierohodne, že vôbec neviem posúdiť, či sú výsledkom Tvojej fantázie, alebo ich máš tak dobre odpozorované :)
chovanie – daj radšej správanie
preklep - keď k nám (v) podišiel
Oceňujem Tvoj podnikateľský podnet, len neviem, či vyhľadávanie opakujúcich sa slov, hrubíc a preklepov je dostatočný vedomostný kapitál. A nechať všetko ostatné na Majku by nebolo fér :)

Valeria Weibl22.2.2015
 

Ahoj Stella,
ďakujem za milý komentár, veľmi si ma potešila :) Tu zapracovala moja fantázia, v ktorej sa dej odohrával a ja som len poslušne písala, čo mi diktovala :)
Ďakujem za postrehy, preklep odstránený, slovíčko nahradené :)
Ja o Tvojom vedomostnom kapitále nepochybujem, výborne by ste sa s Majkou dopĺňali ;)

Mária Blšáková17.2.2015
 

Nedočkavo a v ďalšej vete - \"Ja čakám\". Veronikinu repliku by som zmenila, aby tam nebol rovnaký slov. základ. Trebárs: Tak navaľ novinky. Aj slepý by zbadal, že sa tu niečo udialo. (alebo niečo podobné)
Vzala mi kufrík z ruky a zase ho položila na stôl - Vzala mi ho z ruky a vrátila na stôl. Vieme, že ide o kufrík.
Podarilo sa mi vyhrať svojským spôsobom - Podarilo sa mi vyhrať, hoci svojským...
... a snažila sa postaviť ju sama? - bez ju. Máš jedno v prvej polovici vety.
Nevidím na tom žiadny problém. Skôr v tom. Ja v tom nevidím žiadny problém.
...že som po nej chcela hodiť zošívačku - ...že som mala sto chutí hodiť po nej...
Sľúbila som ti, že ti...- prvé ti zruš. Nebude chýbať.
Vybafla na mňa Ivana s nádejou v hlase. - Meno pokojne vynechaj. Vieme, s kým je.
...ďalšie kolo - neviem, či by nebolo lepšie - ďalšiu rundu
Priniesla som návštevu (silné dievča :) - priviedla som návštevu.

Táto kapitola mala rekordný počet mojich prečítaní či začítani :) Vždy mi buď zazvonil mobil, alebo prišla návšteva, takže prvú polovicu viem takmer naspamäť :) Páčila sa mi. Ešte tam bolo jedno slovo, postaviť komodu, kde by som dala zložiť, či poskladať, ale núkam len iná pohľad, lebo sama zalamujem rukami, pri opravách Emy. Teším sa na ďalšiu kapitolu.

Valeria Weibl19.2.2015
 

Majka,
presne viem, o čom hovoríš. Ja sa občas tiež do niečoho pustím a dokončím to až na piaty pokus, lebo mi do toho stále niečo príde :)
Ja som Ti veľmi vďačná za každý Tvoj iný pohľad, ktorý mi núkaš, lebo je vždy trefnejší a viac sa hodí do obsahu. Páči sa mi, že sa mi tam potom sem tam objaví veta s Blšákovej nádychom :)
Ďakujem Ti opäť za pomoc, kapitolu som upravila :)
Dúfam, že opravy Emy prebiehajú v plnom prúde. Keď budeš hotová, tak šup šup niekam poslať ;)

Stella Maris12.2.2015
 

Milá Valeria,
ani ja na náhodné stretnutia neverím, a preto som zvedavá, ako Tvoji hrdinovia budú čeliť nezvratnému osudu a kto (čo) im naruší predstavy o spoločnom šťastí :)
Možno by som zmenila pár drobností: \"Po Martinovom odchode… otočila sa na odchod.\" Jednému odchodu daj odchod :)
\"Ivana s tým nemala problém a mala som jej zavolať…\" možno by bolo lepšie: Pre Ivanu to nebol problém, prípadne to inak preformuluj, aby si nemala v jednej vete nemala/mala :)
Uhľa pohľadom - uhla
Len ma mrzí, že si na Tvoju ďalšiu kapitolku budem musieť ešte pár dní počkať :(

Valeria Weibl13.2.2015
 

Ahoj Stella,
obdivujem Tvoj radar na opakujúce sa slová. Kde sa dá kúpiť? Aj ja chcem taký. Mala by si svoj talent speňažiť a založiť si spolu s Majkou firmu na korigovanie rukopisov…Maris & Blšáková company (poradie mien nechám na vás). Z fleku by som využila vaše služby. Za podnikateľský podnet si budem nárokovať 10% zľavu :)
Ďakujem za postrehy a návrhy na opravu, prepísané a opravené :)
Je pravda, že im do spoločnej cesty nahádžem pár prekážok a narušiteľov, nech to nie je taká nuda ;)

Mária Blšáková5.2.2015
 

... že len tára - tam by som dala, že si zo mňa strieľa, že si zo mňa uťahuje, že si zo mňa robí vrtuľu :)
Asi som ho na mala - to je dáka skomoleninka. Mrkni na to.
Niektoré veci je lepšie nevedieť :) Toto je super :)

Val. Keď jej dal bozk a ona zatajila dych, čítala som, a reku, čo mi je tak divne. Tiež som zatajila :) Krásne si to napísala. Niet ti čo vytknúť. Rozhovory sú uveriteľné, vtipné. Vedela som si všetko predstaviť.
A... už bolo na čase, že jej ju poskladal, ogrmáň lenivý :)

Valeria Weibl7.2.2015
 

Majka,
s touto kapitolou som si dala sakra prácu, prerábala som ju snáď päťkrát pred zverejnením. Keď som zbadala Tvoj krátky komentár (na Tvoje pomery :)), tak mi napadlo, či som všetky nedostatky tak parádne zakamuflovala alebo je to výsledok mojej dobre odvedenej práce na texte :)
Ďakujem za postrehy, vymenila som slovíčka a opravila skomoleninu, ktorá sa tam určite sama od seba votrela, keď som odbehla zatvoriť okno ;)
PS: Ja by som sa aj tak tešila, keby si mi tu nechala celý lajster s chybami a cennými opravami, vždy sa pri nich veľa priučím a posúvajú ma vpred :)

Stella Maris3.2.2015
 

Milá Valeria,
tak komoda je už poskladaná, a veľmi sa teším, ako si postupne poskladajú aj svoj vzťah. Myslím, že to bude podstatne náročnejší proces, a preto im za odmenu (dúfam) dopraješ viac ako len jeden bozk (napríklad môžu ísť spolu do kina :)
A ak si naďalej udržíš svoj zmysel pre humor (o čom nepochybujem), vždy sa sem rada vrátim.

Valeria Weibl4.2.2015
 

Stella,
presne ako píšeš, čaká ich náročný proces. Možno všetko neskončí podľa ich predstáv, ale doprajem im toho až až ;)
Ďakujem za milý komentár :)

Mária Blšáková29.1.2015
 

... pri kase - možno by lepšie sadlo - pri pokladni
... že Jožo sa musel - že sa Jožo musel
... a uprel na mňa zrak - ak by si toto dala preč, nechýbalo by tam.
... vôbec si sa do toho nemal pliesť - aj montovať by sadlo :)
... ale aj napriek tomu - no i napriek tomu
Postavil sa z lavičky - Vstal a ja som...
Ako sme očakávali - Ako sme predpokladali (očakávať znie akoby to chceli)
Do víkendu len nejako - Do víkendu už nejako.

Dobre spravila, že mu zahodila tú šunku :) Nemám rada vtipálkov, ktorí sa zabávajú na cudzí účet a nik im neoplatí :) Ďalšia pekná kapitolka.

Valeria Weibl29.1.2015
 

Majka,
všetko opravené :) ďakujem, že stále tak pozorne čítaš a pomáhaš mi. Keď ide o korigovanie, tak máš orlí zrak ;)
Ani ja ich nemám rada, treba im ukázať, kde sú hranice :)

Stella Maris28.1.2015
 

Ahoj Valeria,
ktovie, prečo jednoduché veci bývajú také komplikované :) Som zvedavá, čo /kto/ Riu nakoniec presvedčí, aby sa konečne „prejavila“ :)
Len pár vecí by som možno zmenila:
„Okrem mňa tam však nikto nebol“ - „však“ by som vyhodila
„Ja inak nerozumiem jednej veci“ – nerozumiem jednej veci
A v posledných dvoch vetách máš „nejaké náradie“ a „nejako vydržím“

Valeria Weibl28.1.2015
 

Ahoj Stella,
sľubujem, že Ria sa už čoskoro \"prejaví\", len \"niekto\" pre to bude musieť niečo urobiť ;)
Ďakujem za rady, zbytočné slová som povyhadzovala :)
Teším sa, že sa sem stále vraciaš, veľmi si to cením :)

Marta Bielska25.1.2015
 

Milá Valeria, 41. kapitola je fajn, je vtipná, ale nejaké tie zásahy by sa ešte zišli (bez ohľadu na predchádzajúce návrhy):
„Onedlho zastavil pred mojím panelákom\" - našim panelákom (môj byt, náš panelák)
„No dobre, čo tam ešte píšu... - Čo tam ešte píšu?
„Nalejem si ešte...už viem! - ..už viem! je tam navyše
\"ôsmych\" - ôsmich

Tiež by sa zišlo v časti \"Od návratu domov\" viac rozčleniť text na odstavce.

Valeria Weibl25.1.2015
 

Ahoj Marti,
veľmi Ti ďakujem za Tvoju pomoc a upozornenia. Vrátila som sa k tej kapitole a upravila ju podľa Tvojich návrhov :) ešte som sa aj priučila, kedy sa správne používa \"ôsmych\" a \"ôsmich\"...toto som nevedela :)
Teším sa, že si nazrela :)

Mária Blšáková22.1.2015
 

... a pocit neutíchajúceho smädu - Neutíchajúci je, keď piješ a nie a nie zahnať smäd, lenže ona ešte len vstáva a nedala si ani dúšok. Skús dať: ... bolesť hlavy a neskutočný smäd.
... a z úst sa rinuli - píšeš v minulom čase, tak by skôr sadlo: ... a z úst sa vysypali šťavnaté nadávky.
Zdvihla som ju zo zeme, no jeden hrot bol ohnutý. - To \"no\" tam akosi neštimuje. Radšej daj dve vety. Zdvihla som ju zo zeme. Keďže mi už neposlúži, lebo jeden hrot mala ohnutý, letela rovno do koša.
Pozrela na mňa, vraj či mi nepreskočilo - Pozrela na mňa, akoby pochybovala o mojom zdravom rozume :)
Do uší sa mi dostalo - K ušiam mi doľahol Veronikin spev. Dúfam, že mi bubienky nepoškodila natrvalo:)
Po prvýkrát si zober - Keď tam pôjdeš prvýkrát, radšej si na informáciách zober mapku...
... vyžalovať sa mu ako malé dieťa - bonzovať, ako...
Jasnééé, že sa jej páči :) I ja som ju odhalila :)
... iba pokiaľ nemá... - keď nemá zlú náladu. Bohužiaľ tú ma skoro stále.
Komoda sa pýtala von - rehocem sa. Toto je perfektné
Snáď sa zajtra - Hádam sa zajtra.

Posledné dni som bola zamotaná, no veľmi som sa tešila, že si prečítam svoje obľúbené diela. Super vec, táto stránka :)

Valeria Weibl24.1.2015
 

Ten nápad s poškodenými bubienkami sa mi veľmi páčil :) ďakujem za cennú korektúru, text je upravený.
Aj ja som rada, že som objavila túto stránku, inak by mi unikli skvelé príbehy a skvelí ľudia ;)
Teším sa, že si opäť nakukla :)

Stella Maris22.1.2015
 

„…bola doňho zavesená, ako keby sa chystala spadnúť z útesu.“ Valeria, kde Ty na tieto hlášky chodíš :)
„Veronika sa na chvíľu zarazila, ale … a razom bola pri mne.“ To zarazila a razom v jednej vete ma zarazilo :) Aspoň jedno zmeň, aby si nemala vo vete podobné slová. A ešte by som trochu preriedila vety, ktoré sa začínajú na „keď“. Tam, kde sa to dá, skús vetu preformulovať.
Nuž, kamarátke je to jasné, len aby sa dovtípili aj hlavní aktéri :) Zdá sa mi, že Martinovi v tomto smere zapína rýchlejšie.
Opäť som sa výborne zabavila a netrpezlivo očakávam, kedy mi naservíruješ ďalšiu porciu humoru.

P.S. Z technických dôvodov budem musieť dať na Tvoju radu v plnom rozsahu. Vrátane spiatočky :)

Valeria Weibl24.1.2015
 

Veľmi Ti ďakujem za pomoc pri vylepšovaní textu a že sa sem stále vraciaš :)
Tak tak, Ria potrebuje trochu \"nakopnúť\", aby si konečne uvedomila niečo, čo už je hodnú chvíľu každému jasné :)
PS: Teším sa na Tvoju novú kapitolu. Dúfam, že Albrich poriadne zamieša karty ;)

Mária Blšáková15.1.2015
 

...len pár slov - ukončila by som vetu.
Bože, už aj ty? - to bolo zlaté. Reakcia na otravného spolujazdca :)
... ona naložila - naložila ona.
Keby tak len tušil - bez slova - len, sa táto veta zaobíde
... nezmysel - asi normálna bodka, namiesto dvojbodky.
... a obratom - asi by bolo lepšie - a rýchlo, alebo náhlivo
... v ktorej sa za mojej neprítomnosti nakopil riad - Niečo mi ušlo? Myslela som, že žije sama. Ak áno, treba tam dodať, že...akoby sa v mojej neprítomnosti...
Pekne si opísala to, ako zakopnutie o komodu vygradovalo jej hnev:)
... nech radšej ide... - urob z toho novú vetu.
... všade lietali kusy kartónu - pridaj aj polystyrén. Teraz veľa vybaľujem, tak z vlastnej skúsenosti :)
Idem sa radšej najesť - prítomný čas. Ošetri to. Daj tam, že pri pohľade na to všetko jej nervové ukončenia, či prázdny žalúdok zavelili, nech sa predtým naje:)
Páči sa mi, že si zobrala so sebou víno. Moja Ema by jej hneď pri tom skladaní pomohla :)
... použijem lakte... - vtipné, ale skôr by jej pomohla šnúrka z teplákov :)
Nalejem si ešte (aj mne môžeš:))
... údaje v návode neklamú. Sedia na chlp. - neklamú by mohlo ísť preč (sedia - pokračovanie vety)
... čo tam bol - aký som našla, alebo, aký mám
... nafigu - nie som si istá, ale možno že na figu
... zapadli do drážok tentoraz lepšie - zapadli do drážok oveľa lepšie
... keď mi zrazu vykĺzla a škrabla ma do prsta - Vo chvíli, keď som si v duchu už gratulovala k šikovnosti, vykĺzla mi z ruky a škaredo ma poškriabala na ruke
... sa opäť do toho pustila - sa opäť pustila do práce
... a ďalšom prázdnom - buď vyprázdnenom, alebo len - po ďalšom pohári
...keď som si líhala do postele s mokrými vlasmi - keď som si s mokrými vlasmi líhala do postele

Júj, frajerka, že sa do toho pustila. Zvolila si super pomocníka. Síce nehelfol, ale otupil a nadľahčil. Veľmi pekná kapitola.Mária Blšáková15.1.2015
 

Už robím korekrúry aj svojim komentátom :)
- Vo chvíli, keď som si v duchu gratulovala k šikovnosti, vykĺzla mi z ruky a škaredo ma poškriabala (na prste, dlani, alebo len poškriabala:)

Valeria Weibl18.1.2015
 

Majka,
posielam Ti jedno obrovské úprimné ĎAKUJEM za Tvoju pomoc pri vylepšovaní môjho príbehu. Všetko opravené, prepísané, doplnené, skrátené :)
Ria má spolubývajúcu Veroniku, objaví sa v najbližšej kapitole :)
Našťastie som Riino trápenie stopla skôr, než by tú fľašu od vína začala používať ako vodováhu :) ale inak to bol príjemný pomocník ;)

Stella Maris15.1.2015
 

Tak nakoniec som to bola ja, kto dlhší čas sedel v kúte a čakal na Tvoj nový príspevok :)
Veľmi som sa tešila, že spolu! poskladajú tú nešťastnú komodu, ale o to väčšiu radosť budem mať, keď sa im to konečne podarí :) Na pinzete som sa dobre zasmiala. Aspoň viem, že to nemám skúšať :)

Valeria Weibl18.1.2015
 

Neplánovane som Ťa v tom kúte nechala sedieť trošku dlhšie, nech mi tam samej nie je smutno ;)
Spoločné stavanie komody sa udeje už snáď čoskoro, veď poriadny chlap by mal dodržať slovo a prísť pomôcť :)

Marta Bielska9.1.2015
 

Valeria, táto kapitola sa mi páčila, v pohode by z nej mohla byť aj samostatná poviedka, bola vtipná a ešte aj vypointovaná. :-)

Valeria Weibl9.1.2015
 

Marti,
nesmierne si ma potešila. Tak si predstav, že sa mi nevedome podarilo napísať svoju prvú poviedku v živote :)

Mária Blšáková8.1.2015
 

...dostali pochvaly - tam asi nemusí byť množné číslo. Stačí jednotné. Pasovalo by tam - Dokonca sme zožali pochvalu i od susedných st...
...obedovú prestávku - obednú
Zdvihla to po druhom zvonení - ak dáš, že: Zodvihla po druhom zvonení, zbavíš sa \"to,\" čo by bolo osožné, keď tam máš hneď toho.
...keď ho niečo napadlo - mu
Povedal s náznakom úsmevu a potom sa vybral za ňou - jedno \"potom\" máš predtým :) Inak, to je tvoje obľúbené slovo :) V tejto vete sa mu ľahko vyhneš, ak napíšeš: Povedal s náznakom úsmevu a pobral sa jej smerom, alebo vykročil
s kolegom pred ním - asi by stačilo s kolegom.
Už to pre mňa začalo byť utrpením - Ďalšie \"to\" ktorému sa dá vyhnúť. Počúvanie nezaujímavých táračiek pre mňa začalo byť utrpením (alebo niečo podobné)
Tá Natália je fakt trápna :) Aj mne to pri čítaní napadlo. :)
Náhle sa otočil ku mne - Náhle sa ku mne otočil. (netuším, prečo sa mi vnucuje tento slovosled, ale skús si to tak prečítať.)
Ten ma práve vytrhol z myšlienok, keď nasadol do auta, veci si hodil dozadu a pozrel sa na mňa - táto veta je akási divná. Skús: Z myšlienok ma vytrhol práve Martin. Vtrepal sa za volant, veci hodil dozadu a upriamil na mňa pozornosť.
Otočil sa ku mne čakajúc odpoveď. Táto veta je úplne zbytočná. Pokojne ju môžeš dať preč.
Ja ťa \"to\" naučím, stačí povedať - Ja ťa naučím ak budeš chcieť. Stačí povedať.
Nemám priateľa - Ak si chcel vedieť, či mám priateľa, stačilo sa spýtať :)
:) :) :) Tým programom na ochranu svedkov boduješ. :)
Odsekla som mu, na čo sa Martin zasmial - Odsekla som mu, čo Martina rozosmialo a Jožo naň zazrel
snáď - hádam (nie je to nevyhnutné, ale snáď je také básnické)

Som rada, že som sa pustila do tvojej kapitoly. Potrebovala som sa rozveseliť. Fakt sa čudujem, že ho tým plátkom neucápala ako otravnú mäsiarku:)
Len tak pre zaujímavosť som do ctrl+f ťukla slovko to. To a toto máš 25x.
Moje najfrekventovanejšie je jej, ju, jeho :)

Valeria Weibl8.1.2015
 

Nedávno som v nejakom komentári čítala, že by si mala robiť jazykovú redaktorku (neviem, či to nepísala práve Stella), ale úplne sa s tým vyjadrením stotožňujem :) tomu hovorím parádne vychytané chyby :) kiežby som to aj ja tak mala v oku ako ty. Najhoršie na tom je, že si ani neuvedomujem, ako sa mi občas extrémne opakujú slová, nech ten text čítam aj trikrát po sebe. Najbližšie si pred zverejnením skúsim prečítať novú kapitolu nahlas a možno mi udrú do uší opakujúce sa slová alebo divne zložené vety.
Hodila som do ctrl+f slovko to...strašne som sa začala smiať, miesto toho, aby som sa zhrozene chytila za hlavu :)))
Každopádne Ti veľmi pekne ďakujem za pomoc, celý text som skorigovala podľa Tvojich návrhov a ešte opravila pár drobností navyše, čo sa mi nepozdávali.
Dúfam, že Ťa Ria rozveselí aj nabudúce :)

Stella Maris6.1.2015
 

Chcela by som mať Riinu schopnosť tak vtipne a pohotovo reagovať. S tým programom na ochranu svedkov si ma dostala. „Aj ja som iba človek“, momentálne tvor vyčerpaný od smiechu po dočítaní Tvojej kapitoly. Moje prianie, aby Ťa humor v tomto roku neopustil sa našťastie vyplnilo :)

Valeria Weibl7.1.2015
 

Stella,
asi najviac ma tešia komentáre, v ktorých si prečítam, že sa mi niekoho podarilo pobaviť alebo dokonca rozosmiať. Tvoje slová ma teda nesmierne potešili :) Ďakujem.
Tak tak, Ria má občas riadnu držku :)

Stella Maris29.12.2014
 

Ahoj Valeria,
mala som česť zúčastniť sa mnohých \"radostných\" vzdelávacích podujatí, ale takúto šou som nezažila (bohužiaľ) ani na jednej. Asi by som mala zmeniť pole pôsobenia :) Tvoja Ria je majsterka improvizácie, tá sa nestratí :)
A hoci to vyzerá, že sa vytešujem na kadejakých drobnôstkach (lebo aj minule som niekomu vytkla, že často používa nejakú spojku, časticu a podobne) u Teba sa mi zdá, že konkrétne v tomto texte často používaš „už“. Skús ho preriediť.
Valeria, prajem Ti úspešný a šťastný nový rok a najmä nech Ťa múzy a humor neopúšťajú.

Valeria Weibl2.1.2015
 

Ahoj Stella,
ja osobne neznášam takéto školenia a keby ma vybrali zahrať si podobnú scénku, asi by som skolabovala skôr, než by som stihla dojsť na pódium :) Rii som dodala viacej síl a odvahy (a Igora), aby to zvládla :)
Vďaka za upozornenie, povyhadzovala som kopu užov...až po Tvojom slovách som si všimla, že sú tam nejak premnožené :)
Aj keď neskoro, ale aj tak Ti prajem všetko dobré v Novom roku, aby Ti to stále tak skvelo písalo.

Mária Blšáková28.12.2014
 

...čo predtým - ako predtým
...ešte chytro - rýchlo
skôr na silu, ako dobrovoľne - skôr silene. (Nik ju nenútil rozprávať)
Martin sa celkom bavil - skôr by mi tam sedelo - zabával
...pustila kohútik - otočila kohútikom, alebo pustila vodu
A s takými ako ty sa kto zahadzuje? - Možno by bolo dobre prehodiť slová: A s takými, ako si ty sa zahadzuje kto?
na izbe - v izbe
zjavne išiel na cigaretu - zjavne si išiel zapáliť, alebo, zjavne si šiel po ďalšiu dávku nikotínu
2x za sebou unavená. Skús dať: Nevyzeráš byť ustatá
Nervózne som sa začala hrať s prameňom vlasov - to ženy robia skôr pri flirtovaní. Skús dať, že si nervózne hrýzla spodnú peru, alebo zatínala ruky do pästí
V tom sa na mňa pozreli. Martin prekvapene a Natália pohŕdavo - Neviem, ku Natálii by sa skôr hodilo, že triumfálne, alebo s víťazstvom v očiach:)
Potom som bez slova - Zvrtla som sa na päte a bez slova odchádzala, potláčajúc túžbu, rozbehnúť sa

Milá Valéria. Moje pripomienky ber s rezervou. Som poznačená Eminou prudkosťou. Tvoja hrdinka Ria to všetko zvláda prekvapivo pokojne.
Dobrá kapitola, akurát tých dvoch by som riadne nakopala do...
Prajem ti krásneho Silvestra a superný Nový rok :)

Valeria Weibl28.12.2014
 

Ahoj Majka,
obrovská vďaka za všetky postrehy. Tie od Teba a od Stelly nikdy neberiem s rezervou, lebo mi vždy veľmi pomáhajú vo vylepšovaní príbehu :)
Text som upravila podľa Tvojich návrhov. Ten posledný tip na úplnú zmenu vety bol výborný, úplne zapasoval do príbehu :)
Ďakujem, že tak pozorne čítaš, naozaj si to veľmi cením :)
Aj ja Ti prajem krásneho Silvestra a všetko dobré v Novom roku!

Stella Maris22.12.2014
 

Celkom som sa tešila, že ten kľúč nepôjde vymeniť :) Som rada, že som si pred sviatkami mohla prečítať ďalšiu vtipnú kapitolu od Teba.
Prajem Ti prekrásne Vianoce plné pokoja a radosti.

Valeria Weibl24.12.2014
 

Vidíš to, mňa pri písaní tejto kapitoly ani nenapadlo, že by som mohla Riu presmerovať do Martinovej izby, aby tam naňho počkala :)) to by bol zvrat.
Uži si krásne Vianoce v kruhu blízkych :)

Marta Bielska22.12.2014
 

Valeria, poda Tvojho vecného opisu situácie som si to vedela predstaviť. \"Potkla\" som sa iba o zopár drobností, ale nie sú podstatné.
Napr. Sadla som krížom od Natálie - malo by byť \"sadla som si\" alebo \"sedela som“,
... s Jožom mi to bohužiaľ neuľahčovali - to \"bohužiaľ\" tam netreba
\"Zasunula som kľúč do dierky\" znie trochu čudne, ponechala by som iba, že skúsila som odomknúť.

Všetko dobré. Šťastné a veselé...

Marta Bielska22.12.2014
 

Malo byť \"podľa\" :-)

Valeria Weibl22.12.2014
 

Marti,
ďakujem za každé upozornenie a tipy, všetko som opravila :) Teším sa Tvojej návšteve.
Tiež Ti prajem krásne sviatky v kruhu blízkych, oddýchni si :)

Stella Maris16.12.2014
 

Ahoj Valeria,
slovo „kusla“ by som vymenila aj ja. Daj radšej „zahryzla“.
„aby ho náhodou nenapadlo“ - aby mu náhodou nenapadlo
To je všetko, čo som našla, ostatné som nevidela, lebo som sa bavila.
A to je dobre, lebo umenie je písať tak, že si čitateľ chyby ani nevšimne :)
A čo sa týka umeleckých opisov, ak môžem poradiť :) v tomto bol geniálny Honoré de Balzac. Ten opisoval jednu miestnosť na štyroch stranách, len som si nie istá, či by to súčasný čitateľ ocenil :)

Valeria Weibl17.12.2014
 

Ahoj Stella,
ďakujem za upozornenia, už sa tam vyníma slovíčko \"zahryzla\" :)
Zase mi to ubehlo s tým napadnutím, stále by som niekoho chcela atakovať :) a to som si myslela, že ako si na to už viem dať dobrý pozor :D
Vďaka za tip, skúsim niečo od Balzaca. I keď je pravda, že siahodlhé opisy v knihách ma občas trýznia. Musím sa priznať, že keď som čítala Chrám Matky Božej v Paríži od Victora Huga, tak som komplet preskočila prvú kapitolu, v ktorej bol čisto len opis Paríža. Som hrozná, ja viem :)
Ďakujem za Tvoj komentár, vždy ma veľmi potešíš :)

Mária Blšáková15.12.2014
 

A mám za sebou aj túto. Prekážalo mi len jediné slovo - kusla. Skús vymyslieť niečo iné.
Inak, tak som sa vžila do deja, že aj keby tam bolo neviem čo, nevšimnem si. Páčila sa mi tá kostnatá riť, i štyridsať kíl s natupírovanými vlasmi.

Valeria Weibl17.12.2014
 

Majka, som rada, že si sa opäť zastavila :)
Ďakujem za upozornenie, slovíčko je zmenené. Teším sa, že sa mi úspešne podarilo vtiahnuť Ťa do deja :)
Zbožňujem príbehy, pri ktorých sa viem tak vžiť do deja, že okrem neho nič iné nevnímam. Už sa mi párkrát stalo, že som nevedela odložiť knihu, až kým som ju nedočítala do konca...tak som pár hodín bola bez jedla, vody. Knihu som zatvorila vyhladovaná, ale zato duševne naplnená :)

Ella Lenart15.12.2014
 

Milá Valéria, tvoj príbeh sa mi veľmi páči.Humorne ladene dialógy a silne postavenie sebavedomej ženy, ktorá podľa mňa, v sebe skrýva aj kúsok nežnosti, ma pobavil. Posledná kapitola sa mi páči najviac a verím, že slovičko výťah, je použité zámerne :-)

Valeria Weibl17.12.2014
 

Ella,
ďakujem Ti za milý komentár, veľmi ma teší, že sa Ti príbeh páčí :) Presne ako píšeš, Ria v sebe skrýva aj kúsok nežnosti.
Musím Ťa však sklamať, výťah má v tomto prípade iba premiestňovaciu funkciu :) Neodohrá sa v ňom žiadna horúca scénka ;)

Stella Maris11.12.2014
 

Vždy som bola presvedčená, že minigolf musí byť strašná nuda a že nič a nikto ma nepresvedčí o opaku. Nuž, mýlila som sa.
Ale s Martinom vybabrala kvalitne. Tak mu treba :) Už teraz sa teším, ako sa zasmejem pri montovaní komody :)

Valeria Weibl11.12.2014
 

Minigolf som v skutočnosti vyskúšala len raz a bolo to celkom fajn. Ale keby som si mala zahrať minigolf s takýmto Martinom, tak kľudne aj pravidelne :)
Tá komoda si s Riou ešte trošku užije, kým sa o ňu postará Martin ;)

Mária Blšáková8.12.2014
 

Mám za sebou sedem hodín sedenia cesty, no urobila som veľmi dobre, že som si prišla oddýchnuť k tebe. :)
Píšeš hravo, ľahko, zábavne. Všetko som si vedela predstaviť, aj keď som minigolf nikdy nehrala. Gratulujem k dobrej práci.

Valeria Weibl11.12.2014
 

Majkaˇ,
ďakujem za krásny koment, pre takéto slová sa oplatí písať :)
Dúfam, že ti cesta nespôsobila presedeniny (sedavá forma preležanín) ;)

Mária Blšáková12.12.2014
 

Vždy ma zadok bolí i dva dni a okrem presedenín mávame i prekecaniny :)

Stella Maris5.12.2014
 

A ja som si myslela, že mám zmysel pre humor :)
Neviem, aký dojem zanechajú Tvoji hlavní hrdinovia na druhých čitateľov, ale mne sú obaja veľmi sympatickí. Páči sa mi, že zatiaľ ani nevedia, ako sa k sebe hodia. A ak nejaké pravidlá porušia, rada im to odpustím :)

Valeria Weibl6.12.2014
 

Stella, veľmi sa teším, že sa mi podarilo vytvoriť postavy, ktoré si vedia získať sympatie čitateľov. Teda neviem, ako ostatní čitatelia, ale ak sú sympatickí hoci len Tebe, tak to stálo za to :) a ešte keď sa mi podarí pobaviť Ťa, tak to je čerešnička na torte (mimochodom, zmyslu pre humor máš na rozdávanie).
Ďakujem, že stále čítaš :)

Stella Maris27.11.2014
 

To, ako si zabudli podklady a doťahovali sa v aute, si viem veľmi reálne predstaviť, čo znamená, že si to opísala naozaj vierohodne ( a ohromne som sa na nich bavila). Neviem, neviem, či si sa nenechala aj Ty inšpirovať skutočnými zážitkami, preto sa veľmi teším, čo bude ďalej :)
A ešte k tomu \"ponahaťahujem\", fakt som si myslela, že si ho skomolila naschvál :)

Valeria Weibl3.12.2014
 

Ďakujem za komentár, tento ma ozaj veľmi potešil ;)
Ja som si to \"ponahaťahujem\" už aj zaradila do slovníka...až tak som ocenila svoj preklep :)

Stella Maris19.11.2014
 

Ahoj Valeria,
číslovanie chválim i ja, rovnako rozsah príspevku. Jediné k čomu mám výhrady - na môj vkus je v celej kapitole príliš veľa „somov“. V prvom odstavci ich máš skoro v každej vete, a potom ešte aj v dialógu. Sama tento problém poznám veľmi dôverne, preto sa na to sústreďujem aj v druhých textoch ( moja ďalšia nočná mora je „bol“). Inak, nič to na tom nemení, že mne sa Tvoj štýl písania páči, píšeš vtipne a pútavo a slovo ponahaťahujem asi zaradím aj do svojho slovníka :)

Valeria Weibl25.11.2014
 

Ahoj Stella,
veľká vďaka za toto upozornenie, upravila som text. Keď mám pravdu povedať, nikdy som si neuvedomila, ako sú jednotlivé kapitoly zaplavené samým \"som\". Budem sa musieť vrátiť na začiatok a pohrať sa so všetkými zverejnenými kapitolami. Teraz mi totiž každé som bije do očí :)
Písať príbeh v prvej osobe sa mi zrazu zdá omnoho náročnejšie :)
Veľmi ma potešili Tvoje slová ohľadne môjho štýlu písania a slovo ponahaťahujem si dám asi patentovať :) takto to dopadne, keď si po sebe neprečítam komentár pred uverejnením. Teším sa na Tvoju ďalšiu návštevu :)

Mária Blšáková19.11.2014
 

...ale zatiaľ neprichádzal-no neprichádzal
Pozrela som sa aj von oknom-Vyzerala som i z okna, či...
Asi som upadla do jemného spánku, lebo som...-druhého som sa zbav, trebárs-lebo zvonenie mobilu mi spôsobilo šok (alebo niečo podobné)
Zdvihla som telefón-podľa mňa, keby si túto vetu zmazala, nič sa nestane.
Navliekla som si kabát-skús sa zbaviť nejakých somov. Napíš trebárs-horko-ťažko sa zdvihla z postele a navliekla sa do kabáta.
Zazrela...skús prehodiť tie dve vety-Keď som si zapínala bezpečnostný pás, zazrela som na dva ener...
Mali sme zapnuté rádio, aby reč nestála.- Skús nejako inak. Trebárs, zvukovú kulisu nám robilo rádio.
Valika, ja už akosi tradične čítam po polnoci, tak dúfam, že z toho vymotáš.
Číslovanie chválim. Hneď je to prehľadnejšie :)
Drž sa

Valeria Weibl25.11.2014
 

Majka,
ďakujem za každý jeden postreh, návrh a radu. Na to, že čítaš po nociach, si echt pozorná a normálne kukám, ako sa aj v takých pokročilých hodinách vieš tak dobre sústrediť na text :)
Kapitolu som upravila a zopár somov poslala na dovolenku.
Teším sa na Tvoju ďalšiu návštevu :)

Marta Bielska19.11.2014
 

Ahoj Valéria, začala si vtipne. Prvé dve kapitoly som čítala už predtým, len som nereagovala. Chcela som počkať, kam sa budeš uberať a zrazu tu máš veľa textu. Takže pracovitosť Ti nemožno uprieť.
Nesedí mi tam slovo \"upila\" a zopár iných drobností. Inak O.K. Určite sa ešte zastavím.

Valeria Weibl25.11.2014
 

Ahoj Marta, veľmi sa teším Tvojmu komentáru, ďakujem, že si sa tu už aj predtým zastavila a začítala sa. Vďaka aj za postreh, slovíčko som upravila, text trošku pozmenila. Teším sa na Tvoju ďalšiu návštevu :)

Stella Maris11.11.2014
 

Ahoj Valeria,
ešte som chcela doplniť pár poznámok k tomu číslovaniu. Nemusíš sa striktne držať číslovania kapitol, aby korešpondovali s pôvodným rozčlenením diela. Tvoj román má napríklad dvadsať kapitol, ale pre potreby MT ich môžeš pokojne rozkúskovať na štyridsať a viac, a nemusíš písať, že je to druhá časť jedenástej kapitoly a pod. Čitateľ pôvodné rozdelenie kapitol aj tak nepozná. Podstatné je, aby po sebe nasledovali chronologicky. Napríklad ja zvyknem jednu povedzme desaťstranovú kapitolu rozdeliť na dve, niekedy aj tri časti, a dám im samostatné poradové čísla. Myslím, že týmto spôsobom to bude prehľadnejšie.
P.S. S tou ceruzkou to bolo dobré, už už som čakala, že ...

Valeria Weibl18.11.2014
 

Ahoj Stella,
máš pravdu, to zmätočné číslovanie som zrušila. Stačí, keď ja viem, o ktorú kapitolu sa jedná. Čitateľovi bude jedno, že som jednu kapitolu rozhodila aj na tri časti :) pokiaľ za sebou nasledujú správne, tak je to ok. Každej som dala samostatné poradové číslo, ďakujem za tip.
Riu s Martinom ešte nejakú chvíľu vytrápim a ponahaťahujem :D

Mária Blšáková10.11.2014
 

1/2/2
striehla na mobilný telefon - mobilný tel. by som nahradila slovkami - na to, kedy mi...
niekam do kaviarne. Ako naschvál...- niekam do kaviarne, no ako naschvál...
2/2
...na jej odraz v zrkadle. To-a spýtala som sa, sa mi zdá zbytočné.
natočila prameň vlasov a otočila... Niečo z toho zmeň, aby to nemalo rovnaký základ. Trebárs, že namotala, omotala posledný prameň vl..
...vlasy mala...ruky mala - jedného mala sa zbav. Nič sa nestane, keď to druhé vynecháš.
delikatesa ako sviňa :)))) + vypražená ruka v trojobale :))))

Valika, chválim veľkosť písma. Z dĺžky by sa dalo ešte ubrať. Trošku zmätočné číslovanie. Je jedno, ktorá časť ktorej kapitoly to je, daj jedno číslo, nech sa ľahšie orientujeme. Často máš zbytočne veľa slov okolo niečoho, čo je nám jasné. Napríklad uvádzacie vety. Trošku zjednoduš, bude sa ti lepšie písať a nám svižnejšie čítať.
Zasa nakuknem. Nech sa ti darí.

Valeria Weibl18.11.2014
 

Majka,
opravila som text podľa Tvojich návrhov, za čo ti veľmi pekne ďakujem :)
Na Tvoj aj Stellin podnet som zrušila to zložité číslovanie, ozaj to nevyzeralo veľmi prehľadne. A predovšetkým som ešte raz prešla všetky doteraz zverejnené kapitoly a povyhadzovala odtiaľ kopu zbytočných viet a slov…neverila by si, ale odľahčila som tie kapitoly asi o 1500 slov :D možno som nejaké prehliadla a určite by sa na tom ešte dalo popracovať, spolieham sa v tomto na bystrý zrak čitateľov, že ma na chyby upozornia ;)
Zase som poskracovala kapitoly, bola to fuška…niektoré sa možno ešte stále budú zdať trošku dlhšie, ale snažila som sa to rozkúskovať čo najlepšie.
Teším sa na Tvoju ďalšiu návštevu :)

Stella Maris4.11.2014
 

Ahoj Valeria,
hneď na úvod musím povedať, že by som veľmi chcela byť kritická, lebo keď poviem, že sa mi to páčilo, môže to vyznieť tak, že len vraciam kompliment :) Ale čo mám robiť, keď mne sa to naozaj páčilo :) Neviem čo všetko by Ti vytkli odborníci na písané slovo, ale ja som sa na tom výborne bavila a vo vzťahu medzi Martinom a Riou je presne toľko napätia, aby som mala dôvod čítať ďalej a počkať si na prvé iskierky, iskry a možno aj ohňostroje :) Písala si, že Ti robia problém opisy, ale ja nemám pocit, že by mi v tomto smere niečo vadilo. Zatiaľ som si dokázala predstaviť všetky situácie. Po technickej stránke odporúčam skrátiť kapitoly, kľudne pridávaj len polovicu z rozsahu, aký si pridávala doteraz. Dlhý text môže niektorých čitateľov odradiť a ťažšie sa kontroluje. Napríklad ja si skôr všimnem gramatické a logické chyby v kratšom texte, lebo, čím dlhšie čítam, tým viac moja pozornosť klesá :) Samozrejme, nehodlám Ťa čítať kvôli tomu, aby som Ti potom vytýkala chyby, ale väčšina z nás je tu práve kvôli spätnej väzbe. A aby bol z môjho komentára aspoň nejaký úžitok, v štvrtej kapitole si mala slovné spojenie „napadlo ma ísť (niečo) urobiť“. Namiesto toho daj „napadlo mi“. „Napadlo ma“ použiješ, keď Ťa niečo atakuje. Ja mám rovnaký problém so slovom „tentokrát“, viem, že mám použiť namiesto neho „tentoraz“, ale tak ho mám zafixované, že len málokedy mi to pri písaní napadne :)

Valeria Weibl4.11.2014
 

Ahoj Stella,
veľmi sa teším z tvojho hodnotenia a predovšetkým skladám klobúk, že si sa odhodlala prečítať všetkých jedenásť siahodlhých kapitol. Vďaka tvojej a Máriinej rade zosekám jednotlivé kapitoly na polovice. Keď sa na ne teraz tak spätne pozerám, tak tá dĺžka je vážne odstrašujúca :) myslím, že keby som na rovnako dlhé texty natrafila u niekoho iného, asi by som si pomyslela: \"Preboha, toto všetko mám naraz prečítať? Idem radšej vysávať.\" :)
Asi aj tie \"polovičné dávky\" budú naraz veľa, ale risknem to...snáď sa čitatelia toľkého textu už nezľaknú a nezapnú radšej vysávač :)
Vďaka za pripomienku k štvrtej kapitole ohľadne \"napadlo ma/mi\". Toto je môj večný problém :) snažím sa dávať si pozor a nepchať tam stále to \"ma\", ale občas mi to ujde...ako keby sa mi tam to \"ma\" vždy hodilo viacej aj napriek tomu, že to nie je správne.
Čo sa týka tých opisov, uvediem Ti príklad: keď mi niekto dá za úlohu opísať strom, napíšem, že je veľký, listnatý a stojí na rohu. Ak by si rovnakú úlohu dostala Ty, tak po tvojom opise by som okrem iného vedela ešte aj to, ktorým smerom sa hýbu jeho listy a že na štvrtom konári odspodu býva veverička :) ak rozumieš, čo tým chcem povedať. Pri čítaní tvojho príbehu o Alici si viem dané postavy a prostredie predstaviť skoro detailne a to veľa robí pri čítaní kníh...aspoň pre mňa :)
Ozaj, keď som pred dvomi rokmi začala písať tento príbeh o Rii, vtedy sa ešte volala Alica :) po prvých kapitolách to nakoniec vyhralo meno Ria.
Ďakujem za dobré rady a dúfam, že sa zastavíš aj na ďalšie kapitoly :)

Mária Blšáková3.11.2014
 

Zákon schválnosti tuším naozaj existuje - funguje
15 min - vypíš slovom
Nevadilo - vraj spisovné je neprekážalo, ale tiež používam nevadilo :)
identická plešina... rehocem sa. Dobré :)
voľne miesto vynechaj, skús dať len, že sa zošuchol vedľa mňa
To s tým prsteňom je super. Prepáč, že píšem ako Maďar (dúfam, že neurazím dákeho Ištváňa) ale čítam a píšem priebežne.
Tiež neznášam žehlenie :)
Hádž sa pod drahé autá :)

Valéria, myslela som si, že ti vypíšem viac, ale nedalo sa popri rehote a ani nebolo veľmi čo. Podozrievam ťa, že si s takým gavalierskym tchorom naozaj cestovala. Poviem ti, že tvoja prvá kapitola ma rozosmiala, pobavila a príjemne prekvapila. Ak mám dať nejakú radu, tak... skráť kapitoly a zväčši písmenká :) Prídem si po ďalšiu várku.
Držím palce v ďalšej tvorbe.

Valeria Weibl4.11.2014
 

Mária,
v prvom rade sa Ti chcem poďakovať za povzbudivý komentár, ktorý mi vyčaril úsmev na tvári. Dúfam, že nie som jediná, ktorá sa po prvom odbornom a ešte k tomu pozitívnom hodnotení tvári tak blažene a možno trochu prihlúplo :)
Som Ti vďačná za každý postreh a radu, stále mám čo vylepšovať. Opravila som prvú kapitolu podľa Tvojich návrhov. Chystám sa rozdeliť jednotlivé kapitoly na dve časti, nech to nevyzerá ako výpisky z Biblie a taktiež zväčším písmo (to by ma inak ani nenapadlo a pritom sa mi vždy lepšie čítajú texty s väčšími písmenkami...ťukám si prstom po čele).
Tvoj inštinkt Ťa neklame :) osobne som mala tú česť zažiť takéto stretnutie tretieho druhu (s gavalierskymi tchormi...perfektne výstižné). Boli to dvaja deduškovia, rovnako potužení alkoholom, pach na sto honov...pomýlili si prsteň na prostredníku, ocenili môj outfit a pevné stískanie kabelky, farbu očí trafili úplne vedľa, nasledovala hádka o tom, či sa mi jeden z nich nepozeral na prsia a zaklincovalo to prežehnanie sa. Skoro som sa prepadla od hanby, keď si ma po ich odchode začali ostatní spolucestujúci premeriavať. Škodoradostne som rovnaký zážitok dopriala aj Rii :)
Teším sa na Tvoju ďalšiu návštevu a uvítam každú cennú radu :)

Mária Blšáková5.11.2014
 

To \"odbornom\" ma pobavilo, pretože som rovnaký začiatočník ako ty :)
Dlžka vie naozaj odstrašiť. Väčšinou zrolujem a poviem si... Ježiši, toto všetko mám prečítať? Ak je kratší text, ten, čo ti chce napísať nejaké pripomienky, môže to urobiť pozornejšie a necítiť ku koncu poľavenie.
A ešte... napadlo ma, mi... S tým mám problém aj ja. V hovorovej reči sa to bežne používa. A niekedy i v kurióznych obmenách. Včera mi písala kamarátka, že spoznala zaujímavú Maďarku a ich priateľstvo začalo slovami \"kľudne ma tykaj.\" :)

a.26.10.2014
 

Pohodove jesenne citanie :-)

Valeria Weibl27.10.2014
 

Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Valeria Weibl

bookcover.png
O mne

Píšem jednoducho, nenáročne, občas nespisovne, chýba mi cit pre umelecké opisy (tento deficit sa snažím vynahrádzať svojím humorom), sem-tam sa mi opakujú slová, ale predovšetkým píšem rada :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: