IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prázdna kniha - ako som ju kúpil (P.BALÁM)5.12.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 70, Komentáre 0

 

Sú obchody, ktoré ma fascinujú od detstva. Ako dieťa ma samozrejme sprvoti zaujali hračkárstva a papiernictvá. No odkedy som pochopil abecedu, prvenstvo prevzali kníhkupectvá. Držia si ho dodnes. Ak sa s manželkou v nákupných centrách rozdelíme, aby som ju namrzenými pohľadmi nevyrušoval pri prezeraní handár a podobných tovarov, tak sa na záver nákupného výjazdu spravidla stretávame práve v predajni kníh.
Bolo povianočné obdobie, končil víkend a poloprázdne kníhkupectvo v podvečernom čase nabehlo na oddychový režim. Pach tiel, sprejov a voňaviek motajúcich sa kupujúcich vystriedal vzdušný priestor a vôňa tlačeného papiera. Mohol som sa nerušene venovať hľadaniu zaujímavej knihy.
Dosť ťažká úloha pre technicky vyštudovaného človeka. S vypestovanými predsudkami voči intelektuálom. Pre jedinca, ktorému s nevôľou dovolila slovenčinárka pristupiť k ústnej časti skúšky maturity. Neklasifikovateľné. Taký bol jej prvý návrh hodnotenia maturitnej písomky pozostávajúcej z troch strán vraj bezobsažného textu. Napísaného veľkým písmom a s ešte väčšími medzerami medzi riadkami. Psychicky...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

P.BALÁM

O mne 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: