IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pravidlá Bestselleru (Martin Smolík)30.1.2016
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 296, Komentáre 9

 
Prológ (Pravidlá Bestselleru)
Muž s nebezpečne uhrančivými očami
 
Kapitola 1
 
Muž s nebezpečne uhrančivými očami vošiel dnu zadom, cez kuchynský oblok, ktorý bol pre neskutočnú júlovú horúčavu otvorený dokorán. Nemusel sa snažiť byť nenápadný. Žena, ktorá v tú dobu už tuho spala, nemohla ani náhodou započuť jeho blížiace sa kroky, ozývajúce sa po drevených parketách vedľajšej miestnosti. Bol už na prahu jej dverí, vedúcich do spálne, keď sa zvrtol a vrátil. Nemohol si pomôcť. Musel si vziať naposledy do ruky zarámovanú fotografiu novomanželov, stojacich pri oltári a hovoriacich si svoje áno.
 
Ženích na fotografii pôsobil vitálne. Jeho čierne, rovné vlasy sa mu ťahali až takmer po ramená. Hnedé oči sa mu leskli vo svetle slnečných lúčov, vnikajúcich dnu cez vysoké chrámové obloky. Bol chudý a šťastný. A jeho žena tiež. Jej po pás dlhé blond vlasy a chudá postava s mierami modelky nedávali už niekoľko mesiacov pred svadbou pokojne spávať väčšine mužom, a to napriek tomu, že sa o nej rozprávalo všeličo. Veľa ľudí ju odsudzovalo pre jej minulosť, no napriek to...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga12.2.2016
 

Ahoj, Martin. Čítala som tvoj prvý román, ktorý si tu mal. A čítam aj tento. A musím skonštatovať, že si sa polepšil o 180 stupňov. Pokrok viditeľný. Prvé kapitoly prvého románu, veď vieš. Veľa školáckych chýb, zle tvorené vety, niektoré slová prebývali, iné chýbali. Musím sa priznať, že keď som to na začiatku čítala tak, som si povedala: Zasa jeden, čo len skúša a učí sa. Ale zatiaľ je len na samom začiatku. A hop! Po pár kapitolách, ako by si sa zobudil. Neverila som vlastným očiam. Dal si väčšie písmo, upravil si text, opravil chyby. Okamžite to ožilo, čítanosť išla hore. No a tento román, musím pochváliť je od začiatku výborný. Žiadne amatérske chyby. Okamžite zaujal. No chválim. Teší ma to.

Martin Smolík13.2.2016
 

Ahoj, Oľga. Ďakujem za koment. Som rád, keď mi niekto niečo pozitívne napíše, a zvlášť od teba si to veľmi cením. Ako si všimla, mám rád kritiku, pomáha mi to spisovateľsky rásť. A o to mi ide najviac. Takže pokojne upozorňuj na chyby aj ďalej, ak si všimneš, mňa to istým spôsobom motivuje sa neustále zlepšovať :)

A inak Miestnosť samovrahov opravujem (chyby), hoci ide to pomalšie, ako som si spočiatku myslel. Už to nie je také zábavné, ako samotné písanie :) No aj tak to opravím.

Tento thriller, či skôr detektívny thriller, mám už kompletne uložený v hlave, od začiatku až do konca, tak som zvedavý ako to dopadne. Každopádne, bude to dooosť napívané.. A zamotané.

Pekný víkend ti prajem.

MG11.2.2016
 

Ahoj Martin, napíšem ti pár pripomienok k novej kapitole: v jednom odstavci máš 3x telo, skús to preformulovať :-)
písať – prepísať
Keď dávaš výkričník, alebo otáznik, nedávaj medzeru. Inak ma to zaujalo, som zvedavá, ako sa to vyvinie :-)

Martin Smolík11.2.2016
 

Ahoj MG,

ďakujem za užitočné komenty. Opravil som to :). Som rád, že ťa to zaujalo. Dúfam, že ťa to bude baviť stále viac a viac. Bude to hodne akčné, temné a celkovo napínavé :)

Ak si všimneš pri nejakej kapitole aj ďalšie chyby, kludne hoď koment, rád si ich opravím :)

michaela galambošová2.2.2016
 

Martin, mňa skôr prekvapil ten gramofón... možno som prehliadla, ale nezdá sa mi bežné, že by v noci mal niekto bežne pustenú hudbu... Ďalej smaragdovo zelená blúzka.. nebola by lepšia nočná košela?
Netreba písať rýchlo.. skús sa pohrať aj s tým predchádzajúcim dielom, čakám, kým ho opravíš, pretože by som si ho rada prečítala bez škrípajúcich vecí, na ktoré si bol upozornený... držím palce :-)

Martin Smolík2.2.2016
 

Ahoj Miška,

v prvom rade ti chcem poďakovať za koment..

Ten gramofón tam predsa len mal nejaké opodstatnenie, aké, to sa ukáže až neskôr (a inak asi som zvláštny, ale ja zaspávam pri hudbe tiež :)

Blúzku ešte doriešim.

A Miestnosť samovrahov poopravujem (len gramatické chyby, prípadne trošku upravím niektoré vety, chcem, aby to \"nejako\" vyzeralo. Rozhodne to nenechám v takom stave..

Martin Smolík31.1.2016
 

Ďakujem za postrehy :) Opravujem..

Lenka30.1.2016
 

Martin, zacinas napinavo. Vyzera, ze to bude riadne odlisne od Tvojej prvotiny. Akurat taka drobnost-pises, ze bola julova horucava a ona spala zahrabana do perin. Asi by jej bolo prilis teplo. a mala na sebe bluzku. to nie je na spanok bohvieco:-) potom zrazu je zima, vichrica... trochu som sa stratila v pocasi. teplo, zima, ci to bola iba spomienka? ak ano, je to malicko nejasne. tiez neviem, ci to pokusat je spisovne. asi radsej pohryzt alebo nieco podobne.

Domz30.1.2016
 

Ahoj Martin, je tam pár chybičiek, na tie však upozorňovať nebudem. Skôr upozorním na tie veľké, do očí bijúce.

Najprv píšeš, že okno je dokorán otvorené pre obrovskú horúčavu, potom zrazu vetry šľahajú do strechy a dokonca prepukne orkán. Neviem, či sa orkán a veterná smršť prihnali behom minúty, kedy muž sleduje fotografiu alebo to inak nedáva zmysel. Keby bol orkán a silný vietor, asi nebude okno dokorán ;)
Nelogickosť vzápätí pokračuje: muž otvorí dvere, vidí na posteli spiacu ženu. A potom sa dozvedáme, že sa plíži (čo je mimochodom nespisovný čechizmus) NOČNOU spálňou. Ak je noc, ako mohol vidieť ženu spať na posteli (v tme ju asi vidieť nemohol) a prečo by žena nechala cez noc okno dokorán???

To sú podľa mňa dosť podstatné chyby, takže tie drobné už ani riešiť nebudem. Treba si urobiť jasno či je deň, noc, horúco alebo veterná smršť s orkánom ;)

Veľa zdaru

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martin Smolík

dsgsd.jpg
O mne

Píšem pre seba, pretože ma to baví. Pretože písanie je môj život. A nemám v pláne s tým prestať.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: