IKARIKAR http://www.ikar.sk

Predohra s editorom (Nikol)8.2.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 80, Komentáre 2

 
Sladké potešenie bežného rána!  Sladké potešenie bežného rána!
Som spisovateľka. Ale ,psst. Viem to len ja a môj editor. Preto práve dnes keď sa koná dlho očakávaná oslava mojej piatej knihy, a ja sa trepem.... Pripravte sa.... Áno, do školy. Tam sa trepem.
Keby vedeli, že to píšem ja bola by to skvelá výhovorka ako sa zbaviť tej opičiarne s krycím názvom škola. Namiesto toho stojím pred zrkadlom a snažím sa aby moje vlasy aj vyzerali ako vlasy a nie aby sa tak len nazývali.
Žiadna sláva takto zrána. O chvíľu mám školu a ja ani netuším kde je môj batoh.
Rýchlo si dám svoje blond vlasy do gumičky a oblečiem si uniformu. Skladaná sukňa ma škriabe ako ďas, tak k tomu prihodím samodržky aby aspoň niečo oddeľovalo moju pokožku od tej tkaniny. Košeľu nechám rozopnutú, mám pod ňou tielko. Kravatu prehodím cez krk a ponáhľam sa k stolu. Jeho obsah zhrniem do objaveného batohu a bežím dolu do kuchyne.
Nakuknem do kuchyne a všimnem si Erika za stolom.
Drží noviny a napcháva sa toastami. Je tlstý ako prasa, ale aj tak sa cpe.
„Ahoj. Zasa ješ?“ zamračím sa naňho.
„Aj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eksko26.2.2014
 

Mne sa to veľmi páčilo, najmä tie dialógy sú prirodzené, také ako zo života. Jediné, čo by som vytkol je veta: \"Čo tu robíš tak skoro?!\" ozval sa otec. Ak si Erika v riadkoch predtým popísala ako otcovho bývalého kolegu, už by som ho nazýval otčim.

Daisy10.2.2014
 

Ahoj, Nikol,
nápad oceňujem, ale už menej spracovanie. Zmeň štýl písma, nech to nie je tučným, text zarovnaj do bloku, nech to krajšie vyzerá a potom si to prečítaj po sebe znova. Pozri sa na písanie priamej reči s uvádzacími vetami, nie vždy ich máš správne zapísané, taktiež by nebolo na škodu pozrieť si, pred ktorými spojkami sa píše čiarka, zredukovala by som vulgarizmy a odstránila preklepy a bohemizmy (ukľudniť - správne je upokojiť)a tri bodky nech sú troma bodkami a nie štyrmi, či šiestimi.
To je zatiaľ všetko.
S pozdravom
Daisy

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nikol

titulka.jpeg
O mne

Milujem knihy

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: