IKARIKAR http://www.ikar.sk

Praha Lovestory (Deny Szoó)22.11.2013
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 97, Komentáre 3

 
Praha Lovestory
 Bol som na Václaváku a ľudia okolo mňa plynuli tak rýchlo, že som sa im nestíhal pozerať na tváre. Každý sa hnal domov z práce, alebo do práce a okolitý svet ich vôbec nezaujímal. Všetci mali klapky na očiach a smerovali už vychodenými cestičkami na miesta, ktoré už od nepamäti poznali. Dážď sa lial, všetci mali dáždniky, len ja nie, bolo mi to jedno. Moje kroky viedli k baru na spodku Václaváku. Bol to jazzový bar, skutočná krčma plná štamgastov a starých corgoňov, čo srali na okolie, ktorým stačil len pohárik pálenky a krígeľ dobrého, českého piva. Jedno také som si objednal a vychutnával ho dúškami, ako dieťa, ktoré saje mlieko z matkinho prsníka, až kým sa nepozvracia a nezaspí.
Sen sa stával skutočnosťou - keď som šiel do Prahy, tešil som sa, ako sa opijem, ako nebudem doma, ako budem robiť NIČ a len snívať s otvorenými očami, vypnem a spoznám samého seba. Ako som sa tak pri tom pive spoznával, zistil som, že ak si dám ešte jedno, tak sa už nikdy nespoznám, lebo keď odtiaľ pôjdem preč, spadnem na schodoch ktoré do toho baru viedli a najskôr sa tam asi zabi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

emko9.12.2013
 

Pekne si Prahu degradoval, len čo je pravda... chodiť tam sa len ožierať? A ľudia? buĎ makajú ako fretky, alebo sa spíjajú do nemoty... máš zvláštnu predstavu (a ak je to realita, tým horšie pre teba) o Stovežatej...
Až na posledný odstavec, sa mi to nepáčilo. Nie štýl a gramatika - to bolo celkom ok, len ten príbeh bol akýsi nemastný - neslaný, bez života, bez zápletky... lebo ísť do AE s cieľom opiť sa, je tpv. úbohé.

nnn22.11.2013
 

Príbeh bol nereálny a nezaujímavý. Chúďatko Praha, také krásne a príťažlivé mesto, dostala sa aj do nadpisu a nič z toho. Aby sa jednalo o konštruktívnu kritiku tak:
1.) Po Václaváku sa pohybuje hlavne veľa turistov. (Pracujúci ľud sa nachádza dolu pod zemou v metre, kde prestupujú z B na A alebo z C na B a kto tam niekedy bol, tak vie, o čom píšem.)
2.) Chlapík sám v úvode uznal, že ak vypije ešte jedno pivo, tak nebude schopný dôjsť domov. To znamená, že bol už poriadne opitý. Namiesto piva si dal víno a následne viedol plnohodnotný rozhovor so sexi slečnou na gauči. Neverím.
3.) Chýba tam dej. Zvrat. Alebo myšlienka, ktorú by príbeh sledoval.
4.) Verím, že by si to vedel/by ste to vedeli napísať lepšie.

dotyčná osoba22.11.2013
 

mne sa to páčilo, píšeš dobre, len tak ďalej :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Deny Szoó

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: