IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poviedky bez sarkazmu. (Rita)9.4.2017
 

4
 počet hodnotení: 12
prečítané 264, Komentáre 12

 
Carpe diem.
 
Indícia „náhrobok“.
 
„Našiel ma,“ pocit radosti sa cez ňu prelial ako nežná vlna. Sledovala ho, ako prechádza bránou cintorína. Bolo príjemné byť nájdená. V poslednom čase sa cítila tak stratená.
Hrali tú hru už niekoľko týždňov. Ak sa chcel stretnúť, poslala mmsku s obrázkom indície, podľa ktorej mal uhádnuť, kde ho čaká. Dala mu k tomu primeraný časový limit. Ak ju do tej doby našiel, mali rande.
Dnes poslala fotku náhrobku s obrázkom ženy z 19. storočia. Rozprávala mu o nej na predchádzajúcej prechádzke. Pokiaľ naozaj počúval, hádanku rozlúšti ľahko.
Potešilo ju, že počúval. Kráčal k nej pomedzi pomníky a stromy, ktoré tu pretrvávali v dlhovekom partnerstve. Už dávno sa tu nepochovávalo. Väčšina hrobov bola stará viac ako sto rokov. Niektoré sa v pokore skláňali k zemi, unavene tak rezignovali v boji s časom. Na mnohých čas ušetril zažltnuté fotky ľudí v dobových odevoch a účesoch,   z čias, keď elegancia a spoločenská noblesa definovali postavenie ľudí.
Popoludňajšie letné slnko prenikalo cez koruny stromov a zdobilo žulové kamene zlatý...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

KaR18.4.2017
 

\"nemé hádky\"...pekné...

GAHO11.4.2017
 

TY BRDO! Úplne z iného súdka. Rita, veľa vieš, veľa cítiš, veľa premýšľaš...V celom dielku ten \"prvok praktickej istoty sa mi veľmi pozdáva :) možno miesto mäkkej dlane, by som čakala pevnú :)))) Túto novú poviedku som prečítala na dúšok, ako vždy tvoje príspevky. Ešte sa k nej vrátim, našťastie sa dá ľahko...Šokovala ma, uf, uf, som zvyknutá na iné!

Rita11.4.2017
 

Ďakujem. Šok nie je tá najhoršia reakcia, akú som mohla vyvolať :) :)

PH11.4.2017
 

Velmi hezké dílo, propracované, vezme za srdce, čitatel má pocit, že cítí vše, jako hlavní postava. Nebo aspoň já. Podle názvu a obsahu by si člověk mohl myslet, že jde o cynické a smutné dílo, kdy se točí vše kolem smrti, já mám naopak pocit, že postava našla sama sebe a cestu k životu.

Rita11.4.2017
 

Ďakujem. Ale akoby tu niekto opisoval od seba komentáre :):) :)

rjpuzo11.4.2017
 

Moc hezky propracované, detaily vtáhnou čitatele do příběhu, mám pocit, že cítím stejně jako hlavní postava.......velmi pěkné, osloví a citově zaujme. Plno lidí asi převezme cynické až negativní myšlenky a zkoncování se životem, podle mě to není pravda, naopak to na mě působí, jako najití sebe a života. Moc hezké a pokrčuj. :-*

p.balam11.4.2017
 

dávam 5* ... Mne sa to zdá výborne napísané ...

Rita11.4.2017
 

Vďaka. Som polichotená :)

Anka10.4.2017
 

hmmm...... veru, oproti tvojim predchádzajúcim dielkam je toto náladou, atmosférou, vážnosťou úplne niekde inde.....zostáva brilantý štýl s detailným zachytením momentu potrebného pre pochopenie celku , vykreslenie hrdinov s ich (ne)očakávaniami od toho druhého je živo uveriteľné a jediné voči čomu mám výhradu je dub na cintoríne (na tom konkrétnom cintoríne rastú agáty)...... ale ak sa vrátiš v tvorbe k svojmu sarkastickému pohľadu na svet nebudem protestovať :-) plný počet * je tvoj

Rita10.4.2017
 

mením dub za agát! :) ďakujem, som mestské dieťa...:):) sarkazmus zasa inokedy...:)

L-ka9.4.2017
 

už len za \"ilúziu pohybu tam, kde sa už dávno všetko zastavilo\" dávam 5 * :) a je toho viac...

Rita11.4.2017
 

Dík.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: