IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Poslední z rodu ... (Ivana Brončeková)21.1.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Základným kameňom stavby je tehla, prózy zas slovo a veta. Ivana stavia svoj príbeh zo surových a spotených tehál, jej stavba je labilná, pri miernom otrase sa pravdepodobne zosype ako domy v Port-au-Prince. Už jej prvej (mierne kostrbatej) vete som neuveril, druhá je čisté klišé, tretej nemám čo vyčítať, na štvrtú...
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

PETER HOLKA, spisovateľ

3
 počet hodnotení: 14
prečítané 495, Komentáre 4

 
Poslední z rodu
 Poslední z rodu ... (1. - 3.kapitola)
 

Sedem týždňov
Traja študenti
Jedna fotografka
Jedno tajomstvo
 
Poslední z rodu …
 
Atlantída existuje v každom z nás, je v našom ume, intelekte, v našej výnimočnosti.
 
 
EGYPT
1. kapitola

Kamarátkina sestra Alica ma raz oslovila, či by som nechcela stráviť pár dní v Egypte. Pozerala som na ňu ako vyoraná myš. V Egypte? Kto by nechcel stráviť pár dní v Egypte?
„Jasne, chcela by som.“
„Vieš, ono to je tak trochu pracovne.“
„Čo budem robiť? Učiť filozofiu?“ povedala som s úsmevom. Neviem prečo som začala spájať Egypt s filozofiou, ale bolo to prvé, čo ma napadlo. Študovala som a neskôr učila určitý čas filozofiu. Boli to krásne a bláznivé časy navzájom. Školu som nebrala ako niečo čo musím, mala som už dokončenú vysokú školu Ekonómie a vtedy som to brala ako zábavu, ktorá ma aj zaujímala. Boli sme dobrá partia, každé leto počas štúdia sme chodili na týždeň počas leta na brigádu. Zažili sme ako čašníci či animátori kopec zážitkov a smiechu. Raz sme ako a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Martin Tomčík7.3.2010
 

Autorka píše nezáživne a s mnohými chybami.Vo vete viac krát opakuje rovnaké slová. Synonymá jej nič nevravia. A vynechať slovo tam, kde už netreba... Chcelo by to po sebe upraviť. Príklad: V kuse si utieral pot z čela a svojimi spotenými rukami... Nebolo by to lepšie bez opakovania? V kuse si utieral pot z čela a rukami gestikuloval... Hm? Treba sa zamyslieť, či nejaké slová nie sú zbytočné. Hlavne netreba byť spokojný s napísaný, textom a nehľadieť naň ako na Božie dielo. Treba byť maximálne kritický, len tak sa docieli, že dané dielo bude pútavé a čitateľné. Mňa ten text prestal baviť po piatich odsekoch. Škoda, ale vôbec neľutujem. Chýba tomu niečo, čo núti čitateľa dostať sa až na koniec. Takto mi to bolo ukradnuté.

Možno je môj komentár kritický, ale iba odhalením chýb sa môže autor poučiť a verím, že Ivana ak bude na sebe pracovať a prepisovať, má nato, aby si myšlienky utriedila a napísala ich presne tak ako myslela.

Iva28.1.2010
 

Veľmi Vám ďakujem priatelia:)

Palo T.21.1.2010
 

Cafko ty Agata Christie, nieco z teba bude :-) Stiahmem, si to, teda nie nohavice xixi, a precitam.
Pozdravujem. Palo T.

Ľudka21.1.2010
 

Ivka super!!! Mám radosť a som a Teba pyšná! Nech sa ti dobre darí a píš!!!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: