IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poviedky (Katarína Gregorová)13.4.2019
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 41, Komentáre 2

 
Manžel
Napoly prebudená počujem sprchu. Otrávene vzdychnem. Peter zase zabudol zavrieť kúpeľňu.  A pritom som mu miliónkrát  vysvetľovala, že to jednoducho neznášam. Myslím tie zvuky. A vôbec.
Jasné, sú to len obyčajné otvorené dvere. Váhavo obzerám ten kus nábytku, v duchu premenený na symbol manželovej ľahostajnosti. Pár rokov dozadu bez váhania vyskočím  z postele a tresknem s nimi tak, že sa zatrasie celý byt. Aby vedel. 
 Slniečko veselo  žmurká pomedzi žalúzie a mne príde dosť  zbytočné kaziť si pekné ráno smiešnymi domácimi vojnami. Preleziem do kuchyne, pustím príjemnú hudbu, zapnem kávovar. Som rozhodnutá. Dnes bude fajn a hotovo. 
Vytiahnem z chladničky šunku, uvarím vajíčka, urobím hrianky. Môj muž  voňavý a oholený prekvapene pozerá na prestretý stôl.
„ No nie, to je krása.“
S nadšeným výrazom začne do seba pchať, všetko čo vidí. On totiž jedlo neskutočne  miluje.  Je síce odborník na reality, čo nás veľmi  slušne živí, ale jeho vášeň je plný tanier. Samozrejme nie hocičoho. A tak pravidelne navštevuje všemožné gurmánske akcie, obieha farmárov, nosí domov zvláš...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva30.4.2019
 

...aj mne sa to pacilo, aj ked som si najprv myslela / podla nazvu/ ze to bude pre deti a mladez:)...pekne.

zuzana13.4.2019
 

Príjemné, ľahké, nie príliš ružové, také na večer k poháru vína :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Katarína Gregorová

O mne

Píšem o živote okolo seba, hlavne o ženách okolo seba.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: