IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prečo práve ja?! (Lucia Michálková)2.9.2012
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 177, Komentáre 1

 
Prečo práve ja?! 1. kapitola
 Sedela som pri okne a pozorovala nočnú oblohu. Pred očami sa mi odvíjali spomienky a spolu s nimi mi po lícach tiekli slzy. Nechápala som, prečo ma opustila. Teraz to už chápem. Ale ak chcete počuť celý môj príbeh, musíme sa vrátiť o pár rokov späť do mojich šestnástich rokov. Deň, kedy sa môj život zmenil obyčajným sťahovaním.

„Elena, pohni si!“ počula som z dola nahnevaný hlas mojej mamy. Skoro som si od ľaku vypichla oko špirálou! A veď nech ju aj od jedu aj roztrhne. Aj tak sa o mňa nikdy nezaujímala a na meno mi prišla len vtedy, keď niečo potrebovala. Dala som hlasnejšie hudbu, ktorá mi už aj tak trhala uši a pokračovala som vo svojom rannom rituáli. Pomaly som v duchu odpočítavala od desiatich a očakávala som mamin príchod. Pri trojke som radšej špirálu odlo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK6.9.2012
 

Lucia, nechcem ti brať tvoje spisovateľské snahy, ale základy jazyka sú základ. A ty sa dosť s nimi nekamarátiš. Okrem toho sú vety kostrbaté, neplynú ako vlnky, na ktorých sa chce čitateľ nechať unášať za príbehom. Zvolila si si (je to choroba všetkých teenagerov, nie si v tom sama) prostredie cudzie, prostredie NY - mesta miest, s budovami, ktoré nepoznajú slovo \"ošarpaný\" rovnako ako \"prázdne ulice\". Je naozaj veľmi dôležité poznať detaily krajiny i mesta, ktorú si autor zvolí. Navyše, začala si tak naivne a nereálne, ako si len mohla začať - dvaja mladí vrazia do seba, predstavia sa navzájom, aj sa bez ostychu pobozkajú, pri vrážaní do ľudí v noci je to v NY asi bežný jav, a samozrejme, že sú to krásavci ako z tých najsladších dievčenských románikov. A chlapca, keď ju vyprevádza domov, trápi iba jediné - čo to dievča trápi.
Trochu som ťa mojimi výčitkami potrápila, no išlo mi iba o to, že ma nič na začiatku tohoto románu nezaujalo. Nič, prečo by som sa mala dôvod vrátiť k nemu ešte raz. Nebude to tým, že som iná veková kategória a uprednostňujem iný žáner.
Skús porozmýšľať a vydať zo seba viac, aby tvoje písanie bolo čítavé a zaujímavé. A hlavne veľa čítaj.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lucia Michálková

380723_253619974755769_109263720_n.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: