IKARIKAR http://www.ikar.sk

Posledné dievča (Eva Vargová)3.7.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 64, Komentáre 0

 
Predtým...
Nad Talianskom sa zbiehali mračná a postupne zakryli nočnú oblohu. Keď na zem spadli prvé kvapky, Irina sa stiahla pod striešku malého domčeka vedľa kostolíka. Dážď mala rada, ale tentoraz vo vzduchu cítila búrku. Oblohu preťal blesk a ona sa zachvela. Vyzerá to znovu na jednu z tých búrok. Pocítila náhly nával zúfalstva, keď si spomenula, že sa to nedá zastaviť nijako inak.
Tá žena sa čoskoro vráti, hovorila si. Vráti sa a pohromu zastaví. Ale stojí to vôbec zato? Čo keby všetci opustili krajinu? Nikto nemusí zomrieť. Postačí, keď sa Taliansku vyhnú širokým oblúkom.
Irina si povzdychla. Nie je to také jednoduché. Ak by bolo, ľudia by dávno odišli. Lenže cestovať naprieč krajinou nie je jednoduché, hlavne keď prišli o všetku úrodu a nemali zásoby. A čo to množstvo prepadnutí, o ktorých sa v poslednej dobre hovorilo? Krajinu možno opustí pár osôb, ale všetci nie. Predsa len je to domov.
Dážď zosilnel, zablyslo sa a zadunel hrom. Irinu striasalo od zimy, no sľúbila matke, že tu na ňu počká. A až keď sa za ňou ozval známy sladký hlas, pochopila, že ju nestriasalo od zimy.
&...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Vargová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: