IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prázdninová republika (Damián Samson)26.3.2020
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 2, Komentáre 0

 

Prázdninová republika

 


„Proti nude aj bohovia bojujú márne.“


Antikrist, Friedrich Nietzsche


 


ČASŤ PRVÁ: KOBEREC


 


1 - Danov kruh


 


„Prečo si nešťastný, Šimon?“


Tvoj psychiater sa nakloní dozadu vo svojej kožennom stoličke s vysokým operadlom, prekríži si nohy a premiera si ťa pohľadom profesionálnej zvedavosti. Jeho kancelária vyzerá akoby nepatrila nikomu. Pohodlné sklápacie kreslo, na ktorom práve sedíš, steny neurčitej krémovej farby, veľké okno s výhľadom do dvora budovy, v rohu miestnosti vysoká izbová rastlina s veľkými okrúhlymi listami, na tmavom drevennom pracovnom stole počítač a kaktus, v ľavej stene akvárium so skupinou exotických farebných rýb rôznych druhov, ktoré sa navzájom ignorujú a znudene plávajú tam a späť, a napravo od dverí visí nejaký kus abstraktného umenia, ktorého jediným účelom je nevzbudzovať vôbec žiadne pocity.


Neubrániš sa dojmu, že toto je začiatok nového príbehu. Od nejakého bodu v budúcnosti si budeš túto chvíľu prehrávať v hlave zas a znova ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Damián Samson

20180914_190122A.jpg
O mne

Vraciam sa sem po šiestich rokoch hibernácie so svojím novým románom. Zhruba tak dlho mi trvalo, kým som si uvedomil, že v bubline sa písať nedá.

Už som sa ako tak našiel. Nechodím viac celý v čiernom a nesnažím sa silou mocou šokovať. Väčšinou.

Literárne ma inšpiruje minimalizmus a kontroverznosť transgresívnej fikcie a neobmedzená kreativita žánru bizarro fiction. Tieto prvky sa snažím spojiť so svojím latentným záujmom o filozofiu a vymodelovať z toho akýsi žánrový hybrid, ktorý by som voľne nazval "filozofická sci-fi".

Pre tých, ktorí sú zvedaví ako dopadol Ples kanibalov (ak si to tu ešte niekto pamätá) - mám v pláne napísať novú verziu. Redakčná rada Ikaru zamietla môj pôvodný rukopis.

Ich reakcia bola nasledovná: "Ospravedlnujem sa, ze Vam pisem bez diaktriky. Vo vydavatelstve dlhsie trvalo, kym sa redakcna rada napokon rozhodla Vas rukopis nevydat. Osobne mi je to velmi luto, pretoze tri stanoviska boli za. Posielam Vam aspon pripomienky jedneho z recenzentov, mozno by ste knihu na zaklade nich mohli prepracovat a ponuknut ju inemu vydavatelstvu. Velmi Vam drzim palce, lebo podla mna ste talentovany."

Takže prepracovávam.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: