IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poviedky neďalekého východu (Martin Murza)19.4.2015
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 229, Komentáre 2

 
Poviedky neďalekého východu
O tak mladom až mŕtvom umelcovi
 
Nahluchlé, bolo malé mestečko, ktoré ležalo neďaleko od Slepého – to bolo mimochodom hlavným mestom Normálnej Republiky. V Nahluchlom žilo asi šesťstodvadsať obyvateľov. Medzi nimi bol aj  Sebastian, hudobník- saxofonista. Dnes je to už postarší pán, ktorý trávi viac času obdivovaním svojej mladej tváre na obaloch platní ako hraním hudby. Ešte stále to však bol najlepší, najobdivovanejší a jediný  hudobník v Nahluchlom. V každom dome hrali jeho platne minimálne raz denne.
             Bezpochyby to bola dobrá hudba, aj keď to nikto z Nahluchlého posúdiť nevedel, pretože všetci obyvatelia boli nahluchlí. Ale pozor, nie je nahluchlý ako nahluchlý. Ľudia v tomto mestečku počuli všetko normálne. Mali iba akúsi zvláštnu vadu, totiž, nepočuli hudbu, kritiku a ani slová, ktoré ich mali niečomu naučiť. Jednoducho si nenechali nič povedať a nijako poradiť. Aj napriek tomuto defektu však mali obyvatelia mestečka hudbu radi. Nie preto, že by sa im páčila, to nie, veď ju v živote nepočuli. Platne počúvali, pretože sa to rob...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

MJR23.4.2015
 

zábavné ale keďže ťa už trošku poznám..mám pocit že toto nie si tak celkom ty..no je to super len píš ďalej :)

Maťa22.4.2015
 

Nápadité...niekedy fakt trefný výber výrazov, páčia sa mi aj názvy miest, mená.. a pobaví... Miestami ten nadhľad je tak milý:-) Úsmevné.
Držím palce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martin Murza

972368_685199194840972_1692401642_n.jpg
O mne

Ako vidíte na obrázku, som ešte mladučký svišť. Na papieri čerstvo dospelý študent elektrotechniky, ktorý si však viac ako vodiče zamiloval umenie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: