IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Prebuď sa! (Daniela Peleščáková)23.12.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Autorka nepochybne ovláda základné pravidlá výstavby sujetu, postupy narácie, umne sa vyrovnala s problematikou prelínania dejových pasiem, kompozične a štylisticky je jej text na dobrej úrovni. Striktne sa drží realistickej metódy stvárňovania.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

IGOR HOCHEL, spisovateľ a porotca Literárnej ceny MT)

5
 počet hodnotení: 111
prečítané 1549, Komentáre 170

 
Prebuď sa! (1. a 2. kapitola)
PREBUĎ SA !
 
1. kapitola
 
   Dvere na červenej Felicii sa zabuchli. Motor zahučal a rodina Brezinová sa vydala na cestu. Otec Peter bol poriadne nahnevaný a na zákrutách od rýchlej jazdy pišťali pneumatiky.
  Mama Darina bola smutná, vystrašene sa pozrela na svojho muža.
   -Peter, prosím ťa, spomaľ! Takto sa nedostaneme ani za mesto, nieto do Chorvátska.
   Obzrela sa dozadu, aby skontrolovala malú. Alžbetka, dvojročné dievčatko, bola pripútaná v detskej autosedačke na zadnom sedadle. Usmievavý anjelik sa tešil z jazdy autom. Vedľa nej sedela Tatiana, príčina otcovho hnevu. 
   Pätnásťročná dievčina, útla na svoj vek, sedela namosúrená, ruky založené v obrannom geste. Zanovito hľadela z okna, malú sestričku si nevšímala. Hnevala sa na celý svet. Taká nespravodlivosť! Jej rodičia práve odchádzajú na dovolenku k moru s jej malou sestrou a ju strčia na prázdniny k príbuzným na dedinu. Tých dvoch týždňov sa hrozila. Veď tam zahynie od nudy.
   Ešte vždy jej v ušiach zneli mamine slová,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mary29.9.2014
 

Knižku som si kúpila pred 2 rokmi, keďže ma zaujala svojou anotáciou, a neľutujem... Keď som ju začala čítať, nedokázala som ju pustiť z ruky... úplne ma vtiahla do deja. nebyť dvoch aktívnych detí a určitej potreby spánku, bola by som ju prečítala za jeden večer...téme, ako aj je spracovaniu nemôžem vytknúť nič, akurát ma osobne trošku sklamal záver, očakávala som väčšie napätie a \"naťahovanie\" deja, nejaké zvraty a podobne:-) nuž, asi som náročný čitateľ :-))) ale inak úžasná kniha! odporúčam :-)
Prečo sem píšem až teraz? Pred pár dňami som si ju po dlhom čase opäť prečítala a na niektorých pasážach som sa dobre zabávala :-)
Mimochodom, podobný námet nosím v hlave už od detstva :-D, len akosi nie som schopná ho spracovať :-(

Bailie20.8.2012
 

milujem túto knihu!! kúpila som si ju pred pár mesiacmi a aj po čase si ju rada prečítam...dúfam, že spisovateľka chystá nejakú novú knihu :))

Žofia Eva Berková6.8.2012
 

Práve som dostala Vašu knihu na narodeniny a zhltla som ju celú za necelé dve hodinky, keďže Táňa je odo mňa o rok staršia, viem, čo prežíva a vďaka nej som sa dokázala správne rozhodnúť a dodnes som neoľutovala. Ďakujem!

Daniela8.8.2012
 

Milá Žofia, som rada, že sa Ti moja kniha páčila a našla si si v nej aj inšpiráciu do života. Želám všetko dobré, nech sa Ti darí. :-)

Daniela3.12.2011
 

Dobrý deň, pani Peleščáková, práve sa mi naskytla možnosť v miestnej knižnici prečítať si vašu knihu... len náhoodou som ju tam objavila. Váhala som, či si ju zobrať, no napokon som si povedala, že možno to bude zaujímavé čítanie ... A naozaj- od prvých 30 stránok som sa nevedela odtrhnúť, potom som to musela prerušiť , ale keby som nemala povinnosti, prečítala soby som ju aj na jeden šup :D &Je to ôžasná kniha, kde hlavnou hrdinkou je dievča v mojom veku (o 2 roky staršie).... chcem Vám len povedať, že Vaša kniha mi priniesla inšpiráciu do ďalšieho písania... aj ja by som raz chcela vydať knihu a dúfam, že sa mi to aj podarí. Vám prajem veľa úspechov nielen s touto, ale aj s ďalšími knihami, ktoré napíšete a ktoré si určite tiež rada prečítam :-)

Daniela4.12.2011
 

Danielka, svojím komentárom si ma veľmi potešila. :-)
Rada sa dozvedám, že sa mladí ľudia venujú nielen čítaniu, ale aj vlastnej tvorbe. Ak sa Ti moja kniha páčila natoľko, že sa stala pre Teba inšpiráciou, som šťastná, lebo splnila poslanie, ktoré som sa snažila poslať čitateľom.
Želám Ti veľa tvorivých myšlienok a držím palce, aby si aj Ty raz okúsila radosť z vydania vlastnej knihy.
Veľa šťastia.

KattyNka25.11.2011
 

Profesionálne, veľmi fajn. Veľa šťastia.

Daniela30.11.2011
 

Vďaka, KattyNka. :-) Aj ja želám veľa šťastia a úspechov v tvorbe.

simuš7.4.2011
 

Jasne že som čakala že to nebude ľahké. Aj ked sa mi to prve tak zdalo. Bola by som veľmi rada keby ste mi pomohli.

Sima B.6.4.2011
 

Dobrý deň!
Čítala som vašu knihu a veľmi sa mi páčila.Prečítala som ju asi za deň.Bola veľmi pútava a zaujímava.Vlastne ste ma aj inšpirovaly a začala som písať taky dievčenský román. Boli ste aj v nšej škole na besede a vtedy ma napadlo že začnem tiež písať. A chcela som sa spítť že ako môžem svoju prvú kapitolu sem pridať. Registrovaá už som. Ak vás to neobťažuje, poradťe mi.Ďakujem.

Daniela7.4.2011
 

Milá Sima,
potešilo ma, že sa Ti moja kniha páčila a som rada, že som Ťa inšpirovala k vlastnej literárnej tvorbe. Keďže cítim zodpovednosť za slová, ktoré na besede vo vašej škole odzneli, cítim zodpovednosť aj za prebudenie Tvojho záujmu o písanie. A moja zodpovednosť mi nedovolí, aby som Ťa vystavila sklamaniu, ktoré Ťa, ako dvojtýždňovú autorku, na tomto portáli môže postretnúť. Takže ak to s písaním myslíš naozaj vážne, mala by si vopred vedieť, do čoho ideš. Rada Ti niečo o tom napíšem, ak máš záujem. Ak sa znovu ozveš, zistím si Tvoju mailovú adresu z adminu a môžem Ti ako začínajúcej autorke poradiť.
Zatiaľ Ti želám veľa tvorivých myšlienok a trpezlivosti v práci s textom.

Andy Bugatka22.3.2011
 

Ahoj Dani,
knihu som dočítala už dávno, ale na dej nikdy nezabudnem. Taký krásny teenagerský príbeh by som rada čítala vo svojej mladosti, čo sa už bohužiaľ nedá vrátiť, ale určite ju odporučím svoje dcére, keď dosiahne vhodný vek, aby si ju mohla prečítať.

Prebuď sa! je veľmi precítené dielo, plné úvah o živote, o prírode, o láske, o deťoch... Skvele napísané, vložila si do textu celé svoje dobré srdiečko.
Táňa si nakoniec vybrala jedného z dvoch nápadníkov, a tak to má byť. Vždy si musíme správne vybrať, aby sme potom v budúcnosti neľutovali svoj čin.

Teším sa na Tvoje ďalšie knihy. Ahoj.

Daniela22.3.2011
 

Ahoj Andy, vďaka, že si sa ozvala. Samozrejme mám radosť, že moja kniha v Tebe zanechala taký hlboký dojem a máš v pláne ňou potešiť aj svoju dcérku, keď bude staršia.
Správne si vybrať v živote je naozajstné umenie. Nikto nemá záruku, že svoje rozhodnutie raz neoľutuje.
Želám ti všetko dobré a veľa inšpirácie v Tvojej tvorbe. Nech sa Ti darí. Papá

Andy Bugatka22.3.2011
 

Dani,
asi som vetu zle sformulovala. Malo to znieť: Mali by sme si vedieť správne vybrať, aby sme rozhodnutie neskôr neľutovali. Samozrejme, môže sa stať, že sa všetko otočí inak, ako by sme si predstavovali, plánovali. Ja som tou vetou myslela baby, ktoré pozerajú cez zaľúbené \"ružové\" okuliare a cez ne poväčšine nevidia to pravé, čo je pre ne správne. Rozhodnutie zaľúbencov je úplne iné, ako zrelý vzťah, vtedy to človek berie podstatne vážnejšie.
Lenže niektorí mladí ľudia sú niekedy fakt zrelší ako samotní dospelí. Viď Tvoj príbeh :)
Ďakujem Dani.

Silvia 21.3.2011
 

Mila Daniela, take jemne a nezne dielko som este asi necitala. Knihu som zhltla za jeden den. Naozaj pekne.

Daniela22.3.2011
 

Ďakujem pekne, Silvia! Potešila som sa, že ste v mojej knihe našli moje posolstvo. V dnešnom svete ľuďom chýba kúsok nehy, preto som ju vyslala do sveta v podobe tejto knihy. Som rada, že ste si ju našli.
Ešte raz ďakujem a všetko dobré želám.

Eva7.1.2011
 

Zdravím
Knihu som kúpila dcére pod stromček na odporúčanie vášho manžela ( je to môj spolužiak).Prečítala ju jedným dychom, veľmi sa jej páčila. Teraz ju čítam ja. Som rada, že som sa o nej dozvedela a tiež o tejto stránke. Pozdravujem a prajem veľa inšpirácie do ďalších kníh.

Daniela8.1.2011
 

Milá Eva,
ďakujem za pekné slová. Teším sa, že sa moja kniha ocitla vo Vašej rodine a páči sa Vám, aj Vašej dcérke. Prajem príjemné čítanie.
Jožko Vás pozdravuje. :-)

Andy Bugatka4.12.2010
 

Ahoj Dani,
tak dnes som Tvoju knihu už mala aj v ruke. Hádam požiadam Ježiška, aby som ju dostala pod stromček. Teším sa, že si to konečne dočítam. Určite sa bude dobre predávať. Pa.
P.S.: Potom ešte by som od Teba požiadala autogram s venovaním. Díky. :-)

Daniela8.1.2011
 

Ahoj Adi,
ako som sa už dozvedela, moju knihu si dostala ako darček. :-) Manžel má dobrý vkus. :-))
Želám Ti príjemné chvíle, strávené pri čítaní. Aj na autogram a venovanie hádam raz dôjde.
Papá

Andy Bugatka8.1.2011
 

Áno, Dani.
Máš správne informácie, dostala som ju ako darček a vyžiadala som si ju sama. Dlho som na ňu čakala a konečne som sa aj dočkala. Práve ju čítam a už som vo vyše polovici knihy. Ľahko sa číta, potom zdedí po mne dcérka :)
Ahojky, nech sa Ti dobre predáva :)

Lýdia3.12.2010
 

Danielka, už som si Vás kúpila. :)
Majte sa dobre, veľa šťastia

Daniela3.12.2010
 

Moja verná čitateľka Lýdia, prajem Vám príjemné čítanie. Veľmi ste ma potešili. Želám krásny deň. :-)

Ivana Ondriová23.11.2010
 

Milá Daniela,

k tvojmu krásne citlivému románu som nakukla už niekoľkokrát. Včera som sa však v sekcii VYŠLO dočítala, že pochádzaš z mestečka Hanušovce nad Topľou, a to ma k tebe privialo znovu. Aj keď ja som konkrétne zo Strokova, Hanušovce sú mi nesmierne blízke, lebo ich dokonale poznám vďaka mojej rodinke, ktorá tam býva (rod. Pasternáková, hádam poznáš..., sesternička je zhodou okolností tiež Danielka). O to viac ma teší tvoj úspech na MT a vo vydavateľstve Ikar..
Kniha má nádherný obal, jej obsah je pútavý a jemne ženský, písaný citlivou rukou, ktorá to so slovíčkami ozaj vie... Blahoželám k nej.
Zároveň knihe želám veľa, veľa predaných titulov a jej autorke ďalšiu takúto svelú myšlienku pri nasledujúcej tvorbe.

Majte sa obe krásne a úspešne, autorka i kniha.

Ahoj

Daniela25.11.2010
 

Ivanka, ale si ma potešila! :-)
Meno Pasternák samozrejme poznám, dokonca sa mi zdá, že s niektorou Tvojou príbuznou som pracovala v jednej firme. Marta Juhásová rodená Pasternáková je Tvoja rodina?
Teší ma, že taká talentovaná autorka, ako si Ty, žije v Stropkove. V Tvojom okolí býva niekoľko mojich spolužiačok a Stropkov som už niekoľkokrát navštívila.
Ďakujem Ti za pekné slová o mojej knihe, som rada, že sa Ti páči.
Želám Ti, aby Tvoja tvorba zaujala ľudí z Ikaru tak, ako zaujala Tvojich čitateľov a mohla si sa raz tešiť zo svojej vlastnej knihy.
Ešte raz ďakujem, za seba, aj za knihu. :-))

Ivana Ondriová25.11.2010
 

Ahoj Daniela,

vždy sa pousmejem, keď zistím, ako máme na Slovensku k sebe všetci tak trochu blízko! Teším sa, že poznáš Stropkov, že tam máš nejaké spomienky!
No, Marta Juhásová mi teraz nič nehovorí, neviem, či to nebude rodina Jozefa Pasternáka, môjho uja, tá mi je ale neznáma, nakoľko je rod. Pasternáková so mnou v príbuzenskom vzťahu po ujovej manželke, Darine Pasternákovej, rod. Palkovej, to je mamkina sestra (joj, neviem, či som to nepoplietla a je to jasné). Ale predpokladám, že tu bude istá spojitosť aj s pani Martou!

Danka, ďakujem za slová pochvaly, nesmierne si to vážim! Uvidíme, čo prinesie budúcnosť!
Prajem vám s knihou veľa spokojných čitateľov. Teším sa, až v Ikare znovu čosi pribudne z tvojej dielne! Však nás nenecháš dlho čakať?

Ahoj a prajem krásne a úspešné dni!

Lenka20.11.2010
 

Dnes som náhodou objavila toto dielo a o darček na Vianoce mám postarané :)
Som veeľmi zvedavá na celý príbeh, cítim, že túto knihu budem zbožňovať :)

Daniela21.11.2010
 

Lenka, Tvoja reakcia ma nesmierne dojala. Ďakujem Ti, že si si môj román našla a želám Ti príjemné čítanie pri vianočnom stromčeku. Ešte je len november, ale už teraz Ti želám krásne Vianoce. :-)

cami14.11.2010
 

Gratulujem! Vyzerá to tak,že si knihu už prečítam v pohodlíčku, v kresle, zabalená v deke a pri dobrej káve. Teším sa. Je to skvelé čítanie.

Daniela14.11.2010
 

Cami, vďaka! Som rada, že môj román považuješ za skvelé čítanie a budeš si ho môcť vychutnať v pohodlíčku pri dobrej káve. :-) Želám Ti príjemné chvíle, strávené s knihou v ruke.

Lýdia1.11.2010
 

Takže, už aby som začala pátrať v \"mojom\" kníhkupectve aj po Prebuď sa? Budem to robiť s radosťou, aj preto, že ste uverejnili na MT celé dielko,
ďakujem, veľa, veľa šťastia a prajem vysokú predajnosť

Daniela1.11.2010
 

Milá moja čitateľka Lýdia, dúfam, že si moju knihu vo Vašom kníhkupectve nájdete. Ďakujem za Vaše želanie, aj Vám želám veľa šťastia.

jara hribiková bertolasi1.11.2010
 

Danka, to je úžasné! Gratulujem k vydaniu :D

Daniela1.11.2010
 

Jarka, srdečne ďakujem! Veľmi sa teším! :-)

ava1.11.2010
 

Danielka, ty vieš, ako sa teším, tak, ako i to, ako veľmi som ti to z celého srdca priala. Budem sa opakovať možno stoprvýkrát, ale nech: \"Blahoželáám a prajem úspech a mnoho šťastia.\"

Drť sa. :-)

Daniela1.11.2010
 

Milá moja Avuška! Keď sa mi splní všetko, čo si mi Ty želala, budem veľmi, veľmi šťastná osoba. :-)) Si moja najväčšia fanúšička a za to Ti veľmi pekne ďakujem, posielam Ti objatie a bozkávam Ťa. Aj Tebe želám, aby si sa raz mohla tešiť z vydania Tvojej knihy. Držím Ti palce! Papá

Enri31.10.2010
 

Danielka, je to dozaista skvelý pocit a ja Ti opätovne pri tejto príležitosti blahoželám. Vychutnaj si počiatky slávy! :-D

Daniela1.11.2010
 

Ďakujem, Enri, ten pocit by som Ti zo srdca dopriala poznať. Verím, že raz sa aj Ty dočkáš. Držím Ti palce. A o sláve sa nedá hovoriť. :-) Stojím nohami pevne na zemi, aj keď o sebe hovorím, že sa často vznášam v oblakoch. Snívanie a realita sú dve odlišné veci. Ešte raz vďaka, papá.

Alexandra Enderle31.10.2010
 

Danielka gratulujem...určite sa vám splnil jeden sen..

Daniela1.11.2010
 

Ďakujem, Alexandra. Splnil sa mi jeden sen, ale človek sníva celý život a ja dúfam, že sa mi ešte splnia aj iné. :-) Teraz sa teším na moju knihu a držím palce aj ďalším autorom z Mámtalentu, aby mohli zažiť podobný pocit, ako ja.

Lýdia29.10.2010
 

Ad: dnešný FB

Danielka, ja potrebujem veľa priestoru na dýchanie a popritom zbožňujem uzatvorené, respektíve iba máličko otvorené konce, čo s tým môžeme urobiť? Čitateľka MT

Daniela Peleščáková29.10.2010
 

Milá Lýdia, Vy ste výnimočná čitateľka, ktorá sa vymyká z priemeru. :-)) Ľudia sa samozrejme nedajú zaškatuľkovať do presných kategórií, takže som napísala: A tí, ktorí nemusia mať všetko usporiadané, ktorí potrebujú veľa \"priestoru na dýchanie\", možno majú radšej otvorený koniec aj v knihe. Dôležité je slovo \"možno\". Nemusí to platiť všeobecne. Iba som vyjadrila svoj názor, nie som odborníčka na ľudskú psychiku. Ale ďakujem za Vašu reakciu, aspoň viem, že ľudia sa zamýšľajú nad komentármi. :-))

Lýdia29.10.2010
 

:)

Lýdia15.10.2010
 

Danielka, ďakujem za želanie, áno našla som tu kopec skvelých autorov. Je obdivuhodné, že naša malá krajinka skrývala toľko literárnych talentov. A určite ešte ukrýva aj ďalších - momentálne si užívam Uľu, ibaže jej autorovi sa zdá, že ho príliš uháňam. :)
Majte sa krásne, pa.

natali 15.10.2010
 

Milá Danielka, Váš román začínam len čítať. Priznám sa, že som tu na MT hlbšie prečítala iba Sondru, pri ktorej mi klesla sánka. A teraz mi klesla opäť. Román sa ľahko číta a príjemne spestrí voľný čas. I keď som iba na začiatku, no už teraz mám pocit, akoby ho písala skúsená autorka. Teším sa, že kniha bude vydaná. Takto si ju vychutnám, pretože na nete by som ju určite nedočítala.
Prajem veľa úspechov!
Natali

Daniela15.10.2010
 

Milá Natali, už dlhšie som nedostala žiadny komentár, až včera ma potešila Lýdia a dnes som sa znovu potešila, keď som si prečítala komentár od novej čitateľky. Na MT som už skoro rok, ale vždy, keď mi niekto ako Vy napíše, že ho moje dielo zaujalo a dobre sa mu číta, som dojatá. Ďakujem Vám za Vašu pozornosť a keď si kúpite moju knihu, budem mať dobrý pocit, že sa dostala do tých správnych rúk. Možno si doma v teple s mojou knihou spríjemníte vianočné chvíle.
Prajem Vám všetko dobré.
Daniela

Natali 17.10.2010
 

Ja som tiež na MT rovnaký čas, no venovala som sa viac svojej tvorbe. Vyčkávala som, keď sa nejaká tá kniha vydá. Mám rada internet, no knihu mi nikdy nenahradí. A o to ma to teší viac, že si nájdem v nich niečo svoje. Idem si pustiť svoje obľúbené pesníčky a pustiť sa do čítania. Len nemôžem prečítať veľa... Niečo si nechám i na knihu. =)
Pre autora i čitateľa je nejkrajší pocit, keď sa môže na knihu tešiť. Premýšľať, čo sa ešte udeje. A tento pocit mi našťastie nechýba.
Ja sa ešte ozvem. =)
Natali

Lýdia14.10.2010
 

Danielka, gratulujem k vydaniu knihy.
Info o tom, že Vás aj Bašku idú vydať, som si všimla až pred pár dňami (na zadnej strane u Katky, Alice a Tiny - ich knihy už mám doma),
majte sa dobre, čitateľka MT

Daniela15.10.2010
 

Milá Lýdia, veľmi pekne ďakujem. Boli ste jednou z tých čitateliek, ktorým sa moje dielo páčilo a neváhali ste to vyjadriť aj vo svojich komentoch pod mojím dielom. Vážim si Váš záujem a Vašu ochotu venovať čas čítaniu dievčenského románu.
Aj ja Vám želám všetko dobré, aby ste na MT našli veľa pekných diel, pri ktorých budete mať dobrý pocit.
Vaša vďačná autorka Daniela

Lýdia4.8.2010
 

Milá Daniela,
hlavu hore!
Aj keď nie ste mojou favoritkou na LC, chcem sa ozvať. Hodnotenie Petra Holku je zasa o ničom. Môj názor na literárne schopnosti Petra Holku nájdete v komentári u Drahoša Miháleka - Biznis po slovensky,

veľa šťastia a chuti do písania Vám praje čiteteľka MT

Daniela4.8.2010
 

Lýdia, ďakujem za Vašu podporu.
Viem, že Vaším favoritom, rovnako ako pána Holku, sú Nočné motýle Katky Tholtovej, preto si vážim Vašu reakciu. Nočné motýle som čítala a tiež sa mi veľmi páčili, takže ak to bude víťaz LC, bude to spravodlivé.
Ešte raz ďakujem.
Daniela

lubomír Adam18.7.2010
 

Duchaplne napísané.Gratulujem k peknému dielku.

Daniela18.7.2010
 

Ďakujem pekne za pochvalu, Lubomír. Potešili ste ma.

Elis J.V.24.6.2010
 

Ja nemám čo dodať. Teším sa, teším sa, teším sa a budem držať palce, aby som si mohla kúpiť dielo aspoň jedného z obľúbených autrov v MT.

Daniela24.6.2010
 

Milá Elis, teším sa, že sa tešíš. :-)) Dúfam, že sa nemýliš a moju knihu si naozaj budeš môcť kúpiť. Ďakujem Ti!

ava24.6.2010
 

Danielka, bože, blahoželáááám!!!! Prvá trojka v LC, tak strašne Ti želám šťastie! Jemný... vybrúsený štýl písania, dúfam, že knižôčka bude. :-)))

Daniela24.6.2010
 

Avuška, som dojatá! Zdá sa, že knižka je na dosah, ale kým to nie je čierne na bielom, nie je to isté. Ďakujem Ti za to, že mi želáš šťastie. Podpora takých priateľov, ako si Ty, ma hreje pri srdci.

ANDREA BUGÁTOVÁ24.6.2010
 

Danka,
som rada, že sa poznáme aj osobne - neosobne :) Tak keď tam nie je Tinka, mojim favoritom ostávaš už len ty :)
Dúfam, že tvoje teenagerské dielko dostane sladkú odmenu v podobe vydania knihy a ...
P.S.: Držím palce :)

Daniela24.6.2010
 

Aďka, ďakujem Ti, že mi držíš palce. Keď už som sa dostala až sem, aj ja dúfam, že sa dočkám knižnej podoby môjho dielka. :-))

Agáta Krupová19.5.2010
 

Ahoj Danka. Dnes som sa od Marty Lehetovej dozvedela o tejto webstránke a Tvojom úspechu. Blahoželám a verím, že porotcovia uznajú Tvoje rozprávačsko-poetické umenie a posunú tvoj román do prvej trojky. Prečítala som na jeden dúšok prvé dve kapitoly - viac moje oči nezvládli - a spolu s ostatnými sa teším na knižné vydanie. Zaujíma ma tiež, čo Tvoja poézia - venuješ sa jej ešte? Som rada, že je táto stránka pre začínajúcich autorov zriadená a že budem môcť aj zdiaľky sledovať tvoje ďalšie beletristické kroky. Lebo verím, že toto je iba začiatok. Pozdrav odo mňa aj Jožka.

Daniela19.5.2010
 

Agátka, ani nevieš, akú radosť si mi urobila! Veľmi ma teší, že si začala čítať môj román a dúfam, že sa Ti bude páčiť. Veľa ľudí z môjho okolia nevie o tom, že som napísala román a priznám sa, že som sa tým veľmi nechválila, pretože sama som si nebola istá, s akou odozvou sa stretne. Lenže ľudia tu na stránke mámtalentu sú úžasní, cítim veľkú podporu a každý komentár ma vždy poteší.
Keďže v poslednom čase som sa venovala románu, na básne a poviedky som akosi nebola naladená. Niečo som poslala do našej lit. súťaže, takže uvidíme. A čo Tvoja tvorba?
Teším sa, že si na mňa nezabudla v tom ďalekom Londýne. :-) Jožka určite pozdravím, ďakujem. Pridala som si Ťa za priateľku na facebooku, takže viac si napíšeme tam.
Ahoj!

Agáta Krupová21.5.2010
 

Verím, že aj na súťaži Ihnátove Hanušovce zaboduješ. Inak, včera mi písala Marta o jednom svojom úspechu na jednej celoslovenskej súťaži a je tam pozvaná na vyhlásenie výsledkov. Chcem o Vás dvoch napísať do našich novín, ale budem potrebovať od teba aj jedno foto. Takže potom cez Facebook by si mi ho mohla poslať. Vďaka. Prajem Ti pekný deň aj celý nastávajúci víkend.

ava19.5.2010
 

Milá Danielka,
srdečne Ti blahoželám k peknému hodnoteniu, ktoré sa Tebe i tomuto krásnemu, nežnému príbehu dostalo. Je písaný pre \"dievčenské\" srdiečka, ktoré si vo svojom mladom veku- pri svojich prvých láskach neraz poplačú a veľmi citlivo prežívajú každú maličkosť. Tvoj príbeh je výborný aj v tom, že i keď my, Tvoje čitateľky sme podobné obdobie prežili už dávnejšie, prežívali sme ho opätovne pri Tvojom diele, ktoré si tvorila s veľkou láskou. Blahoželám, Danielka, lebo si napísala skvelý príbeh a podala si ho ľahučkým, príjemným štýlom.:-) Nech sa Ti darí a zo srdca Ti prajem, aby sa Tvoje dielo posunulo do finálovej dvanástky.:-D

ava19.5.2010
 

Dani, prosím Ťa ospravedlň moju \"hlúposť\", chcela som napísať \"šestky\"- a podaril sa mi tento nepodarok!:-) Teraz už viem, že žiadna nebude, tak držím palce, aby si bola v tej TROJKE!!!!:-))
Ahoj

Daniela19.5.2010
 

Jéj, Ava, ďakujem Ti! Veľmi sa teším, že takto vnímaš moje dielko, lebo presne tak som to aj myslela, keď som ho písala. Je o krehkej dievčenskej duši.
A Tvoja podpora sa mi zíde, lebo kto vie, ako porota rozhodla! Netrúfam si odhadnúť, ani vysloviť nejakú špekuláciu, kto napokon bude vo finálovej trojke. Ďakujem za Tvoju podporu. Papá

Enrique19.5.2010
 

Milá Danielka, stále patrím k tým, čo si Tvoje dielo ešte neprečítali. Poznám Ťa ,,osobne\" z facebooku a preto som rada, že hodnotenie nebolo typu: už len kúpiť si lopatku a zakopať sa pod čiernu zem! Podľa mňa bolo dobré, myslím, že môžeš byť v pohode, no aký názor naň bude mať zvyšok poroty, to rozhodne posledný verdikt. Ty vieš, aký je môj názor a čo Ti želám a ostávam pri ňom. Všetko dobré, držím palec! :-D

Daniela19.5.2010
 

Enri, milá moja, vďaka za povzbudenie. Som v pohode, aj keď ešte zostáva spoznať mená finalistov. Či medzi nimi budem, to je vo hviezdach a v rukách poroty. Máš pravdu, zvyšok poroty môže mať iný názor, ako pán Hochel. Uvidíme! :-) Si milá, že mi praješ úspech. Ďakujem! Papá

Lýdia19.5.2010
 

Milá Daniela,
srdečne gratulujem. Ako jedna z mála MT ste dostali kvalitnú kritiku (a ešte k tomu aj od fešného chlapa), ktorá Vás skutočne môže posúvať dopredu a nie zabrzdiť v ďalšej tvorbe,
veľa šťastia, čitateľka MT

Daniela19.5.2010
 

Ďakujem za reakciu, Lýdia. Kritika od fešného chlapa bola celkom milosrdná.

Anna Zara19.5.2010
 

Daniela blahoželám k povzbudzujúcemu hodnoteniu a verím, že toto Tvoje dielo bolo len začiatkom, a že budeš pokračovať v písaní. Veď ani rozprávať sme sa nenaučili zo dňa na deň, no nie? Veľa trpezlivosti pri ďalšom tvorení.

Daniela19.5.2010
 

Vďaka za podporu, Anička! Možno ešte niekedy niečo stvorím. :-))

ANDREA BUGÁTOVÁ19.5.2010
 

Dani, gratulujem k hodnoteniu od p. porotcu LC - p.Hochela, ktorý je aj literárnym kritikom, spisovateľom a prekladateľom. Je to úžasné, že ako kritik ti celkom pekne dielko ohodnotil, aj keď sa nezaprie, že kritikom je :)
Hlavu hore, je to celkovo pozitívne hodnotenie :)

Daniela19.5.2010
 

Adi, ďakujem! Celkom pozitívne hodnotenie ma potešilo, aj keď tam bola aj kritika, ale to beriem. Mohlo to dopadnúť aj horšie, nie?

Táňa12.5.2010
 

Milá Daniela, ďakujem Vám veľmi pekne za Váš komentár. Dúfam, že sa Vám podarí vyhrať tú súťaž, aby som si mohla tieto kapitoly prečítať aj ako plnú knihu. Želám Vám veľa šťastia.

Daniela12.5.2010
 

Tánička, ďakujem Ti pekne za Tvoj záujem o moje dielko, aj za Tvoje želanie.
Aj Tebe želám, nech sa Ti darí.

Lýdia5.5.2010
 

Milá Daniela,
Vaše dielko je svieže, ako stvorené pre kategóriu ...násťročných. Ale, zaujalo aj mňa, je pútavo napísané, čítavé a pohodové.
Ďakujem za možnosť si ho prečítať a prajem Vám veľa inšpirácie do ďalšej tvorby, majte sa dobre,
čitateľka MT

Daniela5.5.2010
 

Milá Lýdia!
Už som si myslela, že moje dielko nikto nečíta, takže Váš záujem a pozitívny komentár ma veľmi potešili. Ďakujem, že ste si našli čas na čítanie môjho románu, aj za Vaše pekné slová.
Všetko dobré aj Vám. :-)

Lipárová Vlasta24.4.2010
 

Danielka, zo srdca Ti blahoželám k postupu a prajem veľa šťastia.

Soňa19.4.2010
 

Ahoj Dani:-)) už som sa sem dnes snažila pridať komentár! Ale nevyšlo to, tak ešte raz:-)) Tvoj román sa mi veľmi páčil, a preto ešte raz gratulujem k postupu do LC, právom si to zaslúžiš!!Toto čítanie pre mladých má v sebe romantiku, nevinnosť, čistotu, lásku...jednoducho všetko čo to má mať!Vieš sa krásne pohrať so slovíčakmi. A veľmi vyzdvihujem tvoj psychologicky ponor do mysle mladého človeka. Páči sa mi, ako si sa pohrala s vnútornými dialogmi jednotlivých hrdinov. A tiež, ako si vyzdvihla ich zmysel pre spravodlivosť a ivh dobrotu:-))Inak Markovi som od začiatku veľmi fandila. Som rada, že si naplnila moje očakávania:-))
S pozdravom Soňa

Daniela19.4.2010
 

Milá Sonička! Svojimi slovami si ma pohladila na duši. Veľmi pekne ďakujem! Zakaždým ma dojme, keď si prečítam, že sa čitateľom moje dielko páčilo. O to viac som dojatá teraz, pretože aj Tvoj román postúpil do LC a tak sa ten môj ocitol v tej najlepšej spoločnosti. Aj ďalšie diela, Tinky aj Katky, ktoré som čítala, sú suprové, takže je mi cťou.
Obdivujem všetkých, ktorých diela na MT som čítala, pretože v každom z nich je niečo, nad čím si poviem, waw, to je krásne napísané! Keby som ja dokázala vymyslieť také slovné spojenie, alebo prirovnanie. V každom autorovi je ukrytý jeho vlastný svet fantázie a je fascinujúce ho odkrývať.
Ešte raz vďaka, Soni! :-)))

Lipárová Vlasta19.4.2010
 

Danielka,v Tvojom románe cítiť lásku ,nehu čistotu ,lákavú prírodu a všetko krásne a skvelé,čo dobrý román má obsahovať.Určite by som ho kúpila aj svojej vnučke,ktorá pomalý prichádza do puberty.Takže držím palce ,aby vyšiel.Z čítania mám nádherný pocit a preto jedno veľké ĎAKUJEEEEEM....

Daniela19.4.2010
 

Jéj, Vlastička, Tvoj krásny komentár ma veľmi potešil. Som rada, že moje dielko dokázalo v Tebe vyvolať všetky tie emócie a zanechal v Tebe dobrý pocit. Bolo mi cťou! :-))

Mariana16.4.2010
 

Perfektne, precitala som to s jednym dychom...len tak dalej...

Daniela16.4.2010
 

Mariana, veľká vďaka! Mám radosť! :-)

Solomon16.4.2010
 

!! pekné !!!
dám to prečítať vnúčatám nech im to maminka prečíta. !!!

Daniela16.4.2010
 

Ďakujem! Som rada, že sa Vám moje dielko páčilo a dúfam, že sa bude aj páčiť aj vnúčatám. :-))

Enrique15.4.2010
 

Ahoj Danielka, dnes po dlhšej pauze som sa dostala na portál a vidím samé zmeny a úpravy, a nielen to: prvých postupujúcich do užšieho výberu. Každý krok na ceste ku konečnému úspechu je úspech, preto sa teším s Tebou. :-D

Daniela15.4.2010
 

Enriqe, si milá, vďaka za podporu. Ja sa tiež teším, že som postúpila, nechajme sa prekvapiť, kto získa cenu. Pá :-)

Daniela14.4.2010
 

Milé moje priateľky Ava a Aďka, ďakujem za blahoželania! Aj keď som sa veľmi potešila, ešte o nič nejde. Uvidíme, kto postúpi ďalej a samozrejme, nech zvíťazí ten naj...:-)

ava14.4.2010
 

Ahoj Danka:-))
blahoželám a vravím, nech zvíťazí ten naj...!

ANDREA BUGÁTOVÁ14.4.2010
 

Pripájam sa ku gratulácii k postupu v 1. ročníku Literárnej ceny. Vedela som, že si ťa všimnú Dani, tvoje dielo je fakt skvelé :)

El5.4.2010
 

skvelý príbeh, zhltla som ho na jeden dych... nemohla som prestať čítať až kým som nedočítala

Daniela5.4.2010
 

Milá El, som dojatá. Aj mne sa pri niektorých dielach stáva, že sa nemôžem odtrhnúť od čítania, preto som rada, že aj moje dielko dokáže čitateľa takto zaujať. Ďakujem!

El5.4.2010
 

ako sa som sa úplne vžila do deje, že sa to ani ináč nedalo

Lyli2.4.2010
 

Príbeh je úplne skvelý, dúfam že aj moje diela bude raz niekto čítať s takou zvedavosťou očarený kúzlom príbehu ako som ja teraz prečítala tvoje...dielo hodné vydania :-)

Daniela2.4.2010
 

Vidím nové meno v mojich komentoch! :))
Milá Lyli, urobila si mi radosť, že si sa ozvala a ešte väčšiu tým, že si venovala pozornosť môjmu dielku. Srdiečko mi poskočilo od radosti, že sa Ti to páčilo.
Želám Ti veľa inšpirácie pri písaní Tvojich diel. Ďakujem!:)
PS:Si na mámtalent? Neviem Ťa nájsť. Rada si prečítam niečo od Teba, ak tu máš svoj príspevok.

Lyli8.5.2010
 

Zatiaľ som nenazbierala odvahu takouvto formou niečo uverejniť ale pracujem na tom :-). Držím palce v súťaži.

ANDREA BUGÁTOVÁ2.4.2010
 

Ahoj Danuška,
keď tvoje dielo vydajú, tak si ho určite kúpim. Veď to som ti už aj písala. Ale o niečom inom ti chcem. Uviedla som ťa v mojom nesúťažnom príspevku - rozprávky pre MT, evidujem ťa v ňom, nejaký ten opis a ďakovačka. Dávam to sem, lebo na FB MT, by to bolo brané asi ako samoprezentácia, tak každému som napísala k dielu. Ďakujem. Si zlatá baba a určite aj skvelá maminka, tých tvojich beťárov :)

Daniela2.4.2010
 

Andrejka, prečítala som si Tvoj nesúťažný príspevok a ďakujem Ti, že si v ňom našla miesto aj pre mňa. Viac sa dočítaš v komente, ktorý som Ti tam napísala. Ešte raz vďaka!

HANKA28.3.2010
 

Ešte mi prosím prepáč,že pri písaní robím chyby,polepším sa.pá

HANKA28.3.2010
 

AHOJ,Dani.Tak krásne sa čítal tvoj román,som rada,že si mi o ňom dala vedieť.Stále kedˇidem na internet niečo pozrieť,ťuknem si teba a dám ti hviezdičku.Zaslúžiš si ju.Prajem,všetko dobré a hlavne,aby si s rodinkou prežila Božiu milosť,v prichádzajúcej Veľkej noci.S láskou,Hanka.

Daniela28.3.2010
 

Milá moja Hanka!
Si zlatá, že na mňa nezabúdaš. S každou hviezdičkou mi dávaš kúsok seba a to si veľmi vážim. Vďaka za želanie a aj ja želám Tebe, aj Tvojej rodinke milostiplné prežitie veľkonočných sviatkov.

Zuzka28.3.2010
 

Ahoj Danka,
prijmi moju radosť a obdiv z Tvojho diela. S očakávaním som sledovala pútavý dej a je mi ľúto, že je koniec. Zároveň však dúfam, že v knižnej podobe aj s podpisom bude v mojej knižnici. Teším sa na ďalšie diela a k tomu Ti prajem veľa dobrých myšlienok.

Daniela28.3.2010
 

Milá Zuzka,
teší ma, ak som Ti svojim dielkom urobila radosť. Vďaka za to, že si mu venovala svoju pozornosť. Aj ja by som rada videla jeho knižnú podobu a bolo by mi cťou Ti ho podpísať. :)
Ale to všetko je vo hviezdach...:D

ava26.3.2010
 

Ahoj Dani:-)
tak koniec? Si rýchla šikuľka. A ja som rada, že som sa dočkala.:)
Pekne si to uzavrela, s kúskom \"tajomstva-neodhalenej pravdy\" a pretrvávajúcim pocitom prvej lásky. Páčilo sa mi to, a som rada, že som si Tvoj román prečítala.
Prajem Ti veľa šťastíčka a úspechov.:-) A ozaj, prídeš na čítačku?
Ahoj

Daniela26.3.2010
 

Ahoj Ava! Teší ma, že si mi zostala verná až do konca. Takže páčilo?:) Tvoje slová ma zohriali na duši.
Ten nie celkom uzavretý koniec som nechala zámerne, aby aj čitateľ mohol rozvinúť svoju fantáziu. :D
Na čítačke žiaľ nebudem, ale budem na Vás myslieť a s radosťou si pozriem a prečítam všetko, čo bude z tejto akcie zverejnené.
Ešte raz vďaka za Tvoj čas a aj Tebe želám všetko dobré.
Pa-pá

ava26.3.2010
 

Škoda, ale snáď ešte niečo pekné napíšeš a budeme môcť pokecať a ak nie, môj e-mail nájdeš u seba v komentoch a ak budeš mať niekedy chuť, tak sa ohlás.
Pekný víkend, ahoj.:-)

viera hincová25.3.2010
 

Ako príjemné pohladenie, škoda, že sa nedá čítať v posteli,...
ešte sa vrátim....

Daniela26.3.2010
 

Vierka, aj ja radšej čítam v posteli...:)
Tvoja návšteva ma potešila.

Kika Kovalčíková23.3.2010
 

Pekné, zaujímavé, pútavé.. prečítala som len kúsok, oči viac nevydržali, ak bude raz v papierovom vydaní, rada si prečítam ako to dopadne :). Spočiatku mi to prišlo mierne neoriginálne: dievča, čo si neuvedomuje že je pekné, druhé dievča, ktoré si to uvedomuje až až, partia chalanov na motorkách... Ale nie je tvoja chyba že dnes všetci píšu o tom istom-vrátane mna :). Faktom je že je to výborne napísané, obdivujem schopnosť rozvinúť príbeh bez toho aby to bolo evidentne rozťahané- ak chápeš čo tým myslím :). Teším sa aj na prípadné ďalšie príbehy.

Daniela23.3.2010
 

Milá Kika! Mám radosť, ak sa Ti môj román zdá zaujímavý a páči sa Ti. Neviem, či budeš mať príležitosť prečítať si ho v knižnej podobe, ak chceš vedieť, ako skončí,...:), veď vieš.
Čo sa týka námetu, vzťahy medzi mladými ľuďmi a prvé dotyky s láskou už boli mnohokrát spracované a ešte mnohokrát budú. Záleží len na tom, ako sa k tej téme autor postaví. Ak sa Ti moje spracovanie páči, tak som len rada.
A na Tvoju tvorbu sa tiež mrknem, keď píšeš o tom istom. Vďaka za to, že si mi venovala pozornosť.

J.W.T18.3.2010
 

AHoj.
Pripájam sa k Jozefovi.
Mne najväčšie problémy s čítaním na MT robí,keď to nie je stránkované. TAk sa mi to číta pomalšie a oči už potom pozerajú kadejako...
Neviem prečo, ale niektoré pasáže mi pripomínajú štýl Šikulu (to akože neporovnávam, iba ak v dobrom), len tým plynutím deja (Tánička v nemocnici;cesta na dovolenku), správaním niektorých postáv...
Máš niekde veľmi pekné (aspoň pre mňa) výrazy: napr. \"jej 158 cm sa zrazu nafúklo a zaplnilo miestnosť od sterilnej povaly až po biely strop\"... aj pekné myšlienky -v pasáži prečo sa zlé veci stávajú dobrým ľuďom...čo mi vieme o dimenziách stvorenia...a podobne :-)
Naozaj škoda toho stránkovania, čítalo by sa to plynulejšie.
Tak držím palce, nech sa Ti píše a cibrí dielo aj naďalej čo najlepšie :-)

Daniela18.3.2010
 

Vitaj, JWT!
S tým stránkovaním máš pravdu, ale čo už. Každý to sem dáva, ako vie.
Som rada, že si si našiel v románe zaujímavé miesta. Mimochodom, \"jej 158cm...\" sa mi tiež zdá vydarené. Keď píšem, vidím v duchu obrazy a pri písaní tejto pasáže som sa fakt zabávala.:)) A to druhé, \"prečo sa zlé veci stávajú dobrým ľuďom...\", viem, že vieš, že viem.
Potešil si ma!

Jozef Hlivjak18.3.2010
 

Daniela, som rád, že práve Ty si ma vystriedala v tipoch :)
Tvoj román poctivo čítam, ale pomaly, pretože mám iné povinnosti, no mám pocit, že ho dočítam v knižnej podobe!

Daniela18.3.2010
 

Jožko, bola som milo prekvapená, keď som to zistila. Tým, že aj naďalej venuješ pozornosť môjmu románu, si mi spravil skutočne radosť. A za to, že mi praješ, aby vyšiel v knižnej podobe, Ti srdečne ďakujem.

Hanka16.3.2010
 

Ahoj Danka,som veľmi rada,že sa tvoj fan-klub čitateľov rozrastá.Prajem ti veľa krásnych tvorivých myšlienok k písaniu.Teším sa na pokračovanie.Drž,sa,nech je tvoja práca naplnená plodným životom vedeným,pravou láskou k všetkému ,čo robíš.

Daniela16.3.2010
 

Ahoj Hanka, teším sa, že do môjho fan-klubu patríš aj Ty. Veľmi pekne ďakujem za želanie. Budem sa aj naďalej snažiť vplietať vlákna lásky do svojich skutkov.

reňa16.3.2010
 

Dani, aj moja maličkosť sa teší z toho, že si v tipoch, tak gratuľujem :)))

pa

Daniela16.3.2010
 

Vďaka, Reni, že si sa ozvala. Teším sa! :):)

ava16.3.2010
 

Ahoj Danielka:),
blahoželám, že sa Tvoj román ocitol v tipoch na čítanie! Mám z Toho veľkú radosť, keď zistím, že ľudia, ktorým fandím a ktorých som čítala sa dostanú i do povedomia \"ostantných\" ľudí-čitateľov a dostanú tak šancu, aby si ich všimlo čo najviac ľudí.
Teším sa a prajem úspech a všetko dobré...:)

ANDREA BUGÁTOVÁ16.3.2010
 

Danka,
pripájam sa k Ave, gratulujem aspoň k takémuto malinkatému úspech - v Náš tip. Ja som bola prešťastná, keď som ťa tam zbadala. Kukám a, že veď ja čítam Dankine - Prebuď sa! Som rada, že som ťa dala do popredia na FB MT, aspoň si ťa všimli aj oni, aj keď by si ťa všimli určite, aj bez toho a možno aj áno.
Tak píš, aby mali dôvod ťa vydať a ja budem len rada, keď ťa budem mať doma, ako knihu - samozrejme :)

Daniela16.3.2010
 

Ha-ha, Andrejka, radšej mať doma moju knihu, ako mňa! Ďakujem za gratuláciu, ale hlavne za to, že si na môj román upozornila n FB MT. Nesmierne mi to pomohlo. Jednak mi pribudli čitatelia, čo si veľmi vážim, ale hlavne si ma psychicky povzbudila, keď som to veľmi potrebovala. Ty si také naše mámtalenťácke slniečko. Zohrievaš nás svojimi lúčmi a rozdávaš radosť. Nikdy Ti to nezabudnem. Cmuk!:)

ANDREA BUGÁTOVÁ16.3.2010
 

Danuška,
jasné, že chcem mať tvoju knihu a ty mi ju potom venuješ aj s autogramom, keď ma prídeš pozrieť.
Kompliment: mámtalenťácke slniečko, že Vás zohrievam svojimi lúčmi a rozdávam radosť :D...no neviem, neviem. Idem to povedať manželovi, že ako ma psychicky Vy podporujete, že slniečko-no perfektné. Mám úsmev na tvári, ako na mojej profilovej foto, až sa mi roztiahne, až po samé uši :)) To mi nerobte, veď ma privediete k slzám šťastia ;)
Ja nezabudnem nikdy na všetkých Vás, čo ste ma podporovali a dávali mi silu vyše tri mesiace, čo som tu na MT. Ďakujem ja Vám.
Tak dohodnuté - Tvoja kniha, u mňa doma, ty návšteva, tvoj podpis + venovanie :)

Daniela16.3.2010
 

Andrejka, do mojej fiktívnej mnihy Ti píšem svoj fiktívny autogram.
Kedysi sa listy písali atramentovým perom a keď pisateľovi vypadla slza od dojatia, prezradila ho škvrna rozpitého atramentu. V mojom prípade by to bolo práve TU!
Aj od Teba chcem knihu s autogramom. Pá!

ANDREA BUGÁTOVÁ17.3.2010
 

Už sa aj podpisujem, samozrejme imaginárne Bugátová. Aj slzička k tomu a hotovo. Ďakujem, dovidenia :))
Takto môže byť, Danka? 8-)

Daniela16.3.2010
 

Ďakujem, Ava! Mám skutočne radosť, že si môj román všimli a odporúčali ostatným čitateľom. Tiež som si tu na MT vytvorila svoju knižnicu a teší ma, že diela, ktoré sa páčia mne, sa páčia aj iným. Patria k nim aj Tvoje diela, preto mám radosť, že Tvoj román \"Tiene minulosti\" bol tak kladne ohodnotený. Ešte raz vďaka.
K n

Enrique16.3.2010
 

Milá Danielka, blahoželám k postupu do kolónky ,,tipov\" na čítanie, mám z toho radosť a želám veľa fanúšikov. :-D

Daniela16.3.2010
 

Enriqe, vďaka! Neverila som vlastným očiam!
Keďže sme sa ocitli v tipoch súčasne, blahoželám aj ja Tebe.

Daniela15.3.2010
 

Milá Ava, potešila si ma, že si chceš prečítať celý román. Určite ho chcem zverejniť celý do uzávierky tohto ročníka a jedným očkom sledujem kalendár.:) Pa-pá.

Daniela15.3.2010
 

Enrique, vďaka za podporu, aj ja Ti želám všetko dobré.

ava15.3.2010
 

Ahoj Dani, som rada, že v románe pokračuješ, lebo by som ho veľmi rada dočítala, kým toto skončí a dúfam, že sa Ti to snáď podarí.
Držím palce:))

Enrique15.3.2010
 

Ahoj Danielka, chcem ti Tvoj záujem o moje dielo odmeniť aspoň takýmto krátkym komentom. Stále som sa nezačítala do Tvojho románu, verím, že je písaný s rovnakou láskou, akú venujeme všetci týmto našim ,, deťom \". Prajem ti veľa literárneho zdaru a snáď sa s tvojim menom stretnem aj v druhom ročníku tohto projektu. Všetko dobré!

Daniela10.3.2010
 

Silvika, vďaka, že si venovala pozornosť môjmu dielku. Mám radosť, ak si pri jeho čítaní prežila pekné chvíle. Tvoja pochvala ma skutočne pohladila. Prajem Ti príjemný deň.

Silvia10.3.2010
 

Danka, ďakujem za veľmi príjemné čítanie, je to skutočné krásne dielko, ktoré mi spríjemnilo dlhé chvíle...

Daniela8.3.2010
 

Hanka, si zlatá, že na mňa tak myslíš. Za Tvoje podporné, láskyplné myšlienky Ti zo srdca ďakujem. Ver mi, že tie, ktoré posielam na Tvoju adresu, majú rovnaké vyžarovanie.

Hanka8.3.2010
 

AHOJ DANKA. A je to. Pri čítaní príbehu som vnútorným zrakom zreteľne rozoznávala miesta , prostredie, krásu prírody,akoby to bol film.Už sa teším na pokračovanie.Držím ti palce a posielam energiu,ved´vieš akú moc má sila mýšlienky.Takže,myslím na Teba s láskou.

Daniela7.3.2010
 

Milé moje čitateľky, Hanka a Andrejka. To, že ako rodičia, zodpovední za duševný vývoj Vašich detí, by ste svojim dcérkam dali prečítať tento dievčenský román (pokiaľ by raz uzrel svetlo sveta v knižnej podobe), je pre mňa vyznamenaním. Snažila som sa vniesť doňho aj výchovný aspekt, dúfam, že sa mi to aspoň sčasti podarilo. Vďaka za reakcie. Pa pá.

ANDREA BUGÁTOVÁ7.3.2010
 

Ahoj Danka,
nejdem tu opisovať, čo som čítala, lebo nestíham. Som len rada, že píšeš ďalšie časti. Už, aby to bolo vydané a rada by som to mala vo svojej knižnici pre moju ešte malú dcérku, ktorá keď bude dospievať, tak táto kniha by jej nemala chýbať v jej pubertálnom veku. Určite sa jej bude páčiť, ak...

Hanka5.3.2010
 

Ahoj Danka. Veľmi som sa tešila na pokračovanie,takže dnes mám za sebou druhú časť,trochu to preruším,lebo musím niečo uvariť.Včera večer mi dcéra urobila moju stránku. Som ešte len začiatočníčka, písanie mi ide pomaly,väčšinou na internete iba čítam.No od dnes si môžem s tebou dopisovať,aspoň sa zacvičím.Ináč vážne.Ten román nemám ani zpolovice prečítaný,ale veľmi ti prajem,aby si mohla vydať,aj knihu.Určite by som ju kúpila pre svoju dcéru,už sa jej začínajú páčiť chlapci,má 12 rokov.Tak zatiaľ pá.

Daniela4.3.2010
 

Som rada Hanka, že sa Ti podarilo ma nájsť. Vďaka za pochvalu, teším sa, že si nájdeš čas na čítanie a že ho venuješ môjmu dielku. Prajem Ti príjemné čítanie.

Anna Hrehová4.3.2010
 

Hanka.Tak som ťa našla a a začala čítať,musím skonštatovať,že si naozaj talent. Prečítala som síce iba prvú kapitolu,no určite budem zajtra pokračovať.
Prajem krásne sníčky.

Daniela3.3.2010
 

Takže aj Ty, Ava, si strelec strelený? V Tvojom prípade platí- strelená, presne trafená- myslím to ako kompliment.
A máš pravdu, trochu napätia nezaškodí. Od sladkého sa kazia zuby a niekedy aj vkus.

ava3.3.2010
 

...no som a som rada:)))
Ale pozerám, že som Ti zabudla popriať veľa šťastia a aby Ti to písalo, takže naprávam.
Ahoj)

ava3.3.2010
 

Ahoj Dani, od piatku prešlo síce už trošku viac času, ale to vieš, veľa rozčítaných diel a tak som si vás musela pomaly kúskovať. Teraz som dočítala posledné kapitoly a budem sa asi len opakovať, keď poviem, že príbeh sa mi veľmi páči, ľahko a príjemne sa číta. Dej je veľmi milý, čitateľa \"vráti v čase o pár rokov vzad\", keď aj on prežíval svoje prvé lásky. Veľmi pozitívne hodnotím, že ku koncu sa príbeh trošku zamotáva a že si doňho vniesla aj trochu toho napätia. Budem sa tešiť na pokračovanie. Ahoj.
P.S. Dnes som si všimla Tvoj koment u LULY a poviem Ti, že aj ja som strelec a tiež si musím dávať pozor, ako strielam.:)

Daniela 3.3.2010
 

Ahoj Enrique, teší ma, že si na moje dielko aspoň mrkla. Znamená to, že nie som stratená v \"dave\". Ak sa sem vrátiš, tak Ti želám príjemné čítanie. Aj mňa trápi nedostatok času na prečítanie toho, čo ma zaujalo, takže viem, o čom hovoríš (píšeš). Ahoj nabudúce!

Enrique3.3.2010
 

Ahoj Daniela,reagujem na základe Tvojej reakcie na mňa. Ja som sa Tvojim menom tiež už stretla, aj som už kúsok tvojho románu čítala, ale ten čas, ten čas... zaujímavé, že sa pri niektorých dielach stretávame tí samí autori sťa by čitatelia: pozerám, že sa tu objavila Andrejka, Vlastička, Tina, Ava, Lula, už chýbam iba ja. Mám momentálne rozčítané 4 romány, medzitým som sama napísala poviedku, tak kedy sa dostanem k opätovne sem, ani netuším, preto to neber ako nezdvorilosť odo mňa. Veľmi rada by som sa začítala, ale to by musel mať deň aspoň 30 hodín, aj to by som asi stíhala s odretými ušami. Takže ešte sa k Tebe vrátim. Zatiaľ všetko dobré!:-)

Daniela27.2.2010
 

Ahoj, Lula! Vďaka, že si sa pozrela na môj román. S tým nedostatkom času Ti celkom rozumiem. Aj ja by som najradšej na MT prečítala všetko, čo sa dá, ale moje oči už protestujú. S tou čistotou si ma potešila, presne o to mi ide. Mojim zámerom bolo napísať dievčenský román, ktorý do života dnešných mladých ľudí, vystavených všemožným lákadlám tejto doby, vnesie trochu nehy a čistoty. Sama neviem posúdiť štýl, ktorým píšem, to musí posúdiť niekto erudovaný. Obsah diela je to, čo autor zo seba dáva iným a je zodpovedný za každého čitateľa, akým spôsobom ho ovplyvní. Preto píšem tak, ako píšem, nechcem však moralizovať. Ak moje dielko budú čítať aj iné vekové kategórie a osloví ich, budem šťastná.
S pozdravom, autorka.

Lula27.2.2010
 

Ahoj Daniela.
Už pár krát som si otvorila Tvoje dielko, ale z nedostatku času som ho neprečítala celé. Vždy som čítala inú časť. Takže som sa zamerala skôr na štýl, jazyk a spôsob vyjadrovania ako na príbeh. A môžem povedať, že sa mi to veľmi páči. Je to veľmi \"čisto\" písané. Neviem ako by som to inak vyjadrila, ale naozaj v súvislosti s Tvojou tvorbou sa mi stále tlačí do rozumu \"čistota\" slova, ľahkosť, výstižnosť. Veľmi dobre sa to číta. Držím palce.

Daniela26.2.2010
 

Milá Ava, pekne Ťa vítam! Vďaka, že si sa u \"mňa\" zastavila. Dúfam, že rovnako dobre, ako prvá kapitola, sa Ti budú čítať aj ďalšie. Dočítania nabudúce.

ava26.2.2010
 

Ahoj, Danielka, ako som bola prisľúbila, zastavila som sa u \"Teba\" a začítala som sa do Tvojho diela. Zatiaľ síce len po prvú kapitolu, ale už teraz vravím, že sa mi to páči a budem čítať ďalej. Je to ľahučké, príjemné čítanie.:)

Daniela23.2.2010
 

Tinka, ďakujem Ti, že si venovala čas môjmu dielu. Každý nový komentár ma poteší tak, ako by bol prvý. Vytešujem sa a žiarim(celkom infantilne, na čom sa moja rodina dobre zabáva). Pochvala od autoriek, ktoré sú v rebríčku čítanosti tak vysoko, je pre mňa vyznamenaním. Včera som dočítala Tvoj román a som ešte pod jeho vplyvom, takže Tvoje meno v mojich komentároch- waw! I am so happy!!!

Tina Van der Holland23.2.2010
 

Milá Danielka! Začítala som sa do Tvojho diela a v nose ma pošteklila vôňa trávy, lúčnych kvetov a leta. Navodila si túto atmosféru veľmi pekne, píšeš kultivovane, s citom a pritom presvedčivo. Príbeh a dialógy sa Ti pod perom rozvíjajú utešene, nežné dozrievanie je v Tvojom podaní uchopené naozaj krehko, povedala by som v pastelových farbách dúhy. Pekné, nežné, krehké, voňavé - ľahké a inteligentné. Len tak ďalej! :)

Daniela23.2.2010
 

Milé moje komentátorky, Reňka a Andrejka! Ani neviete, ako ma Vaše pozitívne reakcie povzbudili.(Alebo viete podľa seba, keď si pri svojich dielach prečítate pochvalu.) Pri písaní ten príbeh prežívam intenzívne spolu s hrdinami a ak sa moje emócie preniesli aj na čitateľa, tak sa teším. Vďaka!

ANDREA BUGÁTOVÁ23.2.2010
 

Ahoj Danka,
už som v polovici a nabudúce prečítam ďalej. Veľmi pekný príbeh. Som rada, že som ho začala čítať, len tak ďalej. A som zvedavá, ako to s Timom, Táňou a Markom dopadne. Pre koho sa nakoniec rozodne. Ďakujem.

reňa23.2.2010
 

Dani, veľmi pekne si popísala celú túto pasáš... myslím si, že skvelo. ... Musím ti opäť pridať 5 hviezdičiek.

Lipárová Vlasta22.2.2010
 

Danielka,je to naozaj tak.Prajem všetko dobré.

Daniela22.2.2010
 

Vďaka za koment, Vlastička. Spomienky na pubertu bývajú zväčša sladkotrpké, ale radi na ňu spomíname. Všakže?

Lipárová Vlasta22.2.2010
 

Príbeh ma vtiahol do deja a oživil spomienky z puberty.Zaujímavo spracovaný,pútavý.Páči sa mi.Super

Daniela12.2.2010
 

Reni, ďakujem za koment aj za hviezdičky. Príbeh prebudenia prvej lásky som sa snažila podať citlivo. Myslím, že táto téma si to zaslúži.

reňa12.2.2010
 

Veľmi pútavo spracovaný príbeh. Je skutočný zo života - o mladých, pre mladých, s láskou a so všetkými ich problémami.
Mňa to oslovilo. Dávam 5

Daniela11.2.2010
 

Andrejka, ďakujem za komentár, som veľmi rada, že sa Vám príbeh o Táni zapáčil. Poteší ma, ak mu ešte budete venovať pozornosť. Vďaka aj za pripomienku k slovu \"skydneme\", určite to napravím.

ANDREA BUGÁTOVÁ11.2.2010
 

Ak ste na FB MT, dá sa to dostať odtiaľto, tak som Vás tam uviedla, že ste ma zaujali, ak chcete okomentujte si to. A určite sa vrátim k tomuto podarenému dielku.

ANDREA BUGÁTOVÁ11.2.2010
 

Milá Danka,
keby ste mi nenapísali koment k môjmu dielu, prišla by som o veľa. Som rada, že som si Vás otvorila. Vašim románom som sa vrátila späť do doby, keď som aj ja bola v takom \"pubertálnom\" veku. Veľmi pekne napísané, úplne jednoduchým štýlom. Zatiaľ som síce prečítala len 1 kapitolu zo zatiaľ 11-tich. Ale dostala som sa do deja a zaujal ma. Niekedy som sa úplne cítila ako hlavná postava Táňa, v jej veku.
Ale k dielku by som mala jednu pripomienku, zatiaľ. Trochu mi vadila veta: \"Veď sa obaja skydneme\"- upravila by som ju, tak trochu puberťáckym štýlom: \"Veď sa obaja vyvalíme (padneme)\" nebolo by to lepšie? Aj slovosled.
ALE INAK VÝBORNÉ, LEN TAK ĎALEJ, URČITE SA K VÁŠMU DIELU VRÁTIM. Som zvedavá, ako sa bude osud Táni a jej sesternice Silvie ďalej vyvíjať. Už sa teším.

Daniela14.1.2010
 

Veľmi pekne ďakujem za všetky komentáre. Teší ma, že vás príbeh zaujal a páči sa vám.Vaše reakcie sú pre mňa povzbudením, že moja snaha nie je márna.

Oľga Kohútiková13.1.2010
 

Daniela, (budem ti tykať, môžeš aj ty mne, tu sme v jednej rovine) veľmi krásne. Som od teba o \"trošičku\" staršia, ale vrátila si ma hádam o sto späť. Tak si ma dokonale vtiahla do deja, že som si myslela, že som práve dorazila k tete Marike na prázdniny. Prečítala som všetko, lebo sa nedalo odísť. Veľmi pekné.
Píš a píš, máš talent.
Prajem ti veľa úspechov. OK

Tono5.1.2010
 

Daniela pokračuj, je to vynikajúce.

Zuzi5.1.2010
 

Krásne.Krásne a este raz krásne. :)

Zuzana29.12.2009
 

Super, celkom zaujímavo sa to vyvíja. Som zvedavá čo bude ďalej!

Daniela25.12.2009
 

Ďakujem za prvý komentár, veľmi ma potešil. Snažím sa, aby z toho bola kniha, ale to nezáleží len na mne.

Kačena25.12.2009
 

Výborné! Kedy bude kniha?? :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniela Peleščáková

O mne

Píšem, lebo musím. Citový pretlak sa derie na papier. Nemôžem sa ubrániť duševnému tlaku, čo ma núti sa otvoriť. To, čo cítim, sa postupne formuje do básní, poviedok a teraz aj tohto dielka, o ktoré sa chcem s Vami podeliť. To,že dospievanie bolí, zistili mnohí z nás.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: