IKARIKAR http://www.ikar.sk

Práca (Michal Roháček)12.2.2014
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 246, Komentáre 3

 


Práca

Keď zomrela moja žena, kúpil som si papagája.
"To, že máme veľa peňazí neznamená že musíme veľa míňať, ale že by si mal chodiť menej do práce.", hovorila moja žena. To, že sme mali veľa peňazí bolo zapríčinené tým, že som bol riaditeľom firmy vyrábajúcej krytné systémy, a znamenalo to tiež to, že moja žena nemusela chodiť do práce a mohla sa venovať tomu, čo mala rada. A to boli knihy a prechádzky.
Moja žena bola chorá. "Je to, ako keby ma niečo tlačilo na srdci, ťažko sa mi dýcha, ako keby bolo srdce plné vody, alebo úplne prázdne, strašne velké, alebo úplne malé.", hovorila. Bolesti cítila väčšinou keď som bol v práci a to bolo skoro stále. Navštevoval som rôznych odboríkov, kupoval som jej drahé lieky, ktoré nejedla. Kolegovia v práci mi povedali že to môže mať z tých kníh ktoré číta, že by si mala skúsiť prečítať niečo iné, smiešne, obľúbené. Tak to povedali. Neskôr som si uvedomil že moju ženu asi moc radi nemali. Raz som jej priniesol knihu, na odporúčanie mojej sekretárky, ale moja žena povedala že ona nepotrebuje brať drogy, že chce...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

oly ole14.2.2014
 

Ahoj Michal,
príbeh sa mi veľmi páčil. Oslovil ma a zanechal emócie. Dokázala som sa vcítiť do obidvoch postáv. Považujem za mimoriadne podarený opis manželky počas celej doby. Páčila sa mi i premena zo začiatku nechápajúceho ale tolerujúceho manžela, ktorý koncom rozprávania precitol.

Štylistika by potrebovala úpravu. Chýba mnoho čiarok.

Držím palce a prajem veľa zdaru!

Michal23.2.2014
 

Ďakujem.

dotyčná osoba12.2.2014
 

páčilo sa :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Roháček

O mne

---

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: