IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prerod (Timo F.)14.11.2009
 

5
 počet hodnotení: 5
prečítané 239, Komentáre 0

 
Prerod
Prerod
 
Predstavte si, že sa jedného dňa zobudíte a zistíte, že ste mŕtvi. Úplne. Od hlavy až k pätám. Telo odstavené, kontrolky zhasnuté. Jediné, čo ostane nakrátko svetu o vašej kedysi hmotnej podobe jasné, bude neustále klesajúca telesná teplota. Znižuje sa samozrejme prirodzene, pomaly, tak, aby ste ani Vy, ako bývalý užívateľ telesnej schránky alias pozemského hotela a ani práve zodpovedne trúchliace okolie, neutrpeli tepelný šok. Zrazu si uvedomíte jedno. Napriek tomu, že ste už po smrti, cítite sa byť v oveľa väčšej pohode ako tomu bolo doposiaľ. Len si to prosím všimnite. Na rukách už nebadať žiadny náznak triašky. Dlane vám konečne pokrýva iba hladký zamat nezlepený studeným potom a všeobecne, pach telesných výlučkov takmer úplne mizne. Takmer vravím iba preto, lebo je jasné, že za to obdobie, počas ktorého ste žili, máte jeho „vôňu“ ešte stále, takpovediac, pod nosom a nie a nie sa jej zbaviť. Keď tu zrazu:
Voilà! Je preč!
 

Srdce už nebije. Konečne nepociťujete migrenóznu bolesť hlavy a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Timo F.

pHoTo.JPG
O mne

Timo F. medzi vás prichádza, ako jedna z tých tvorivých súčastí Autora, ktorú jej majiteľ ešte dobre nepozná. Poznať samých seba môžeme aj cez tých druhých, cez pokusy o hĺbavé vnímanie a načúvanie okolia.
Timo túži. Túži vedieť. Timo túži vedieť, čo pre svet jeho práca znamená. Aj preto sa Autor rozhodol, vybrať sa s Timovou kožou na trh. Chce zistiť, ako si s ňou vo svete obchodu a umenia jeho vnútro poradí. Zatiaľ je biela. Časom možno zbledne, opáli sa, alebo ju niekto roztrhá. Autor však verí, že z nej bude kniha...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: