IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prechádzka (Matúš Baňovič)3.2.2012
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 72, Komentáre 1

 
Prechádzka
V Paríži, na bulvár Champs-Élyseés sa zniesol súmrak. Takto v zime sa začalo stmievať už okolo štvrtej poobede. Miloval som tmu. Noc. Každý sa teší na jasný svit slnka, no u mňa je to naopak. Rád blúdim po nočných, neosvetlených uliciach.
 Asi pred štvrťhodinou som zacítil silnú potrebu ísť sa prejsť naprieč Parížom. Prechádzal som postrannou uličkou, ktorá sa ťahala pozdĺžne s hlavným bulvárom. Nerád sa predieram pomedzi ľudí, je mi to strašne nepríjemné. Predpokladám, že aj im.
 Bývam sám, v starom podkrovnom byte, neďaleko centra mesta. Je to taký nenápadný bytový dom, vybudovaný zo starých tehál s ornamentmi okolo okien. Teda zvyškami orna...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK3.2.2012
 

Champs-Élysées sa píše s dĺžňomna prvom, nie na druhom \"e\" (Élyseés) a ak sa mám vyjadriť k poviedke, tak mi nepripadá ako poviedka. Chýba jej zápletka, pointa, je akoby nedomyslený, uvažovanie ducha je prirealistické, býva v podkrovnom byte - 114 rokov ho nikto neobýva, alebo žije ako duch popri živých bytostiach? Alebo teda býva na cintoríne? Prečo sa prediera medzi ľudí, keď je duch? Ako to, že je to aj ostatným nepríjemné, keď ho nevidia? Znáša trest za čo? Že pohrdol životom je nedokončené objasnenie.
Ak vo mne po prečítaní zostáva veľa nezodpovedaných otázok, nepovažujem ho za zaujímavé.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matúš Baňovič

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: