IKARIKAR http://www.ikar.sk

Poznáme sa? (Ľudka)26.6.2013
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 390, Komentáre 6

 
Poznáme sa? - 1. kapitola - Vedomá si svojho JA
 1. kapitola - Vedomá si svojho ja
 
Alonso15 (14:11): Tak ako prezivas dnesny den kuriatko? :D
Kuriatko_9 (14:12): Tak fajn, čo ti poviem...tí istí blbí ľudia, tá istá nudná škola = ten istý blbý deň.  nečakané však? čo ty?
Alonso15 (14:14): Wow, opat si ma raz prekvapila tou istou odpovedou ktoru mi pises uz 2 tyzdne :D ty si same prekvapenie. Ja super, veď zivot je super az na zopar vynimiek ;)...ja by som ta ale aj tak naucil zit
Kuriatko_9 (14:16): Noo..to si viem predstaviť :D Veľmi lákavá ponuka ale predsa sa zaobídem aj bez tvojho kurzu, kde by som sa potom dostala? :D (to bola básnická otázka ak by ti to nedošlo ;) ) a pre istotu...( básnická otázka znamená, že sa na ňu neodpovedá :D )
Alonso15 (14:18): Teba bavi si zo mna utahovat co? :D
Kuriatko_9 (14:19) : Prosím ťa, ja neviem čo to znamená uťahovať si z niekoho :D a z tebaaaa?? To vonkoncom niee...
Alonso15 (14:20) : Ja ta raz presvedcim stetnut sa, alebo sa prerieknes a vysledujem si ta Kuriatko  potom uvidime kto bude frajer 8-)
Kuriatko_9 (14:...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Beatrix11.7.2013
 

Ahoj, celkom sa mi páči to, čo tu zatiaľ je. Pripájam sa k názoru Daisy, až na ten začiatok, podľa mňa bol v poriadku. Poopravuj si ale tie bodky na konci priamej reči, za ktorou ešte nasleduje uvádzacia – majú tam byť čiarky.
Názov sa mi nepáči, ten otáznik s výkričníkom na mňa pôsobí akosi agresívne a skoro ma odradil od toho, aby som na dielo vôbec klikla. A to by bola škoda.
V tretej kapitole som nechápala, prečo jednoducho neostala doma a išla až na druhú hodinu s tým, že rodičia by jej dali ospravedlnenku. Veď sa zatiaľ zdá, že hrdinka je poctivka a nestáva sa jej často, že by prespala budík, takže by rodičia ani nemali mať problém trochu jej vypomôcť.
No a potom tiež prečo sa jej Damian ospravedlňoval za to, že meškala, keď by bola meškala tak či tak (a poriadne, čiže by ju tá jedna minúta tiež nezachránila).
Inak fajn, veľmi milé čítanie, presne aké som mala rada vo svojom období dievčenských románov (teda, aspon zatiaľ predpokladám, že to je dievčenský román. Možno z toho ešte vykľuje krimi, kto vie :)). Prídem sa pozrieť aj na pokračovanie.

Ľudka11.7.2013
 

Zdravím :) Ach jaj, tie moje čiarky...ja si už tú priamu reč vážne popozerám, sľubujem :D Ďakujem. No tak nad tým názvom pouvažujem. Nechcela by som ho teraz meniť keď som už s ním začala ale myslím, že odstránenie aspoň toho výkričníka by teda pomohlo.
K vysvetleniu týchto situácií. Tak akosi ma ani nenapadlo urobiť to tak, aby zostala doma, ide práve o to, že je poctivá. Rodičia zväčša svojim deťom nechcú písať zbytočné ospravedlnenky. Súdim hlavne aj podľa seba. Nikdy sa nevedelo kedy ospravedlnenku budem ozaj potrebovať, tak aby sa ich potom nenahromadilo veľa a bolo by to podozrivé :D Ozaj som to dala len nejak tak podľa seba. A druhá situácia - je to pravda ale na druhej strane som sa ho snažila vykresliť ako viac starostlivého a pozorného voči iným. Damian je v škole viac-menej známy a s Viki sa nejako extra nepriatelili čiže ho pozná len na základe toho čo počula, videla alebo sa inak dozvedela. Toto mal byť náznak toho, že nie je taký ako sa o ňom vraví.
Snáď som tým nepokazila veľa. Som rada, že viem tieto pripomienky lebo aj viacerí to môžu pochopiť ináč, prípadne nepochopiť celkom presne a tak to môžem ešte upraviť ak by to fakt veľmi nevadilo. To si vážim. Budem len rada ak sem ešte zavítate. Ešte raz vďaka :)

Daisy8.7.2013
 

Ahoj, Ľudka,
druhá kapitola je lepšia ako prvá. Myslím si, že nejaký ten potenciál tu je, ale dávaj si pozor na opakovanie slov, čiarky a bolo by dobré, keby si sa pozrela aj na priamu reč. Napríklad: \"A navyše... je zlatý,\" dodala som. Má tam byť čiarka namiesto bodky alebo potom bodka, ale ďalšia veta nasleduje s veľkým písmenom. Ďalej čísla vypíš slovom - samozrejme, okrem tých v nickoch a časoch. Mám pocit, že toto dielko si tu už raz mala a vtedy som ho tiež čítala. Dialógy sú lepšie, ale ten na začiatku je akýsi nemastný-neslaný.
Tak či onak, ešte sa sem vrátim, ak pridáš pokračovanie.
Držím palce v písaní :)

Ľudka9.7.2013
 

Ahoj :)
Ďakujem za postreh. Priznávam, že gramatika a hlavne čiarku u mňa vedia narobiť šarapatu poriadnu ale tak nejak stále nemám ten cit, kde ich dať a kde nie. Správne, toto dielko som tu už mala. Pozmenila som nejaké detaily a chystám sa ho písať ďalej, snáď mi to aj vydrží. Ešte raz vďaka za postrehy, budem na ne myslieť.

Ľudka8.7.2013
 

Zdravím,
ďakujem za pochvalu a snáď sa bude páčiť aj pokračovanie ;)
Ľudka

Paulína-Durel1.7.2013
 

Zdravím Ľudka,
veľmi sa mi páči tvoj štýl písania. Nie je zbytočne komplikovaný, čo je fajn. Námet je tiež dobrý, teda ak som ho správne pochopila. Som zvedavá ako sa bude ďalej vyvíjať. Určite sa tu ešte vrátim.
S pozdravom Durel

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľudka

fe8ac5ce56_80946883_o2.jpg
O mne

19 rokov. Romány, ktoré mám načaté vznikli keď som bola mladšia, novšie časti dopisujem teraz a čo-to upravujem. Mojim snom je písať texty piesní, no písanie všeobecne ma baví vo všetkých smeroch. Myslím, že v jednoduchosti je krása a preto v mojich dielach nenájdete veľké slová. Nanajvýš veľké veci vyjadrené jednoduchými slovami :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: