IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poviedka o nevere (Tawni)13.4.2018
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 114, Komentáre 5

 

     Už konečne začalo byť teplo, takže som nahmatala v skrini to, čo mi najviac sedí a tešila sa na popoludňajší program. Ako na začiatku každého potenciálneho vzťahu sa snažíme vyzerať čo najlepšie. Deň pred stretnutím si umyjeme vlasy, rozmyslíme si, čo si oblečieme a ráno si nezabudneme zobrať so sebou do kabelky voňavku, ktorá počas dňa vyprcháva.
Pred odchodom z práce hodíme na seba kukuč v zrkadle, pekne sa usmejeme a vyjdeme von do sveta, ktorý nie je ani realitou, ani úplne vymyslený. Ja som hľadala v dave náhodne prechádzajúcich ľudí ten jeden pohľad – jeho. Matejov.
Upieral ho na mňa z tieňa neďalekej fontány kde ma čakal. V ruke držal žltý tulipán. Keď sa naše pohľady stretli, vedeli sme, že to je v poriadku, že nám bude spolu dobre.
Tá cesta k nemu bola nekonečná hoci bol odo mňa iba niekoľko metrov. Najradšej by som ho hneď objala a schúlila sa mu do náručia. Namiesto toho sme sa na seba usmiali a zhlboka si vydýchli. Že sa nám konečne podarilo stretnúť, hoci sme v to už ani jeden nedúfali.
Zoznámili sme sa na jednej párty. Klasický scenár – baby si ce...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tawni17.4.2018
 

Alia, prezradím Ti tajomstvo - autor sa naozaj potreboval vypísať a tento text vznikol v priebehu hodiny. Rýchlo a jednoducho, lebo to zo mna išlo samé a presne takáto jednoduchosť a radosť by mala ísť pri písaní. No rada sa inšpirujem a prečítam si niektoré tvoje texty 😉

Alia S.18.4.2018
 

To nie je žiadne tajomstvo, vidno, že text bol písaný nepremyslene, rýchlo a bez cieľa zasiahnuť.
Ber ma ako čitateľa, ktorý nič nepíše, iba vidí všetko z druhého brehu, chce sa zabaviť, potešiť, pokrútiť hlavou nad nezvyčajným príbehom, spracovaným, slovnými spojeniami, keďže pre tvoj vývoj a posun v písaní je dôležitý názor druhej strany.
Radosť z písania je veľmi dôležitá, súhlasím, len...
Ak si myslíš opak, tak ber všetko, čo som napísala, za nedôležité a pokračuj ako si začala.

Tawni19.4.2018
 

Ďakujem za názor. Raz ťa ešte prekvapím :)

Alia S.20.4.2018
 

Fajn, teším sa.

Alia S.17.4.2018
 

Začnem všetko prezrádzajúcim nadpisom: Poviedka o nevere.
Poviedka je teda o nevere. Tajomno sa nekoná.

Pomyslela som si, že snáď bude podmanivý obsah plný zvratov. Opäť nič okrem bežného života a bežných rozhovorov, teda nudných dialógov.

Čítala som zo zotrvačnosti a vo viere, že snáď záver prinesie prekvapivú pointu. Nič iné sa nestalo ako to, čo viem od nadpisu.

Po takom texte, keď vo mne nezostalo nič a do dopísania posledného písmena komentáru zabudnem, o čom bol, keď vo mne nerezonuje nadpis, pútavé, dej posúvajúce dialógy ani ostatné riadky, ktoré by ma občas zdvihli zo stoličky, a keď ani záver nepriniesol žiadne vytrženie, si vždy kladiem otázku, prečo si autor dal námahu s niečím nezaujímavým. Možno písal pre seba, možno nechce byť čítaný, možno sa mu nežiada priniesť niečo nové (alebo staré, ale originálne spracované), nechce, aby sa k nemu čitateľ vrátil. Asi preto.

Do budúcna ti pomôže zapamätať si: buď má poviedka pútavý obsah a nečakanú pointu, alebo má pútavý obsah bez pointy, zato v čitateľovi nechá dojem v podobe posolstva.
Prípadne, ak nemá pointu ani nenesie odkaz, nech aspoň pobaví.
Inak je to strata času na oboch stranách.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tawni

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: