IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poviedky (Ellia S.)30.10.2018
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 57, Komentáre 6

 
Babičkine hodiny
1990.
Tlkot veľkých starožitných hodín pretína mŕtve ticho v babičkinej izbe. Kedysi som tento tlkot mala rada. Teraz ma jeho rytmický zvuk dovádza do ešte väčšieho zúfalstva. Pripomína mi, že čas sa nedá zastaviť, ani vrátiť späť. Tvrdohlavo si bije „tik-tak“ upozorňujúc ma, že jej dni sú už zrátané.
Sedím v jej obľúbenom hojdacom kresle tak, ako ona kedysi… Zatváram oči a predstavujem si milú, vráskami ozdobenú tvár. Je to môj anjel, čistá duša so srdcom plným lásky a porozumenia. Vždy ma vedela pochopiť a pohladiť; ukryť ma do náručia pred zlom dnešného sveta. Moja stará mama mi bola úžasným útočiskom a nenahraditeľným radcom do života. Jej múdre rady, získané z nespočetných životných skúseností, ma vždy dokázali postaviť na nohy a posunúť ďalej aj vtedy, keď som si už myslela, že všetko je stratené.
Neznesiem myšlienku na to, že teraz leží na nemocničnom lôžku slabá a vychudnutá na kosť a kožu. Zvnútra ju rozožiera tá nezastaviteľná, hnusná pliaga. Babi, keby som ti len mohla pomôcť… Chodím k nej každý deň a držím ju za kostnatú ruku. Väčšinou spí a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva H3.11.2018
 

Bytovkové blues. Tiež dobré. Aj som sa pousmiala.

Ellia S. 3.11.2018
 

Dakujem :)

Eva1.11.2018
 

....tak pre zmenu romanticky pribeh, pekny:) musis mat hlavu plnu pribehov napadov a snov.

Ellia S. 1.11.2018
 

Dakujem krasne Evka :) Ja sa tesim, ze si si to aj ty precitala, a ze sa pacilo.

Eva H31.10.2018
 

Ahoj Ellia. Pekná poviedka a zároveň smutná. Ku koncu mi prešli príjemné zimomriavky po tele. Tušila som, že budú spolu.

Ellia S.31.10.2018
 

Ďakujem, Evka.:) To je moja prvá poviedka, čo som napísala a nevedela som, či sa vôbec bude páčiť. Ďakujem ti aj za tých päť hviezdičiek. Potešilo. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ellia S.

O mne

Milujem písanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: